Autor Wątek: Jak zrobić dobrą zanętę do Metody na bazie pelletów - poradnik  (Przeczytany 12040 razy)

ProBono

  • Gość
Bardzo dobry filmik. Podobny do pierwotnej niegdyś wersji. Jednak ten w znaczący sposób zawiera doprecyzowanie kierunku i rodzaju wyboru pelletow. Ja używam Aller jest troszkę tłusty ale nie narzekam i jest tani. Świetne wstawki z rozdziałami i dobrana muzyka. Od zawsze i na zawsze świetne filmy.
P.s bardzo ładne wdzianko. Do twarzy w ciemnym. Pozdrawiam

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 006
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Luk, a próbowałeś kiedyś miks wykonać z półproduktów z jakich wykonuje się pellety zamiast je mielić? Mączka, olej rybny, mączki z ziaren itp? Mam już wszystko w koszyku i zastanawiam się czy jest sens.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Kolejny, pomocny filmik :thumbup: Luk! :)
Pozdrawiam, Karol.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Cały ubiegły sezon mieliłem pellet 2mm i bardzo szybko sie mieli i jest możliwość dodawania różnych dodatków.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja mielę różne pellety, konopie i dodaję trochę mączki rybnej od Katmaya. I to jest połowa mojej zanęty. Druga połowa to MMM. A zalewajki czy inne dodatki smakowo-zapachowe to dodaję do malutkich porcji nad wodą i patrzę, na co ryby reagują.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
To masz bogatą mieszankę :money: :narybki: :D
Ja teraz będę MMM używał,  pellet 3mm do tego i trochę prażonych konopi czasem. Do tej pory na  Lorpio jechałem i wyniki wystarczające. Bagem ze zlotu dał mi kilka ryb dopiero jesienią a tak słabiutko..
Paweł

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zdaje mi się Luk, że wspomniałeś jakiś rok temu o mieleniu pelletów, w którymś filmie.
W każdym razie, wczesną wiosną lub jeszcze zimą 2017 zmieliłem resztki starych pelletów (4 mm) i użyłem ich jako bazy (+mielona zanęta tradycyjna/proszkowa). Nad wodą połączyłem z oddzielnie namoczonym pelletem i gotowanymi konopiami. Miałem niezłe wyniki - duże liny. Łowienie przez kilka wcześniejszych dni dawały tylko drobnicę, ale użyłem tylko tradycyjnych zanęty (mielonych) + gotowana kukurydza/pszenica, pellet/kulki haczykowe.

Teraz dokupiłem drugi młynek do kawy, bo mielenie ja jednym ciężko idzie i młynek zbyt się nagrzewa. Spróbuję mielenia zanęt na dwa młynki ;)

Luk, a próbowałeś kiedyś miks wykonać z półproduktów z jakich wykonuje się pellety zamiast je mielić? Mączka, olej rybny, mączki z ziaren itp? Mam już wszystko w koszyku i zastanawiam się czy jest sens.

No właśnie.
Zamierzam spróbować zrobić porcję własnych kulek proteinowych, więc kupię mączki, oleje, itp. składniki.
Dlaczego nie spróbować zmieszać mączki, proszkowe aromaty, odrobina oleju i to potraktować jako bazę zanęty?

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 006
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Tadek, no ja w tym sezonie na pewno spróbuję. Do tego postaram się stworzyć własny pellet. I wtedy w 100% będzie to co w koszyku to na haku :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Film oczywiście rewelka, tyle że dla mnie nie jest odkrywczy, bo tak właśnie robię od połowy ubiegłego sezonu. A wiecie kiedy mnie natchnęło ? Gdy zauważyłem w sieci film z produkcji zanęt jednej z firm z UK. Otóż przez moment w dużych workach przygotowanych do wrzucenia do młyna pojawił się pellet - który? Oczywiście: Skretting! Nazwę firmy celowo nie podaję, bo każdy kto otworzy paczkę zanęty i zmieli owe pellety przekona się, że to w dużej mierze ten sam zapach :P A propo: do swojego miksu oprócz mielonego Skrettinga, soli i konopi, dodaję także niewiele mielonych kulek, co oprócz aromatu, dodaje miksowi także fajnego koloru, smaku i dodatkowych wartości, które w składzie mają porządne kulki. 8)
Pozdrawiam Seba

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Dzięki LUK ;)

Dałeś inspirację do tworzenia kolejnych nowych mieszanek.

Offline Sebastian J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dawidy Bankowe
  • Ulubione metody: feeder
Dzięki za kolejny ciekawy film. Trzeba zakupić pellet i odpalić młynek.
Pozdrawiam
Sebastian

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Luk, a próbowałeś kiedyś miks wykonać z półproduktów z jakich wykonuje się pellety zamiast je mielić? Mączka, olej rybny, mączki z ziaren itp? Mam już wszystko w koszyku i zastanawiam się czy jest sens.

Nie ma. Pellet powstaje w procesie ekstruzji, czyli mieszanka jest poddana wysokiemu ciśnieniu i temperaturze. Surowe ziarna czy mączki to nie do końca to samo. To trochę jak mielone pieczywo i mielone ziarno. Skretting jest o tyle dobry, że ma wszystko w sobie.
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mielony pellet nadal pod wpływem wody pęcznieje. To daje piękną pracę w podajniku. Ekstrudowany towar dłużej zachowuje swoje wartości. Ma strukturę i objętość, którą mielone surowce w wodzie gubią. Nadal mówimy o towarze na grube ryby. Pellet można zrobić z zanęty płociowej, ale nie będzie to to samo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 006
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Myślałem, że zanęta z półproduktów będzie lepiej pracować bo nie była poddana ekstruzji właśnie. Ale to co mówicie ma sens bo w pellecie cząsteczki są sprasowane także pęcznieją nie dość, że do pierwotnego stanu to i standardowo.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Crewluck

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
W tym sezonie chciałbym zacząć próby z mixami Luka i byłem pewien że spróbuję wersję z Mmm ale teraz już nie wiem czy lepiej kombinować z Sonu czy skretting'iem na PZW metoda i koszyk?