Autor Wątek: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?  (Przeczytany 1253 razy)

Offline rafrufus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« dnia: 02.07.2020, 12:19 »
Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum SiG i nie przedłużając przejdę od razu do sedna.
Postanowiłem sprawić sobie nowego feederka i po kilku dniach poszukiwań i przekopaniu chyba całego Internetu udało mi się ograniczyć wybór do właściwie 3 modeli, które "na sucho" odpowiadają moim potrzebom:

Matrix Aquos Ultra-C Feeder 9ft lub 10ft
Drennan Red Range Mini Carp Feeder 9ft
Drennan Red Range Carp Feeder 10ft.

Niestety nie mam możliwości zobaczenia kijków na żywo, ani tym bardziej sprawdzenia ich w akcji dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc. Głównie interesuje mnie który z nich ma większy zapas mocy i lepiej poradzi sobie z ewentualnym bonusem w postaci większego karpia lub amura. Posiadam już Garbolino Challenger Picker 9ft i ten kij może posłużyć jako punkt odniesienia - która z ww. wędek będzie od Challengera mocniejsza?

Jest to mój pierwszy post na forum, także liczę na wyrozumiałość i za ewentualne techniczne niedociągnięcia przepraszam.
Z góry dziękuję również za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.07.2020, 13:22 »
Hej. :)

Ja osobiście brał bym Drennana. Jestem mega fanem kijków z tej marki. Mam 7 i Acolyte, red Range nigdy nie mailem w ręce ale na stronie Drapieżnika wspominają w opisie że wędki są dedykowane do karpi a ta mocniejszą wersja okiełzna bonusa.

Posiadam też tego Challengera, i choć kijek zacny to mocy w nim nie tkwi za dużo o czym sam pewnie wiesz. Jeśli masz taką różdżkę w arsenale pod linka czy karasia, to teraz pora na miecz pod karpie, czy amury. Mój typ Drennan 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline rafrufus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #2 dnia: 02.07.2020, 13:51 »
Mi prawdę mówiąc też jakoś bliżej do Drennana ale jedna rzecz mnie zastanawia... w opisie tych wędek jest podana rekomendowana wytrzymałość żyłki i przy wersji 10ft (niby mocniejszej) jest to max 7lb, a przy krótszej (niby słabszej) 8lb. Trochę to dziwne...

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #3 dnia: 02.07.2020, 14:16 »
Mam tego matrixa w wersji 10 ft ostatnio wytargalem karpia 5,7 kg podczepiony za spód i wedka dała radę.  Z drennanow miałem serię 7 carp feeder 10ft . Na matrixie jest lepsze czucie przy mniejszych rybach.

Offline rafrufus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #4 dnia: 02.07.2020, 22:01 »
A co mógłbyś powiedzieć o cw w Aquosie? Podajnik do metody 30g w rozmiarze XL + towar i można rzucać bez obaw, czy deklarowane przez producenta 35g to limit, którego lepiej nie przekraczać?

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.07.2020, 22:10 »
Ja używam do tej wedki podajniki durabanjo w rozmiarze L 20 i 30gr te 20 to minimum żeby szczytowka nie przesowala koszyka . 30 gr bez wysiłku, ale to są małe koszyki,  taki xl to nie wiem jakiej firmy ale może się okazać za duży .

Offline rafrufus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Matrix Aquos Ultra-C czy Drennan Red Range?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.07.2020, 22:48 »
Wielkie dzięki za info... rozwiałeś część moich wątpliwości.