Autor Wątek: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?  (Przeczytany 18224 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 422
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #90 dnia: 06.02.2018, 20:33 »
No, jeśli minister środowiska miałby powoływać zarząd, to równie dobrze można już przenosić się na komercje, a wodom PZW zapalić gustowną świeczkę w napotkanej po drodze kapliczce. I to mimo niedawnej wymiany największego szkodnika na tym stanowisku.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #91 dnia: 06.02.2018, 21:03 »
A ja znowu tak daleko bym nie szedł, bo dla mnie lepszych będzie 5 osób mianowanych przez ministra, po zarekomendowaniu i zaopiniowaniu ich np. przez Walne i których można w łatwy sposób rozliczyć z tego co robią, aniżeli trzydziestu kilku w dziwnym tworze znanym jedynie w Polsce, przy zerowej odpowiedzialności za swoje działania, w tym również przed samym Walnym. I obojętne jest dla mnie jak dobrze działają na swoim terenie, bo za zasługi to się leży na Powązkach, a nie w zarządach siedzi. Przynajmniej niedługo się tam jest wyłącznie za zasługi.
Ogólnie to nie wiem jak wygląda ten projekt w sprawie PZŁ odnośnie nominacji, więc się dalej nie wypowiadam w tym zakresie. Ale sama zmiana wyboru ZG nic nie da. Kluczowa jest bowiem rola kół i tu trzeba lobbować o zmiany. 

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 422
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #92 dnia: 06.02.2018, 21:13 »
Nie wierzę w kadry przynoszone w teczce przez polityków. No way :) To pijawki będą. A i stosunek obecnej władzy do wód i generalnie "zasobów środowiskowych" jest jaki jest - to pewna mentalność, której się nie da przeskoczyć i dlatego obstawiałbym, że rybactwo wygra z wędkarstwem przez KO w pierwszej rundzie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #94 dnia: 07.03.2018, 15:05 »
Ależ mnie to raduje :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #95 dnia: 07.03.2018, 15:22 »
Ależ mnie to raduje :)

Niby tak, ale jak o tym czytam to się zastanawiam czy wcześniej lub później nie wezmą się za nas i to bynajmniej nie za rybaków za Zegrzu, tylko od innej strony, nawet nie piszę jakiej coby nikomu nie podpowiadać.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #96 dnia: 07.03.2018, 15:32 »
Mnie ciekawi jak w praktyce zostanie w PZŁ przeprowadzona dezubekizacja. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno PZŁ, jak i ZO oraz ZG PZW po upadku komunizmu były źródłem transferów byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa do organów związków, a największe kariery robili ludzie wykonujący zawody niekoniecznie związane z rybactwem. Biorąc pod uwagę życiorysy co niektórych i średnią wieku w organach PZW akcja PIS-u z Kukizami mogłaby przynieść wiele ciekawych rzeczy również i w PZW ;) Kiedyś byłem w trakcie rozmowy "kogoś" z pewnym panem z nadzoru inwestorskiego przy budowie jednego z odcinków drogi ekspresowej w łódzkim. Okazało się, że Pan "za komuny" był....szatniarzem w jednym z hoteli ;) Niezła kariera :P To tak odnośnie co niektórych karier w PZW.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #97 dnia: 07.03.2018, 15:35 »
Czyli jednak myśliwi też nie mogą ???
6 stron wątku do śmieci ?? Tytuł trzeba zmienić, i skończyć narzekanie jak to myśliwi mają super a my źle :).
Stara prawda - wszędzie jest lepiej gdzie nas nie ma,  a największe brały wtedy gdy nas nie było, a tam daleko to są potwory nie ryby :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #98 dnia: 07.03.2018, 15:40 »
Nie bardzo, bo organizacyjnie to PZW nadal jest w dalekich tyłach do PZŁ. Poza tym uprawnienia myśliwych nadal są bardzo szerokie, co nie można mówić o rybakach z wędką, którzy nic nie mogą...nie mogą nawet przestać sieciować własnych wód ;D

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #99 dnia: 07.03.2018, 15:42 »
Spoko narzekamy dalej :D - lubię poczytać narzekania :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #100 dnia: 07.03.2018, 15:43 »
A ja lubię czytać Twoje wyliczenia :beer:

