Autor Wątek: Żyłka na przypony  (Przeczytany 3962 razy)

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #15 dnia: 16.11.2018, 09:46 »
Polecam również Rive przyponowe jak i Match. Jednak moim faworytem od kilku sezonów jest Colmic Xilo. Używam do spławika i feedera od 0,09 do 0,16 mm. Idealna jak dla mnie pod względem miękkości. Mam jeszcze szpulki sprzed kilku lat i trzymają się wzorowo. Stroft mocny, bo przegrubiony i cholernie sztywny. Dobry na rzekę jak najbardziej.

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #16 dnia: 20.11.2018, 20:10 »
Czy Waszym zdaniem, stosując fluorocarbonowy przypon w feederze, można liczyć na większą ilość brań? Czy przy średnicy np. 0,12 lepszy sztywniejszy fluo, czy bardziej miękka żyłka?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #17 dnia: 20.11.2018, 22:25 »
Parę lat temu wydawało mi się, że faktycznie FC dawał mi więcej brań. Nie łowiłem jeszcze wtedy na metodę, tylko na klasyczne zestawy z koszyczkiem. Trudno nazwać te testy bardzo wiarygodnymi. Bardziej chyba opierałem się na szacunkowych danych. Porównywałem nawet widoczność odcinków FC i zwykłej żyłki, dyskutowałem na ten temat na anglojęzycznych forach wędkarskich.
Stałem się więc zwolennikiem przyponów fluorokarbonowych zarówno w zestawach gruntowych, jak i np. do bocznego troka.
Potem zacząłem FC stosować również do przyponów spławikowych.
Z czasem mój entuzjazm jakoś osłabł. Na pewno też znacznie spadła liczba brań na znanych mi wodach PZW, a więc również zmalała też możliwość prowadzenia różnych testów.
Przy metodzie zakładałem przeróżne linki, w tym fluorokarbon, i jakoś nie odnotowałem różnic w braniach.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #18 dnia: 21.11.2018, 07:32 »
Ja na żyłkach Colmic naciąłem się 2 razy - z dwóch różnych sklepów rwały się jak pajęczyny. Nawet właściciel sklepu był zaskoczony , że to taka lipa. Natomiast jestem zadowolony z Rive  hooklengh.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #19 dnia: 21.11.2018, 08:32 »
GTM Stroft. Używam do koszyka, jak i do spławika rozmiary 0.06 - 0.14. Poza jednym przypadkiem gdzie 0.16 rwała się jak nitka są niezawodne.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #20 dnia: 23.11.2018, 00:27 »
Miałem zamiar kupić właśnie tego mavera slr, ale obejrzałem testy tej żyłki i na zrywanie miały tylko ok. 40% deklarowanej wytrzymałości. Aż wierzyć się nie chce, bo to żyłka-klasyk stosowana przez wielu wyczynowców.

Ja bym testom do końca nie wierzył. Nie bez przyczyny tak wielu zawodników używa tej żyłeczki. Może i droga, ale wymiar trzyma, nie niszczy się zbyt szybko, a o wytrzymałości nie raz się przekonałem, tyle że przy łowieniu na spławik, nie wiem jak zachowuje się przy np. feederze.
Kuba

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #21 dnia: 23.11.2018, 00:47 »
Uniwersalnie Suplex jest ok.  Na wody stojące Milo Ghost i Rive Hooklengh. Na rzeki Rive Hardline i Colmic Stream. Jak bym miał ograniczyć się do jednej żyłki to zdecydowanie Drennan.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #22 dnia: 24.11.2018, 15:48 »
Nikt nie stosuje Drennana?  Suplex mono stosuje na rzece od tego sezonu i polecam. Fajnie dobrane średnice mają.

Czy według was ww. przyponowa żyłka jest miękka? Ja swoje zdanie mam ale ciekaw jestem opinii.
PZW only  : o )

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Żyłka na przypony
« Odpowiedź #23 dnia: 24.11.2018, 23:04 »
Ja kiedyś do spławika używałem głównie Trabucco Elite T1.
Przez ostatnie 4 lata jechałem na Drennanie Supplex. Dopiero w tym roku pokończyły mi się przyponówki, więc przyszedł czas na zakup nowych.
Pozdrawiam
Mateusz