Autor Wątek: Proca Drennan Softfeed Groundbait 20-30 m - gumy o różnej średnicy  (Przeczytany 2224 razy)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Zakupiłem ostatnio proce drennan do 30m bardzo fajna dobrze się nią strzela i celnie,  używałem 3 razy i patrzę jedna guma przetarta. Kupiłem zapasową , wymieniłem i oto zdziwienie gumy miały różne średnicę i oczywiście ta cieńsza strzeliła, zapas już jest identyczny. Proca była oryginalnie zapakowana i   że sprawdzonego i lubianego przez forumowiczów sklepu . Czy to taka jednorazowa wtopa czy jakaś praktyka na Polski rynek.




Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi. Przy następnym zamówieniu sprawdzę.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Proca Drennana jest super jak nie nr1 na rynku. Jednak oryginalne gumy nie należą do najtrwalszych. Potrafiłem zajechać 2-3 zestawy w sezonie. Do tego zauważyłem, że te wymienne gumy potrafią mieć różną moc. Po wymianie na nowy zestaw na takim samym naciągu odchyłki zdarzały się dość spore i musiałem korygować I stroić celownik >:O. Osobiście od jakiegoś czasu używam gum Mivardi i one są o niebo lepsze i trwalsze. Jednak ostatnio coś ciężko je dostać :(

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Muszę poszukać dobrej gumy innej firmy tylko najlepiej stacjonarnie ,żeby nie była za mocna .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Czy to taka jednorazowa wtopa czy jakaś praktyka na Polski rynek.

Proce do Polski zaopatrywane są w uszkodzone gumy, bo tam nie lubią Polaków :P

A tak na serio, to gumy się zużywają, często nie będąc nawet używanymi i będąc w opakowaniu. Zleżała guma ma pęknięcia, do tego uważam, że szczególnie szkodzą jej niskie temperatury. Obecnie mam procę Guru i podobny problem. Co pewien czas ściągam gumę i ją przycinam, bo szczególnie się uszkadza przy samej procy czy sitku.

Dlatego warto kupić sobie na dzień dobry zapas lub drugą procę. W UK wyczynowcy mają ich kilka, bo się zużywają szybko i trzeba mieć zastępstwo. Jest to normalne.

Warto również się odpowiednio dopasować. Jeżeli naciągamy gumy na maksa, pracując na maksymalnym zasięgu procy, to wtedy najszybciej guma się zużywa. Dlatego na przykład zamiast najczulszej procy, lepiej kupić tę z mocniejszą gumą, wtedy będzie służyć dłużej. Może być troszkę trudniej z celowaniem, ale nie zużywamy materiału tak szybko jak przy mocnych naprężaniach.

A sam towar? Tu raczej guma była w dobrym stanie na początku, pytanie kiedy była wyprodukowana. Teraz, przy wstrzymaniu kontenerów z Chin (a one idą czasem i kilka miesięcy, zwłaszcza jak są clone i sprawdzane), wiele rzeczy do rąk klienta trafia po długim czasie. Jak dojdzie do tego leżakowanie w samym sklepie wędkarskim, to mamy już kiepską gumę, o obniżonej trwałości z powodu czasu. Jak jeszcze proca leżała w minusowej temperaturze, to jest tym gorzej. Dlatego najlepiej procę kupić samemu, i należy naciągnąć gumę na maksa, patrząc na to, jak jest spękana. I wszystko wiadomo.

Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Jednym z pozytywów brytyjskiej kwarantanny było to, że angielscy zawodowcy mieli dużo wolnego czasu, więc z nudów i dla wypromowania produktów sponsora "poszli w internety", co kilka dni wrzucając filmiki typu Q&A (pytania i odpowiedzi). Przyznam się, że dzięki koronawirusowi :P dowiedziałem się o całej masie ciekawych wędkarskich patentów, bo brytyjscy wędkarze ciągle o coś pytali, a zawodowcy siedzieli w necie i promując żyłki, haczyki, pudełeczka itp. produkty sponsora odpowiadali na te pytania (BTW nawet 1/10 filmów Q&A jeszcze nie ogarnąłem. Chyba dopiero zimą resztę obejrzę  ;) )

Sam zadałem pytanie J. Robbinsowi właśnie o proce :P. Chodziło mi jednak o skręcanie się gum. No i on radził, że gumy w procy najlepiej chronić silikonowym sprayem (smarem), który kupisz w każdym sklepie z częściami do auta - ten do uszczelek gumowych. Koszt to jakieś 10-15 zł. Cała ekipa Cadence tak robi i ogólnie sporo tych mniej znanych zawodowców, którzy muszą ciąć koszty ;)  Jest on też obojętny dla produktów spożywczych.  Będę dopiero testował ten sposób w praktyce :beer:   

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
A tam smary silikonowe. Do gum w procy i amortyzatorów super jest mydło w płynie Biały Jeleń Hipoalergiczne. Działa tak samo jak, smary silikonowe czy slick Drennana

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Zawsze kupuje zapasową gumę , dzisiaj założyłem świeżą i jest ok ,tylko w tej startowej (może na zdjęciu tak nie widać) jest różnica w grubości ścianki gdzieś 2x . Gumy nie są sparciale,  wygląda jak by pomylili się i dali jedną od innej procy. Trudno 20 zł zainwestowane zobaczymy mam na zapas jakaś stonfo jeszcze znalazłem w gratach

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
O z tym smarem to spróbuję akurat mam takie cudo w piwnicy , silikonowy do plastikow i uszczelek gumowych może nie zaszkodzi.

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe

 Odświeżę tamacik.

 Do posiadaczy proc Drennan Softfeed Groundbait Caty.  Czy jest tak celna jak Drennan Revolution do nęcenia pelletem 11mm?  Posiadam tą pomarańczową i jestem z niej zadowolony lecz zamiaruję kupić sobie drugą.  Z tego co widzę na fotkach to jednorazowo pomieści na raz więcej pelletu - model Softfeed - od modelu Revolution.  Ale jak z jej celnością?
 
 

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Kule ładnie miota i celnie. Pellet do 30 m ale od 8mm i bardziej oleisty cięższy. Do pelletu to raczej brałbym proce tego typu https://sklepdrapieznik.pl/proce/33336-proca-drennan-waggler-range-catapult-medium-elastic.html .

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe

  Dziękuję za info :thumbup:

 W sumie ta proca stworzona jest do celnego strzelania kulami zanętowymi.  Ale z tego co piszesz to i pelletem można nią pocisnąć.  Używam do nęcenia Aller-a 11mm.  Jest oleisty przez co ciężkawy to poleci :D
 Parametry procy o który piszesz na początku to który model: - soft elastic, strong elastic czy x-strong elastic???

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder