Autor Wątek: Struktury PZW  (Przeczytany 5454 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 16.10.2018, 11:09 »
Szlachta żąda przywilejów... Nikt im nie będzie mówił, że nie wolno niszczyć wspólnego!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

timken

  • Gość
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 16.10.2018, 11:23 »
Z innej beczki....
Zmiana....
U mnie wszystko zmienili o 180 stopni - i co .... i nic ganiaja za kłusolami - i za to im szacun.

Ale na temat zwiększenia ilości zarybień - cisza.....

Ogólnie wędkarze - są strasznie wkurzeni - nic tylko zakazy , nakazy ...- oj na walnych posypią sie gromy na nowe władze.

Same zarybienia nic nie dadzą bez zmiany mentalności. Wszyscy chcieliby poprawy na lepsze...tylko dlaczego nie zaczniemy od siebie. Przykład z mojego podwórka: na walnym wędkarze skarżą się na przyjezdnych , że wyławiają i zabierają ryby (karpie), nie ma co łowić, chcą nałożyć na nich dodatkowe opłaty. Składam wniosek o wprowadzenie np. limitu tygodniowego karpia sztuk 2 żeby nie odławiać całego zarybienia w dwa tygodnie. Głosowanie: za 3 osoby, 30 przeciw....ale oczywiście wszystko co złe to ci "inni" :facepalm:
Niestety tak to wygląda w większości kół... Cały czas liczę na jakąś zmianę pokoleniową , wędkarzy którzy nie tratują wszystkiego w wodzie jako "śmiertelnego wroga", ale jakoś nie mogę się doczekać... :(

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 16.10.2018, 11:34 »
To ja tak króciutko:
Gdyby nie forum i zawarte w nim słowo pisane to dalej moim głównym argumentem przeciw PZW byłoby pokrzykiwanie "PZW złodzieje!" "Pieniądze bierą i nie zarybiają!" i takie tam. Same konkrety...
Aktualnie, w głównej mierze dzięki selektorowi ale nie tylko, potrafię się w takiej dyskusji odezwać względnie sensownie. To też jeżeli rozmawiam z jakimś działaczem czy piszę mail do prezesa mojego okręgu jestem traktowany względnie poważnie.
I takie działania przynoszą skutki.
Jakie?
Ano takie:
1. zlikwidowałem dwa kłusownicze miejsca dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń
2. przekabaciłem kolegę na dobra stronę mocy, który zgłosił skutecznie dwóch kłusoli na telefon podany w książeczce
3. w trzech miejscach na "mojej" wodzie w tym dwa zgłoszone przeze mnie mailowo do prezesa lokalnego PZW, PSR przez ostatni miesiąc wręczyło 16 000zł mandatów! Rozmawiałem przedwczoraj ze strażnikiem PSR.
4. w pewnym miejscu na "mojej" wodzie pojawiła się masa karpia. Zaczęło się walenie w łeb nawet niewymiarów i upychanie wszystkiego do bagażnika. Ja zgłosiłem to mailowo, kolega telefonicznie. Pojechałem tam spróbować się wcisnąć z wędkami, powędkować i przede wszystkim poobserwować lokalnych wędkarzy. Żaden, podkreślam żaden z osobników nie odważył się wrzucić więcej niż limit karpia do siatki. Jeszcze kilka dni wcześniej sytuacja wyglądała jak napisałem powyżej.

To wszystko w ostatnie dwa miesiące.

Także w moim przypadku czytanie forum przełożyło się na oddolne działanie. Na niedużą skalę co prawda ale uważam to za dobry początek.

Musimy czerpać z tego co pisze selektor, z tego co piszą wszyscy na forum i działać.

Arunio, rozumiem Twoje poczucie niesprawiedliwości na forum. Sam go doświadczyłem dostając bana niemal na samym wstępie. Schowałem dumę do kieszenie i jestem.
Ale nie o tym.
Pisząc "działajcie oddolnie" jednocześnie nie wskazując, nie podpowiadając w jaki sposób,  zwiększamy tylko ilość pustych sloganów na forum.

Pomagajmy sobie w choćby lokalnym uzdrawianiu związku. Tyle możemy.


Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 16.10.2018, 11:34 »
Maverick, o czym Ty piszesz? Co ma Lucjan zrobić? Przecież dokładnie to robi, o czym piszesz. Czy wg Ciebie ma to robić fizycznie? Wyruszyć po Polsce z serią wykładów i prelekcji? W kołach i nad leśnymi bajorkami?

