Autor Wątek: Młóto browarniane jako zanęta  (Przeczytany 3533 razy)

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #15 dnia: 07.03.2018, 20:56 »
A jak myślicie młóto po zacieraniu piwa domowego również się nada? Swego czasu dosyć często ze szwagrem warzyliśmy piwo, a nigdy nie myślałem o tym, aby wykorzystać to wędkarsko i zawsze młóto szło w kubeł :facepalm:

Czytałeś, co dopisałem? Warzyłem piwo w domu ze słodów i młóto brałem do zanęty, głównie na rzekę. Odparowywałem w piekarniku lub na patelni, często też mieliłem. Uważam za dobry wypełniacz który poprawia pracę zanęty. Czy jest atrakcyjny? Przez 4 lata nie powiem tak, nie powiem nie. Zazwyczaj brania były.

Co do porażenia młóta... Pilzneńskie, wiedeński, jak najbardziej warto, tylko trzeba uważać na to by nie przyjąć. Ciemne już są prażone i zna tylko pogorszyć sprawę. Warto użyć jasne młóto jako bazę mieszanek z ziaren. Polecam robić mix z mielonym kuku, konopiami itp.

Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline Malon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #16 dnia: 08.03.2018, 07:31 »
A jak myślicie młóto po zacieraniu piwa domowego również się nada? Swego czasu dosyć często ze szwagrem warzyliśmy piwo, a nigdy nie myślałem o tym, aby wykorzystać to wędkarsko i zawsze młóto szło w kubeł :facepalm:

Czytałeś, co dopisałem? Warzyłem piwo w domu ze słodów i młóto brałem do zanęty, głównie na rzekę. Odparowywałem w piekarniku lub na patelni, często też mieliłem. Uważam za dobry wypełniacz który poprawia pracę zanęty. Czy jest atrakcyjny? Przez 4 lata nie powiem tak, nie powiem nie. Zazwyczaj brania były.

Przepraszam, musiało mi umknąć :facepalm: :)
Michał

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #17 dnia: 08.03.2018, 09:00 »
A jak myślicie młóto po zacieraniu piwa domowego również się nada? Swego czasu dosyć często ze szwagrem warzyliśmy piwo, a nigdy nie myślałem o tym, aby wykorzystać to wędkarsko i zawsze młóto szło w kubeł :facepalm:

Czytałeś, co dopisałem? Warzyłem piwo w domu ze słodów i młóto brałem do zanęty, głównie na rzekę. Odparowywałem w piekarniku lub na patelni, często też mieliłem. Uważam za dobry wypełniacz który poprawia pracę zanęty. Czy jest atrakcyjny? Przez 4 lata nie powiem tak, nie powiem nie. Zazwyczaj brania były.

Przepraszam, musiało mi umknąć :facepalm: :)

Wybaczam :P 8) :thumbup: :beer: :narybki:
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #18 dnia: 08.03.2018, 09:30 »
Dawno nie ważyłem. A próbowaliście użyć trochę brzeczki do namoczenia zanęty? Wszakże przed chmieleniem tam samo dobro pływa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #19 dnia: 08.03.2018, 09:33 »
Dawno nie ważyłem. A próbowaliście użyć trochę brzeczki do namoczenia zanęty? Wszakże przed chmieleniem tam samo dobro pływa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Właśnie dlatego, że samo dobro, to NIE :D zawsze i tak sporo kasy idzie na ryby i browar, więc dzielenie się brzeczką to rozrzutność :P nie może warto...
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #20 dnia: 08.03.2018, 10:48 »
To ja spróbuje w tym roku.
Zostało mi 15kg pilzeńskiego, który do konsumpcji już się nie nadaje. Cześć podgotuje, wyciagnę tyle cukru ile zdołam i dodam safale 05. Następnego dnia zleje do plastiku i do lodówki lub zamrożę w woreczkach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline tramontana

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przemków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #21 dnia: 08.03.2018, 20:40 »
W sumie to szkoda że piwa nie robi się z kukurydzy,ech to by było młóto! A jeszcze lepiej z białych robaków. Już widzę ten slogan reklamowy " Tylko u nas ciemne piwo z białych robaków barwionych na czerwono"
sorry, nie mogłem się powstrzymać!

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Młóto browarniane jako zanęta
« Odpowiedź #22 dnia: 08.03.2018, 23:45 »
W tym roku do fermentacji kukurydzy dodałem drożdże z piwa pszenicznego. Szybko, fajnie sfermentowało, ale banana i goździka nie czuć :P hehe