Autor Wątek: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt  (Przeczytany 9174 razy)

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #60 dnia: 02.10.2018, 20:48 »
Uważam że to forum mocno zmieniło wędkarstwo, jest tu ogrom wiedzy, dużo się nauczyłem,szkoda że nie mam czasu częściej tutaj zaglądać i dzielić się doświadczeniem. Trzymajcie to w kupie ;)
Sto lat!!!! :cake: :cake: :cake:
Piotr

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #61 dnia: 03.10.2018, 00:24 »
Chyba w tym roku trochę się spóźniłem na urodzinową imprezę.
Dziękuję Robertowi za założenie wątku i przygotowanie grafiki.

4 lata! Muszę się Wam przyznać, że chyba wszedłem w jakiś taki dziwny okres (celowo piszę okres, bo mam nadzieję, że to minie), że każda rocznica - czegokolwiek by ona nie dotyczyła - sprawia, że mocno przeżywam upływ czasu. Powinienem się więc cieszyć z 4 urodzin SiG, ale odczuwam jakiś niepokój. Dlaczego to już 4 lata? Czemu ten czas tak szybko ucieka? :( Wszyscy jesteśmy o 4 lata starsi. Przypominają mi się wtedy osoby, które znałem i których już nie ma; oczyma wyobraźni widzę tych, którzy być może niebawem odejdą.
Kurde, może to jakaś depresja pana w średnim wieku. Więcej nie piszę, bo jeszcze się komuś udzieli :)

No to teraz pozytywne strony :)
Fajnie, że społeczność SiG się nadal trzyma. Fajnie, że dołączają do nas nowi, którzy znajdują to miejsce ciekawym.
Co roku udaje nam się zorganizować zloty. Wielu naszych forumowiczów poznaje się osobiście; wspólnie wędkują i organizują zawody, tworzą wędkarskie kluby.

Dziękuję Lucjanowi za to, że cały czas, wszelkimi możliwymi dla niego sposobami, walczy o lepsze wędkarstwo w Polsce. Mógłby sobie spokojnie łowić rybki w UK, reklamować na filmikach różne firmy i mieć gdzieś sytuację w Polsce. Myślę, że nawet zagorzali jego przeciwnicy nie są w stanie odmówić mu determinacji i poświęcenia. Nawet jeśli by przyjąć, że drogi, którymi kroczy, są złe, a działania nieskuteczne.
Mam też nadzieję, że w końcu Luk odzyska wiatr w żaglach i na kanale pojawią się kolejne filmy :)

Dziękuję kolegom którzy codziennie dbają, żeby forum dobrze wyglądało, porządkując wpisy, edytując je, wpływając na przebieg dyskusji. Trzeba mieć na uwadze, że cała ta zgromadzona baza dyskusji (ponad 360 tys. wpisów) będzie dostępna dla przyszłych pokoleń wędkarzy. Taką mam nadzieję :)
Dziękuję więc Jackowi, Karolowi, Maćkowi, Mateuszowi i Michałowi. Robertowi za prowadzenie konkursów fotograficznych i moderowanie galerii ze zdjęciami.

Dziękuje założycielom Feeder Maniaka, Bartkowi i Robertowi za dzielenie się z nami relacjami z ich wypraw. Warto wspomnieć, że to właśnie logo opracowane przez Roberta często umieszczane jest na naszych koszulkach, naszywkach i naklejkach.

Jędrzejowi, Maćkowi i Mariuszowi z WodzisławŚL Fishing Team za zaangażowanie i pomoc w prowadzeniu strony na Facebooku oraz zamieszczanie opisów wypraw i testów.

Dziękuję Marcinowi Cichoszowi i całej ekipie Feeder Fans za uczestnictwo w życiu forum i zachęcanie do rywalizacji w zawodach feederowych.

Wojtkowi i grupie tworzącej "Trójkąt SiG - Polska Północ" za zagrzewanie kolegów do wspólnych spotkań i organizowanie zawodów.

Wszystkim kolegom z Mazovia Fishing Team (ostatnio coś ucichli :)) dziękuję za przyjmowanie do swojego grona nowych kolegów z mazowieckich terenów i inicjatywy wspólnych wypraw.

Dziękuję Arkowi za zaangażowanie w sprawy związane z PZW, publikowanie wielu ciekawych materiałów, porady prawe, pomysły na możliwe strategie zmian w polskim wędkarstwie.

Cześkowi za pomoc przy serwisowaniu kołowrotów naszych forumowiczów oraz zamieszczanie obszernych opisów i recenzji przeróżnych młynków.

Dziękuję Marianowi za artykuły dotyczące zjawisk fizycznych obejmujących nasze wędkarskie zestawy. Próżno szukać tego typu opracowań w sieci!

Gienkowi i Radkowi dziękuję za ubarwianie naszego forum wpisami w kąciku literackim. Radkowi dodatkowo za tworzenie kalendarzy z naszymi zdjęciami.

Dziękuję Marcinowi za sumienne prowadzenie wątku z prognozą pogody, która zapewne ważna jest dla każdego wędkarza :)

Mario, Kamilu i Krzysztofie, dziękuję Wam za zorganizowanie mapy forumowiczów SiG!

Dziękuję koledze Modusowi za systematyczne wzbogacanie naszej bazy o nowościach sprzętowych, katalogach wędkarskich oraz periodykach wędkarskich.

Dziękuję właścicielom i pracownikom sklepu wędkarskiego Drapieżnik za nagrody dla uczestników konkursu zdjęciowego.

Dziękuję wszystkim Wam za wspólny czas spędzony na forum, za dzielenie się swoją wiedzą, za zakładanie ciekawych wątków, poruszanie spraw ważnych, za relacje z wypraw, dodawane zdjęcia, za codzienną dawkę humoru. To wszystko sprawia, że co chwilę zerkamy, co tam słychać na forum SiG :)

Rośnijmy w siłę i popularyzujmy świadome i zdrowe wędkarstwo w Polsce! :fishonhook:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Karol Kujawski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rychliki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #62 dnia: 03.10.2018, 09:02 »
Ale ten czas leci to trzeba opić ta 4 rocznicę sto lat

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #63 dnia: 03.10.2018, 09:18 »
Bezcenne źródło wiedzy dla każdej/każdego wędkującego. Kolejnych 4 życzę :)

:flowers: :flowers: :flowers:
Jarek


Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 4. rocznica powstania portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #64 dnia: 03.10.2018, 11:11 »
Niesamowite jest jak ten czas leci. Na forum zarejestrowałem się już ponad trzy lata temu. Musiałem to sprawdzić bo aż nie chce mi się w to wierzyć :). Na początku miałem wrażenie, że dołączyłem do forum, na którym już niektórzy są od dziesięciu lat. Wtedy była to już kopalnia wiedzy a teraz to już właściwie jest materiał kompleksowy na temat wędkarstwa gruntowego i spławikowego. Dołączając do kolegów nie miałem pojęcia o metodzie, sprzęcie i milionie różnych innych rzeczy powiązanych z wędkarstwem. Dopiero co powróciłem do tego pięknego hobby po 15-stu latach przerwy i pamiętałem tylko o podstawach spławika i gruntówce ze sprężyną. Teraz łowię na jakieś angielskie "witki" kilkukilogramowe ryby, pobijam swoje życiówki i wmawiam ludziom, że łowienie dla samej przyjemności łowienia ma sens. Dużo się zmieniło :).

P.S.
(wcześniej nigdy nie zabierałem ryb dla siebie ale dawałem się skusić na rodzinne zamówienia. Teraz - no pasaran :))

Pozdrawiam wszystkich i życzę kolejnych rocznic w tym samym albo i większym gronie :bravo: Podziękowania dla wszystkich a szczególnie dla osób wymienionych przez Mateo. Świetna robota i najlepsze forum na świecie :thumbup:
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał