Autor Wątek: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?  (Przeczytany 7544 razy)

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #30 dnia: 11.05.2018, 22:44 »
Łukasz13
Uwierz, że ta 1 na 10 padnie jeśli źle ja odczepileś z haczyka co często bywa łowiąc sportowo haczykami nr 20 czy 22.
Rzadko mi się zdarza, że ryba pada będąc w siatce z innymi rybami nawet z tymi większymi. Podstawą łowiąc w taki sposób, to dobry wypyhacz haczyków, a rybką nic nie powinno dolegać, a wracając do Twojej wypowiedzi na temat siatki, to uwierz, że zawodniczek siatki są na prawdę duże i pojemne. Wiadomo, że takie karpiszony po 10kg nie miały by miło, ale nikt tak wielkich ryb nie trzyma :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #31 dnia: 11.05.2018, 22:55 »
[...] grunt to się nie przej mać i sprawdzać pisownię bo Moderatornia   po gimnazjum więc inteligentna :thumbup:

Pieprzysz głupoty, przy okazji obrażasz ludzi. Daruj sobie tego typu uwagi, bo jesteś za krótki, żeby rozstrzygać kwestie, które Cię najwyraźniej przerastają.
Jacek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #32 dnia: 12.05.2018, 07:01 »
[...] grunt to się nie przej mać i sprawdzać pisownię bo Moderatornia   po gimnazjum więc inteligentna :thumbup:

Pieprzysz głupoty, przy okazji obrażasz ludzi. Daruj sobie tego typu uwagi, bo jesteś za krótki, żeby rozstrzygać kwestie, które Cię najwyraźniej przerastają.
A Ty Moderatorku co robisz?! czy pisząc że jestem ,,za krótki'' nie obrażasz mnie czasem? Jeśli poczułeś się urażony moim twierdzeniem że ''po gimnazjum ktoś jest nie inteligentny'' to przepraszam i jeśli Ci to nie wystarcza i uważasz że ''co wolno wojewodzie...'' bo jesteś Panem Moderatorem to mnie zbanuj :) powiewa mi to . Nie pozdrawiam :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #33 dnia: 12.05.2018, 08:44 »
A Ty Moderatorku co robisz?! czy pisząc że jestem ,,za krótki'' nie obrażasz mnie czasem? Jeśli poczułeś się urażony moim twierdzeniem że ''po gimnazjum ktoś jest nie inteligentny'' to przepraszam i jeśli Ci to nie wystarcza i uważasz że ''co wolno wojewodzie...'' bo jesteś Panem Moderatorem to mnie zbanuj :) powiewa mi to . Nie pozdrawiam

Nie, nie obraża ale odpowiada na kolejny dziwny wpis Twojego autorstwa. To, że możesz korzystać z wiedzy na forum to zasługa tego chociażby, że zwraca się uwagę na pisownię, na to, aby wyszukiwarka mogła odnaleźć odpowiedni temat. Rozumiesz czy nie? Wg mnie nie rozumiesz, ale wyskakujesz z ocenami. Nie ogarniasz, że ludzie tutaj udzielają się aby innym było lepiej, pilnują porządku, aby nie było jatek jak na innych portalach. Nie rozumiesz i nie umiesz tego uszanować, zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany. Więc się nie dziw, że później są takie komentarze. Atmosfera po Twoich wpisach też nie jest najlepsza, lubisz podpuszczać, prowokować. Wg mnie lepiej jest Cię zbanować, jeżeli nie będziesz szanował praw tego forum i naszej pracy wkładanej w utrzymywanie porządku. Ale może zrozumiesz, że tu nie chodzi o żadną władzę? :)  Bo to Ty właśnie uważasz, że wszystko ci wolno, a to nie jest Hyde Park wcale. Więc przemyśl to, bo wg mnie masz złe pojęcie o roli i pracy moderatorów tutaj :)

Czepiacie się limitów, to czemu się do mnie nie przyczepicie? Przecież prezentowane ryby na moich zdjęciach, to 99% przekroczony limit dobowy...łowie ryby sportowo pewnie jak kolega wyżej i nie raz zdarza się, że mam w wodzie 2 siatki, aby ryby miały więcej luzu. Zdaje sobie z tego sprawę, że łowie ponad limity i biorę pełna odpowiedzialność jeśli przy kontroli wyszła by nie miła sytuacja(dodam, że łowienie ponad limit mandat wynosi od 50 do 500zl) Ja łowie dla zdjęć, nie dla mięsa i praktyczne wszyscy strażnicy o tym wiedzą.

Ja też uważam, że w pewnych przypadkach można przymknąć oko na pewne przepisy. Wystarczy zrozumieć o co chodziło ich twórcom :) W momencie kiedy powstawały o no kill nikt nie słyszał, na pewno nie we władzach PZW. Sam nie jestem fanem siatek, ale z tym ostracyzmem bym nie przesadzał. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wędkarzy wyczynowo łowiących. Dla nich ilość złowionych ryb i końcowa waga ma spore znaczenie. To tak jakby lekkoatleta podczas treningów nie mierzył swojego czasu, tylko na zawodach :)

Podam Wam inny przykład gdzie ja świadomie złamałbym przepisy. Jeżeli będą warunki będę chciał łowić brzany w okresie ochronnym. Nie będę łowił na tarlisku, wszystko wypuszczam. Dlaczego? Ponieważ twórcom chodziło o to aby nikt nie zabierał ryb tego gatunku, a ja tego nie robię. Zresztą nie tylko brzana będzie moim celem. Wiem, że wiele osób będzie uważała, że robię źle, ale to interpretacja własna ;) To, że ryb nie ma w polskich wodach nie jest spowodowane trzymaniem ryb w siatkach. Przyczyn jest wiele, różnych, ale podstawowe to złe prawo, nieprawidłowa gospodarka zasobami oraz mentalność wędkarzy (chodzi o zabieranie wszystkiego co się złowiło). Aby zmienić coś, powinniśmy umieć oddzielać pewne rzeczy, przede wszystkim zaś kierować swe wysiłki do walki o lepsze jutro, nie zaś na walkę między sobą.


Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #34 dnia: 12.05.2018, 08:59 »
Ale patologia tutaj się robi.. :'(

Będę trzymał, najwyżej kare zapłacę..  Takim cwaniactwem daleko nie zajedziemy... Ty łowisz, bo lubisz, czy jesteś pozerem?

Maksz, oceniasz innych, zastanów się czy sam jesteś święty :) Zarzucanie komuś tego, że jest pozerem, to 'mocna sprawa', naprawdę uważasz, że masz rację? Gdybyś widział gazety w UK, to tam zdjęć z połowem jest mnóstwo, zwłaszcza u wyczynowców i tych co publikują różne rzeczy. Masa pozerów :) Może się to nie podobać, ale po co od razu tak atakować?

Zastanawiam się co jest patologią. Mam nadzieję, że w swoim kole i okręgu równie mocno się udzielasz i atakujesz wszelkie zło :) Jeżeli nie, to patologią bym nazwał takie pisanie właśnie. Pomyśl co osiągasz przez taki ton wypowiedzi. Nie podoba Ci się coś takiego? Spoko, masz prawo, sporo racji. Napisz to jednak w innym tonie! Bez tego wbijasz klin pomiędzy wędkarzami, tworzysz podziały, przez które będzie jeszcze gorzej, bo ludzie tym bardziej nie będą chcieli robić czegoś razem. Ja nie używam siatek, przeszło mi łowienie dla zdjęć, między innymi z powodu smrodu siatki :) Ale rozumiem tych co tak łowią lub też wiem, że skoro nie pokazują co zabrali, to da się to 'przeżyć'. Zwłaszcza, że obecnie siatki (mowa o zawodniczych minimum 3 metrowych) pozwalają na trzymanie ryb w naprawdę dobrej formie.

Panowie, jednym z zadań forum jest nauczenie nas wędkarzy komunikowania się między sobą, bez obrażania i ataków. Tak abyśmy mogli się zjednoczyć, wspólnym wysiłkiem zmienić ten cały bajzel. Szkoda, że wiele osób tego do końca nie rozumie lub nie jest w stanie powstrzymać nerwów na wodzy. Mamy prawo do własnego zdania, zawsze to powtarzałem i powtarzać będę. Po co jednak atakować i obrażać? Nie lepiej właśnie starać się zrozumieć drugiego w dyskusji lub też w jej trakcie starać się go przekonać? Czy musi być zawsze 'albo-albo'? Przecież tutaj takiego Maksza i Pawcia o wiele więcej łączy niż dzieli. Po co więc dzielić? :)
Lucjan

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #35 dnia: 12.05.2018, 10:19 »
Luk
 :bravo: :thumbup: :bravo: :thumbup:
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #36 dnia: 12.05.2018, 14:17 »
A Ty Moderatorku co robisz?! czy pisząc że jestem ,,za krótki'' nie obrażasz mnie czasem? Jeśli poczułeś się urażony moim twierdzeniem że ''po gimnazjum ktoś jest nie inteligentny'' to przepraszam i jeśli Ci to nie wystarcza i uważasz że ''co wolno wojewodzie...'' bo jesteś Panem Moderatorem to mnie zbanuj :) powiewa mi to . Nie pozdrawiam