Co to w ogóle za wymagania jakieś? Człowiek poświęca kupę swojego prywatnego czasu, by w Polsce, gdzie jest przecież 3x w roku, a sam ma super wody u siebie, poprawić sytuację... I mu ktoś dowala, że za mało robi. Niech przyjedzie i to i tamto. OMG :o

Edit: Jeszcze jedno, bom zapomniał. Booohal, mega szacunek! :bravo: :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 16.10.2018, 11:42 »
To ja tak króciutko:
Gdyby nie forum i zawarte w nim słowo pisane to dalej moim głównym argumentem przeciw PZW byłoby pokrzykiwanie "PZW złodzieje!" "Pieniądze bierą i nie zarybiają!" i takie tam. Same konkrety...
Aktualnie, w głównej mierze dzięki selektorowi ale nie tylko, potrafię się w takiej dyskusji odezwać względnie sensownie. To też jeżeli rozmawiam z jakimś działaczem czy piszę mail do prezesa mojego okręgu jestem traktowany względnie poważnie.
I takie działania przynoszą skutki.
Jakie?
Ano takie:
1. zlikwidowałem dwa kłusownicze miejsca dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń
2. przekabaciłem kolegę na dobra stronę mocy, który zgłosił skutecznie dwóch kłusoli na telefon podany w książeczce
3. w trzech miejscach na "mojej" wodzie w tym dwa zgłoszone przeze mnie mailowo do prezesa lokalnego PZW, PSR przez ostatni miesiąc wręczyło 16 000zł mandatów! Rozmawiałem przedwczoraj ze strażnikiem PSR.
4. w pewnym miejscu na "mojej" wodzie pojawiła się masa karpia. Zaczęło się walenie w łeb nawet niewymiarów i upychanie wszystkiego do bagażnika. Ja zgłosiłem to mailowo, kolega telefonicznie. Pojechałem tam spróbować się wcisnąć z wędkami, powędkować i przede wszystkim poobserwować lokalnych wędkarzy. Żaden, podkreślam żaden z osobników nie odważył się wrzucić więcej niż limit karpia do siatki. Jeszcze kilka dni wcześniej sytuacja wyglądała jak napisałem powyżej.

To wszystko w ostatnie dwa miesiące.

Także w moim przypadku czytanie forum przełożyło się na oddolne działanie. Na niedużą skalę co prawda ale uważam to za dobry początek.

Musimy czerpać z tego co pisze selektor, z tego co piszą wszyscy na forum i działać.

Arunio, rozumiem Twoje poczucie niesprawiedliwości na forum. Sam go doświadczyłem dostając bana niemal na samym wstępie. Schowałem dumę do kieszenie i jestem.
Ale nie o tym.
Pisząc "działajcie oddolnie" jednocześnie nie wskazując, nie podpowiadając w jaki sposób,  zwiększamy tylko ilość pustych sloganów na forum.

Pomagajmy sobie w choćby lokalnym uzdrawianiu związku. Tyle możemy.

16 000,00 zł  - no to grubo bo nawet licząc 500 set ( a taki jest największy pisany przez policje ) to daje 32 szt . HM jeśli to prawda że w miesiąc ..... 8)

Co do zarybień - od lat powtarzam waląc do wody mięso ( karpie) dajemy wytchnąc innym cennym gatunką.
Jesli sie tego nie zrozumie to dupa z wszystkiego. Puszczach karpia , niech miesorzercy maja ( limity , regulaminy zdrowe) ochraniasz inne cenne gatunki.
Mechanika jest prosta - górne wymiary , ochrona innych ryb dla pasjonatów , miecho dla chących mieć mięcho.
I biznes się kręci - i kasa jest.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 16.10.2018, 11:44 »
Maverick, o czym Ty piszesz? Co ma Lucjan zrobić? Przecież dokładnie to robi, o czym piszesz. Czy wg Ciebie ma to robić fizycznie? Wyruszyć po Polsce z serią wykładów i prelekcji? W kołach i nad leśnymi bajorkami?

Co to w ogóle za wymagania jakieś? Człowiek poświęca kupę swojego prywatnego czasu, by w Polsce, gdzie jest przecież 3x w roku, a sam ma super wody u siebie, poprawić sytuację... I mu ktoś dowala, że za mało robi. Niech przyjedzie i to i tamto. OMG :o

Edit: Jeszcze jedno, bom zapomniał. Booohal, mega szacunek! :bravo: :thumbup:


Dokładnie Michał :beer: Idzie jesień Panowie! Znowu wracają dyżurne tematy. Nic nie robisz, siedzisz na wyspach, to nie możesz komentować. Ps. Znam Cię dobrze, widzę Cię często na forum :facepalm:

Booohal :thumbup:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 16.10.2018, 11:45 »

16 000,00 zł  - no to grubo bo nawet licząc 500 set ( a taki jest największy pisany przez policje ) to daje 32 szt . HM jeśli to prawda że w miesiąc ..... 8)

Grubo. Podobno nigdy nie było tak grubo. Pięćsetek dali tylko kilka. Reszta to głownie 200-300zł.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 16.10.2018, 11:49 »
Nie. Zawsze tak było. Tylko teraz porządnie zaczęli sprawdzać. :thumbup:

Swoją drogą - czy ta kasa znowu idzie do takiego durnego podziału, gdzie dla lokalnego koła zostają jakieś ochłapy? Czy może jest to kasa przez nich zdobyta i do ich dyspozycji? Albo jeszcze gorzej - to jest kasa z mandatów, dla policji?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 16.10.2018, 11:52 »
Nie. Zawsze tak było. Tylko teraz porządnie zaczęli sprawdzać. :thumbup:

Swoją drogą - czy ta kasa znowu idzie do takiego durnego podziału, gdzie dla lokalnego koła zostają jakieś ochłapy? Czy może jest to kasa przez nich zdobyta i do ich dyspozycji? Albo jeszcze gorzej - to jest kasa z mandatów, dla policji?
Właśnie miałem o to samo spytać. Kasa z mandatów od SSR itp. idzie na...?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 16.10.2018, 11:56 »
Nie. Zawsze tak było. Tylko teraz porządnie zaczęli sprawdzać. :thumbup:

Swoją drogą - czy ta kasa znowu idzie do takiego durnego podziału, gdzie dla lokalnego koła zostają jakieś ochłapy? Czy może jest to kasa przez nich zdobyta i do ich dyspozycji? Albo jeszcze gorzej - to jest kasa z mandatów, dla policji?


Pieniądze z mandatów zasilają budżet państwa, szerokim łukiem omijają policję, PSR czy SSR.
E: Uzupełniając, SSR nie ma prawa wystawiać mandatów, ale bardzo się do nich przyczynia wzywając na miejsce kontroli policję lub PSR.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 16.10.2018, 12:04 »
No to super jest. Czyli zero zachęty do kontrolowania wód. Będzie jeden czy dwa zrywy, a potem wszystko wróci do normy.
Na każdym kroku, gdzie nie spojrzeć... tak są przepisy skonstruowane, że witki opadają.

Choć z drugiej strony policja też ma jakieś normy mandatów do wyrobienia (co samo w sobie jest niezłym cyrkiem...), więc zobaczą w tym interes dla siebie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 16.10.2018, 12:16 »

16 000,00 zł  - no to grubo bo nawet licząc 500 set ( a taki jest największy pisany przez policje ) to daje 32 szt . HM jeśli to prawda że w miesiąc ..... 8)

Grubo. Podobno nigdy nie było tak grubo. Pięćsetek dali tylko kilka. Reszta to głownie 200-300zł.

To faktycznie rzeźnia nad tą twoją wodą była....


Nie wiem ale ja osobiście mam wrażenie ze nikomu nie zalezy nad poprawą PZW. Też już to pisałem - wynika z mych obserwacji że wszyscy są zadowoleni....
Te ciche jeki w kontach naszych łowisk - to takie trele morele... bo jak przychodzi do konkretów - to każdy to ma w pompie... dalej płaci te 2 stówki i jest w tym PZW.
Wielu świadomych wędkarzy których znam - nie płaci i ma to PZW w dupie , nie skarża sie na niego - bo po prostu sie nim nie interesuja...

PZW ewidentnie staneła w latach 90 tych - strategia plan ( w tedy faktycznie był rewolucja - operat , rejestr...) ale po 20 latach ich pomysł na wode znikł... natomiast twarze w związkach nie - z tąd ich zaciekłe bronienie tego co wprowadzili...

Przypomne zależność KASA- związek - zarybienia....

To podstawa i nie ma co sie łudzić obecny system promuje nie zarybianie - a branie kasy ..... ( bo na zarybienia trza było dać 10 razy więcej kasy.....) a tak i karty nie podnosimy ... i tak mamy to wszystko w pompie...

I koło sie zamyka....
Maciek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 16.10.2018, 12:23 »
Choć z drugiej strony policja też ma jakieś normy mandatów do wyrobienia

Można  im w tym pomóc będzie obopólna korzyść
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 16.10.2018, 12:26 »
Kurcze, chciałbym być takim świadomym wędkarzem i mieć PZW w dupie, nie płacić składek i łowić sobie na innych wodach. Tylko że w mojej sytuacji wybór wygląda tak: prawie 300 ha wód (nie licząc rzeki) w promieniu 15 km należących do PZW albo 2 zatłoczone zbiorniki komercyjne w promieniu 30 km o powierzchni około 1 ha każdy. Chętnie przestałbym się dorzucać do tego syfu, ale oznacza to dla mnie w praktyce skończenie z wędkarstwem, a tego nie potrafię zrobić.
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 16.10.2018, 12:32 »
Kurcze, chciałbym być takim świadomym wędkarzem i mieć PZW w dupie, nie płacić składek i łowić sobie na innych wodach. Tylko że w mojej sytuacji wybór wygląda tak: prawie 300 ha wód (nie licząc rzeki) w promieniu 15 km należących do PZW albo 2 zatłoczone zbiorniki komercyjne w promieniu 30 km o powierzchni około 1 ha każdy. Chętnie przestałbym się dorzucać do tego syfu, ale oznacza to dla mnie w praktyce skończenie z wędkarstwem, a tego nie potrafię zrobić.
Sto razy temat wałkowany. Mam tak samo... Albo PZW i choć namiastka wędkarstwa okraszona czasem normalną rybą... Albo prostokątne wanny. Lub wyjazd na komercję, gdzie sam dojazd zajmie mi tyle, co normalnie siedzę nad wodą :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters