Autor Wątek: Powołanie Zespołu m.in. do spraw Gospodarki Wędkarskiej, a nowy ZG PZW  (Przeczytany 5591 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
To może czas kosy zamocować na sztorc? ;)

PS. Ryb w wodach PZW nigdy nie będzie. To natura Polaka. 1000-letnia historia pokazuje, że prawdziwe jest przysłowie: gdzie dwóch Polaków, tam są trzy opinie. W genach mamy pazerność, złodziejstwo i kilka mniej atrakcyjnych "zalet". Dojdzie do tego, że aby złowić rybę, trzeba ją będzie przynieść na łowisko i wpuścić do wody, przed rozłożeniem sprzętu.
Ja tam czarno to widzę. Beznadzieja i tyle.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Macie zupełną rację, że ciężko będzie dokonać zmian w ZG, podobnie w okręgach. Jednak uważam, że jest to do zrobienia. Przede wszystkim dlatego, że to wędkarze mają największy głos. Jak go zabiorą, to się zacznie zmieniać. Między innym dlatego uważam,że nowy prezes przyszedł zbyt wcześnie. Wędkarze bowiem nie mają postulatów, które ten mógłby wypełnić. W sumie to wyskoczył nam on jak diabeł z pudełka, i sami nie wiemy co on może, co chce zrobić, podobnie jak zarząd.

Pierwsze co trzeba zmienić, to ustalić jakiś program. Ten już mamy w jakiś sposób ustalony, teraz pozostaje docierać do ludzi... I nawoływać do zmian. Nowy prezes tez nie ma łatwo - bo albo nas (wędkarzy) wesprze i będzie działał, albo straci poparcie. W takim wypadku można szykować się do kolejnych wyborów i budować silne stronnictwo.

Ostatnio tak sobie myślałem, że nie byłoby złą rzeczą przygotowywać projekt redukcji okręgów, do liczby województw. Taka zmiana pozwoliłaby na głębsze reformy. Przy okazji wędkarze uzyskaliby większy pakiet łowisk, można by też podnieść składki odpowiednio. Wielu by to zaakceptowało tak sobie myślę... Przy tej okazji większa samodzielność powinny uzyskać koła, które miałyby prawo wyłączyć jakieś zbiorniki z oferty 'ogólnej'. Zaoszczędzone etaty można przeznaczyć na etaty ichtiologów, i już sprawa ruszyłaby z kopyta...

Ciekawe, pojawi się jakiś prezes, który będzie miał jaja aby takie reformy poprowadzić? :)

Lucjan

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Ta, sprywatyzować polskie wody :facepalm: Byłem przekonany, że będziemy poważnie dyskutować.
Proponuję sprywatyzować również góry, drogi, parki miejskie i najmniejsze nawet skwery. Niedługo w tym kraju nie będzie można się odlać w szczerym polu, nie mając odstrzelonej fujarki.
Jacek

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Lucjan wracaj na ziemię.Poczytaj na stronie PZW czym zajmuje się ZG.Chcesz likwidacji lub ograniczenia sieciowania na Mazurach to mamy:Remont budynku w Węgorzewie na potrzeby dystrybucji i zabezpieczenia surowca rybnego -koszt 979 tys, modernizacja pomieszczeń magazynowych w Rucianem Nidzie celem wygospodarowania pomieszczenia dla patroszarni i fileciarni 140 tys.Chyba nie sądzisz że topi się środki finansowe w działalności którą chce się ograniczyć.Chcesz ograniczenia liczebności władz a oni zwiększają liczbę wiceprezesów do 5 ,chcesz liczenia się ZG i Prezesa z naszymi (TAK NASZYMI)pieniędzmi to oni podnoszą sobie jedną dietę za grudzień dla członków władz z 360 do 650 zł a dla członków organów z 300 do 540 zł.Jest to jedyny znany mi Zarząd który sam decyduje jaką gratyfikację będzie sobie wypłacał.Więc nie dziw się że tak zapracowani panowie nie mieli czasu zająć się kto będzie reprezentował Związek w zespole ds Gospodarki Wędkarskiej .
Andrzej Lisowski

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Lucjan wracaj na ziemię.Poczytaj na stronie PZW czym zajmuje się ZG.Chcesz likwidacji lub ograniczenia sieciowania na Mazurach to mamy:Remont budynku w Węgorzewie na potrzeby dystrybucji i zabezpieczenia surowca rybnego -koszt 979 tys, modernizacja pomieszczeń magazynowych w Rucianem Nidzie celem wygospodarowania pomieszczenia dla patroszarni i fileciarni 140 tys.Chyba nie sądzisz że topi się środki finansowe w działalności którą chce się ograniczyć.Chcesz ograniczenia liczebności władz a oni zwiększają liczbę wiceprezesów do 5 ,chcesz liczenia się ZG i Prezesa z naszymi (TAK NASZYMI)pieniędzmi to oni podnoszą sobie jedną dietę za grudzień dla członków władz z 360 do 650 zł a dla członków organów z 300 do 540 zł.Jest to jedyny znany mi Zarząd który sam decyduje jaką gratyfikację będzie sobie wypłacał.Więc nie dziw się że tak zapracowani panowie nie mieli czasu zająć się kto będzie reprezentował Związek w zespole ds Gospodarki Wędkarskiej .

Nie za wesoło to wygląda...
Z mojej strony dodam otwarty konfikt na lini srodowisko karpiowe z okregiem katowice po wprowadzeniu nowego regulaminu na wodzie rybnickiej na 2018.
A z lokalnego podworka...
Chlopaki rozumieja ze wprowadzenie NK ma sens, ale nie moga zrozumiec dlaczego nie powieksza ilosci ryb w zarybieniu...i odbieraja te zapisy jako kolejne obostrzenie...
To skomplikowana materia....i ciezko to ogarnac...
Maciek

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Chlopaki rozumieja ze wprowadzenie NK ma sens, ...[ciach]...

Tak, ma sens, bo NK jest w modzie, więc i my (zarząd danego okręgu) będziemy trendy.

Tylko że... można wprowadzić łowiska/wody NK, a za kilka lat znieść obowiązek NK.

Nie chodzi tu o dobro ryb lub wędkarzy. Tu chodzi o populizm. Ten prezes jest OK. Fajny i postępowy. Rozumie potrzeby wędkarzy i liczy się z ich głosem. Będę na niego głosować w przyszłym roku. Tak to widzę. Czysty populizm.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Też widziałem te uchwały, ale umknęło mi aby o nich napisać. Andrzej świetnie podsumował aktualne działania ZG w kierunku "pozytywnych" zmian. Przyznam się, że nie mam tak dużych nadziei na zmiany jakie ma chociażby Lucjan, który ma masę świetnych pomysłów na zmiany w PZW, ale które moim zdaniem pozostaną w sferze marzeń. Każda kolejna uchwała poczynając od tej dotyczącej diet, po rozszerzenie liczby wiceprezesów, kończąc na inwestycjach w infrastrukturę rybacką pokazuje, że ZG PZW ani myśli o jakichkolwiek daleko idących reformach mających na celu ochronę praw wędkarzy. Z drugiej strony ciemny lud kupi (jak to mawia Prezes TVP) kilka łowisk nokill, podniesienie wymiarów ochronnych. Zarząd, który zaczyna od podniesienia sobie diet (wynagrodzeń) nigdy nie będzie działał skutecznie. To się do tej pory nie sprawdziło w żadnym ze znanych mi podmiotów gospodarczych. Takie zarządy się zmienia. Nie pozwala im się działać, bo działają na niekorzyść podmiotu, który reprezentują. Żeby podnieść sobie wynagrodzenie (dietę) najpierw należy się czymś pozytywnym wykazać, a potem mieć jeszcze z czego podnosić sobie apanaże. W tym zakresie w ZG jest totalne pomieszanie z poplątaniem. Kuriozum jest chociażby to, co zauważył Andrzej, że to Zarząd zadecydował o wysokości diet. Paranoja. Jak w ogóle można mówić o jakichkolwiek zmianach, gdy np. ZG w uchwale nr 8/XI/2017 stwierdza, iż realizując uchwałę XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów z dnia 21.10.2017 r. w sprawie kierunków działania Polskiego Związku Wędkarskiego na lata 2017 - 2021 ustanawia postanowienia do składki członkowskiej na 2018 r., jednocześnie ustalając na najbliższe 3 lata, że Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach http://www.pzw.suwalki.com.pl/index.php?id=102 będzie udostępniać do wędkowania użytkowane wody na podstawie wniesionej składki na ochronę i zagospodarowanie wód, określając wysokość składek w podziale m.in. na rodzaje wód i łowisk wraz z wykazem łowisk udostępnionych do wędkowania. O czym my mówimy. Po co mamy nadzieję, że nowy prezes i spółka zmienią coś na Mazurach, gdy tutaj już na samych początku na okres najbliższych 3 lat zostało ustalone co i jak ma być. Do tego przyznawane są nowe środki na infrastrukturę w postaci np. patroszarni i fileciarni...m.in. z Waszych składek. Jakie zmiany. Jakie szerokie wprowadzanie łowisk No Kill. No nie żartujmy już więcej sobie.  ;D ;D ;D :facepalm:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan wracaj na ziemię.Poczytaj na stronie PZW czym zajmuje się ZG.Chcesz likwidacji lub ograniczenia sieciowania na Mazurach to mamy:Remont budynku w Węgorzewie na potrzeby dystrybucji i zabezpieczenia surowca rybnego -koszt 979 tys, modernizacja pomieszczeń magazynowych w Rucianem Nidzie celem wygospodarowania pomieszczenia dla patroszarni i fileciarni 140 tys.Chyba nie sądzisz że topi się środki finansowe w działalności którą chce się ograniczyć.Chcesz ograniczenia liczebności władz a oni zwiększają liczbę wiceprezesów do 5 ,chcesz liczenia się ZG i Prezesa z naszymi (TAK NASZYMI)pieniędzmi to oni podnoszą sobie jedną dietę za grudzień dla członków władz z 360 do 650 zł a dla członków organów z 300 do 540 zł.Jest to jedyny znany mi Zarząd który sam decyduje jaką gratyfikację będzie sobie wypłacał.Więc nie dziw się że tak zapracowani panowie nie mieli czasu zająć się kto będzie reprezentował Związek w zespole ds Gospodarki Wędkarskiej .

