Autor Wątek: Zespół testerów SiG  (Przeczytany 17578 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #150 dnia: 19.12.2020, 16:26 »
Po lekturze wątku mam jedną uwagę.
Wszyscy narzekacze, wiecznie niezadowoleni, snujący teorie spiskowe niech kur.... sami wezmą się za prezentacje. Wtedy na pewno będą zadowoleni, prezentacje na najwyższym światowym poziomie, obiektywne, sumienne itp.  Każdy może zostać "prezenterem/recenzentem/testerem".

Nie no, przecież chodzi o to, żeby ktoś inny zrobił :) W dodatku koniecznie za darmo i to jeszcze jak sam kupi prezentowany produkt, bo inaczej się nie liczy :P
Marcin

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #151 dnia: 19.12.2020, 16:52 »
To ja jeszcze od drugiej strony ugryzę ten temat. Czy jest jakiś producent lub sprzedawca zainteresowany uczciwym testowaniem. Nie ukrywajmy że działa to w ten sposób ja ci daję to do testowania ale ma wyjść wynik taki i taki.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #152 dnia: 19.12.2020, 17:38 »
Wiecie co tak czytam i słucham jak się przekomarzacie, ale może faktycznie powinniśmy zacząć od siebie, zajrzeć do schowków, garaży i szaf ze sprzętem. Opisać własnymi słowami własny sprzęt który użytkujemy czy użytkowaliśmy. Każdy z nas w każdym razie większość tak zakładam że już miała sporo tego towaru w użytku, w sumie razem nie jeden sklep byśmy wyposażyli, od towaru  budżetowego po towar z górnej półki.

 Na początek wydaje się być to ciekawym pomysłem szczególnie dla ludzi którzy są pozytywnie nastawieni do udział w testach (powiedzmy taki mały egzamin ;))

 Oczywiście zawsze można napisać jakiś schemat tzw. wzór na co mają zwrócić uwagę, oraz co zamieścić przy danym obiekcie do testowania. Trzeba wziąć pod uwagę aspekt, że osoba łowiąca np. wędka jakiś dłuższy czas na różnych wodach i czasami jednym wędziskiem różnymi technikami ( bo i tak się zdarzało) oraz różnym osprzęcie jest w stanie więcej powiedzieć o wędzisku niż tester co będzie miał np.  wędkę na 2-3 wypadach po 8h, do tego ktoś zawsze coś dopisze bądź zaprzeczy jest to naturalne, ale czy nie oto chodzi. A decyzja zakupu i tak będzie należeć do nas samych. 

Dużo pewnie ludzi by z tego skorzystało, sam jestem nad wodą dość często prawie co tydzień po za zimą bo zmarzluch ze mnie, ale jadę tam głównie odpocząć i dobrze się bawić przy ty, a nie z nastawieniem że dziś wyholuje wieloryba oraz muszę mieć takie kije i takie zanęty czy przynęty bo gucio złowię.
Pamiętajcie że to nie sprzęt łowi, lepszy sprzęt może da lepszą sygnalizację, celniejsze rzuty, da nam więcej satysfakcji z holu ryby oraz niekiedy uratuje dupsko, co nie oznacza że na sprzęt budżetowy nie wyholujesz tej ryby.

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #153 dnia: 19.12.2020, 21:21 »
Wiecie co tak czytam i słucham jak się przekomarzacie, ale może faktycznie powinniśmy zacząć od siebie, zajrzeć do schowków, garaży i szaf ze sprzętem. Opisać własnymi słowami własny sprzęt który użytkujemy czy użytkowaliśmy. Każdy z nas w każdym razie większość tak zakładam że już miała sporo tego towaru w użytku, w sumie razem nie jeden sklep byśmy wyposażyli, od towaru  budżetowego po towar z górnej półki.

 Na początek wydaje się być to ciekawym pomysłem szczególnie dla ludzi którzy są pozytywnie nastawieni do udział w testach (powiedzmy taki mały egzamin ;))

 Oczywiście zawsze można napisać jakiś schemat tzw. wzór na co mają zwrócić uwagę, oraz co zamieścić przy danym obiekcie do testowania. Trzeba wziąć pod uwagę aspekt, że osoba łowiąca np. wędka jakiś dłuższy czas na różnych wodach i czasami jednym wędziskiem różnymi technikami ( bo i tak się zdarzało) oraz różnym osprzęcie jest w stanie więcej powiedzieć o wędzisku niż tester co będzie miał np.  wędkę na 2-3 wypadach po 8h, do tego ktoś zawsze coś dopisze bądź zaprzeczy jest to naturalne, ale czy nie oto chodzi. A decyzja zakupu i tak będzie należeć do nas samych. 

