Autor Wątek: Obostrzenia na komercjach  (Przeczytany 18349 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #30 dnia: 19.04.2018, 21:25 »
Jeszcze jedno zdanie ale nie o zestawach.
Skoro na Okoniu zakazali nęcenia to znaczy, że ja tam nie pojadę. Nie to żebym grubo nęcił. Jak jest zakaz to jest.
JKarp

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #31 dnia: 19.04.2018, 21:25 »
Następna przypadłość to żeby "kontrolować" rybę przez cały hol, nie wiem, ja tam się cieszę gdy ryba idzie jak przeciąg a z młynka aż dym idzie, zerwie się ? Trudno, jak to mówią "nie była dla mnie" a ustawianie się a pałami 3,5lb plus 0.40mm na karpie 10kg i holowanie przypominające włączoną wyciągarkę samochodową to dla mnie zero przyjemności z holu tylko pseudo siłownia nad wodą

 :beer: też tak uważam w tym największa radocha jest aby ryba nam troszkę pokazała co potrafi, dźwięk wyciąganej żyłki to najlepsza muzyka dla ucha.

Mnie ciszy zakaz nęcenia mniej towaru w wodzie to jak dla mnie większy apetyt na to co mam na haczyku. 
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #32 dnia: 19.04.2018, 21:27 »
Kolejny przykład traktowania feederowców jak idiotów.
Nie potrafią dobrać sprzętu. Nie potrafią holować. Zameczają rybę.
A haki powyzen 4 to już nie nadają sie do niczego.

Za to kazdy z wedką karpiową to mistrz i specjalista. Sztywna pała do góry i krecimy kołowrotkiem. I najlepiej jak najszybciej żeby się ryba nie zmęczyła.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #33 dnia: 19.04.2018, 21:27 »
A nie tak dawno pisałem, że na łowiskach powstają powoli obostrzenia dla łowiących na feedery. Pisałem, że dobrych kilka razy widziałem hole feederami - w upale, długie hole gdzie łowca nie był w stanie zapanować nad rybą, która jeździła w prawo-lewo zmuszając resztę do wyjmowania zestawów.

@Mosteque - a jaki jest haczyk na Twoich zestawach ? Nie firma a rozmiar ?
JKarp
Prawie zawsze 8, rzadziej 10. Nigdy nie lubiłem mniejszych używać, ale nie raz widziałem, jak ludzie wyjmują duże ryby na mniejsze.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Ryba1987

  • Gość
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #34 dnia: 19.04.2018, 21:29 »


To są EFEKTY popularyzowania metody.... I dobrze... Niech zabronią feederów na AMEN!

To co ostatnio widziałem na pewnej Komercji, to jest DRAMAT kurła!
Feedery, przynęty drennan, ringers, mixy... Kije tak samo..
TAKIEGO brzydko powiedziawszy "zacinania" ryb nie widziałem nawet u karpiarzy łowiących 150m z wywózki.

Tak mocno zacinają, że nie wiem, czy ta ryba nie wyleci 30m za zacinającego.

Coraz więcej totalnie niedouczonych łowi metodą i psuje opinie dobrym "feederowcom", ryb holować też nie potrafią...

Sam jako osoba łowiąca sporo feederem jestem za WYPIEPRZENIEM takich amatorów, którzy tylko kaleczą ryby swoim niechlujstwem.

Ale jak "odsiać" tych dobrych od złych? No własnie... 

// edit:

Wchodzenie z feederem i żyłką 0.23 na komercje gdzie pływają ryby +10kg też jest GŁUPIE >:O
ą
Żyłka się niszczy, zużywa, przeciera... Ile zostanie ci mocy po 2/3 miesiącach aktywnego wyciągania ryb?

