Autor Wątek: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!  (Przeczytany 20988 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #75 dnia: 22.01.2018, 13:49 »
Wielokrotnie to pisałem, tutaj bardzo pomóc mogą "sportowcy". Takie NK na rzekach, szczególnie tych, gdzie stosunkowo często odbywają się zawody można dość łatwo przeforsować.
Warto próbować się dogadać. Każdemu to jest na rękę, żeby ryb było więcej w danym miejscu i żeby je chronić.
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #76 dnia: 22.01.2018, 13:53 »
Grzegorz, na tym odcinku nie odbywają się zawody :(

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #77 dnia: 22.01.2018, 14:02 »
Grzegorz, na tym odcinku nie odbywają się zawody :(

Ale zwolenników możesz znaleźć pod tym pretekstem, chociaż próbować. Szczególnie jak przedstawisz wizję rybnego i chronionego odcinka rzeki, kto wie.
Dojazd widzę jest fajny do rzeki. Jak tam z rybkami?
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #78 dnia: 22.01.2018, 14:14 »
Grzegorz, na tym odcinku nie odbywają się zawody :(

Ale zwolenników możesz znaleźć pod tym pretekstem, chociaż próbować. Szczególnie jak przedstawisz wizję rybnego i chronionego odcinka rzeki, kto wie.
Dojazd widzę jest fajny do rzeki. Jak tam z rybkami?


Dojazd jest doskonały na 3/4 odcinka rzeki. Rybaków nigdy tu nie było. Zwolenników takiego pomysłu bez problemu znajdę, aczkolwiek przeciwników dwa razy tyle.
Ale to nic, nie boję się. Jak będę w kole, to pogadam i zobaczę jak to ugryźć.
Ryb mało, mocno zniszczone łowisko, aczkolwiek zdarzają się dobre dni. Plusem jest, że rzeka została w części tego odcinka mocno poszerzona przez koparki wybierające żwir. Nurt tam mocno zwolnił i można spokojnie łowić zestawami karpiowymi i metodą.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #79 dnia: 22.01.2018, 14:24 »
Tylko zastanów się, czy jest sens robienia NK na odcinku, gdzie nie ma dużej presji i ryb. Czy nie lepiej zainteresować się takim docinkiem, gdzie ryby się grupują i są wystawione na masowy ostrzał?
Absolutnie nie neguję celowości pomysłu, bo zawsze to będzie plus. Tylko ja bym poszukał miejsca, gdzie rzeczywiście ta ryba się grupuje i często jest łowiona. Tak, jak to np. zrobił Enzo w związku z kanałem gliwickim - gdzie ryby notorycznie stoją blisko śluzy i są tłuczone raz za razem.
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #80 dnia: 22.01.2018, 14:32 »
Tylko zastanów się, czy jest sens robienia NK na odcinku, gdzie nie ma dużej presji i ryb. Czy nie lepiej zainteresować się takim docinkiem, gdzie ryby się grupują i są wystawione na masowy ostrzał?
Absolutnie nie neguję celowości pomysłu, bo zawsze to będzie plus. Tylko ja bym poszukał miejsca, gdzie rzeczywiście ta ryba się grupuje i często jest łowiona. Tak, jak to np. zrobił Enzo w związku z kanałem gliwickim - gdzie ryby notorycznie stoją blisko śluzy i są tłuczone raz za razem.



Wiem o co chodzi, ale to jedyny taki odcinek, gdzie tej ryby jest odrobinę więcej. Jest dojazd i można z łatwością przeprowadzić kontrolę z obu stron łowiska.
Wydaje się, że byłby to idealny kawałek rzeki pod takie działania.

Grzegorz, a jak z kasą na takie cele? Dostalibyśmy forsę na zarybienia? Zwłaszcza, że do tej pory nikt Odry w tym rejonie nie zarybia >:(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #81 dnia: 22.01.2018, 15:05 »
Ryba często ustawi się sama tam gdzie bezpieczniej :) Jędrzej, świetny pomysł z tą Odrą! :thumbup:
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #82 dnia: 22.01.2018, 15:08 »
Jędruś to umówmy się było....
Po twoim wpisie i nawet podaniu linka do gogle map...
Niejeden mocium pan ..... 8) połaczy to z brzanami.....
I wypał gotowy...
O takich miejscowkach lepiej cicho sza.... :-X
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #83 dnia: 22.01.2018, 15:09 »
Lucek, błąd logiczny ;)
Tam, gdzie ryby są zabijane, to już do wody nie wracają, więc nie wiedzą, że tam jest niebezpiecznie.
Ewentualnie tam, gdzie ryby są wypuszczane, mogą one uciec z "niebezpiecznego" miejsca :D Oczywiście tego nie robią, bo nie są zdolne do tak skomplikowanych procesów myślowych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #84 dnia: 22.01.2018, 15:23 »
Jędruś to umówmy się było....
Po twoim wpisie i nawet podaniu linka do gogle map...
Niejeden mocium panie połaczy to z brzanami.....
I wypał gotowy...
O takich miejscowkach lepiej cicho sza.... :-X



Brzany łowione były dużo niżej. Tu nie ma co kryć tych miejsc, bo aby tam skutecznie połowić kabanów, to trzeba kilka dni sypać i jeszcze mieć doświadczenie w tym temacie. A już nie wspomnę o brzanach, jest tam ich parę ;)
Łowi tutaj dużo ludzi, bo jak mówiłem, zdarzają się dobre dni. Łowisko jest o tyle interesujące, że zatrzymują się tam wielkie ryby, takie jak amury, karpie, leszcze, płocie i japońce olbrzymy, właśnie ze względu na spowolniona rzekę.
 Tu widzę pole dla karpiarzy, szczególnie oni doceniliby taki klejnocik. Zresztą, wszyscy by to docenili, jakby rzeka zagotowałaby się od pięknych ryb.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #85 dnia: 22.01.2018, 15:31 »

Grzegorz, a jak z kasą na takie cele? Dostalibyśmy forsę na zarybienia? Zwłaszcza, że do tej pory nikt Odry w tym rejonie nie zarybia >:(

Na jakąś ekstra kasę raczej nie licz. Przede wszystkim, jeśli już ktoś podejmie mało popularną decyzję o zrobieniu odcinka rzeki no killem, to raczej na pewno nie przeznaczy na to kasy.
Nie wiem jak to jest w tych rejonach, ale z reguły to koła mają pod opieką jakieś odcinki rzek, które są w ich rejonie i je zarybiają. Jest na to jakaś kasa przeznaczana. Tutaj musiał byś się u siebie w kole zorientować czy możecie zarybić ten odcinek - przypuszczam, że nie ma przeciwskazań. Jedyne jakie może być to protesty wędkarzy, że na jakiś staw było wpuszczone mniej karpia  :-X :P
Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #86 dnia: 22.01.2018, 16:26 »
To jest Obwód Rybacki więc raczej dodatkowe zarybianie odpada.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #87 dnia: 22.01.2018, 17:43 »
Dzięki za info chłopy :beer: Ogólnie, to mnie mocno wkur...a ta sytuacja. O zarybieniach Odry na naszym rejonie, słyszałem tylko w Raciborzu. Tam koło zarybia i widać, że im zależy.
Natomiast od Chałupek do Raciborza, nikt nawet złamanej rybki od lat nie wpuścił. Dlaczego i o co tu chodzi?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #88 dnia: 27.02.2018, 10:28 »
Chciałem bardzo serdecznie podziękować za udział w naszej akcji.  Nasz apel rozszedł się na cały kraj z prędkością błyskawicy.
Wyobraźcie sobie, że w niektórych kołach, pierwszy raz oficjalnie podjęto temat łowisk NK :D
Dodatkowo, tekst naszej akcji wykorzystano w moim kole jako podkładkę pod wniosek do ZO o łowisko NK.
Wiem też, że przynajmniej kilka kół złożyło wnioski o takie łowiska na swoim rejonie :bravo:

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wsparli, którzy udostępniali i lajkowali nasz apel.
Zdajemy sobie sprawę, że wielkiej rewolucji nie zrobiliśmy, ale uważamy, że taka poczytalność i rozgłos, to sukces nasz wszystkich.
Jeżeli dzięki temu powstanie chociaż jedno łowisko NK, to zwycięstwo będzie pełne.
Jeszcze raz wielkie dzięki :beer: :thumbup: :bravo:




Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #89 dnia: 27.02.2018, 19:01 »
Myślę że jakby każde koło w Polsce wprowadziło jedno łowisko NK to temat zabierania ryb i braku ryb by się skończył dla obu stron. I nie rozumiem dlaczego nie można tego wprowadzić odrazu na całą Polskie. Przecież to tylko jedna woda na koło.