Autor Wątek: Organizacja sprzętu - Google Drive  (Przeczytany 1968 razy)

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Organizacja sprzętu - Google Drive
« dnia: 01.02.2018, 15:31 »
Cześć.
Jakiś czas temu na forum był temat z organizacją wyjazdów i sprzętu. Cześć forumowiczów nic nie robi, a jakaś cześć spisuje swoje wyjazdy, taktyki i sprzęt na kartce w notatniku. Ja należałem do tej drugiej grupy.
Problemem jaki z tym napotkałem jest z mobilnością notatnika. Może się wydawać śmieszne, że jak notatnik nie jest mobilny, ale nie zawsze się go ma przy sobie i zawsze może powędrować w zakamarki domu, gdzie odnalezienie go graniczy z cudem.
Ja najczęściej spotykałem się z jego brakiem w sklepie wędkarskim, gdzie musiałem sobie przypomnieć czy coś brakuje czy nie? Najczęściej dowiadywałem się o braku czegoś nad wodą co czasem irytowało.
Wiec poszedłem z technologią do przodu i w tym pomogło mi Google drive. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam pod kontrolą, praktycznie wszędzie swój sprzęt. Wystarczy otworzyć Google drive na telefonie i mamy wszystko. Możemy edytować na bieżąco czy to w domu, nad wodą czy w sklepie.
Dzięki takiemu rozwiązaniu już nie będzie pytania czy coś mam czy nie mam.

Korzystając z wolnego czasu zrobiłem pełną inwentaryzacje swojego sprzętu.
Stworzyłem dokumenty: Grunt sprzęt, sprzed wędkarski, spining, zanęty i przynęty.
Dodatkowo wykorzystałem funkcje if, dzięki której widzę czy mam coś kupić czy nie. Najbardziej sprawdza się ona przy haczykach, akcesoriach gruntowych, przynętach i zanętach.

Oto linki do mojego dzieła. Będą widoczne przez jakiś tydzień aby każdy mógł zobaczyć.
https://drive.google.com/open?id=1DeolXukjYsvil7gqEHmyclRnEgXrAGbj64RCoqqy79U
https://drive.google.com/open?id=1GKpmK6O4JfIi5tUowtqTr8KxU_6vFI6IhcvHUhsNLwg

Poniżej zostawiam przykładowe fotki aby zawsze widniały w temacie.






Możliwe, że cześć już z was korzysta z takiego udogodnienia, a cześć może nie i spodoba się pomysł z Google drive.
Mateusz "Majcher"

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2018, 16:02 »
Ja wpadłem na podobny pomysł z końcem zeszłego roku. Tylko, że ja chcę to w tym roku wykorzystać pod kątem ograniczenia ilości branego sprzętu nad wodę do totalnego minimum. Zauważyłem, że często biorę sprzęt "na wypadek gdy". I w 99% sytuacji nad wodą nie mam tego "wypadku". Poza tym często brałem to samo nad rzekę, jak i komercję, bo coś się tam przyda :) Z moich obliczeń wychodzi, że zabieram z sobą tabor cygański, więc chce z tego zrobić Fiata126p ;)   

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #2 dnia: 01.02.2018, 20:50 »
Z Google Drive korzystam od zawsze, w temacie wędkarstwa na razie mam jedynie liste rzeczy które chcę kupić i listę wszystkich wydatków. W sumie zrobienie listy sprzętu to bardzo dobry pomysł, szczególnie że zgadzam się, że pewnie używamy tylko ok 20% posiadanych rzeczy (zasada Pareto - https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_Pareta).
waggler + feeder + spinning

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #3 dnia: 01.02.2018, 20:58 »
Fajnie zebrane informacje. Brawa za organizację :bravo:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline radecki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #4 dnia: 01.02.2018, 21:30 »
Również biję brawa i podziwiam. W moim przypadku stosowanie jakichkolwiek zapisków, notatek czy zestawień mija się z celem ponieważ jestem leniem i bałaganiarzem i zapominalskim. Pewnie tera z nudów bym sobie coś podobnego założył i pewnie nigdy więcej bym z tego już nie skorzystał. :) Stąd nie pozostaje mi nic innego jak targać ze sobą to wszystko co mam, kupować po drodze to co mi przyjdzie do głowy by potem nad wodą stwierdzić, że to co kupiłem akurat mam w bagażniku z poprzedniej wyprawy ale np. zapomniałem se kupić robali czy innego czeguś.
Podziwiam ludzi poukładanych - mają lżej w życiu. Ja za to mam ciekawiej. Już dwukrotnie mi się zdarzyło zostawić uszykowane wędki w domu. :D
Radek

