Autor Wątek: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja  (Przeczytany 19297 razy)

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #30 dnia: 24.12.2017, 09:56 »


O ile pamiętam były to:
Mantaray Elite 330 (75g)  fajny porównywałem go z moją  Super Ultegrą Light i  jak pisałem w niczym nie ustępował a robił nawet wrażenie bardziej sprężystego i mocniejszego.
Mantaray Elite Picker  3,0 m  (40g)  Obejrzałem nad wodą na starorzeczu Wisły. Urzekła mnie ta wędeczka więc kupiłem. Bawię się nią na sucho i nie mogę się doczekać wiosny aby wypróbować.  W chwili słabości zamówiłem jeszcze jego krótszego brata 2,7m.
Na Wiśle k Puław widziałem też w akcji Shermana Pro 3,9m Heavy 100g. Facet  zawiesił mu solidny kawał koszyka i miotał daleko a kijek nic sobie z tego nie robił.  Podszedłem i obejrzałem kij. Właściciel mówił że to maszynka nie nie do zdarcia... hmmm

Wspomnianego  pickerka 3.0 m kupiłem w PL (Gliny Natura), potem dowiedziałem się jakie są ceny na Ukrainie i następnego 2,7m zamówiłem z Ukrainy.
Ma mi go przywieźć Ukrainiec w styczniu ale nie wiem czy nie są to obiecanki cacanki.
Zainteresował mnie ten feeder a gdy wrzuciłem go w wyszukiwarkę to otworzyło się kilka sklepów jeden  nasz Gliny Natura reszta to na Ukrainie i muszę przyznać że porównując ceny to u nas po rabacie jest prawie trzykrotnie drożej  wniosek trzeba zorganizować prywatny import  

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #31 dnia: 24.12.2017, 10:29 »
Tylko prywatny import.  Ceny które znamy na Ukrainie są sklepowe czyli juz z zyskiem sprzedawcy.  Cena zbytu producenta jest więc jeszcze niższa.  Uważam że "jedyny dystrybutor" Gliny  zarobił na mnie nieprzyzwoicie dużo.  Więcej nic tam nie kupię a kolejną wędkę sprowadzę sam. Myślę zresztą że niebawem Drapieżcy i inni też zaimportują Flagmana bo to dobry interes i skończy się monopol.
Wiesiek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #32 dnia: 24.12.2017, 10:49 »
No ale na tym polega handel. Robimy cenę taką jaką ktoś jest w stanie zapłacić. Nie ma co się obrażać.
Wyprodukowanie smartfona też kosztuje jakieś śmieszne grosze, a każdy kładzie za nie niemałe pieniądze. I tak ze wszystkim.
Dziwi tylko, że w tej chwili mamy jednego dystrybutora...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #33 dnia: 24.12.2017, 11:13 »
Tylko prywatny import.  Ceny które znamy na Ukrainie są sklepowe czyli juz z zyskiem sprzedawcy.  Cena zbytu producenta jest więc jeszcze niższa.  Uważam że "jedyny dystrybutor" Gliny  zarobił na mnie nieprzyzwoicie dużo.  Więcej nic tam nie kupię a kolejną wędkę sprowadzę sam. Myślę zresztą że niebawem Drapieżcy i inni też zaimportują Flagmana bo to dobry interes i skończy się monopol.

Zobacz Kolego ile kij Nevisa kosztuje u nas http://feederbait.pl/Nevis-Vanity-Carp-Feeder-4-20m-c-w-50-180g-p124
a ile na Węgrzech https://racvarosihorgaszbolt.hu/termekeink/nevis-vanity-carp-xh-420m-50-180g-feeder-horgaszbot.
Kurs 0,0134251899 złotego polskiego.

To był m.in. powód dla którego wybrałem Flagmana.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #34 dnia: 24.12.2017, 11:26 »
Faktycznie... Jasna sprawa.  Ukraińców w Polsce jest duzo, jeżdżą do domi i z powrotem więc wielu wędkarzy sprowadza sprzęt.
Ci dwaj których spotkałem także to zrobili  i nie mogli się nachwalić Flagmana. 
Ta armata 4,20, 180g  ma być na Wisłę ?   
Wiesiek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #35 dnia: 24.12.2017, 11:31 »
Jak już coś to nad San bo mam 5 minut do rzeki na rowerku ale ze względu na problemy ze zdrowiem na rzece nie łowię.
Będę go używał na wodzie stojącej do łowienia koszykami typu bullet https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2669-koszyki-zanetowe-preston-dutchmaster-black-bullet-feeder- . Jesienią dobrze brały karpie 40-55cm właśnie daleko od brzegu a o takim feederze myślałem już dawno.
Na początku mojej recenzji jest link do zalewu na którym będę łowił, a wygląda mniej więcej to tak:

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #36 dnia: 24.12.2017, 11:36 »
Za Armadale Match i Cast Master Picker zapłaciłem 120 ojro bo znajomy do Niemiec mi przywoził. Uważam że polskie ceny to duża przesada. Co do samych wędek w cenie którą płaciłem to rewelacja!

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #37 dnia: 24.12.2017, 11:49 »
Jak już coś to nad San bo mam 5 minut do rzeki na rowerku ale ze względu na problemy ze zdrowiem na rzece nie łowię.
Będę go używał na wodzie stojącej do łowienia koszykami typu bullet https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2669-koszyki-zanetowe-preston-dutchmaster-black-bullet-feeder- . Jesienią dobrze brały karpie 40-55cm właśnie daleko od brzegu a o takim feederze myślałem już dawno.
Na początku mojej recenzji jest link do zalewu na którym będę łowił, a wygląda mniej więcej to tak:

Na moje wyczucie to ciut za ciężka armata na stojącą wodę.  Na Wiśle , na silnych uciągach używam Ultegry 4,2m 150g i  wystarcza , a na wodzie stojącej (el Rybnik) browninga 3,90 100g long cast i podajmik 70g leci b. daleko.
Ja bym chyba wybrał  trochę niższy ciężar wyrzutowy (np 120 lub 150g) ale bardziej szczytowa akcja ( long cast), przypon strzałowy i plecionka. 
Oczywiście najważniejsze są własne preferencje.
Wiesiek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #38 dnia: 24.12.2017, 11:54 »
Mam Trabucco precision 3,9m/120g i plecionkę 0.10 mm ze strzałówką z żyłki 0.30mm i nie byłem za bardzo zadowolony z odległości. Ten flagman ma duże przelotki i akcję szczytową i to powinno się przełożyć na odległość rzutu.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #39 dnia: 24.12.2017, 11:57 »
Jak ktoś coś kiedyś to ja się skuszę na Tregarony bo teraz wychodzą koło 600-700 zł, a to jednak spora różnica.

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #40 dnia: 24.12.2017, 12:09 »
Posiadam dwie wędki z firmy Flagman. Pierwsza to: Flagman Sherman Pro Method Feeder 3,6 m 10-60g - https://www.youtube.com/watch?v=C2Eq859r9T4. Szczytówki 0.5, 1 i 2 oz. Najczęściej łowię tą 1oz i rzuty podajnikiem 20g + zanęta na 56m to żaden problem. Podajnikiem 30g ponad 60m. Hol na tym kiju to bajka, amortyzuje tak odjazdy ryby, że praktycznie nie jest używany hamulec kołowrotka. Największe ryby na tą wędkę to karpie 58cm i 60cm. Waga kijka to 195g i jak ktoś widzi ją w akcji to, aż pieje z zachwytu. Znajomy karpiarz robił oczy jak spodki. Drugim kijkiem jest Flagman Squadron Pro Pellet Feeder 3,9 m 20-80g. To już pożądna "pała" i będzie wykożystana w 2018r do połowów karpi na odległościach 80-90m podajnikiem 45g. Szczytówki 0.75, 1.5, 2.5 oz. Pierwsza przelotka od rękojeści 30mm.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #41 dnia: 24.12.2017, 12:13 »
Cast Mastery to wędki do dalekich rzutów i sądząc z filmiku cytowanego w tym wątku wszystkie maja duże przelotki i szybką , dynamiczną akcję.
Wiesiek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #42 dnia: 24.12.2017, 12:27 »
Jeszcze jeden film o Cast Masterach

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #43 dnia: 21.01.2018, 13:47 »
Zapytam z ciekawości - czy udał Wam się import z Ukrainy?
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Flagman Cast Master Feeder 4,2 m 180 g - krótka prezentacja
« Odpowiedź #44 dnia: 22.04.2018, 11:02 »
Czy posiada ktoś Flagman Cast Master Feeder 3,9 m 150g??Poszukuję opini o tych wedziskach Flagman  ale niestety w sieci ciężko coś znaleźć. Dzięki z góry za pomoc