Mimo wszystko feedery są bardziej miękkie od karpiówek także mocne zacięcie na feederze ryba tak mocno nie odczuje jak mocne zacięcie z karpiówki.
Co do żyłki to jest prosta zasada, po holu każdej większej ryby powinno się skracać zestaw o te kilka metrów - tam gdzie jest najbardziej osłabiony zestaw, szkoda że mało kto to stosuje.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #35 dnia: 19.04.2018, 21:30 »
Tylko jesli bylbym karpiarzem to bym bluźnił tych włascicieli za japońce, za kilkukilogramówki itp.

Sorry ale ja nie kupuję łowisk karpiowych gdzie jest masa drobnicy od 1 do 5 kilo i kilka badz kilkanascie 15+

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #36 dnia: 19.04.2018, 21:31 »
Akurat "metoda" jest na fali i masz tłumy wędkarzy łowiących feederami..

Grający hamulec? To odkręć na fulla, zwiń do brzegu i znowu odkręć... Ciekawe jak wykończona jest ryba takim holem..?:D

Zapomniałem, jeszcze sesja zdjęciowa 10 min... 8)

I to dotyczy głównie wędkarzy "świeżo" upieczonych "method-manów"  :-X

Jakbym był właścicielem łowiska... Nawet bym sie nie zastanawiał :D

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #37 dnia: 19.04.2018, 21:32 »
Następna przypadłość to żeby "kontrolować" rybę przez cały hol, nie wiem, ja tam się cieszę gdy ryba idzie jak przeciąg a z młynka aż dym idzie, zerwie się ? Trudno, jak to mówią "nie była dla mnie" a ustawianie się a pałami 3,5lb plus 0.40mm na karpie 10kg i holowanie przypominające włączoną wyciągarkę samochodową to dla mnie zero przyjemności z holu tylko pseudo siłownia nad wodą

 :beer: też tak uważam w tym największa radocha jest aby ryba nam troszkę pokazała co potrafi, dźwięk wyciąganej żyłki to najlepsza muzyka dla ucha.
Na komercji taki zestaw bywa śmieszny ( chyba, że mamy ryby +20 kg ). Na PZW często jest to norma i konieczność. Do tego jeszcze strzałówki.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #38 dnia: 19.04.2018, 21:33 »
Tylko jesli bylbym karpiarzem to bym bluźnił tych włascicieli za japońce, za kilkukilogramówki itp.

Sorry ale ja nie kupuję łowisk karpiowych gdzie jest masa drobnicy od 1 do 5 kilo i kilka badz kilkanascie 15+

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ja też.
JKarp

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #39 dnia: 19.04.2018, 21:37 »
Nie ma co się licytować, która technika łowienia jest lepsza czy gorsza. Prawda jest taka, że żaden regulamin nie uchroni ryb przed ludzką głupotą. Ja omijam łowiska, które narzucają mi sprzęt, którym mam łowić. Łowię na feedery i nie mam zamiaru tego zmieniać, za to łowisko to tylko miejsce, które zawsze można zmienić :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #40 dnia: 19.04.2018, 21:37 »
A nie tak dawno pisałem, że na łowiskach powstają powoli obostrzenia dla łowiących na feedery. Pisałem, że dobrych kilka razy widziałem hole feederami - w upale, długie hole gdzie łowca nie był w stanie zapanować nad rybą, która jeździła w prawo-lewo zmuszając resztę do wyjmowania zestawów.

@Mosteque - a jaki jest haczyk na Twoich zestawach ? Nie firma a rozmiar ?
JKarp
Prawie zawsze 8, rzadziej 10. Nigdy nie lubiłem mniejszych używać, ale nie raz widziałem, jak ludzie wyjmują duże ryby na mniejsze.
I tu się zaczyna to o czym już napisano. Doświadczony feederowiec i ten co się uczy lub wręcz nie słucha rad. Ty doskonale sobie poradzisz a on zrobi krzywdę albo długim holem, albo haczykami, które mimo, że małe powinny być mocne i grube.
JKarp

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #41 dnia: 19.04.2018, 21:39 »
Koledzy! Nie popadajmy w skrajności! Nie raz widziałem na komercjach hol karpia 10+, który trwał max 5min na "gruby" sprzęt... Gdzie tu przyjemność z holu i łowienia... Jednak decyzja jakiego sprzętu używać, powinna należeć do wędkarza. Większość z Nas wybierając się na takie łowisko zdaje sobie sprawę, że może się spotkać z większym połowem i stara się przygotować tak, by mieć jak największą możliwość wygrania takiego pojedynku. Nie znaczy to od razu, że trzeba od razu cały sprzęt na karpiowy wymienić,  bo chcemy też się spotkać z leszczem, linem,  karasiem,  płocią i wieloma innymi gatunkami ryb... Mnie osobiście sprawia ogromną satysfakcję duża liczba brań, a pogrubienie zestawów automatycznie liczbę brań zniweluje. Nie dajmy się zwariować!  Nasze hobby ma sprawiać przyjemność... Każdemu z Nas w taki sposób w jaki wywołuje największy uśmiech na twarzy ;) 8)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #42 dnia: 19.04.2018, 21:40 »
Postaw się w roli właściciela...

Raz, drugi i trzeci przyjeżdża ktoś z feederami i karpia 10kg męczy 40 min.. Jaką właścicielem ma już opinie o feederze i łowiącymi? No nie nadaje się na spore miśki...

Pech chciał, że to byli totalni niedzielni wędkarze i karpia 10kg tylko w TV widzieli :D


Ja podchodzę do tematu krótko...  Mój zestaw ma wytrzymać wszystko, nawet potwora z głębin. Haczyk nr.12 jaxona z drutu "ciniuszkiego" tego nie zapewnia..

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #43 dnia: 19.04.2018, 21:40 »
Akurat "metoda" jest na fali i masz tłumy wędkarzy łowiących feederami..

Grający hamulec? To odkręć na fulla, zwiń do brzegu i znowu odkręć... Ciekawe jak wykończona jest ryba takim holem..?:D

Zapomniałem, jeszcze sesja zdjęciowa 10 min... 8)

I to dotyczy głównie wędkarzy "świeżo" upieczonych "method-manów"  :-X

Jakbym był właścicielem łowiska... Nawet bym sie nie zastanawiał :D
No tak. Koles ze karpiowką nie robi zdjęć. Karpiarze nie trzymają ryb do rana by ladniejsze fotki zrobić.
Wielkim hakiem na grubej zylce bez amortyzacji kija nie rozerwie rybie pyska. Z pewnoscia zrobi to mały haczyk i miekki kij.

Federowcy to kretyni. Nie potrafią dobrac sprzetu. Nie potrafia zaciąc. A byle dupek z karpiowką to mega wytrawny łowca.
Aha... i zapewne nie kupię karpiówki za 60zl.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Ryba1987

  • Gość
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #44 dnia: 19.04.2018, 21:41 »
Akurat "metoda" jest na fali i masz tłumy wędkarzy łowiących feederami..

Grający hamulec? To odkręć na fulla, zwiń do brzegu i znowu odkręć... Ciekawe jak wykończona jest ryba takim holem..?:D

Zapomniałem, jeszcze sesja zdjęciowa 10 min... 8)

I to dotyczy głównie wędkarzy "świeżo" upieczonych "method-manów"  :-X

Jakbym był właścicielem łowiska... Nawet bym sie nie zastanawiał :D

Karpiarstwo nie jest na fali rozumiem tak ? Nieźle, co do tego hamulca to sam napisałeś jak się łowi wg wzorowego karpiarza, wolny bieg i do namiotu :)
Sam łowiłem na karpiówki i raz że frajdy to to z tego nie miałem a dwa że mi się po prostu nudziło nad wodą, przy feederze nie "szkoda" przerzucić zestawu i sobie donęcić, coś się zawsze dzieje.
No ale jak kto woli :)

Strach pomyśleć co karpiarze powiedzą o technice pellet waggler i łowieniu nie rzadko karpi 10kg na haki 16-18 na krótką odległościówkę ;)