Autor Wątek: Wędkarz Polski - co dalej?  (Przeczytany 34732 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #60 dnia: 19.01.2018, 15:34 »
Powinien zrobić film jeszcze raz, ukazując dorobek pisma, to jak zaczęły się kłopoty, problemy z prowadzeniem śledztwa, to co przeszedł, ile stracił. Bez wstawek o PZW. Tamten film niech usunie. Wtedy zrobi się lepiej. Ja też jestem przekonany, że oddźwięk jest negatywny. To film którego lepiej nie polecać. Tak naprawdę tylko więcej ludzi będzie mu życzyć źle.
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #61 dnia: 19.01.2018, 16:34 »
Być może jestem zbyt bezpośredni w swoich wypowiedziach i powinienem być nieco bardziej powściągliwy, po prostu nie lubię jak ktoś zamiast rozmawiać o konkretach gdzieś tam błądzi w meandrach przeszłości, jakby po części chciał się usprawiedliwiać. Jeśli zaś chodzi o PZW, chętnie zobaczę film nagrany przez tego Pana, w którym punktuje nieuczciwych działaczy. Ale i tam z konkretami, kto, co , kiedy, ile, jak. Jeszcze lepiej, gdyby był wstanie to udowodnić. Być może wiele spraw rozwiązało by się znacznie szybciej, niż na to liczymy.
Grzegorz

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #62 dnia: 19.01.2018, 16:52 »
A ten pan w końcu nazywa się Debicki czy Richter?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #63 dnia: 23.01.2018, 21:09 »
Wiesław "Waldemar Rychter" Dębicki idzie za ciosem:


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #64 dnia: 23.01.2018, 21:58 »
Temat ten zatytułowany jest "Wędkarz Polski - co dalej?" Po drugim filmie mogę chyba odpowiedzieć: A no nic. Dowody są w opublikowane w Wędkarzu Polskim, a każdy zainteresowany dowodami spoza Wędkarza Polskiego, chociażby mający jak najlepsze chęci, to wróg. Porównanie S. Jabaji'ego do Lenina...hmmm :D Do tego argumentacja zebrana z internetu w stylu tamci to SB-cy, mają wtyki w prokuraturach, kradną, pobierają niezgodnie z prawem składki, a tym samym trzeba ich wymienić. Nihil novi. Troszkę się rozczarowałem. Liczyłem chyba na więcej, biorąc pod uwagę gromy ciskane w pierwszym filmie, no i osobę twórcy filmu, która ma olbrzymią wiedzę nie tylko w zakresie wędkarstwa, ale również i działania PZW. Życzę zdrowia i oby los autorowi filmu zaczął znowu sprzyjać, bo co by nie było jest to człowiek, który niesamowicie dużo zrobił dla polskiego wędkarstwa. 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #65 dnia: 24.01.2018, 00:06 »
Ja uważam, że on trafia celnie, nawet bardzo. Według mnie nie ma sensu aby podawać okoliczności przekrętów sprzed lat, bo po 'zarybieniach' słuch zaginął zaraz po fakcie. Pokazał pewną strukturę PZW, i ja się z tym absolutnie zgadzam. Ilość okręgów to jest po prostu paranoja, wywalamy masę pieniędzy na sztab ludzi, którzy robią to, co powinno ogarnąć kilka osób. Zamiast pięciu okręgów powinien być jeden, jak w województwie, przy czym to koła powinny mieć władzę nad swoimi wodami.

Żałuję jednak, że pan Dębicki stosuje taktykę wściekłego słonia, co tratuje wszystko na swej drodze, rzeczy dobre i złe. Bo to nie PZW samo w sobie jest złe, ale ludzie, którzy nim kierują lub kierowali, którzy stworzyli sobie własny folwark i struktury folwarczne, zależności i układy. Ta cała rzesza działaczy. Nie ma co ukrywać, że struktury są betonowe i idiotyczne, tyle ludzi w komisjach ZG mieć to po prostu masakra. Do tego ilość ludzi w okręgu, siedzących na etatach. Przypomina to strukturę związków zawodowych w latach 90tych. Związkowcy stali się nagle świetnie zarabiającymi ludźmi, politykierami, którzy zaczęli kombinować jak tu się jeszcze lepiej urządzić, stali się posłami, senatorami, mieli władzę w swoim regionie. W efekcie wiele czołowych zakładów splajtowało, bo nie było wydajności i efektów, ale za to były świetne związki zawodowe.

Myślę, że powoli dojrzewamy do szerszych reform. Cieszy mnie to, bo wreszcie po dłuuuugiej zimie nastąpiła odwilż. Jeszcze będzie kontratak lodowca, może kilka, ale raczej już nie popuścimy. Czuć powoli wiosnę :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #66 dnia: 24.01.2018, 00:15 »
Pan Wiesław prowadził gazetę i faktycznie z tego co pamiętam nigdy nie przeszkadzało mu że są Okręgi i Zarząd Główny ??? A teraz nagle zwrot o 180 stopni, przepraszam ale chyba za dużo złych rzeczy się wydarzyły u Pana Wiesława i zaczął mówić dziwne rzeczy, jako redaktor powinien przekazywać informację potwierdzone a nie jakieś domysły i banialuki jak te że w innych stowarzyszeniach nie udzielają się już agenci sb, ludzie komuny etc., tylko w PZW nadal są i maja się dobrze.  A już hipokryzją jest chwalenie zarządu który w tej chwili nie pobiera diet żeby spłacić długi zaciągnięte przez poprzedni zarząd, gdzie wiele osób było w poprzednim zarządzie.
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #67 dnia: 24.01.2018, 06:12 »
Będę powściągliwy w swojej wypowiedzi i napiszę tylko, że nie jestem zaskoczony takim materiałem. Nie spodziewałem się niczego konkretnego. Widzę jedynie, że ktoś sprytnie realizuje jakiś plan. Czego dotyczy na pewno się niedługo dowiemy. Póki co, polityczna gra zdyskredytowania ewentualnych oponentów w trakcie. Jeśli ktoś wierzy, że człowiek, który przez wiele lat milczał i nie był aktywny, nagle wychodzi z cienia i kręci materiały ze stosunkowo dobrze widocznym celem - tak po prostu - to może niedługo tę wiarę stracić.
Grzegorz

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #68 dnia: 24.01.2018, 09:23 »
Ja nie będę powściągliwy.
Nie cierpię takiego bełkotu.
Ten Pan może się doigrać tego, że ktoś go pociągnie do odpowiedzialności za słowa.
JKarp

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #69 dnia: 24.01.2018, 09:28 »
Fakt, jest kilka słów prawdy w tym monologu, ale to nie są argumenty, które do mnie trafiają. Jeszcze gość bredzi jakieś smuty o Satim i Leninie? Nieeee :facepalm:
Coś tu nie gra, najwyraźniej jest coś pod stołem... :thumbdown:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #70 dnia: 24.01.2018, 09:37 »
Niestety, pan Dębicki jak widać realizuje jakiś własny plan, tu się zgodzę. Słabe jest to, że on wierzy w stowarzyszenia, nie widzi prawnej niewydolności systemu 'rybackiego' w Polsce, który czyni rzeczy bardzo trudnymi. W latach osiemdziesiątych, siedemdziesiątych, było PZW i były ryby, więc pewne analogie nie działają. Z drugiej strony uważam, że prezes okręgu bielskiego niepotrzebnie się tak 'poruszył', bo to, że on jest postacią pozytywną nie zmienia faktu, że nadużyć w okręgach było sporo, kilka musiało być przejętych przez OM na skutek przekrętów. Okręg koszaliński o którym się wspomina to też wały, miały miejsce kilka lat temu przecież. O wielu rzeczach i tak się nie dowiemy, bo się je tuszuje na bieżąco.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #71 dnia: 24.01.2018, 10:50 »
Mi się to od początku nie podoba i mam z tym pewną teorię. Po pierwsze dla mnie jest to próba wciągnięcia rzeszy ludzi do własnej "gry", aby wywrzeć wpływ na organy państwa  w swojej własnej sprawie (podjęcie śledztwa przez prokuraturę, w której wtyki ma PZW) O tym świadczą np. te petycje i narzekanie jak to mało osób ją ostatnio podpisało, a jak to dużo osób czytało WP). Po drugie jest to próba odwrócenia swojej sytuacji życiowej i znowu poczucia się że jest się "KIMŚ" w światku wędkarskim, a z czym mogą wiązać się różne rzeczy, chociażby walka o władzę w PZW. To o czym mówi autor filmu jeżeli chodzi o reformy przewija się na forum SIG od dawien dawna. Dlatego też mówię, że nihil novi. I uważam, że jak się powiedziało A (pierwszy film), to trzeba też powiedzieć B (odkryć karty odnośnie dowodów), bo jak nie to skończy się to powództwami ludzi tam pomówionych i ten Pan w życiu się nie wybroni argumentem w stylu, że on słyszał, że oni kradną i nie zarybiają.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #72 dnia: 24.01.2018, 11:08 »
Zgadzam się. Też chłodno przyjmuję 'przekaz' pana Dębickiego, wyczuwając, że chodzi o masowe poparcie jego petycji. Z drugiej strony cieszę się, że pojawiają się 'grube argumenty', ponieważ władze PZW mają coraz mniej przestrzeni do kombinowania i utrwalania małżeństwa wędkarstwa z rybactwem. Mam nadzieję, że ludzi powoli zaczną to rozumieć. Idea zrzeszania się też jest dobra, bo chodzi o to, abyśmy należeli do wspólnoty, tworzyli ją. Zarządzany centralnie moloch nie będzie w Polsce działał. Ludzie muszą zrozumieć, że sami są gospodarzami swoich wód, nie zaś klientem PZW, od którego się żąda i wymaga. Ale nie chodzi o to aby PZW zastępować stowarzyszeniami, bo to nie jest żadna zmiana. Trzeba reformować związek i dać jak najwięcej władzy wędkarzom, bez wyważania otwartych drzwi, bez wciągania się w prywatne wojny i krucjaty. Poza tym mało kto z nas wie jak było przed wojną :D Najlepiej jest zawsze tam, gdzie nas nie ma lub co 'było' i nie wróci, nieprawdaż?
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #73 dnia: 31.01.2018, 12:42 »

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarz Polski - co dalej?
« Odpowiedź #74 dnia: 31.01.2018, 12:59 »
Też o tym właśnie myślałem. Czy cofnięcie tych uchwał, zresztą które wymusila niby prezydent Warszawy,  nie jest podstawą do nowych wyborów?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!