Nie, nie obraża ale odpowiada na kolejny dziwny wpis Twojego autorstwa. To, że możesz korzystać z wiedzy na forum to zasługa tego chociażby, że zwraca się uwagę na pisownię, na to, aby wyszukiwarka mogła odnaleźć odpowiedni temat. Rozumiesz czy nie? Wg mnie nie rozumiesz, ale wyskakujesz z ocenami. Nie ogarniasz, że ludzie tutaj udzielają się aby innym było lepiej, pilnują porządku, aby nie było jatek jak na innych portalach. Nie rozumiesz i nie umiesz tego uszanować, zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany. Więc się nie dziw, że później są takie komentarze. Atmosfera po Twoich wpisach też nie jest najlepsza, lubisz podpuszczać, prowokować. Wg mnie lepiej jest Cię zbanować, jeżeli nie będziesz szanował praw tego forum i naszej pracy wkładanej w utrzymywanie porządku. Ale może zrozumiesz, że tu nie chodzi o żadną władzę? :)  Bo to Ty właśnie uważasz, że wszystko ci wolno, a to nie jest Hyde Park wcale. Więc przemyśl to, bo wg mnie masz złe pojęcie o roli i pracy moderatorów tutaj :)
Luk Ciebie też przestałem lubić :P ale nadal szanuję za posiadaną wiedzę i wkład w to Forum :bravo: Wiem że jestem kontrowersyjny , ale z tym ''gimnazjum'' to wyjechał Mosteque , mógł sobie odpuścić i ''nie karmić trola'' jak to jest na innych forach, gdzie też bywam i Moderator jest oczywiście od pilnowania porządku  , ale nie powinien też nikogo obrażać tylko na przykład zacytować jakiś punkt regulaminu. dać ostrzeżenie czy nawet czasowo zbanować    jak jest praktykowane indziej 8) Ale tu nie którzy koledzy wolą robić '' osobiste wycieczki'' ja oczywiście jak napisałeś podpuszczam i prowokuję , bo mi to ''powiewa'' płakał nie będę , bo zawsze będę i tak zaglądał na to forum , pisać wcale nie muszę , tym bardziej że moje wpisy nic nie wnoszą ciekawego :facepalm: Ale otwórzcie oczy , wyjdźcie ze swojego elitarnego klubu :P i zobaczcie że wśród Was są też czarni/biali/kolorowi/geje ;) i takie coś jak ja ??? nie musicie mnie wcale akceptować , ale nie znaczy też to że jak wszedłem między wrony.... po prostu każdy z nas jest inny  i trzeba to zaakceptować , kto tego nie rozumie jest rasistą ;) Na razie konta nie usuwam , przydała by się jakaś zakładka w panelu profilowym ,aby samemu można było usunąć konto a nie prosić Moderatora , który jak widać przez te C&R chyba banować nie umie (podpuszczam) :P
P.S Właśnie skończyłem rąbać opał na zimę , a więc zeszło ze mnie całe ciśnienie :P w tym sezonie późno się ''obejrzałem'' więc trochę mordowałem się w upał |-) późno też otworzyłem sezon pływacki , właśnie wróciłem z rzeki , woda nadająca już się do kąpieli , dwa tygodnie nie byłem nad wodą :( sporo opadła ,pokazało się też zielsko , więc woda trochę klarowna , widziałem sporo oklejek , parę okonków i płotek , ale nic większego , pod wieczór wyskoczę z  spiningiem i zaparzę pszenicy na jutro .
Jeśli ktoś poczuł się obrażony tymi wypocinami które tu napisałem , to chciał bym od razu przeprosić , właśnie :beer: piję co nie często mi się zdarza to pod te drzewo że zmordowałem , to może głupoty ''gadam''
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #37 dnia: 12.05.2018, 15:10 »
Ja wyjechałem z gimnazjum ???

Dobrze, że każdy tu czytać umnie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #38 dnia: 12.05.2018, 15:29 »
Ja wyjechałem z gimnazjum ???

Dobrze, że każdy tu czytać umnie...
:facepalm: dobra niech będzie że to ja - nie denerwuj mnie bo zaraz  PO ryby idę :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #39 dnia: 14.05.2018, 20:04 »
Przechowywanie ryb ponad limit nie jest czymś co powinno mieć miejsce.
Wskazuje zly kierunek i może być wzorcem do patologicznych zachowań.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team