Autor Wątek: Podajnik do methody - pomocy!  (Przeczytany 6833 razy)

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: 19.01.2018, 16:59 »
Racja. Dodam też że w Mikadowskich Apeiro pellet można ubijać ręką. Więc tu nie potrzeba foremki, a dodatkowo przy dnie mają otwory przez co mogą łatwo wypłukiwać pellet.Więc to jest dobre nawet.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #16 dnia: 19.01.2018, 17:03 »
Z tym wypłukiwaniem to się nie zgodzę, bo bardzo często pellet w tych podajnikach zalega :( Dura banjo pod tym względem bije mikado na głowę ;)

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #17 dnia: 19.01.2018, 17:06 »
Jak napisałem: cena = jakość. I tyle.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #18 dnia: 19.01.2018, 18:23 »
Będąc wczoraj w sklepie wędkarskim byłem trochę zagubiony widząc tyle podajników różnych firm. Drennan, Preston, Jaxon, Mikado itd. Nie wiem który wybrać. Macie jakieś niezawodne?

Gdzie to są takie zacne sklepy?
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #19 dnia: 19.01.2018, 18:29 »
Będąc wczoraj w sklepie wędkarskim byłem trochę zagubiony widząc tyle podajników różnych firm. Drennan, Preston, Jaxon, Mikado itd. Nie wiem który wybrać. Macie jakieś niezawodne?

Gdzie to są takie zacne sklepy?
U mnie jest jeden :)
Przepraszam za OT
Adam

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #20 dnia: 19.01.2018, 21:16 »
Spróbój Korum Dura.Zaletą szybkozłączka w komplecie.I jakość naprawdę dobra.Ze względu na budowę haczyk nie pląta się tak często w żeberka od koszyka.Do Prestona się zraziłem po pękających gumkach w koszykach z amortyzatorem ok karasi 1 kg

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/koszyki-zanetowe-korum/11711-koszyk-zanetowy-korum-dura-method-feeder-30g.html

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #21 dnia: 19.01.2018, 21:45 »
Używam  od początku tylko Drennana, nie odpadło mi żadne obciążenie, innych marek nie stosowałem więc się nie wypowiem.
Adam

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #22 dnia: 20.01.2018, 09:00 »
Ja używam drennana i prestona. Drennanem łowi mi się lepiej. Ma większe pole powierzchni. Lepiej rozmieszczone żeberka. Ma lepsza szybko złączek co umożliwia szybką zmianę podajnika oraz haczyka. Jak dla mnie ma lepsza foremkę. Minus, delikatnie podstawa odchodzi od żeberek oraz rzeczywista waga podajnika nie ma nic wspólnego z tym co jest opisane na podajniku. Preston ma mniejszy błąd w masie, gorzej rozmieszczone żeberka i więcej trzeba wydać na zestaw, ale natomiast dodawany jest do mmm.
Esp to drennan  ale większe podajniki. Mam też guru który jest naprawdę solidnie wykonany ale nie łowiłem  jeszcze na niego.
W Jaxony itp się nie bawię, unikam badziewia (moim zdaniem). Wiem jak none brandowe polskie firmy sprowadzające produkt z chin lubią dbać o jakość.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #23 dnia: 20.01.2018, 12:55 »
Dodam, że u mnie te Jaxony schodzą jak bułeczki. Więc się spytałem o ich jakość. Bo mogą być 8).
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #24 dnia: 20.01.2018, 13:55 »
Spróbój Korum Dura.Zaletą szybkozłączka w komplecie.I jakość naprawdę dobra.Ze względu na budowę haczyk nie pląta się tak często w żeberka od koszyka.Do Prestona się zraziłem po pękających gumkach w koszykach z amortyzatorem ok karasi 1 kg

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/koszyki-zanetowe-korum/11711-koszyk-zanetowy-korum-dura-method-feeder-30g.html

Preston i Korum to ta sama firma :) Zraziłeś się do amortyzatora, który niestety ma określoną żywotność, w Guru również. W Korum byłoby to samo :D  Jeżeli sprzedawca ma stary towar, guma będzie lekko sparciała. Dodatkowo słońce też mu nie służy.

Niestety podajniki Korum nie mają takiej rozpiętości jeżeli chodzi o gramatury i wielkości. Tutaj jednak Preston ma sporą przewagę, dodatkowo w zanętach MMM jest dodatkowy podajnik 15 g, który można małym kosztem przerobić na cięższy.

