Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzęt / Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiecho dnia Dzisiaj o 19:58 »
Wyglądają na dłuższe od przykrótkich Guru.
2
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Nasze karpiowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomasz 38 dnia Dzisiaj o 19:49 »
Na Śląsku, tylko rzeki albo kanały na obecną chwilę ,jeziora zamarznięte niestety i patrząc na pogodę to potrwa jeszcze to trochę :(
3
Hyde Park / Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia Dzisiaj o 19:43 »
Das Gottliche Asgaard - ciemne ok :thumbup:
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia Dzisiaj o 19:41 »
Ja w ciągu 3 dni odwiedziłem z 10 zbiorników. Lód wszędzie, chyba w tym tygodniu nie połowię.
5
Giełda / Odp: (S) Wyprzedaż - Orzeszyna Arkadiusz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NuNo83 dnia Dzisiaj o 19:31 »
Witam, mógłbym zarezerwować to ramię? Opłacę 25-go jeśli jest taka możliwość?
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mjmaciek dnia Dzisiaj o 19:31 »

Tak, łowisko to niewiele ponad hektarowy zbiornik komercyjny.    Łowiłem na metodę.   Wszystkie - Tinca tinca - skusiły się na białe robaki zakładane bezpośrednio na hak.  Nie przeszkadzała im - nie bały się - plecionka z której zrobiłem przypon (12lb) oraz haczyk nr:12.  Drugi zestaw to przypon z takich samych materiałów co pierwszy z tym tylko, że przynętą był wafters 8mm na włosie.
 Futer to mieszanka peletów 2-3mm.  Koszyczek 15gr.  Żyłka główna 0.28mm i szczytówka 1.5oz.   Gdybym sam tego nie doświadczył to bym nie uwierzył, że taki zestaw może zarejestrować brania tak małych linków ( w środku zimy ).  Oczywiście, że nie były to bardzo mocne ugięcia szczytówki ale dałem radę zareagować na te brania w sposób efektywny.  Dodam, że o wiele większe karpiki, które złowiłem podczas brania uginały szczytówkę w podobny sposób co te linki! ???  Nie ukrywam, że jest to dla mnie mały szoking :)

Gratuluje :bravo:

Ja swoje zimowe pierwsze karpie lata temu zlowilem 8 lutego.
Co ciekawe dwa dni po takim piku temperatury jak teraz spadł snieg i zamarzł zbiornik.
Obecnie po prostu niechce mi sie uganiać za karpiami.

7
Giełda / Odp: (K) Kurtkę Drennan rozmiar XL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafal_Rafal dnia Dzisiaj o 19:28 »
Nieaktualne, do zamknięcia
8
Spławik / Nęcenie długotrwałe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez picker92 dnia Dzisiaj o 19:26 »
Witam. Jak myślicie ? Czy jest sens już zaczynać nęcenie kukurydzą/pszenicą na rzecze ? Można już liczyć na jakieś efekty,czy woda jest jeszcze za zimna na jakiekolwiek żerowanie ryb ?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikon dnia Dzisiaj o 19:21 »
Nie za mocna szczytówka na takie łowienie?
10
Zawody i imprezy / Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Toke dnia Dzisiaj o 19:11 »
Kiedyś pamiętam  był temat czy za  ceną liczoną w 1000 zł idzie faktyczna jakość, i czy wędkarz uzbrojony w feedera i kołowrotek aa kilka/naście tyś jest skuteczniejszy od tego z tańszym sprzętem? .
Wychodzi że jednak  nie koniecznie.

W feederku to jest fajne , że sprzęt za "miliony" nie jest absolutnie konieczny od odnoszenia super wyników,  w spławiku już tak fajnie to nie wygląda...

Gratulacje dla Reprezentacji. :bravo: :bravo: :bravo:
Kurde aż mnie naszła ochota , jak za dawnych lat w zawodach koła wystartować, tym bardziej że i feederowe, i method feeder organizują  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10