Autor Wątek: Łowisko specjalne "Kamień"  (Przeczytany 7546 razy)

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Łowisko specjalne "Kamień"
« dnia: 07.05.2018, 15:13 »
Po długim okresie przygotowań przyszedł czas na inaugurację sezonu.
Pierwszy wypad był skierowany na łowisko komercyjne niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Zaspokoiłem pierwszy głód, ale nie licząc jednego karpika ok. 6 kg to nie mam czym się pochwalić, do tego na całe łowisko do wożenia sprzętu jest jedna taczka do której, jak można się domyślić, jest kolejka...
Kilka dni później doszły mnie słuchy, że od ok. miesiąca funkcjonuje łowisko komercyjne niedaleko mojego domu rodzinnego. Łowisko „Kamień”, bo to o nim mowa znajduje się w okolicach wsi Wola Suchożebrska (woj. Mazowieckie, niedaleko Siedlec) i aktualnie (od 5 maja 2018 roku) jest to moje ulubione miejsce na wypady nad wodę :)
Kilka dni przed planową wyprawą zarezerwowaliśmy z bratem miejsce i od razu miły akcent od strony właściciela, który polecił nam najlepszą wolną w tym terminie miejscówkę i uprzejmie odpowiadał na wszystkie drobiazgowe pytania. Na miejscu dostaliśmy jeszcze szczegółowe informacje na temat głębokości i  budowy dna w miejscu naszej zasiadki.
Może dla niektórych, chcących „macać” wodę samodzielnie to nie jest atut, ale dla mnie, osoby która ceni swój czas, to były bardzo znaczące wskazówki, które miałem zamiar wykorzystać.
Miejsce bardzo zadbane, czyste, stworzone przez ludzi z pasją… co widać na pierwszy rzut oka. Jeśli ktoś nie ma maty lub dużego podbieraka to osprzęt ten można wypożyczyć na miejscu. 
Nie pamiętam czy kiedykolwiek tak nacieszyłem się wędkowaniem.
Wyholowałem 9 bardzo walecznych karpi w przedziale 58 – 72 cm i kilkadziesiąt linów z czego największy miał 48 cm. Brat zaliczył 6 karpi, kilkadziesiąt linów… dokładnie ile nie wiem, bo w pewnym momencie przestaliśmy liczyć.
Piękne, waleczne karpie łapaliśmy na "metodę" (u mnie miks 50/50 wygrał 7:2 z podajnikiem z workiem PVA).
Cóż mogę więcej dodać… nie polecam nikomu, bo boję się, że kiedyś dla mnie nie będzie wolnej miejscówki :) Na efekty popatrzcie sami… poniżej zamieszczam co ciekawsze zdjęcia.

















Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2018, 19:21 »
Piękne łowisko i ryby :bravo: :bravo: :bravo:
 Myślałem że kolejna wanna ale zauroczyły mnie te brzegi z trzciną. Zajrzę na 100%.
Piotr

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #2 dnia: 09.05.2018, 11:44 »
Dodam, że jest to "zbiornik pożwirowy"  o powierzchni wody ok. 5 ha i głębokości maks. do 6 m. Wielkością może nie powala, ale w mojej ocenie to już nie jest wanna :)

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #3 dnia: 14.05.2018, 09:33 »
Zachęceni ostatnimi połowami, 12 maja 2018 ponownie wybraliśmy się z bratem na łowisko "Kamień".
Tym razem było już trochę trudniej. Ryby nie spławiały się tak intensywnie jak tydzień wcześniej, a do tego na miejscu okazało się, że nie wzięliśmy wszystkich podpórek pod wędki. Rozwiązanie problemu jest widoczne na jednym ze zdjęć :)
Pierwszą zdobyczą okazał się jesiotr 103 cm (mój pierwszy). Później kilka linów, walka z kolejnym jesiotrem tym razem punkt dla ryby:) Kilka pustych zacięć... przypuszczam, że niektóre z nich to brania jesiotra. Jeszcze nie do końca wiem jak dobrze zbudować zestaw i kiedy zaciąć, o czym świadczą w sumie 3 spięcia jesiotrów podczas całej zasiadki.
Później duże zaskoczenie po wyholowaniu 2 kg karasia! Piękna ryba, 41 cm długości! Skusił się na kulkę proteinową 16 mm.
W ciągu kolejnych dwóch godzin złowiliśmy jeszcze kilka mniejszych.
Po godzinie 16:00 brat wyholował swojego upragnionego jesiotra, a na deser ja miałem odjazd karpia (65 cm).
Wypad okazał się trudniejszy technicznie, ryby trzymały się tym razem dalej od brzegu i nie żerowały tak intensywnie, ale nie nudziliśmy się i niebawem wybierzemy się tam jeszcze raz.


Prehistoryczny stwór


"Karasek"


Wisienka na torcie

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #4 dnia: 14.05.2018, 10:43 »
Gratuluje połowow ale chcialem zapytac na jakim lowisku z jedną taczką byliscie kolo Grodziska?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #5 dnia: 14.05.2018, 11:00 »
Chodzi o Rusiec. Może to "koło Grodziska" nie do końca oddaje rzeczywistość :)
Jeśli interesują Cię jakieś dokładniejsze informacje na temat tego łowiska to napisz na priv.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2018, 12:11 »
Rusiec znam i nie trzeba mi dodatkowych informacji choć przyznam szczerze, że kolejek do taczki to tam nie zauważyłem.

Ale korzystając z okazji jako, że opinia o Ruścu i taczce była niepochlebna zapytam o ilość taczek w Kamieniu.

Teraz nie mam aż tyle czasu ale regulamin i cennik Kamienia mnie zadziwia

Wejscie i strefy czasowe:
6-18  40zl
18-6  60zl
24h  90zl.
Jak w hotelu kuzwa. Czyli od 14 do 20 na strefy się lapię. Brawo.

Rozstaw ramion podbieraka min 70cm. Zarty.

"Jedynie wykupienie calodobowego biletu uprawnia do rozstawienie w obrebie stanowiska namiotu BEZ podlogi".
Tego nawet nie skomentuję.


Do tego zakaz uzywania plecionki, zakaz zbierania runa lesnego, wprowadzania psow.

I znów bełkot:
Wlasciciel u inne osoby obslugujace mają prawo do kontroli samochodów i bagażu.

Jakby mi tylko chcial ktoś coś skontrolować i lapy wyciagną to bym uciął przy samym zadku.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #7 dnia: 14.05.2018, 13:43 »
Wiesz, rozpoczynasz rozmowę na tematy o których można dyskutować bez końca i dzieje się to tutaj na forum w innych wątkach.
Na Ruścu byłem kilka razy i lubię to miejsce, a wtręt o taczce to po prostu stwierdzenie faktu, a nie recenzja.

Co do taczek w Kamieniu to nie liczyłem, ale jest ich kilka, a do tego (o zgrozo!!!) trzeba za nie dopłacić! Pewnie bardzo Cię to oburzy :)

Każdy decyduje na jakich warunkach udostępnia łowisko. Ceny też mają swoje logiczne uzasadnienie. Możesz zjeść obiad na stołówce za 15 zł, albo iść do restauracji na sarninę za 60 zł. Ty wybierasz to co lubisz, albo to na co Cię stać... proste jak budowa cepa :)

Czytając regulamin pewnie zauważyłeś, że prawie wszystkie jego punkty traktują o ochronie ryb i terenu łowiska. To chyba nie jest oburzające, że ktoś chroni swoją własność? Przypuszczam, że gdybyś pracował nad projektem kilka lat i włożył w to dużo serca to pewnie też starałbyś się zabezpieczyć efekty swojej pracy.

Co do paragrafu o kontroli to mam podobną opinię do Twojej, ale zakładam, że zapis ten zachowany jest na przypadki przypuszczenia graniczącego z pewności, że ktoś chce zabrać złowioną rybę.
Regulamin, tak jak umowę pisze się na "złe czasy". Właściciel jest bardzo uprzejmym człowiekiem i wątpię, żeby bezpodstawnie niepokoił (kontrolował) wędkujących.  W jego dobrze rozumianym interesie jest dbałość o samopoczucie osób odwiedzających łowisko :)



Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #8 dnia: 14.05.2018, 19:05 »
Wiesz, rozpoczynasz rozmowę na tematy o których można dyskutować bez końca i dzieje się to tutaj na forum w innych wątkach.
Wskaż wątki dotyczące tego łowiska i mówiące o tematach które poruszam.

Co do taczek w Kamieniu to nie liczyłem, ale jest ich kilka, a do tego (o zgrozo!!!) trzeba za nie dopłacić! Pewnie bardzo Cię to oburzy :)
Oczywiście, że oburzy. Bo to podnosi i tak wysoką już opłatę.
A porównanie do "kolejek" do darmowej taczki na tańszym Ruścu jest w takim wypadku trochę nie na miejscu i wypacza obraz całości.

Każdy decyduje na jakich warunkach udostępnia łowisko. Ceny też mają swoje logiczne uzasadnienie. Możesz zjeść obiad na stołówce za 15 zł, albo iść do restauracji na sarninę za 60 zł. Ty wybierasz to co lubisz, albo to na co Cię stać... proste jak budowa cepa :)
Błędne porównanie.
Sądząc po Waszych wynikach nie dostaję niczego lepszego czy też niczego więcej.
A ceny i przedziały czasowe są nastawione na wyżyłowanie ceny w górę.
Do tego najdurniejsze z możliwych ograniczenia.
Proszę o jak zaznaczyłeś logiczne wyjaśnienie czemu płacąc 60zł i wędkując 12 godzin nie przysługuje mi prawo do rozstawienia namiotu BEZ podłogi a płacąc 90zł już mogę? To w celu ochrony ryb ? :P
O namiocie z podłogą to nawet nie marzę już.

Czytając regulamin pewnie zauważyłeś, że prawie wszystkie jego punkty traktują o ochronie ryb i terenu łowiska. To chyba nie jest oburzające, że ktoś chroni swoją własność? Przypuszczam, że gdybyś pracował nad projektem kilka lat i włożył w to dużo serca to pewnie też starałbyś się zabezpieczyć efekty swojej pracy.
Nie neguję punktów w których chodzi o ochronę majątku właściciela.

Co do paragrafu o kontroli to mam podobną opinię do Twojej, ale zakładam, że zapis ten zachowany jest na przypadki przypuszczenia graniczącego z pewności, że ktoś chce zabrać złowioną rybę.
Regulamin, tak jak umowę pisze się na "złe czasy". Właściciel jest bardzo uprzejmym człowiekiem i wątpię, żeby bezpodstawnie niepokoił (kontrolował) wędkujących.  W jego dobrze rozumianym interesie jest dbałość o samopoczucie osób odwiedzających łowisko :)
Ale nie ma czegoś takiego jak "złe czasy".
On nie ma prawa do czegoś takiego. Choćby nie wiem jak o tym marzył.

Kolejny temat to czemuż nie można wędkować na spławik w nocy? To niebezpieczne jest dla ryb ? Boże, całe życie żyłem w nieświadomości.

We dwóch złapaliście 2 x kilkadziesiąt linów i 15 karpii i jesiotra (choć ciekaw jestem ile to jest kilkadziesiąt i ile czasu spędziliście nad wodą).
To sporo mówi o rybostanie i chyba stąd jest poniższe określenie że wymaga sie:
- żyłki tonącej min. 0,30 mm i minimum 200 m nawoju (zakaz używania plecionki)

Zastanawiają mnie również wymagania nocne:
Wymaga się
· sygnalizatorów
· podbieraków o rozpiętości ramion minimum 80 cm ( w dzień wystarczy o rozpiętości ramion 70cm)

Łowisko może i jest ciekawe. Ale podejście właściciela i próby wyżyłowania cen nie zachęcają. I nie zmienia tego, że właściciel jest miły. Miły jest Pan w osiedlowych spożywczaku i Pani w sklepie Próchnika. I też nic z tego nie wynika.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #9 dnia: 14.05.2018, 20:30 »
Dodam jeszcze, że w kwestiach prawa kontroli bagażu czy auta wyprostowałem ostatnio na fejsie kogoś kto prowadzi Rusiec. Bo też pisał, że ma prawo do kontroli. :facepalm:
Głupotę należy piętnować i wskazywać i tyle.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #10 dnia: 14.05.2018, 22:18 »
Spokój Panowie :) Chętnie bym odwiedził to łowisko...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #11 dnia: 15.05.2018, 06:45 »
I czego się kolega wcina jak jest spokój ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #12 dnia: 15.05.2018, 07:10 »
Długo z Ciebie piana schodzi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #13 dnia: 15.05.2018, 08:31 »
Nie będę dyskutował na temat tego czy lepsza jest jedna darmowa taczka, czy pięć odpłatnych, bo nie taka była intencja mojego posta.

Wszyscy wiemy, że nad wodę przybywają różne "osobistości". Zapisy w regulaminie i cena spełniają m.in. funkcję selekcyjną. Przypuszczam, że w Polsce sam zapis "złów i wypuść" zniechęca 98% amatorów wędkowania :)
Natomiast czy miejsce jest warte swoich opłat to czekam na Twoją opinię po wizycie. Jak na razie przeczytałeś tylko regulamin :)
Psychologia opisuje takie zjawisko jak "reguła konsekwencji", więc biorąc pod uwagę Twoje nastawienie do regulaminu to nawet jeśli opuścisz "Kamień" z uśmiechem na twarzy to istnieje duże prawdopodobieństwo, że opinię będziesz miał z góry założoną :D A może miło wszystkich zaskoczysz :beer:

Jeśli interesują Cię kulisy powstawania regulaminu to będzie prościej jak skontaktujesz się z właścicielem. Ja mogę Ci przedstawić tylko moją subiektywną interpretację tak jak Ty mi przedstawiasz swoją 8)

Mnie osobiście bardzo miło zaskoczył całokształt łowiska. Byłem tam dwa razy od 6:00 do 18:00 i za każdym razem naprawdę dobrze się bawiłem, nałowiłem i nie żałuję ani złotówki. Właściwie nie mam się czego przyczepić. Dlatego postanowiłem o tym miejscu napisać, bo uważam, że dobrem trzeba się dzielić :)




Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne "Kamień"
« Odpowiedź #14 dnia: 15.05.2018, 12:29 »
Bardzo słusznie uznaleś, że trzeba się podzielić wrażeniami. Poważnie piszę.

A z racji tego że to forum dyskusyjne to ja podzieliłem się swoimi po przeczytaniu regulaminu :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team