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #5 dnia: 01.02.2018, 22:09 »
Również korzystam z narzędzi Googla:
- notatnik zapisuję na szybko dane sesji
- zdjęcia: mam osobne konto na którym mam wszystkie zdjęcia z ryb, o rybach itd.
- arkusze exela: zestawienia, dane sprzętu, wydatki
- mapy: zaznaczam gdzie byłem

Trochę pracy włożyłem, ale teraz można całkiem ciekawie to wszystko analizować.
Sebastian


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #6 dnia: 01.02.2018, 22:20 »
Pamiętam jak z 15 lat temu, tworzyłem takie listy zakupów i wędkarskich celów w excelu :-[. Lwia część została zrealizowana, ale raczej w kategorii zakupów ;D :'(. Jeszcze niedawno, nawet na starym pc-cie odnalazłem taki plik. Łezka wspomnień z tamtych lat. Teraz to ja mogę sobie zaplanować kontrolowanego kaca w sobotę :P.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #7 dnia: 01.02.2018, 23:53 »
Czyli nie jest ze mną aż tak źle. Sam prowadzę podobny spis, tylko że ja korzystam z Onedrive'a. Mam spis od ilości haczyków po wędki, jakie posiadam. Przynajmniej zawsze wiem jakie mam braki i co muszę dokupić w danym momencie.

Offline FILIPT

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wschowa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #8 dnia: 02.02.2018, 08:18 »
Również biję brawa i podziwiam. W moim przypadku stosowanie jakichkolwiek zapisków, notatek czy zestawień mija się z celem ponieważ jestem leniem i bałaganiarzem i zapominalskim. Pewnie tera z nudów bym sobie coś podobnego założył i pewnie nigdy więcej bym z tego już nie skorzystał. :) Stąd nie pozostaje mi nic innego jak targać ze sobą to wszystko co mam, kupować po drodze to co mi przyjdzie do głowy by potem nad wodą stwierdzić, że to co kupiłem akurat mam w bagażniku z poprzedniej wyprawy ale np. zapomniałem se kupić robali czy innego czeguś.
Podziwiam ludzi poukładanych - mają lżej w życiu. Ja za to mam ciekawiej. Już dwukrotnie mi się zdarzyło zostawić uszykowane wędki w domu. :D

W zeszłym sezonie zapomniałem podbieraka trzy razy więc znam ten temat ;D ;D :beer:
Jesienią robiłem sobie przypomnienie na telefonie o podbieraku i zacząłem zapominać czapki... Ach ten poranny pośpiech, bardziej śpieszę się na ryby niż do pracy. :P

W tym sezonie robię w notatniku na telefonie listę sprzętu i po kolei odhaczam każdy sprzęt przed wyjazdem. Działa i mam na stanowisku wszystko co potrzebuje.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #9 dnia: 02.02.2018, 08:41 »
Nieźle, fajna rzecz. Ja muszę w końcu ograniczyć zabieranie wszystkiego "na wszelki wypadek" i może taką listę sobie zrobię :D

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #10 dnia: 02.02.2018, 10:47 »
Ja nad wodę zabieram praktycznie wszystko bo mam mało rzeczy i wszystko jest mi potrzebne :-/
Ja najczęściej to zapominam kukurydzy, wszystko przez to, że trzymam ją do ostatniej chwili w lodówce.
Listę z rzeczami na wyjazd to robię wyłącznie jak jadę na kilka dni.
I tak brakuje mi mnóstwo do pełnego wyposarzenia. Krzesła wedkarskiego, wózka, dobrych podpórek itp.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Organizacja sprzętu - Google Drive
« Odpowiedź #11 dnia: 02.02.2018, 11:07 »
Ja wieczorem w przeddzień zawsze robię listę i kładę ją w kuchni żeby wszystko powyjmować np. z lodówki. Rano jak jestem nieprzytomny to taką listę szybko przelecę i nie zapomnę ;) A najlepiej taką listę kłaść na portfelu z kluczami, wtedy bez niej nie wyjdziesz :D