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #101 dnia: 07.03.2018, 16:12 »
Ależ mnie to raduje :)

Co Ciebie raduje? Nie masz zielonego pojęcia o Łowiectwie to się nie wypowiadaj, to co zrobił PIS nawet komuna nie zrobiła....Wcale nie zdziwię się jak za parę lat zakażą udziału dzieci w połowie ryb pod wpływem chorego lobby pseudoekologów. Według poprawa dzieci od 16 roku życia mogą LEGALNIE pracować w np. prosektorium, zakładzie pogrzebowym, rzeźni, czy odbywać stosunki seksualne ,jest to chore że Państwo nakazuje mi jak mam wychowywać dzieci. Bardzo dobry przykład jest na Facebooku już zaczynają pojawiać się strony "Nie podaje ręki wędkarzom" itp itd tak samo zaczynało się z Łowiectwem nie widzisz podobieństwa? Skończy się to tak że wędkarze obudzą się z ręką w nocniku bo przecież łowienie ryb to ciągniecie ryby za ten biedny pyszczek, okrutny hak rozdziera jej wargi.... No ale można żyć dalej w swoim pięknym cudownym zakłamaniu i kupować mięso w sklepie bo przecież mięso jest ze sklepu Ty go nie zabiłeś, a tak naprawdę lobbujesz masową hodowlę zwierząt gdzie uwierz mi te zwierzęta cierpią nie widząc słońca przez całe życie, ja przynajmniej nie jestem hipokrytą i oficjalnie przyznaję, że to co strzelę to zjem ze smakiem i wiem iż zwierze nie cierpi w klatce 1m x 1m.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #102 dnia: 07.03.2018, 16:20 »
A skąd Ty wiesz co ja jem i co ja lobbuję? :D a Ty rozumiem jesz tylko to co upolujesz, do tego warzywa, które wyhodujesz? :D nie kupujesz pewnie nic przetworzonego, bo nie jesteś hipokrytą. Lisy pewnie też zjadasz ze smakiem?
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Kibicuję ekologom w starciu z Wami i tak zostanie, norowania i szkolenia psów to jest jakaś patologia, tak samo jak ta nowa ustawa, że myśliwy może mnie wyprosić z lasu albo mojego pola bo ma ochotę postrzelać. Jak kiepski żart. Staram się nie wrzucać Was do jednego wora, ale z trudem to przychodzi.
Porównanie wędkarstwa w zasadzie C&R do myślistwa w ogóle nie zasługuje na komentarz.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #103 dnia: 07.03.2018, 16:29 »
Komuna nie zrobiła bo polowania były źródłem dewiz a tego zawsze brakowało. Najwyżsi dygnitarze partyjni byli myśliwymi, organizowali spotkania dla zagranicznych przywódców z państw bloku wschodniego.

Nie jestem myśliwym ale mam niewielkie rozeznanie z racji wykształcenia i powiem Ci że porównywanie myśliwych do wędkarzy jest mocno przesadzone. Dobrze o tym wiesz.
Między innymi dlatego że wędkarz rybę złowi i często wypuści. Myśliwy strzeli i co wtedy? Nawet kiedy ucieknie postrzelona to będzie ścigana aż do skutku. Czy może z obawy o smak mięsa odpuszczacie?
Jedni i drudzy dbają o środowisko, w różnym zakresie ale to jest faktem. Spełniają jednak inne role. Wędkarstwo jest zdecydowanie ukierunkowane na relaks z jakimś (ile procentowo?) udziałem miesolapow. Myślistwo między innymi rola regulacyjna i ochronna.

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Myśliwi mogą, wędkarze nie mogą - dlaczego?
« Odpowiedź #104 dnia: 07.03.2018, 16:55 »
Gdzie masz napisane że myśliwy może wyprosić Ciebie z lasu podczas polowania?? To własnie powtarzanie pustych fraz lobbowanych przez TVN , TVP czy Polsat...Możesz zostać ukarany mandatem podczas UMYŚLNEGO zakłócania polowania zbiorowego czyli specjalnie wchodzisz po lufę itp. itd. przeczytaj ustawę, następnie komentuj, moim zdaniem dalsza dyskusja nie ma sensu. Pozdrawiam