Autor Wątek: Oszuści kredytowi  (Przeczytany 1393 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2018, 16:07 »
Generalnie jestem przeciwko karze śmierci. Czasem mam jednak rozterki.
Jacek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #2 dnia: 14.02.2018, 16:23 »
U mnie w miejscowości dwie babki mają ok 200tu osób w takich sposób zarobionych... Jedna dostarczała dane, druga pracowała w jakimś pośrednictwie kredytowym.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #3 dnia: 14.02.2018, 16:26 »
Przeczytajcie cały ten artykuł. To jest niezły cyrk. Generalnie na kogo wypadnie, na tego bęc. Nie ma przed tym żadnej ochrony.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #4 dnia: 14.02.2018, 17:18 »
Znajomy miał podobną historię.
Ktoś wziął pożyczkę na ok 20 k zł. Wystarczył PESEL i sfałszowany podpis. Spłacać oczywiście musiał ale sądowo wygra cały zwrot pożyczki, koszty sądowe oraz odszkodowanie od pożyczkodawcy. A jak wygra ?
Na szczęście w  okresie gdy była brana pożyczka był zagranicą, gdzie ma udokumentowane biletem lotniczym, raport z lotniska oraz wyciągi z konta.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2018, 09:00 »
Wiecie co? Tak mnie wczoraj naszła refleksja a propos tego qrestwa.
Jak to jest w ogóle możliwe (generalnie oczywiście też nie wiem...), że ktoś przychodzi i oszukuje firmę pożyczkową. Pożyczkodawca dał się oszukać oszustowi, bo nie dostatecznie dobrze zweryfikował jego tożsamość... i potem za tę pomyłkę płaci niewinny człowiek. Musi udowodnić, że jest niewinny i wtedy oddadzą mu pieniądze.
Mój umysł nie jest w stanie ogarnąć tego absurdu!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #6 dnia: 18.02.2018, 09:28 »
Wiecie co? Tak mnie wczoraj naszła refleksja a propos tego qrestwa.
Jak to jest w ogóle możliwe (generalnie oczywiście też nie wiem...), że ktoś przychodzi i oszukuje firmę pożyczkową. Pożyczkodawca dał się oszukać oszustowi, bo nie dostatecznie dobrze zweryfikował jego tożsamość... i potem za tę pomyłkę płaci niewinny człowiek. Musi udowodnić, że jest niewinny i wtedy oddadzą mu pieniądze.
Mój umysł nie jest w stanie ogarnąć tego absurdu!
To Polska właśnie >:O
Zbyszek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Oszuści kredytowi
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2018, 10:58 »
Ja również zachodzę w głowę i zadaję sobie pytanie, jak to możliwe, możliwe w czasach, gdy systemy zabezpieczeń są (są?) tak zaawansowane, że dochodzi do tak prymitywnych oszustw. Przecież wyjaśnienie takiej sprawy powinno trwać dwie godziny. Byłem tam? Wylegitymowałem się swoim dowodem osobistym i potwierdziłem tożsamość innym dokumentem ze zdjęciem? Podpis jest mój? Jakieś nagrania z kamer są?

Pytam się, gdzie są nasi wspaniali politycy? Ci z prawej strony, z centrum, z lewej i reszta menażerii reprezentująca kosmitów, miłośników nazistowskich mundurów, rasistów i zwolenników współżycia z dziećmi. W dużej mierze to nasza wina, bo to my stworzyliśmy tę bandę, która tak tańczy, jak jej gramy - później oczywiście my pląsamy w rytmie przez nich wystukiwanym. Sprawy proste stają się skomplikowane, a byle szmaciarz i pastuch pluje w oczy przeciętnemu zjadaczowi chleba. Jak to możliwe, że jakieś Amber Goldy funkcjonują w pełni prawa? Jak to się stało, że z kas Skoków wyparowały miliardy? Dlaczego oszust przysyła uczciwemu przedsiębiorcy wezwania do zapłaty za coś, czego ten pierwszy sobie nie życzył (wpisy do dziwnych informatorów gospodarczych itp.)? W końcu pytanie najważniejsze: dlaczego jesteśmy tacy ślepi i naiwni, stawiając krzyżyki na kartach do głosowania? Bo wyszczerzył jeden z drugim śnieżnobiałe kły? Bo na zdjęciu uwiecznił się z rodziną? Bo nabożnie składa ręce w kościele? Bo ma zdjęcie z papieżem? Bo zrobi porządek ze wszystkim i wszystkimi? Kaczki szczać prowadzać, a nie rządzić i politykować. Nam pozostaje modlitwa. Do kosmitów.
Jacek