Autor Wątek: Hook  (Przeczytany 2766 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Hook
« Odpowiedź #15 dnia: 13.05.2018, 15:20 »
Czasami jest taki dzień że mimo odjazdu, ryby pobierają pokarm bardzo ostrożnie i tak jakby od niechcenia i też tak się dzieje, że jak jest haczyk bez zadziora to jest spinka za spinką...
Warto też pokombinować z długością przyponu... Bywa tak że dopiero przypon 20cm daje rezultaty...przy krótszych chwilka holu i spinka.
Przy większych rybach przypon 10cm jest o wiele za krótki...Duże ryby zasysają przynętę z dużej odległości od dna i różnie bywa...
Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Hook
« Odpowiedź #16 dnia: 13.05.2018, 16:54 »
Szkoda, że trzeba przelotowo, bo zrobiłem sobie fajne szybkozłączki do wymiany całego podajnika, czy zamiany go na spomba. Wczoraj system precyzyjnego nęcenia i podawania tam zestawu sprawdził się w 100%. Hole już nie. Wydłużę przypony, jeśli nie to wrócę do przelotu. Zestawy na sztywno i samozacinki mam zakodowane od dawna, pozostałości po karpiowaniu, może dlatego trudno mi przejść na przelot.
Mosteque - piszesz o stoperku za podajnikiem. Ja właśnie jakieś 3-4cm powyżej podajnika, mam łączenie pętli z krętlikiem szybkiej wymiany. Może wydłużyć ten odcinek do 10-15cm, a krętlik poniżej podajnika nie wciskać tak mocno w podajnik?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Hook
« Odpowiedź #17 dnia: 13.05.2018, 19:18 »
Może wydłużyć ten odcinek do 10-15cm, a krętlik poniżej podajnika nie wciskać tak mocno w podajnik?
Ja mam ten odcinek około 50cm i wszystko działa :thumbup: Do tego podajniki na standardowym krętliku (zastopowane) lub na kłikczejndżbidach (przelotowo)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hook
« Odpowiedź #18 dnia: 14.05.2018, 08:04 »
Fish, ja robiłem jak Ty, tylko montowałem zestaw na blisko metrowym "przyponie". Główną żyłkę kończyłem krętlikiem z agrafką. I można tam sobie doczepić koszyk lub spomb do wstępnego nęcenia, a potem podczepić gotowy zestaw. Z takim czy innym podajnikiem. Mamy już w pudełku przygotowane.

Chodzi o to, by krętlik wchodzący do podajnika (czy inna złączka) powodował samozacięcie, ale potem wychodził szybko w trakcie szarpania głową przez rybę.
Teraz robię tak, że krętlik luźno wchodzi w podajnik, ale mam go zablokowanego stoperkiem gumowym od góry. To gwarantuje samozacięcie, ale przy każdym szarpnięciu ryby podajnik przesuwa stoperek coraz dalej i podajnik lata coraz luźniej. Już na samym początku siła "wahadła" nie idzie tylko w haczyk, ale i w przesunięcie stoperka.
Mnie to się sprawdza i przy tym pozostanę, a kombinuję w tej materii od 3 lat. Bo taki już jestem, że nie zastosuję rozwiązań podanych na tacy (nie kupię łączników Prestona do podajników Prestona :D), tylko zawsze wymyślam koło od nowa. I często-gęsto moje koło działa lepiej ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Hook
« Odpowiedź #19 dnia: 14.05.2018, 09:04 »
Dzięki. Zmodyfikuję swoje zestawy i dam znać czy przyniosło to efekty. Ten metrowy leader (przypon z podajnikiem jak piszesz) robisz z takiej samej linki jak ta główna, czy może z innego materiału? Stosowałem kiedyś leadcore jak była potrzeba, a teraz zobaczymy. Myślę też o bezpieczeństwie ryb w razie zerwania żyłki głównej. Jeśli będzie połączona z leaderem pętla w pętlę to ryba ma szansę uwolnić się od podajnika. W przypadku gdy na łączeniu będzie agrafka, krętlik szybkiej wymiany itp. te szanse maleją, w zamian za wygodę i szybkość zmiany zestawu czy spomba. I weź tu bądź mądry... 🤔
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hook
« Odpowiedź #20 dnia: 14.05.2018, 09:35 »
Dlatego właśnie napisałem, że tak robiłem. Nigdy mi się żadna ryba nie zerwała z tym "przyponem", ale... To nie było to. Teraz kombinuję, jak rozwiązać problem szybkiego przejścia między podajnikiem a spombem/koszykiem, bez zakładania takich blokad na żyłce głównej.

Edit: a robiłem ten odcinek z tej samej plecionki, co przypon normalny. Ale na plecionce za luźno chodzi stoperek. Jeszcze przy okazji napiszę, że stoperek jest zajebistym wskaźnikiem, czy mieliśmy branie. Jeśli wyjmujemy zestaw i jest choć trochę przesunięty, było szarpnięcie za przynętę na 100%.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Hook
« Odpowiedź #21 dnia: 14.05.2018, 11:28 »
No i właśnie jeśli leader jest z materiału mocniejszego od żyłki głównej, to podczas zrywki ryba pozostanie z podajnikiem, leaderem i szybkozłączką. Coś pokombinuję, bo muszę troszczyć się nie tylko o ryby, ale też o siebie.  Kumple jak wyczają, że jakaś ryba zdechła przez mój zerwany zestaw to mnie zlinczują :P. Z drugiej strony chcę, aby ryby były bezpieczne, rosły i brały jeszcze większe, bo to oczywiście łowisko no kill.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Hook
« Odpowiedź #22 dnia: 14.05.2018, 13:05 »
Fish, ja robiłem jak Ty, tylko montowałem zestaw na blisko metrowym "przyponie". Główną żyłkę kończyłem krętlikiem z agrafką. I można tam sobie doczepić koszyk lub spomb do wstępnego nęcenia, a potem podczepić gotowy zestaw. Z takim czy innym podajnikiem. Mamy już w pudełku przygotowane.

Chodzi o to, by krętlik wchodzący do podajnika (czy inna złączka) powodował samozacięcie, ale potem wychodził szybko w trakcie szarpania głową przez rybę.
Teraz robię tak, że krętlik luźno wchodzi w podajnik, ale mam go zablokowanego stoperkiem gumowym od góry. To gwarantuje samozacięcie, ale przy każdym szarpnięciu ryby podajnik przesuwa stoperek coraz dalej i podajnik lata coraz luźniej. Już na samym początku siła "wahadła" nie idzie tylko w haczyk, ale i w przesunięcie stoperka.
Mnie to się sprawdza i przy tym pozostanę, a kombinuję w tej materii od 3 lat. Bo taki już jestem, że nie zastosuję rozwiązań podanych na tacy (nie kupię łączników Prestona do podajników Prestona :D), tylko zawsze wymyślam koło od nowa. I często-gęsto moje koło działa lepiej ;)
Mam identycznie ale czy metrowy odcinek nie jest za długi do rzutu? Na jakiej długości kijach masz ten patent?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hook
« Odpowiedź #23 dnia: 14.05.2018, 13:14 »
Już nie mam i ciężko mi teraz zweryfikować tę długość. Nigdy z miarką tego nie robiłem. Może tak: było to na pewno więcej niż pół metra i nie więcej niż metr. To nie apteka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Hook
« Odpowiedź #24 dnia: 14.05.2018, 13:52 »
Aha. Czyli po prostu mam mniejszy zwis :P przy rzucie.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hook
« Odpowiedź #25 dnia: 14.05.2018, 13:56 »
Na to wygląda :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters