Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41003 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #150 dnia: 20.06.2018, 08:22 »
To ja chyba inny mecz oglądałem jeśli Piszczek zagrał poprawnie a Krychowiak poniżej oczekiwań. Krycha zawalił podaniem do tyłu i to fakt ale nie zagrał słabego meczu, wręcz przeciwnie.
Piszczek grał cienko, ale wg mnie Krychowiak jest słaby i nie potrafi dobrze rozegrać lub nie ma z kim rozgrywać. Tak, dawał z siebie wszystko ale to za mało. Dlatego warto mieć różne kombinacje przepracowane i jakieś alternatywy, najlepiej takie, co graja na co dzień w swoich drużynach :) Z drugiej strony Krycha też był ofiarą tego ustawienia. Śmiać mi się chce jak Nawałka się tłumaczy, że zagrał bardziej 'ofensywnym' ustawieniem. Nie zauważyłem żadnej ofensywy za to problem wielki z przejściem środkowej linii boiska. Czarni nas po prostu zneutralizowali swoim ustawieniem, i nawet zmiana stron nie dała efektu, neutralizacja trwała w najlepsze. Może lepiej było grać defensywnie i kontrować?

Ciekawi mnie to, że Senegal tak słabo wypadał w meczach towarzyskich przed MŚ, i Nawałka nie znalazł słabych punktów. Tak jakby w ogóle szykowali się na grę z inną drużyną. Pomysł na Senegal mieli już mieć dawno temu, zwłaszcza, że wiadomo, że to silny, afrykański futbol.  Ktoś tutaj nie odrobił zadania domowego. Jeżeli zaliczymy takie słabe mecze, to trzeba podziękować Nawałce i szukać trenera z zachodu, z wiedzą. Bo potencjał jest, ale wczoraj nie miał się jak objawić.

A co do gryzienia trawy. Teraz gryzienie trawy to często żółte lub czerwone kartki. Dlatego ustawienie musi być dobre, nasi po prostu się nie odnajdywali. Lewandowski miał przy sobie dwóch lub trzech Senegalczyków, więc trudno mu było się od nich oderwać. Jak jednemu odebrał piłkę to była od razu dobra okazja do strzelenia bramki.

A pamiętacie mecz z Grecją na ME za Smudy? Zawodnicy zmawiali się przeciwko trenerowi aby grac inaczej niż on ich poustawiał. To byl blamaż totalny. Tutaj byli wierni taktyce do końca. Miejmy nadzieję, że na Kolumbię i Japonię mamy już odpowiedni wariant gotowy. I faktycznie, dobrze jest przestać dmuchać ten balonik przed takimi imprezami, łatwiej potem żyć :)
Lucjan

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #151 dnia: 20.06.2018, 08:56 »
Smutno po wczoraj, mam niesamowity żal do całej jedenastki. Już pomijam wybory personalne trenera, ale wyobrażam sobie, że jak się jedzie na Mundial, rozgrywany co 4 lata, na który nie jeździmy co 4 lata, to choćby skały srały to trzeba biegać, walczyć i gryźć trawę.. A tego wczoraj nie widziałem. Chłopaki chyba za bardzo uwierzyli w miejsca w rankingu i odlecieli napompowanym balonem myśląc, że mecz sam się wygra. Przecież to "tylko' Senegal.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #152 dnia: 20.06.2018, 09:57 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #153 dnia: 20.06.2018, 09:57 »
Uwielbiam to nasze narodowe kibicowanie.Od skrajności w skrajność. Jest sukces,a nawet sukcesik- Euforia,snucie planów,bujanie w oblokach,już praktycznie mamy awans w kieszeni i pewnie zatrzymamy się najwcześniej w pólfinale. Porażka - darcie szat,zawodzenie,szukanie winnych,krytykowanie wszystkich i wszystkiego.

Oj tam oj tam. To nie jest nasza narodowa cecha. Tzn. narzekanie może i jest, ale nie w tym konkretnym wypadku. Tak jest w każdym kraju. I na tym polega piękno futbolu, że każdy może być kibicem i...trenerem jednocześnie. Mam 2 kumpli w Argentynie. Jakbyście posłuchali ich "żali" i "płaczu" to byście zrozumieli co to znaczy religia futbolu w Ameryce Południowej ;) Polacy przy Argentyńczykach są mocno opanowani w swoich emocjach :) Jak w Katalonii Barca, czy Real w stolicy wygrywają kilka meczy z rzędu po 1:0 to już kibice zastanawiają się nad zmianami trenera i krytykują piłkarzy. Szaleństwo? Nie norma.

