Autor Wątek: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana  (Przeczytany 14705 razy)

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #15 dnia: 24.07.2018, 22:06 »
Odpowiem może zbiorczo na zarzuty.

1. Nigdy nie lubiłem tego typu mikro-łowisk, stawków na łące.
I gdyby nawet tam pływało 1.000  4 kg leszczy czy linów (karpi nie łowię) - nie stanąłbym.
Wszak mądrzejsi powiedzieli : ...de gustibus non disputandum est ...
2. Podane przykładowo horrendalne ceny ryb świadczą w/g mnie o pazerności właścicieli tych "oczek" , bo jeszcze słono kasują za samą możliwość połowienia ( plus za matę, podbierak itd. )
3. Złowione ryby były na potrzeby domowe, choć większość rozdawałem niezamożnym sąsiadom, były czasy że pod koniec łowienia wypuszczałem liny do 35 cm. Wiele dużych ponad metrowych szczupaków, oczywiście też wypuszczałem.
4. Jak widać na fotce moje miejscówki mieszczą 2-3 wędkarzy, a że w odległości np. 200 metrów jest inna miejscówka z jakimś wędkarzem - nie ma chyba przełożenia na tezę, ze nie lubię łowić z partnerem . Wiele nocy spędziłem sam nad wodą, gdzie do najbliższego człowieka było kilka kilometrów lasem. Przeżyłem wiele potężnych nocnych burz stając między drzewami aby nie oberwać piorunem (dziwne, ale nie odczuwałem strachu) . Wierzcie mi - raźniej byłoby z kompanem,

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #16 dnia: 24.07.2018, 22:06 »
Widzisz Ty pierwsze pewnie na co spojrzales, oglądając łowiska na których łowia koledzy, to po ile jest kilogram ryby. A oni tam jeżdżą nie po ryby,a dla zabawy i zintegriwania się. A po drugie to musisz się określić czego w końcu szukasz. Kompana, czy łowisk gdzie jesteś tylko ty i natura.
Nie uwzględniłeś trzeciej opcji.
Łowisk gdzie jest tania ryba i jest jej dużo.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #17 dnia: 24.07.2018, 22:13 »
...
Nie uwzględniłeś trzeciej opcji.
Łowisk gdzie jest tania ryba i jest jej dużo.

Sorry ale nie rozumiem . O jakie łowiska z tanią rybą chodzi ? Ja nie kupuje ryb ;D

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #18 dnia: 25.07.2018, 06:41 »
Skoro nie lubisz małych łowisk, to napisz gdzie łowisz... Czego oczekujesz od kompana/kompanów do wędkowania...
My łowimy mniejszym lub większym składem i jesteśmy otwarci na poznawanie nowych ciekawych miejsc. Masz łowiska na których zmieścimy się nawet w sześć osób?
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #19 dnia: 25.07.2018, 08:30 »
Jako że jak pisałem, przeszedłem na wędkarską "emeryturę" i interesowałby mnie odtąd wyłącznie relaks nad wodą - postanowiłem zacząć objeżdżać kilkadziesiąt fajnych miejsc na Kaszubach ,na których w dawnych latach solidnie połowiłem.
Oczywiście obecnie sytuacja z rybą , może być już tam diametralnie inna.
Wyjazd na spokojnie godz. 8-9 , powroty uzależnione od efektów , ale jak nawet jest totalna "kicha" to i tak te 4-5 godzin posiedziałbym. Jak byłby dzień intensywnego żerowania , to do zmroku.
W taki sposób w latach 2010-20013 pływałem z kilkoma partnerami (w zależności , który danego dnia miał wolny czas) moją łodzią po Żarnowcu za szczupakiem (spin, jerk, trolling). Startowaliśmy ode mnie moim autem (po co jechać singlowo 2-ma samochodami) , kosztu paliwa (auto + do silnika łodzi) dzieliliśmy po połowie.
W życiu na Żarnowcu miałem w różnych okresach postawione 3 łodzie motorowe (jedną mi nawet skradli z przystani w Nadolu ::) ). 

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #20 dnia: 25.07.2018, 09:02 »
Wybacz Tommy54 ale czytając Twoje posty za każdym razem mam wrażenie że chcesz udowodnić jak wielkie masz doświadczenie, jakim to sprzętem mega dysponujesz i w jak wielu miejscach łowiłeś. Szukasz kompana do łowienia a mam wrażenie że im bardziej zagłębiasz się w temat to coraz mniej osób chciałoby z Tobą łowić .
Sorry ale takie mam dziwne odczucia.

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #21 dnia: 25.07.2018, 09:16 »
Wybacz Tommy54 ale czytając Twoje posty za każdym razem mam wrażenie że chcesz udowodnić jak wielkie masz doświadczenie, jakim to sprzętem mega dysponujesz i w jak wielu miejscach łowiłeś. Szukasz kompana do łowienia a mam wrażenie że im bardziej zagłębiasz się w temat to coraz mniej osób chciałoby z Tobą łowić .
Sorry ale takie mam dziwne odczucia.

To chyba dokładnie nie przeczytałeś mojego 1-go posta z "Powitalni" , cyt:

...Obecnie po kilku latach rozbratu z intensywnym "wyczynowym" wędkarstwem - mam zamiar przejść do relax-wędkowania typu "leśny dziadek" ....

PS. Klasowy sprzęt - dawno wyprzedałem >:(

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #22 dnia: 25.07.2018, 09:18 »
Wybacz Tommy54 ale czytając Twoje posty za każdym razem mam wrażenie że chcesz udowodnić jak wielkie masz doświadczenie, jakim to sprzętem mega dysponujesz i w jak wielu miejscach łowiłeś. Szukasz kompana do łowienia a mam wrażenie że im bardziej zagłębiasz się w temat to coraz mniej osób chciałoby z Tobą łowić .
Sorry ale takie mam dziwne odczucia.
Nie jestem z Północy, ale ja na przykład nie miałbym już ochoty. Zwłaszcza na wspominki o łaskawym wypuszczaniu linów do 35 cm i karmieniu sąsiadów rybami. Ale to oczywiście moja osobista ocena.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #23 dnia: 25.07.2018, 09:22 »
...
Nie jestem z Północy, ale ja na przykład nie miałbym już ochoty. Zwłaszcza na wspominki o łaskawym wypuszczaniu linów do 35 cm i karmieniu sąsiadów rybami. Ale to oczywiście moja osobista ocena.

Normalna optyka 20-kilkulatków - jak będziesz miał 65 lat to inaczej będziesz do wszystkiego podchodził.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #24 dnia: 25.07.2018, 09:23 »
Raczej wątpię, żeby ktoś tutaj chciał pojechać popatrzeć jak się beretuje ryby :-\
Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #25 dnia: 25.07.2018, 09:31 »
...
Nie jestem z Północy, ale ja na przykład nie miałbym już ochoty. Zwłaszcza na wspominki o łaskawym wypuszczaniu linów do 35 cm i karmieniu sąsiadów rybami. Ale to oczywiście moja osobista ocena.

Normalna optyka 20-kilkulatków - jak będziesz miał 65 lat to inaczej będziesz do wszystkiego podchodził.
Bardzo możliwe, co nie oznacza wcale, że nie na inny, lepszy sposób.
A do sytuacji odniosłem się w kontekście tylko i wyłącznie wędkarskim - nie chcąc Cię obrazić. Wiem, że były inne czasy, ale zbyt wielu wędkarzy nadal woli zjeść lub rozdać niż wypuścić i to wg mnie główna przyczyna tragicznego stanu wód. Wystarczająco widzę w weekendy takich scen z boku, by z własnej woli przygladać się temu z miejsca "partnera" :)
Ale tak jak mówiłem - bez urazy.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #26 dnia: 25.07.2018, 09:49 »
Raczej wątpię, żeby ktoś tutaj chciał pojechać popatrzeć jak się beretuje ryby :-\

Oczywiście moja oferta dotyczyła wędkarzy "starego typu" więc raczej 50+ , (pisałem emeryt, rencista, wolny zawód..) , z "nowoczesnymi" typu juppies (20-30 lat) mi nie po drodze . Macie swoje komercyjne stawki, dwie godzinki wolnego czasu, właściciel da nawet wędkę , podbierak, powpuszcza ryby do stawu - i GRA GITARA ! 
Czy ja Was krytykuję - nie ! ALE TO NIE JEST MÓJ ŚWIAT i to wyraźnie mówię..

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #27 dnia: 25.07.2018, 09:54 »
Twój post powyżej to właśnie kwintesencja tego w jaki sposób jesteś tu postrzegany. Przykro to nawet komentować.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #28 dnia: 25.07.2018, 10:05 »
A co ma wiek do rzeczy, bo nie rozumiem? Jest tutaj wielu użytkowników 50+ i oni jakoś nie walą ryb w łeb, tłumacząc to sobie tym, że oni są z innego pokolenia. Tak samo widziałem wielu wędkarzy w przedziale 20-30 lat, którzy zabierają wszystko, co złowią.
Ja łowię od ok. 20 lat i na komercji byłem 3 razy w życiu, taki jestem nowoczesny ;) Nie lubisz być oceniany, a sam oceniasz młodych wędkarzy, z resztą pochopnie.
Nie zrozum mnie źle, ale skoro, jak sam pisałeś - to nie jest "Twój świat", to co robisz na tym forum? Poczytaj trochę o misji portalu, czym jest SiG i zastanów się jeszcze raz, czy trafiłeś w odpowiednie dla siebie miejsce.
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #29 dnia: 25.07.2018, 10:16 »
...
Nie zrozum mnie źle, ale skoro, jak sam pisałeś - to nie jest "Twój świat", to co robisz na tym forum? Poczytaj trochę o misji portalu, czym jest SiG i zastanów się jeszcze raz, czy trafiłeś w odpowiednie dla siebie miejsce.

I tu pełna racja - raczej NIE TRAFIŁEM.

PS. Odnośnie zabierania kilku rybek albo jednej (puste zbiorniki naturalne) - to czy ktoś z Was widział czyt. "kontrolny odłów" ryb na jeziorze PZW , pod pretekstem - w rodzinie Prezesa jest wesele :D ?
Czy ktoś widział zawodowego rybaka wpuszczonego na jezioro Lasów Państwowych ?
Jak nie widzieliście to nie piszczcie takich rzeczy, że przez "leśnych dziadków" są puste, wyłowione zbiorniki .