Autor Wątek: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?  (Przeczytany 10051 razy)

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #30 dnia: 06.03.2018, 19:16 »
Możliwe, że dwa łóżka wejdą w układzie odwróconej litery V.
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #31 dnia: 08.05.2018, 12:03 »
Odkopuję. Panowie, jak to jest z tą odpinaną podłogą w namiotach? Czy podczas deszczu nie dostaje się woda do namiotu? Czy jest jakaś duża różnica między mocowaniem podłogi na rzep a zatrzaskami?

Zbieram powoli informacje, bo mój turystyczny namiot zakończył swoją karierę podczas majówki i pora na coś nowego 8)
Marcin

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #32 dnia: 08.05.2018, 20:32 »
Witaj. Nie dostaje się woda do środka, ponieważ namiot ma taką zakładkę, którą zawijasz do środka namiotu, i na nią dopiero kładziesz i mocujesz podłogę. Ewentualna woda wchodzi pod podłogę, i nie ma możliwości by dostała się do środka. Pzdr
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #33 dnia: 08.05.2018, 20:42 »
Wszystko zależy od terenu i opadów. Jest możliwość, ze woda się dostanie do namiotu, ale to przy bardzo dużych opadach.

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #34 dnia: 08.05.2018, 20:56 »
WWszystko zależy od terenu i opadów. Jest możliwość, ze woda się dostanie do namiotu, ale to przy bardzo dużych opadach.
Ja piszę o namiocie Anaconda Cusky Dome 170. Przez 40 godzin deszcz padał dość intensywnie, i w namiocie suchutko. Rozłożony był na trawie. Jedynie para wodna się zebrała nad głowami i potrafiło coś kapnąć na głowę, ale to podobno efekt braku narzuty na namiot. Co do innych namiotów się nie wypowiem.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #35 dnia: 08.05.2018, 21:05 »
Powiedzcie mi jak z robactwem przy takiej dopinanej na rzepy podłodze? jest to problem? :-X  Aktualnie nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż zamek, a jest to sporo droższe.  Nie spałem jeszcze w ogóle w typowo wędkarskim namiocie, mam taki z decathlonu 4 osobowy.

Drugie pytanie, czy namiot bez narzuty to dobre rozwiązanie jeśli jeździ się na max 2 dni, i to na podstawie prognozy, czyli deszcz raczej nie zaskoczy?
PZW only  : o )

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #36 dnia: 08.05.2018, 21:07 »
Powiedzcie mi jak z robactwem przy takiej dopinanej na rzepy podłodze? jest to problem? :-X  Aktualnie nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż zamek, a jest to sporo droższe.  Nie spałem jeszcze w ogóle w typowo wędkarskim namiocie, mam taki z decathlonu 4 osobowy.

Drugie pytanie, czy namiot bez narzuty to dobre rozwiązanie jeśli jeździ się na max 2 dni, i to na podstawie prognozy, czyli deszcz raczej nie zaskoczy?
To może przyczepa kempingowa ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #37 dnia: 08.05.2018, 21:11 »
Ha ha ha. Kolega mega wygodny widzę? Robactwo było i będzie. Zawsze jakaś mucha i komar wleci i będzie denerwował niestety. Tego nie wyeliminujesz. Ja ostatnio wybiegłem do brania, no i wiadomo, że namiotu nie zamknąłem, bo emocje, adrenalina itp. Jak wróciłem z powrotem do namiotu, to już na suficie siedziały skubańce.Tylko kurde to wędkarstwo jest, i mi to nie przeszkadza.
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #38 dnia: 08.05.2018, 21:11 »
Robactwo jeśli będzie chciało to wejdzie do środka, ale tragedii nie ma. Narzuta nie ma chronić przed deszczem, tylko ma zapobiegać skraplaniu się wody. Jeśli nie masz narzuty, to po nocy masz wilgotny namiot od środka, no i z narzutą trochę cieplej.

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #39 dnia: 08.05.2018, 21:12 »
Nie że wygodny bo sam mam cusky dome 170, tylko chodzi mi o to że ktoś jedzie na ryby i się boi robaków.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #40 dnia: 08.05.2018, 21:15 »
Oczywiście nie chodzi o komary i muchy, bo mnie to też nie przeszkadza ale spotkałem się z turkuciem i myszą w namiocie co zniszczyła fajną torbę i myślę, że brak podłogi to już lipa :)
PZW only  : o )

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #41 dnia: 08.05.2018, 21:39 »
Dzięki za odpowiedzi :thumbup: Zastanawiałem się po prostu, czy nie zamokną mi rzeczy położone na podłodze :) A robactwo to nie problem, mimo, iż na początku, zanim kupię łóżko, będę spał na materacu.
Marcin

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #42 dnia: 08.05.2018, 21:43 »
Niestety ale zawsze będziemy na to narażeni. Z podłogą czy bez, jeżeli jakiś gryzoń się uprze to i tak przegryzie i wlezie i tak. Nie wyobrażam sobie np. w lato siedzieć w szczelnie zamkniętym namiocie tylko po to, żeby mi nic nie wlazło. Poza tym nie wiem jak na Twoich wodach, ale w PZW Katowice jest zakaz używania podłóg :-( Chyba,że w Twoim okręgu jest inny regulamin, lub wędkujesz na komercyjnych wodach. Żeby Cię uspokoić to napiszę, że namiot mam 2 lata, i jeszcze żadnych szkód spowodowanych gryzoniami nie odnotowałem. Jedynie w zeszłym roku coś mi ukradło z grilla kiełbasę i karczek 😂😂😂
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #43 dnia: 24.05.2018, 10:19 »
Wracam. Tyle mamy napisane na forum na temat namiotów, jednak mało jest informacji o namiotach Trapera. Mamy na pewno na forum posiadaczy "domków" tej firmy. Może ktoś się podzielić informacją nt. ich jakości, trwałości itd?
Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namiot na zasiadki - czy nie popełnię błędu?
« Odpowiedź #44 dnia: 24.05.2018, 20:07 »
Chyba będę musiał zrobić wycieczkę po sklepach w promieniu 50 km :D
Marcin