Moja ukochana drużyna właśnie awansowała do I ligi. W ramach "podziękowania" za awans trener został zwolniony. Na 6 kolejek przed końcem sezonu z 90% kibiców chciała "wywalenia go na zbity pysk". Po awansie zaczęto go bronić, że źle się stało że został zwolniony, że może lepiej było dać mu szansę w I lidze :D Norma. Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz ;)   

Nawałka taktycznie zawalił. I to zawalił kompletnie. Już na wstępie pozbawił wszelkich atutów Milika i Zielińskiego wrzucając ich do tej swojej "ultraofensywnej" taktyki. Jednak "myśl" Nawałki pokazują dobrze sparingi. Najpierw obok Krychowiaka grał Linetty, potem testował Góralskiego. A w najważniejszym meczu w ostatnich latach wystawił.... Zielińskiego, który w tym ustawieniu nigdy nie grał w klubie, i nigdy się nie sprawdził w reprezentacji i nigdy się nie sprawdzi bo to nie jest ten typ pomocnika :) Dodatkowo już w sparingach przed mistrzostwami wiadomym było, że Glik nie zagra, więc Nawałka testował Bednarka....po czym w najważniejszym meczu wystawił Cionka :)

Śmiesznie wyglądała też zmiana taktyki w ciągu meczu. Nawałka zauważył, że jego ultraofensywna taktyka została totalnie rozpracowana przez przeciwnika, więc wszedł na 352. Tylko w tym ustawieniu Piszczek zawsze grał jako jeden ze środkowych obrońców, a wprowadzenie Bednarka i przesunięcie Piszczka na wahadłowego, gdy ten gra kiepsko kolejny raz pozbawiło kadrę wszelkich atutów. Ja nie wiem jak można było na Senegal wystawiać ultraofensywną taktykę gdzie dwie kluczowe pozycje - to pozycje skrzydłowych, z których jeden Grosicki męczy się niemiłosiernie w Championship wchodząc głównie z ławki na 30-60 minut, a drugi Błaszczykowski jest u schyłku kariery targany kontuzjami, i który zagrał w sezonie raptem kila meczy i któremu klub szukał pozycji nawet na bocznej obronie, widząc że nie jest już to ten poziom pomocnika, który kiedyś prezentował. Przyzwyczajenie do nazwisk zrobiło swoje, a ciągła pogoń za punktami w rankingu FIFA, a przez to brak meczy sparingowych z poważnymi zespołami, nie pozwoliło przetestować różnych ustawień i zawodników na tle naprawdę dobrych zespołów. Kibic Arek ;)
Tak w ogóle to się nie dziwię, że Krychowiak nawet w Anglii siedzi na ławce. Za takie zagrania do tyłu jak te grane w tym meczu "ławka" to najmniejszy wymiar kary.
   

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #154 dnia: 20.06.2018, 12:12 »
Uwielbiam to nasze narodowe kibicowanie.Od skrajności w skrajność. Jest sukces,a nawet sukcesik- Euforia,snucie planów,bujanie w oblokach,już praktycznie mamy awans w kieszeni i pewnie zatrzymamy się najwcześniej w pólfinale. Porażka - darcie szat,zawodzenie,szukanie winnych,krytykowanie wszystkich i wszystkiego.

Oj tam oj tam. To nie jest nasza narodowa cecha. Tzn. narzekanie może i jest, ale nie w tym konkretnym wypadku. Tak jest w każdym kraju. I na tym polega piękno futbolu, że każdy może być kibicem i...trenerem jednocześnie. Mam 2 kumpli w Argentynie. Jakbyście posłuchali ich "żali" i "płaczu" to byście zrozumieli co to znaczy religia futbolu w Ameryce Południowej ;) Polacy przy Argentyńczykach są mocno opanowani w swoich emocjach :) Jak w Katalonii Barca, czy Real w stolicy wygrywają kilka meczy z rzędu po 1:0 to już kibice zastanawiają się nad zmianami trenera i krytykują piłkarzy. Szaleństwo? Nie norma.

Moja ukochana drużyna właśnie awansowała do I ligi. W ramach "podziękowania" za awans trener został zwolniony. Na 6 kolejek przed końcem sezonu z 90% kibiców chciała "wywalenia go na zbity pysk". Po awansie zaczęto go bronić, że źle się stało że został zwolniony, że może lepiej było dać mu szansę w I lidze :D Norma. Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz ;)   

Nawałka taktycznie zawalił. I to zawalił kompletnie. Już na wstępie pozbawił wszelkich atutów Milika i Zielińskiego wrzucając ich do tej swojej "ultraofensywnej" taktyki. Jednak "myśl" Nawałki pokazują dobrze sparingi. Najpierw obok Krychowiaka grał Linetty, potem testował Góralskiego. A w najważniejszym meczu w ostatnich latach wystawił.... Zielińskiego, który w tym ustawieniu nigdy nie grał w klubie, i nigdy się nie sprawdził w reprezentacji i nigdy się nie sprawdzi bo to nie jest ten typ pomocnika :) Dodatkowo już w sparingach przed mistrzostwami wiadomym było, że Glik nie zagra, więc Nawałka testował Bednarka....po czym w najważniejszym meczu wystawił Cionka :)

Śmiesznie wyglądała też zmiana taktyki w ciągu meczu. Nawałka zauważył, że jego ultraofensywna taktyka została totalnie rozpracowana przez przeciwnika, więc wszedł na 352. Tylko w tym ustawieniu Piszczek zawsze grał jako jeden ze środkowych obrońców, a wprowadzenie Bednarka i przesunięcie Piszczka na wahadłowego, gdy ten gra kiepsko kolejny raz pozbawiło kadrę wszelkich atutów. Ja nie wiem jak można było na Senegal wystawiać ultraofensywną taktykę gdzie dwie kluczowe pozycje - to pozycje skrzydłowych, z których jeden Grosicki męczy się niemiłosiernie w Championship wchodząc głównie z ławki na 30-60 minut, a drugi Błaszczykowski jest u schyłku kariery targany kontuzjami, i który zagrał w sezonie raptem kila meczy i któremu klub szukał pozycji nawet na bocznej obronie, widząc że nie jest już to ten poziom pomocnika, który kiedyś prezentował. Przyzwyczajenie do nazwisk zrobiło swoje, a ciągła pogoń za punktami w rankingu FIFA, a przez to brak meczy sparingowych z poważnymi zespołami, nie pozwoliło przetestować różnych ustawień i zawodników na tle naprawdę dobrych zespołów. Kibic Arek ;)
Tak w ogóle to się nie dziwię, że Krychowiak nawet w Anglii siedzi na ławce. Za takie zagrania do tyłu jak te grane w tym meczu "ławka" to najmniejszy wymiar kary.
 
Nic dodać, nic ująć - zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości :beer: Szacun za analityczne podejście :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #155 dnia: 20.06.2018, 18:10 »
Mamy piłkarzy dobrych na Gruzję i Czarnogórę (przypomnę, że jak nas przycisnęli to ciężko było oddychać). Zaraz zaczną się eliminacje do europejskich pucharów. Finał naszej ligi był tak żałosny, że nie dało się tego oglądać. Nie jesteśmy potęgą piłkarską i długo nie będziemy.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #156 dnia: 20.06.2018, 18:13 »
Mam nadzieję że to nie będzie prawda...
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Grzesiek1975

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prabuty
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #157 dnia: 20.06.2018, 19:23 »
Po trzech latach wróciła stara dobra reprezentacja ;)

Ryba1987

  • Gość
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #158 dnia: 20.06.2018, 19:49 »

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #159 dnia: 20.06.2018, 20:02 »
Panowie jeszcze dwa mecze, mam nadzieję że wnioski zostaną wyciągnięte i będzie dobrze. Oby, bo tego co było wczoraj nie dało się oglądać.  Chyba jak narazie to był najgorszy mecz na tych mistrzostwach. Można przegrać,ale po walce,a nie po takim czymś. 
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #160 dnia: 20.06.2018, 20:34 »
Piękny mecz idzie na pierwszym! Pięknie się na to patrzy, dokładnie tak, jak wczoraj grały Egipt z Rosja.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #161 dnia: 20.06.2018, 20:41 »
Uwielbiam to nasze narodowe kibicowanie.Od skrajności w skrajność. Jest sukces,a nawet sukcesik- Euforia,snucie planów,bujanie w oblokach,już praktycznie mamy awans w kieszeni i pewnie zatrzymamy się najwcześniej w pólfinale. Porażka - darcie szat,zawodzenie,szukanie winnych,krytykowanie wszystkich i wszystkiego.

Oj tam oj tam. To nie jest nasza narodowa cecha. Tzn. narzekanie może i jest, ale nie w tym konkretnym wypadku. Tak jest w każdym kraju. I na tym polega piękno futbolu, że każdy może być kibicem i...trenerem jednocześnie. Mam 2 kumpli w Argentynie. Jakbyście posłuchali ich "żali" i "płaczu" to byście zrozumieli co to znaczy religia futbolu w Ameryce Południowej ;) Polacy przy Argentyńczykach są mocno opanowani w swoich emocjach :) Jak w Katalonii Barca, czy Real w stolicy wygrywają kilka meczy z rzędu po 1:0 to już kibice zastanawiają się nad zmianami trenera i krytykują piłkarzy. Szaleństwo? Nie norma.

