Autor Wątek: Portfel na przypony Browning  (Przeczytany 738 razy)

Offline piotreks

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 2
Portfel na przypony Browning
« dnia: 20.05.2018, 06:37 »
Witam,  potrzebuję opinii o portfelu Browninga z poniższego linku:
http://trotka.pl/etui-na-przypony-browning.html
Jakie są rzeczywiste rozmiary tej pianki wewnątrz tj. średnica i długość.  Jak się sprawdza ten portfel na długie rzeczne przypony.  A może lepiej zakupić pudełko z krążkami piankowymi? Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portfel na przypony Browning
« Odpowiedź #1 dnia: 20.05.2018, 08:34 »
Hej.
Portfel jest niewielkich rozmiarów. Długość krążka to 20,5 cm. Średnica zewnętrzna wynosi 4,3 m a wewnętrzna 3,5 cm. Szerokość jednego "rowka" u dołu to 0,9 cm. u góry 1,1 cm.Fajna usztywniona tuba. Wrzucam do plecaka i się nie martwię, że coś pęknie. Można nosić w kieszeni spodni. Suwak chodzi gładko. Krążek na przypony wchodzi dość ciasno ale nie ma problemu z wysunięciem go z portfela. Ma przez środek wbudowaną plastikową rurkę
( średnica 1,3 cm) w którą można włożyć pa!ec żeby go wyciągnąć . Jednocześnie ta rurka ogranicza wbicie szpilki. Chyba, że coś źle robię.
Pierwszy hak wbijam w piankę, kolejne zahaczam o oczka przyponów a ostatnie oczko mocuję szpilką. Z tym, że trzeba mieć szpilki długości 1 cm. Ja obciąłem swoje i robią mi dziury w krążku.
Nawijam po 5 przyponów długości 75 cm. Spokojnie wejdzie więcej.
Generalnie jestem zadowolony. Mam wszystko na jednej rolce, ale nie da się opisać przyponów tak jak na pojedyńczych krążkach. Na moją amatorszczyznę jest ok.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline piotreks

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 2
Odp: Portfel na przypony Browning
« Odpowiedź #2 dnia: 20.05.2018, 08:43 »
Dzięki za szczegółowe informacje :thumbup: pozdrawiam

Offline piotreks

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 2
Odp: Portfel na przypony Browning
« Odpowiedź #3 dnia: 20.05.2018, 09:13 »
Mam jeszcze pytanie w związku z tym,  że średnica tej rolki ma tylko 3,5 cm to czy nawinięte przypony się nie odkształcają?

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portfel na przypony Browning
« Odpowiedź #4 dnia: 20.05.2018, 11:27 »
Wiążę przypony zimą kiedy dopada mnie chcica wędkarska a nie mam jak powędkować. Te które mam, są nawinięte w styczniu. Są lekko sfalowane, ale po przeciągnięciu między palcami są ok. Bardziej wpływ na odkształcenie będzie miała jakość żyłki. Nawijam dość luźno więc nie mam z tym problemu.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.