Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 78396 razy)

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #150 dnia: 10.01.2016, 11:20 »
Chyba najlepiej będzie samemu sprawdzić ;) Innego wyjścia niema.. Pomyślimy nad tym jak będzie czas ^^

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #151 dnia: 10.01.2016, 13:14 »
Kol. Pyza. miałem kiedyś podbierak z gęstą siatką.Jak wyjmowałem z wody (nawet pusty) to jakbym wyjmował garnek pełen wody,taki był ciężki. Teraz mam podbierak z siatką o większych oczkach wykonaną z żyłki. Jest bardzo lekki - polecam.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #152 dnia: 26.03.2016, 08:10 »
Czy ktoś już może przetestował te Pushstopy Jaxona? http://allegro.pl/stoper-quickstop-pushstops-jaxon-ciemny-braz-i6019073623.html
Arek

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #153 dnia: 03.05.2016, 18:27 »
Ja je będę brał jutro.
zastanawiam się nad Monolith Method Feeder 3.00 20-60 gr.Mam dobry rabat i chyba ją kupię.Ktoś ją z kolegów może już testował?

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #154 dnia: 03.05.2016, 19:00 »
Czy ktoś już może przetestował te Pushstopy Jaxona? http://allegro.pl/stoper-quickstop-pushstops-jaxon-ciemny-braz-i6019073623.html

Ja przetestowałem, moim zdaniem są za miękkie, z Drennan nie ma tego problemu.
Janusz

Kowal

  • Gość
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #155 dnia: 03.05.2016, 19:02 »
.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #156 dnia: 03.05.2016, 19:03 »
Czy ktoś już może przetestował te Pushstopy Jaxona? http://allegro.pl/stoper-quickstop-pushstops-jaxon-ciemny-braz-i6019073623.html
Ja mam. Moim zdaniem mają za dużą dziurkę, ale nie mam porównania do innych. Kiedy przekłuwam coś twardszego potrafią się zgiąć. Ale generalnie za taką cenę tragedii nie ma.
Tu są tańsze. ;)
http://allegro.pl/stopery-quickstop-jaxon-56-sztuk-okazja-brazowe-i6118763377.html

 :thumbup: 
Arek

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #157 dnia: 03.05.2016, 19:39 »
Ja je będę brał jutro.
zastanawiam się nad Monolith Method Feeder 3.00 20-60 gr.Mam dobry rabat i chyba ją kupię.Ktoś ją z kolegów może już testował?

Nie wiem jak Method Feeder i czy jest różnica między wersją Monolith a XT Monolith ale z tej drugiej mam spinning 2.05 i matchówkę 3.9 i jestem zachwycony wagą i akcją tych wędek. 

Offline Raul7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DOL
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #158 dnia: 03.05.2016, 19:49 »
Odnośnie PVA Jaxona. Sprawdźcie po zakupie, czy długość siatki jest zgodna z deklarowaną. Bo jeśli okaże się, że kupiłeś 5m a w tubie są 3-4 m , to wcale tak tanio nie wyjdzie.

Wysłane z Huawei P8 Lite

Darek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #159 dnia: 29.10.2020, 14:38 »
Dzwoniłem właśnie do Jaxona, do centralnego magazynu w Poznaniu z pytaniem o wędziska serii Genesis Pro. Okazuje się (wcześniej Koledzy z Forum wspominali o końcu tej serii), że będzie bardzo skromna grupa oferowana pod szyldem Genesis. Ma pojawić się za to nowa seria, ponoć lepsza niż wspomniany Genesis, która będzie zaprezentowana w najnowszym katalogu.
Ciekawe jak będzie faktycznie z jakością i poziomem cen.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #160 dnia: 29.10.2020, 15:15 »
Zawsze każda następna seria jest lepsza - dla firmy :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #161 dnia: 29.10.2020, 15:31 »
Pisałem o tym, że seria Genesis zostanie poprawiona, a dobre modele, które się sprawdziły zmienią po prostu nazwę. To samo przecież robią inne marki. Ciekawy jestem jak się będą kształtować ceny, bo jednak koronawirus sporo namieszał na rynku.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #162 dnia: 29.10.2020, 15:57 »
Z firmą Jaxon spotkałem się dosyć dawno. Jakieś 25lat temu kupiłem sobie 6m, wówczas tyczę a obecnie bata. Wędkowałem tą wędką ponad 10 lat i nadal jest w używalnym stanie, spokojnie sobie czeka w szafie. Razem z kolegą troszkę trenowaliśmy "wariata" z gumą amortyzującą i bez gumy. Łowiło się dorodne płocie wzdręgi krąpie i leszcze. Moja życiówka w tamtym czasie to płoć 48cm, wagi nie znam bo nie miałem jak zważyć a rybka wróciła do wody. Obecnie również "moja stajnia" to ponownie Jaxon, mam trzy nowe wędki i wszystkie są OK - o jedną za dużo chyba trafi na giełdę. Osobiście nie narzekam na wędziska i kołowrotki tej firmy, do rekreacyjnego wędkowania są OK. Patrząc na sprzęt osób z którymi się spotykam na łowisku ... to mam LUKSUSOWY sprzęt ;)
pozdrawiam Benon

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #163 dnia: 29.10.2020, 20:40 »
Jeżeli chodzi o wędziska ,to z Jaxona można zakupić kilka perełek choćby seria genesis czy monolith ,ale kołowrotki już wyglądają jak dla mnie blado ,dobre opinie miał dla przykładu hegemon i marlon z tego co pamiętam, ale to tylko tyle co kojarzę ,co do innych ich produktów, to sam posiadam ich kilkanaście, od koszyków ,siatki pva ,miałem tripod, w tamtym sezonie zakupiłem kosz do podbieraka i sobie chwalę jakość oraz cenę ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #164 dnia: 29.10.2020, 21:31 »
Miałem kołowrotki "karpiowe" Jaxona, ale poszły "precz". Największa bolączka? Zamykający się kabłąk podczas rzutów. Jakieś dziwne stuki podczas pracy. No i małe szpule, przez co "lotów" dalekich nie było.
Nie narzekam na podbierak, pokrowiec na wędki, całkiem przyzwoicie spisują się feedery z serii Intensa GTX. Natomiast (pisałem w innym wątku) bardzo dużym niedopatrzeniem projektantów są sygnalizatory brań. Mam tu na myśli niczym nie osłoniętą rolkę, którą dość łatwo można uszkodzić.
Sam jestem ciekaw, co to za nowa seria wyjdzie. Oby nie okazało się, że to nowe jest funta kłaków warte.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.