Wracam. C...j mnie strzelił przed chwilą, że się wyrażę w mocno niekulturalny sposób z racji podwyższonego ciśnienia  >:O :facepalm:

Właśnie przeglądam uchwały nowego ZG i mam jak byk:

Uchwała n  14/XII/2017 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia l6 grudnia 2017 r. (..):

2. Ustala się w miesiącu grudniu 2017 r. wysokość jednej diety dla członków władz Polskiego Związku Wędkarskiego w kwocie 650 zł i organów Polskiego Związku Wędkarskiego w kwocie 540 zł.

OK, a więc czar prysł. Teraz wiadomo na czym stoimy a ja przynajmniej wiem gdzie uderzać...  Nie wiem czy macie podobne wrażenie, ale wg mnie jedne świnie przy korycie zamieniły się miejscami z kolejnymi prosiakami. 650 PLN diety? Tyle daję za paliwo jadąc z Polski do UK, 1300 km. Ale się dobrze ustawili! Jest ich cała armia, i teraz każdy będzie radził i debatował, byle więcej diet... Ku...a, do czego to doszło ???
Lucjan

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na grudniowe posiedzenie Prezydium i ZO PZW w Katowicach  przybył nowy prezes ZG T.R.   W swoim wystąpieniu podobno nie przedstawił żadnej nowej wizji w jakim kierunku ma zmierzać PZW.  W okręgu katowickim w ostatnim roku liczba członków zmniejszył się o ok. 1800 osób.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Szkoda, że nie wspomniał o podwyżce diet... Jak można podnieść wysokość jednej diety o 200 PLN? Nie pojmuję tego jak można być tak pazernym i nieliczącym się z opinią publiczną, z wędkarzami. Ludzie w kołach tyrają za friko, często sami dokładają, a tutaj bum! Z grubej rury władze nam wystrzeliły... :facepalm:

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Po Facebooku https://www.facebook.com/splawikigrunt/ widać, że informacja o podwyżkach diet nikogo nie 'zadowoliła', ludzie są mocno wzburzeni. Myślę, że jest tu pole do działania. Ogólnie mam wrażenie, że wiele osób nie ma nawet pojęcia, co się w PZW wyrabia :o
Lucjan