Autor Wątek: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie  (Przeczytany 2346 razy)

Offline Boloo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Oświęcim
  • Ulubione metody: feeder
Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« dnia: 09.04.2018, 22:19 »
Witam kolegów, w tym roku skupiam się głównie na łowieniu w dość głębokich zbiornikach rzedu 7-8m miejscami nawet do 10. Nigdy wcześniej nie łowiłem na takich głębokościach. Chodzi mi głównie o zachowanie po zarzucie. Ogolnie robie w sposób nastepujący. Obieram punkt na  horyzoncie, rzucam pustym podajnikiem, jeżeli spada tam gdzie chce to klipuje żyłkę. I teraz pytanie. Po zarzucie od razu odkładam wędkę na podpórki, szczytówka jest naprężona, po kilku sekundach koszyk opada na dno i szczytówka się luzuje. Zwijam nadmiar żyłki tak, aby szczytówka się lekko wygięła. podpórki mam tak ustawione, że szczytówka jest kilka centymetrów nad lustrem wody. Czy robiąc w ten sposób nie popełniam jakiegoś błędu? Macie jakieś inne sposoby w tego typu przypadkach? Pellety do metody lekko doklejam, żeby mieć pewność że podajnik w całości osiąga dno.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 10.04.2018, 04:34 »
Na metodę w tak głębokiej wodzie?

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 10.04.2018, 05:31 »
Na metodę w tak głębokiej wodzie?

A dlaczego nie ??

Offline Sailor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 10.04.2018, 07:31 »
Obejrzyj ten filmik nawet jeśli nie znasz języka jest to obrazowo wyjaśnione 

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 10.04.2018, 09:56 »
Ja łowiłem metoda na głębokości 7.5 metra bez najmniejszego problemu. Tylko że ja robiłem tak: sprawdzałem głębokość pustym podajnikiem na taką głębokość używam 40gram rzucam i liczę wyszło 7 sec więc około 7 metrów. Następnie nabijam podajnik mocno wrzucam do wiaderka i liczę obserwując jeżeli przynęta odkrywa się szybciej niż doliczę do 7 to daje mi sygnał że podajnik rozpadnie się i nie doleci cały na dno więc domaczam mix ewentualnie dosypuje kleju jeszcze mocniej ściskam formę i znów wrzucam do wiadra i znów liczę i obserwuje doliczam do 15 i zaczyna być widać przynętę więc mam 90% pewności że doleci na dno mimo głębokości i uderzenia o wodę bo jest zapas czasu. I łowiłem w ten sposób karpiki więc raczej się moja metoda sprawdza na głębokiej wodzie. Pozdrawiam

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Precyzja łowienia na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 24.04.2018, 18:38 »
Ja łowiłem metoda na głębokości 7.5 metra bez najmniejszego problemu. Tylko że ja robiłem tak: sprawdzałem głębokość pustym podajnikiem na taką głębokość używam 40gram rzucam i liczę wyszło 7 sec więc około 7 metrów. Następnie nabijam podajnik mocno wrzucam do wiaderka i liczę obserwując jeżeli przynęta odkrywa się szybciej niż doliczę do 7 to daje mi sygnał że podajnik rozpadnie się i nie doleci cały na dno więc domaczam mix ewentualnie dosypuje kleju jeszcze mocniej ściskam formę i znów wrzucam do wiadra i znów liczę i obserwuje doliczam do 15 i zaczyna być widać przynętę więc mam 90% pewności że doleci na dno mimo głębokości i uderzenia o wodę bo jest zapas czasu. I łowiłem w ten sposób karpiki więc raczej się moja metoda sprawdza na głębokiej wodzie. Pozdrawiam

A nie miałes problemu z "przesztywnieniem" zanęty, która jest zbyt zbita i zostaje w podajniku?