Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 43509 razy)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #75 dnia: 27.04.2018, 23:14 »
Adeptus , ja też zaczynam za 5 dni polowanie na prosiaczki. Zobaczymy jak będzie. Zobacz na fotkę jak ryją w gruncie :)

Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #76 dnia: 28.04.2018, 19:09 »
5 dni zazdro. Mi pewnie będzie dany jeden ranek :D
Piękne bąble. To już chociaż masz pewność, że są. Daj znać jak poszło
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #77 dnia: 16.05.2018, 20:15 »
Adeptus i jak ci idzie w połowach prosiaczków? Mi jak na razie udaje się coś wyciągać. Tak jak mówiłem łowie na skrajach pasu trzcin. Na początku łowiłem na 18m od brzegu ale jeszcze skróciłem dystans na 15m. Łowie tylko metodą. Na wstępnym nęceniu zamierzałem wcześniej podawać ziemie torfowa z ciętym gnojakiem, ale zmieniłem taktykę. Podaje mieszankę pelletów z gotowanymi ziarnami konopi. Strzelam z procy w przedziałach czasowych tak aby ciągle była praca peletu na dnie. Do nęcenia używam tylko dużą garść tej mieszanki ziaren z pelletem. Jak na razie taktyka sprawdza się super.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #78 dnia: 23.01.2022, 13:09 »
Witam mam niewielką rzekę leniwie płynąca jest dużo lina łowię zestawem podobnym do helikoptera z koszykiem do białych jakieś wyniki mam niewiem czemu metod fedeer mi się nie sprawdza może za głęboko od 2 metrów do 4,wskazania widać chyba drobnica rozkopuje koszyk łowiliscie na podobnych wodach.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #79 dnia: 23.01.2022, 13:22 »
Gdybym miał taką wodę to szukałbym lina raczej przy brzegu, gdzieś w okolicy tataraków, jakieś zatoki z liliami.

Środek rzeki i miejsca głębokie nie pasują mi szczególnie pod ten gatunek.

Nastawiając się na lina, na wodzie stojącej, nęce w zasadzie marwymi madami w kolorze czerwonym, pelletem 4,5 mm, oraz konopiami (dużo konopii). Kukurydza też może okazać się strzałem w dziesiątkę, podobnie jak kawałek rosówki.

Taką taktykę zastosowałbym również na twojej wodzie.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #80 dnia: 23.01.2022, 13:46 »
Łowiłem na białe na kuku też brały ale dlaczego metoda mi się nie sprawdza nawet z samym peletem próbowałem niewiem łowiłem 1 m od trzcin jest tam około 2m niewiem może coś źle robię zaneta ładnie pracuje sprawdzałem pod brzegiem chciałbym złowić lina na metodę jesteście fachowcami od metody .Może taka specyfika tego łowiska albo próbować z zanętami.

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #81 dnia: 23.01.2022, 14:22 »
U mnie lin bardzo lubi kolor czerwony, "biały" robak koloru czerwonego (topiony), makaron barwiony "gwiazdka" czy pęczkowany gumką jokers, świetnie na niego działa. Jokersa niestety polecam mniej niż inne przynety, atakuje go mocno drobnica. Wszystkie te przynęty mogą być z powodzeniem stosowane w podajniku metodowym. Nęcę kilka dni wcześniej za pomocą makaronu barwionego na czerwono z dodatkiem cukru, soli i aromatu wanilinowego.
Nosferatu z koncentratu

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #82 dnia: 23.01.2022, 16:40 »
U mnie lin bardzo lubi kolor czerwony, "biały" robak koloru czerwonego (topiony), makaron barwiony "gwiazdka" czy pęczkowany gumką jokers, świetnie na niego działa. Jokersa niestety polecam mniej niż inne przynety, atakuje go mocno drobnica. Wszystkie te przynęty mogą być z powodzeniem stosowane w podajniku metodowym. Nęcę kilka dni wcześniej za pomocą makaronu barwionego na czerwono z dodatkiem cukru, soli i aromatu wanilinowego.
Ile sypiesz tego makaronu na jedno nęcenie? ile udaje ci się złowić linów na jednej zasiadce? nie chcę mi sie wierzyć, że aż tak kolor ma znaczenie, próbowałeś robić jakieś porównanie, jedna wędka na zwykły makaron, druga na barwiony?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #83 dnia: 23.01.2022, 17:17 »
Moje doświadczenia potwierdzają czerwoną teorię: na przynęty w tym kolorze liny biorą znacznie chętniej i częściej niż na inne. Często kolor ten ratował mnie przed blankiem i traktuję go jako przynętę ostatniej szansy na pewnym małym zbiorniku miejskim. Nie ma znaczenia czy to pellet Pikantna Kiełbasa, czosnkowy Dynamite Baits, Halibut z Meusa czy cokolwiek innego: ważne by było czerwone/bordowe.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #84 dnia: 23.01.2022, 17:41 »
Moje doświadczenia potwierdzają czerwoną teorię: na przynęty w tym kolorze liny biorą znacznie chętniej i częściej niż na inne. Często kolor ten ratował mnie przed blankiem i traktuję go jako przynętę ostatniej szansy na pewnym małym zbiorniku miejskim. Nie ma znaczenia czy to pellet Pikantna Kiełbasa, czosnkowy Dynamite Baits, Halibut z Meusa czy cokolwiek innego: ważne by było czerwone/bordowe.

A coś może w tym być, o ile na Batorówce jak trafiłem w miejsce to kolor był bez znaczenia to na innym łowisku gdzie lina jest dość mało łowiłem je tylko na czerwone kiełbasy chyba od Drennana.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #85 dnia: 23.01.2022, 18:46 »
Moje doświadczenia potwierdzają czerwoną teorię: na przynęty w tym kolorze liny biorą znacznie chętniej i częściej niż na inne. Często kolor ten ratował mnie przed blankiem i traktuję go jako przynętę ostatniej szansy na pewnym małym zbiorniku miejskim. Nie ma znaczenia czy to pellet Pikantna Kiełbasa, czosnkowy Dynamite Baits, Halibut z Meusa czy cokolwiek innego: ważne by było czerwone/bordowe.
Woda wodzie nierówna ,u mnie czerwone przynęty słabo ,za to żółte ,ciemno żółty, jasny brąz czy kolor biały kapitalnie działały ,na pomarańczowego Ringersa chocolat-orange też zero wskazań na 3 różnych zbiornikach ,parę brań dał róż od P.Solskiego ,nie twierdzę ,że tak jest non stop ,bo ten sezon może być całkiem odmienny :beer:,co do kolegi łowiąc liny na rzece raczej nurt i pogranicze nurtu bym omijał ,to więcej jak pewne ,zestaw feeder paternoster ,a nęcił bym grubym ziarnem kukurydza,groch,ciecierzyca plus pellet owoc albo halibut 4 lub 6mm na hak kawałek rosówki ,pęk białych czy ziarna ;)

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #86 dnia: 23.01.2022, 19:02 »
U mnie kilka czerwonych pinek to dobra przynęta na lina i nie tylko na lina. Nie wiem tylko dlaczego…. Kolor czerwony zanika pod wodą jako jeden z pierwszych więc trudno powiedzieć jaki kolor widzą ryby na kilku metrach głębokości. Przecież stosujemy czerwone żyłki zakładając, że będą pod wodą niewidoczne dla ryb.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #87 dnia: 23.01.2022, 20:30 »
U mnie kilka czerwonych pinek to dobra przynęta na lina i nie tylko na lina. Nie wiem tylko dlaczego…. Kolor czerwony zanika pod wodą jako jeden z pierwszych więc trudno powiedzieć jaki kolor widzą ryby na kilku metrach głębokości. Przecież stosujemy czerwone żyłki zakładając, że będą pod wodą niewidoczne dla ryb.

Może jest zwyczajnie ciemniejszy niż reszta i dzięki temu działa zachęcająco? Ochotki też są czerwone i pewnie nie tylko one.

Ile sypiesz tego makaronu na jedno nęcenie? ile udaje ci się złowić linów na jednej zasiadce? nie chcę mi sie wierzyć, że aż tak kolor ma znaczenie, próbowałeś robić jakieś porównanie, jedna wędka na zwykły makaron, druga na barwiony?

To uwierz, że tak jest. Zmiana koloru przynęty może otworzyć wodę. Nic nie bierze i jedyne co zmieniam to kolor przynęty i zaczynają się brania.

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #88 dnia: 23.01.2022, 20:51 »
Z tego co zauważyłem sprawdzają mi się naturalne przynęty białe , kukurydza, rzeka prawie nie ma prądu, zestaw mam helikopter amortyzator 1 mm 12 cm i przypon  50 cm  1 lin na zasiadke wchodził ale na metode żaden,woda bardzo przejrzysta to mnie właśnie nurtuje jak radzicie spróbuję zmieniać kolory.Amortyzator bo łowię plecionkami.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #89 dnia: 23.01.2022, 21:15 »
Spróbuj nęcić pszenicą z konopiami. Postaw na naturę i nic nie dodawaj, w ostateczności trochę parzonej kaszy kukurydzianej ;) Nie zaszkodzi jeśli po ugotowaniu poleżą w ciepłym miejscu i zaczną lekko śmierdzieć. Na haku czerwony robak, białe w różnych kolorach albo kukurydza.