Lucjan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #25 dnia: 20.01.2018, 14:12 »
Od samego początku używam Drennana który w mojej ocenie jest chyba najlepszy do peletu i do tego ma najmocniejsze szybko złączki do przyponów - oglądałem test w necie. Używam też podajników z Prestona ale już tylko jak nabijam go zanętą. Prestona chwalę sobie za foremkę z której szybko można wyciągnąć nabity zanętą podajnik a jedno co mi sie nie podoba to bardzo mały otwór w łączniku żyłka- przypon 
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #26 dnia: 20.01.2018, 23:59 »
Lucjan, chodzi o nowe podajniki, zresztą kolega z tego forum ma ten sam problem.Guma na pewno nie sparciała. Ostatnio używam tylko korum, może mają słabą ofertę, ale to mi wystarcza. Wyraziłem tylko moje zdanie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #27 dnia: 21.01.2018, 11:10 »
Lucjan, chodzi o nowe podajniki, zresztą kolega z tego forum ma ten sam problem.Guma na pewno nie sparciała. Ostatnio używam tylko korum, może mają słabą ofertę, ale to mi wystarcza. Wyraziłem tylko moje zdanie.

Nie odbieraj mojego postu jako atak :D Każdy ma swoje upodobania i łowi jak chce. Mi akurat amortyzatory działają póki co dobrze, ale trzymam je zamknięte. Dawniej Preston wypuścił wersję z odsłoniętym amortyzatorem, która po jakimś czasie parciała już na sklepowych półkach, i rwała się w rękach. Najlepiej jest jakoś gumę potraktować aby zachowała jak najdłużej swoje właściwości. Guru fajnie to rozwiązało, chowając całość w rurce.

A bardziej chodziło mi o zrażenie się do Prestona :) To te same firmy (korum, Preston), i zdarzają im się wpadki :) Jednak oprócz Guru mają najlepsze rozwiązania. Drennan jakoś przysnął w tematach gruntowych ;)
Lucjan

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #28 dnia: 21.01.2018, 15:37 »
Lucjan, chodzi o nowe podajniki, zresztą kolega z tego forum ma ten sam problem.Guma na pewno nie sparciała. Ostatnio używam tylko korum, może mają słabą ofertę, ale to mi wystarcza. Wyraziłem tylko moje zdanie.

Nie odbieraj mojego postu jako atak :D Każdy ma swoje upodobania i łowi jak chce. Mi akurat amortyzatory działają póki co dobrze, ale trzymam je zamknięte. Dawniej Preston wypuścił wersję z odsłoniętym amortyzatorem, która po jakimś czasie parciała już na sklepowych półkach, i rwała się w rękach. Najlepiej jest jakoś gumę potraktować aby zachowała jak najdłużej swoje właściwości. Guru fajnie to rozwiązało, chowając całość w rurce.

A bardziej chodziło mi o zrażenie się do Prestona :) To te same firmy (korum, Preston), i zdarzają im się wpadki :) Jednak oprócz Guru mają najlepsze rozwiązania. Drennan jakoś przysnął w tematach gruntowych ;)
Absolutnie nie traktuję tego jak atak.Wymienie gumki w Prestonach i będę dalej używał.Ale  Korum Dura i tak będą nr 1.

Wysłane z mojego LIFETAB_S1036X przy użyciu Tapatalka


Offline KizaczeK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo bez feedera to jak bez ręki!!!
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajnik do methody - pomocy!
« Odpowiedź #29 dnia: 27.01.2018, 20:13 »
Moim zdaniem najlepszymi a zarazem uniwersalnymi podajnikami są te najnowsze (chyba z 2017) prestony z systemem (ICS w którym mogę sobie bez obcinania zestawu wymienić podajnik na większy lub mniejszy lub na inną gramaturę lub na inny rodzaj podajnika) ponieważ mogę najpierw rzucić i zaklipować żyłkę z założoną bombką (zaletą tej bombki jest też to, że można sprawdzić jakie jest dno po prostu zwijając bombkę i przesuwając bombkę po dnie  wyczuć jakie jest dno łowiska np. czy jest piasek czy żwir albo czy jest tam jakiś zaczep) potem wymienić na koszyczek zanętowy i zanęcić nim łowisko apotem łowić albo podajnikiem do metody albo użyć bandżo ale polecam go przerobić i dodać amortyzator na woreczki PVA bo moim zdaniem jak chcesz łowić na metodę bez PVA to lepiej użyć zwykłego podajnika niż bandżo bez amortyzatora.
Zaletą tego systemu jest też to, że można łowić z amortyzatorem ale tu chodzi mi o ten amortyzator w trzonku który amortyzuje rybę, którą holujemy pomaga nam to w szybszym zmęczeniu ryby i dzięki czemu łatwiej i szybciej jest nam wyholować większą sztukę.
Amortyzatora używa bardzo często sam Steve Ringer gdy łowi z podajnikiem do metody tylko, że używa nieco starszych podajników bo od Guru.
 Pozdrawiam. :)