Moja ukochana drużyna właśnie awansowała do I ligi. W ramach "podziękowania" za awans trener został zwolniony. Na 6 kolejek przed końcem sezonu z 90% kibiców chciała "wywalenia go na zbity pysk". Po awansie zaczęto go bronić, że źle się stało że został zwolniony, że może lepiej było dać mu szansę w I lidze :D Norma. Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz ;)   

Nawałka taktycznie zawalił. I to zawalił kompletnie. Już na wstępie pozbawił wszelkich atutów Milika i Zielińskiego wrzucając ich do tej swojej "ultraofensywnej" taktyki. Jednak "myśl" Nawałki pokazują dobrze sparingi. Najpierw obok Krychowiaka grał Linetty, potem testował Góralskiego. A w najważniejszym meczu w ostatnich latach wystawił.... Zielińskiego, który w tym ustawieniu nigdy nie grał w klubie, i nigdy się nie sprawdził w reprezentacji i nigdy się nie sprawdzi bo to nie jest ten typ pomocnika :) Dodatkowo już w sparingach przed mistrzostwami wiadomym było, że Glik nie zagra, więc Nawałka testował Bednarka....po czym w najważniejszym meczu wystawił Cionka :)

Śmiesznie wyglądała też zmiana taktyki w ciągu meczu. Nawałka zauważył, że jego ultraofensywna taktyka została totalnie rozpracowana przez przeciwnika, więc wszedł na 352. Tylko w tym ustawieniu Piszczek zawsze grał jako jeden ze środkowych obrońców, a wprowadzenie Bednarka i przesunięcie Piszczka na wahadłowego, gdy ten gra kiepsko kolejny raz pozbawiło kadrę wszelkich atutów. Ja nie wiem jak można było na Senegal wystawiać ultraofensywną taktykę gdzie dwie kluczowe pozycje - to pozycje skrzydłowych, z których jeden Grosicki męczy się niemiłosiernie w Championship wchodząc głównie z ławki na 30-60 minut, a drugi Błaszczykowski jest u schyłku kariery targany kontuzjami, i który zagrał w sezonie raptem kila meczy i któremu klub szukał pozycji nawet na bocznej obronie, widząc że nie jest już to ten poziom pomocnika, który kiedyś prezentował. Przyzwyczajenie do nazwisk zrobiło swoje, a ciągła pogoń za punktami w rankingu FIFA, a przez to brak meczy sparingowych z poważnymi zespołami, nie pozwoliło przetestować różnych ustawień i zawodników na tle naprawdę dobrych zespołów. Kibic Arek ;)
Tak w ogóle to się nie dziwię, że Krychowiak nawet w Anglii siedzi na ławce. Za takie zagrania do tyłu jak te grane w tym meczu "ławka" to najmniejszy wymiar kary.
 



Prawnicy to muszą zawsze prawdę w oczy powiedzieć? :( Muszą człowieka zdołować i temat wyjaśnić :'(
Arku, oby Nawałka ich wyprostował, zjebał i nawrócił na odpowiedni kierunek.

Według mnie, sukcesem będzie wyjście z grupy, potem to już nie będę miał żadnych pretensji.

Ryba1987

  • Gość
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #162 dnia: 20.06.2018, 21:02 »
Hiszpanii nie lubię ale grają ładnie, szybko i dokładnie. Gdzie my tam do nich.. Iran się broni pięknie za to i będzie nerwowo pod koniec meczu. Będą jaja jak Iran dowiezie to 0-0 i będzie miał więcej punktów od Hiszpanii i realną szansę na awans bo kto wie czy Portugalia ich ogarnie przy takiej obronie :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #163 dnia: 20.06.2018, 21:07 »

Prawnicy to muszą zawsze prawdę w oczy powiedzieć? :( Muszą człowieka zdołować i temat wyjaśnić :'(
Arku, oby Nawałka ich wyprostował, zjebał i nawrócił na odpowiedni kierunek.

Według mnie, sukcesem będzie wyjście z grupy, potem to już nie będę miał żadnych pretensji.

;) Ja tam w ich nadal wierzę...z uwagi na poziom naszej grupy. Z Kolumbią pewnie będzie mecz jednej akcji. Defensywne okopanie się po obu stronach. I  w tym widzę szansę. Jednak muszą być zmiany. Obyśmy tylko strzelili gola pierwsi, bo historia pokazuje, że za Nawałki nie potrafimy gonić wyniku. Na marginesie to sądzę, że więcej w kadrze ma do powiedzenia Lewandowski, czy też Boniek, aniżeli Nawałka.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #164 dnia: 20.06.2018, 21:10 »
Lewy by chyba nie wystawił Cionka.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!