Autor Wątek: Uchwyt do echosondy Deeper za 25 zł  (Przeczytany 6714 razy)

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Uchwyt do echosondy Deeper za 25 zł
« dnia: 23.03.2018, 01:51 »
Przedstawiam mój ostatni pomysł, projekt ... na uchwyt do DEEPERA.

Do tej pory mój deeper pływał za łódką przywiązany na lince, ogólnie dawało to radę, ale miało swoje minusy.

Oryginalny uchwyt to koszt powyżej 250 zł, więc troszkę mnie to zniechęcało do zakupu.


Przypadkowo w czasie zakupów w jednym z marketów zauważyłem uchwyt do telefonów:


Mocowanie do burty było gotowe, giętkie ramię również:


Po odkręceniu uchwytu telefonu, wystarczyło w odsłoniętą główkę zamontować odpowiednią śrubę:


I mamy deepera na giętkim uchwycie:



Nie jest to rozwiązanie idealne ponieważ deeper będzie zanurzał się i wynurzał zgodnie z praca łodzi, ale od czegoś trzeba zacząć.

Najnowsze oryginalne uchwyty Deepera już mają rozwiązanie na problem zanurzania, ale póki co mój uchwyt musi mi starczyć.
Sebastian


Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Uchwyt do echosondy Deeper za 25 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2018, 06:12 »
Mszę takowy zanabyć :) Ja Deepera używam na kajaku wędkarskim , konkretnie model Moken10 Lite od FeelFree tam na burtach są takie szyny montażowe do montażu różnych gad zetów , mam więc tam przykręcone kawałek aluminiowego ramienia w kształcie litery s i do tego Deepera(fotek nie posiadam) Kajakiem szybko nie płynę więc zanurzenie Deepera jest ok , minus tego rozwiązania jest taki że nie można tego podnieść po wpłynięciu np. w zielsko nie odkręcając ,jest to sztywne. Docelowo jednak mam zamiar kupić małą skrzynkę narzędziową , do której trafi akumulator żelowy i wejście pod zapalniczkę , aby podczas wędkowania nie padł telefon , bo jednak smartfon nie wytrzymuje całego dnia :facepalm: i pewnie mój uchwyt z Deeperem też przymocuję do skrzynki?
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match