Dużo pewnie ludzi by z tego skorzystało, sam jestem nad wodą dość często prawie co tydzień po za zimą bo zmarzluch ze mnie, ale jadę tam głównie odpocząć i dobrze się bawić przy ty, a nie z nastawieniem że dziś wyholuje wieloryba oraz muszę mieć takie kije i takie zanęty czy przynęty bo gucio złowię.
Pamiętajcie że to nie sprzęt łowi, lepszy sprzęt może da lepszą sygnalizację, celniejsze rzuty, da nam więcej satysfakcji z holu ryby oraz niekiedy uratuje dupsko, co nie oznacza że na sprzęt budżetowy nie wyholujesz tej ryby.
Od tego jest dział recenzje. Ale nie ma wtedy udziału żadnej firmy, nikt nic nikomu nie da za darmo, więc zbyt obiektywne choć najbardziej prawdziwe by to było, ale pominięta byłaby wtedy reklama/sponsoring/donejting/profity...

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #154 dnia: 19.12.2020, 22:11 »

Być może zmieni, a być może nie.
Niektórzy na forum piszą ze łowią sprzętem kilkudziesięcioletnim.
Dlaczego?
Bo kupili raz, a dobrze.

Twardość zębów w przekładni kołowrotka jest ważna, a nawet bardzo.
Myśle, że każdy wie dlaczego.


Radek, kręciłeś takimi kołowrotkami? Łowiłeś nimi?
Bo dla mnie to katorga. To jakby powrót do przeszłości i cieszenie się z tego, że rumianek pomaga na wzdęcia :(

Co powie nam ktoś łowiący całe życie (2 lata) Okuma Baitfeeder?

Wiele! Bardzo wiele. Bo jeśli ktoś zapyta o taki kołowrotek, to ten kto przełowił nim całe życie będzie mógł zdać rzetelną relację. A przecież tego chcesz, nieprawda? Oczekujesz darmowych i ultra profesjonalnych testów jakościowych, to je dostaniesz. Będzie on dotyczył właśnie tego kołowrotka.



Pewnie że możesz się wypowiedzieć.
Ale opowiesz rzetelnie tylko o Octavii bo po tym jak wsiądziesz i pojeździsz RS-em wrócisz do domu, zmienisz Pampersa i będziesz chciał jeszcze testować.

Ale dużo nam nie opiszesz bo nadmiar wrażeń zamgli Twoja pamięć i może napiszesz jakiego koloru były zegary lub lakier oraz to, że jedzie „jak po szynach i klei się do drogi”

Natomiast w Octavii wysiedziałeś z dwadzieścia miotów kurczaków i o tym aucie rzeczywiście powiesz wszystko, łącznie z tym czy fotele są wygodne do „bara bara”

Uważam, że tester powinien być dobrany do testu sprzętu na który do tej pory łowił.

Chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu. Widzisz, ja nie jaram się samochodami więc Pampers nie jest mi potrzebny. Auto to dla mnie narzędzie i gdybym nie musiał go mieć, to bym go nie miał. Dużo bardziej cieszyło by mnie spotkanie z Tobą i wypicie szklanki trunku niż przejażdżka najlepszym samochodem świata. Nie znam się na tym. Mam komiczny wniosek po kilku kursach RS6 (łącznie jakieś 600 km) - w krakowskich korkach stoi tak samo :D :D :D To jest absolutny żart, z którego nawet mój kolega (właściciel) się śmiał :) Gość mieszka w Szwajcarii i kupił to auto, bo co weekend śmiga na jakimś torze i "spala" komplet opon za 4k Euro. Auto idealne! :D Ja wpakuję masę sprzętu do mojej Octavii, jadę tam gdzie chcę i jest ok. Czy to jest auto idealne dla mnie? NIE! Mam go dość! Podobnie jak każdego innego! Auto idealne dla mnie, to auto z kierowcą, które umożliwi mi np. pracę w trakcie jazdy. Albo drzemkę, bo spać lubię. A i piwka mógłbym się napić po drodze :P Widzisz, że pojmowanie "idealności" może być różne?

A jeżeli chodzi o jazdę samochodem, to do tej pory większe emocje wzbudził we mnie kurs Scanią R o mocy 720 km. Fabryczny tor testowy i taki ciągnik dają sporo emocji. Na ulicach tego nie doświadczysz :( Polecam!

Wracając to tematu. Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Mówisz nam, że jedyne słuszne prezentacje mogą być wykonane, przez kogoś kto łowi kijami za kwoty przewyższające średnią krajową. Mówisz nam, że osobo która profesjonalnie serwisuje kołowrotki będzie jedynym wyznacznikiem ich jakości. Chyba serio nie rozumiesz idei grupy testowej. To ja Ci odpowiem Twoim tokiem rozumowania... Twoje auto to szrot! Kup sobie Audi RS6. Ja nim jeździłem i wiem co mówię :D

Peace! Mam nadzieję, że będzie nam dane pogadać "face to face"... Bo ostanie czasy chyba źle wpływają na relacje międzyludzkie :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #155 dnia: 19.12.2020, 22:52 »
Nie rozumiemy się, trudno.

Ja znalazłem już „swoje” wędki i kołowrotki. Chyba, że jakiś kaprys się trafi :-)
Niektóre kupiłem po raz drugi :-)
Z wyników też jestem zadowolony, więcej nie potrzebuje.
Jak ktoś zapyta o wędkę czy kręcioła to chętnie odpowiem i zrobię zdjęcia.

Testerem nigdy nie zostanę bo dla mnie to praca, a na ryby jeżdżę się zrelaksować.

Co do aut to bardzo je lubię i traktuje jako zabawki dla dużych chłopców.
RS6 to świetna zabawka, a zabawa nim absolutnie nie wyklucza spotkania.

Pani Renata ciagle mówi, że zadzwoni do Ciebie i zrobimy spotkanie na Batorówce.

Oby tak się stało.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #156 dnia: 20.12.2020, 00:17 »
Wszystko o czym piszesz byłoby piękne, gdyby nie chęć Luka do ukrywania wad, owijania w bawełnę,  bo się "sponsor obrazi i więcej towaru nie da".
Dla mnie to takie same "wafelki" jak na fejsie i youtubach tylko zapakowane w ładniejsze papierki.

Projektowi przyświecają wspaniałe hasła, pytanie tylko kto tak naprawdę na tym skorzysta.
Piszesz rzeczy dziwne. Ja nie mam zamiaru ukrywać wad, tylko skupiać się na pozytywach. Jak wafters tonie, z hakiem nr 12, to nie jest to wcale wada. To doskonała przynęta do łowienia karpi z opadu pellet wagglerem, a i w Metodzie się sprawdzi. Więc kumasz o co biega? Wada dla jednych jest zaletą dla drugich, pytanie czy potrafi się to dostrzec.


Jak powinna wyglądać prezentacja? Używamy tu tego słowa, gdyż recenzja może być zbyt ostra, co może spowodować efekt niepożądany (dla tych, co to przekazali do testowania), i wtedy warto skupić się na pozytywach, o minusach wspominając delikatnie.

Ogólny zamysł jest taki aby zaprezentować dany produkt, nie zaś go oceniać, chyba, że pozytywnie.

Pewnie, a jak wafters pływa to też nie jest wcale jego wadą, bo wtedy jest popupem i to doskonała przynęta..

A jak wędka jest niecelna, gubi ryby i ma krzywe przelotki to też wcale nie jest wadliwa, nadaje się wtedy świetnie do wyganiania bydła na pole..

Pellet co się nie obsypuje przez pięć minut? Idealny na łowiska głebokie..

Uczciwie jest nazywać rzeczy po imieniu, a nie wmawiać że białe jest czarne. Czemu się tak boisz rzetelności?
Tyle razy pisałeś i mówiłeś o świetnych, jakościowych produktach. Potrafiłeś docenić genialne spławiki Drennana czy Stotze Prestona i nagle nie wiesz co jest wadą a co zaletą?
Każdy kto trochę łowi dobrze wie jakie są cechy porządane, a które nie. Serio chcesz dostrzegać zalety w wadach i skupiać się na pozytywach? To już nie będzie nawet prezentacja tylko zwykła reklama.
Zamiast wymienić plusy i minusy wolisz kreować nową rzeczywistość?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #157 dnia: 20.12.2020, 00:27 »
Jak sama "nazwa" mówi prezentacja jest od tego żeby zaprezentować wady i zalety danego produktu. Jak można obiektywnie i rzetelnie przetestować dany produkt jeśli z góry jest "narzucone", że tester ma się skupić na plusach prezentowanego towaru. To już na samym starcie wyklucza obiektywność takiej prezentacji, ale to tylko moje zdanie. Może w dzisiejszych czasach wszyscy  ci "testerzy" kierują się właśnie takim myśleniem.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #158 dnia: 20.12.2020, 10:48 »
Oczywiste jest że co poniektórzy boją się o to że dostanie za free i będzie tylko słodził, dla mnie niech dostaje złote góry, do póki nam nie zabiera, ważne aby prezentacja była rzetelna.
Jak już wcześniej pisałem dość spora ilość z nas już sporo przerzuciła tego towaru więc o sprostowanie może być dość szybkie, do chodź kwestia indywidualnych odczuć.
     
Jak w każdej prezentacji zazwyczaj przedstawia się zalety danego produktu, widać po filmikach nowych produktów cenionych marek i nikt tam nie wymieni wad. Natomiast fajnie było by zamieścił może nie wady ale zwrócił uwagę na minusy w swoim odczuciu, ciężko było by porównać np. kijek za 100 czy 200 zł z kijkiem za 500 czy 1000 zł, ale na koniec prezentacji ciekawym rozwiązaniem mogło by być porównanie np. do innego kijka, czy kołowrotka z tej samej półki  cenowej (+-) 30-50 zł, różnicy w kwestii ugięcia, pracy, przelotek, nawoju itd..  Pewnie nie przeszło by, ale tak zazwyczaj robimy w sklepie więc takie rzeczy były by wskazane.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 648
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #159 dnia: 20.12.2020, 11:19 »

Uczciwie jest nazywać rzeczy po imieniu, a nie wmawiać że białe jest czarne. Czemu się tak boisz rzetelności?

Grzegorz, czemu krytykujesz coś, czego na oczy nie widziałeś? Wyjeżdżasz tu z jakimś ukrywaniem wad, nawet nie rozumiejąc co jest wadą a co nie. Wystarczy użyć słowa 'minus' - i już jest inaczej. Bo o nich na pewno się będzie nadmieniać. Nie skupiać na wadach. Rozumiesz rożnicę? Nikt nie da co towaru do recki abyś go zjechał. Bo będzie to pierwszy i ostatni raz. Ciebie to może nie interesuje, mnie tak, bo nie mam zamiaru palić 'za nami' mostów. Nie mam zamiaru też szkodzić polski firmom, które tu mają właśnie najwięcej do stracenia, bo jakość jest ich słabą stroną. Wyobraź sobie, że i tak wielu mi zarzuca szkodzenie rodzimym firmom, i to w tym wątku to robiono, pojawiły się spiskowe teorie o wspieraniu angielskich.

Więc nie ma sensu tu dyskutować, bo wg mnie rozumiesz nawet koncepcji. A pretensje można mieć po tym jak się coś zobaczy, nieprawdaż? Jak pisałem, trzeba wpierw zobaczyć jak to wygląda, wtedy mieć zastrzeżenia. Teraz takie głosy jak twój tylko wszystko hamują. A co najlepsze, nie masz zamiaru testować. Ogólnie negatywnie do pomysłu odnoszą się ci, co testowaniem zainteresowani nie są, ale darmowym, rzetelnym produktem, jaką jest recenzja, jak najbardziej :) Sorry, ale ja nie jestem Świętym Mikołajem, spełniającym dziecięce zachcianki. Chcę aby to miało ręce i nogi, zarówno w odniesieniu do tych co testują, jak i tych co sprzęt użyczą czy przeznaczą, plus oczywiście forumowiczów. I mam na myśli też dobro forum, abyśmy mogli częściej dyskutować w merytorycznych dyskusjach. Bo jak się okazuje, mamy wciąż bardzo mało informacji. I to właśnie można naprawić. Zapewniam też, że zanętę możńa ocenić dość trafnie mając ją w domu i testując ją na różne sposoby. Na 80% moge określić jej skuteczność, po smaku, zapachu, pracy pod wodą. I na przykład wiem, że jak nie pracuje, to może być idealnym rozwiązaniem do Metody. I mogę to podpowiedzieć. A czy zanęta będzie łowić? To zależy w dużej mierze od łowiącego, łowiska, rybostanu, jak się z niej korzysta. Tu mogę wskazać dobre i słabe punkty, tak aby ktoś wiedział kiedy jej użyć. Bez testów co trwają rok. Bo nie mam zamiaru się poświęcać za parę lajków, też chcę mieć przyjemność z łowienia.

Jak chcecie coś napisać, to macie godzinkę. W południe zamykam wątek, aby przestać bić pianę, bo jak widać nie przekonamy się wzajemnie :)
Lucjan

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #160 dnia: 20.12.2020, 11:28 »
Po prostu trzeba ten pomysł wprowadzić w życie, bo prawdę mówiąc mentalność "maliniakowa" i tak będzie istniała, a kto wie czy takie właśnie akcje nie będą tworzyć wedkarzy świadomych, rozsądnych, bardziej zainteresowanych tematem? Myślę, że w UK takich dylematów by nie mieli...
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #161 dnia: 22.02.2022, 22:14 »
Czy tylko ja przeoczyłem wyniki testów?

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #162 dnia: 22.02.2022, 22:45 »
Czy tylko ja przeoczyłem wyniki testów?
Rok minął a tu cisza 🧐
🎣🎣🎣

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #163 dnia: 22.02.2022, 23:26 »
No bo to Żydzi i Niemcy :) :)