Autor Wątek: Czujnik brań nocny  (Przeczytany 4015 razy)

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Czujnik brań nocny
« dnia: 19.10.2018, 08:31 »
czy ktoś widział lub wie z jakich materiałów wykonać taki czujnik nocny ?????



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #1 dnia: 19.10.2018, 08:36 »
Na elektrowni w Rybniku ludzie uskuteczniają takie ustrojstwa. Inni mają podobne, ale tan ''łuk'' nagięty jest od górnej części blanku.
Nie potrafię zrozumień, dlaczego nie kupić w sklepie najprostszego hangera? Zwłaszcza, że kosztuje parę groszy a wybór jest ogromny.

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #2 dnia: 19.10.2018, 08:49 »
Widziałem u takiego gościa jak łowił, i jest to bardziej skuteczne. Nawet najdelikatniejsze branie było widać a tym czasem na moim feederze tak jakby było widać dopiero mocniejsze pociągnięcia.

(Prosimy stosować interpunkcję i wielkie litery)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #3 dnia: 19.10.2018, 08:51 »
widziałem u takiego gościa jak łowił, i jest to bardziej skuteczne  nawet najdelikatniejsze branie było widać a tym czasem na mojim feederze tak jakby było widać dopiero mocniejsze pociągnięcia

Potwierdzam czułość tego rozwiazania jest ogromna , widziałem to w akcji plus to oświetlenia z leda - bajerek .
Maciek

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #4 dnia: 19.10.2018, 09:04 »
Ciekaw jestem gdzie to ustrojstwo można dostać,
bo chyba sami nie robią :bravo:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #5 dnia: 19.10.2018, 09:05 »
Widziałem u takiego gościa jak łowił, i jest to bardziej skuteczne. Nawet najdelikatniejsze branie było widać a tym czasem na moim feederze tak jakby było widać dopiero mocniejsze pociągnięcia.


Na feederze/pikerze branie sygnalizuje szczytówka, można przecież zastosować delikatną i widać nawet puknięcie uklejki.
Powiedz mi kolego, dlaczego chcesz używać takich urządzeń? Jaki masz problem w związku z sygnalizacja brań?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #6 dnia: 19.10.2018, 09:09 »
Takie coś sprawdzi się tylko przy wędkach ze sztywną szczytówką, np. karpiowych. Z moich (dość szczątkowych) obserwacji wynika, że dziadki takie coś sobie opracowały do swoich teleskopowych pał z targu. Żeby nie kupować hangerów lub łowić na swego rodzaju drgającą szczytówkę. Na pewno jest to rozwiązanie ciekawe i doskonale sygnalizuje brania.
Tylko jeśli używamy pickerka-feederka, w którym branie pokazuje szczytówka, będzie to bez sensu. A jeśli mam karpiówkę, to chyba stać nas na hanger.
Natomiast łowienie z alarmem i nastawianie się na delikutaśne brania, które kiepsko sygnalizuje szczytówka w pickerku - to jakieś pomieszanie z poplątaniem.

Edit: jeszcze mi się przypomniało, że widziałem kiedyś do kupienia wędkę z takim rozwiązaniem "firmowym" od razu dołączonym.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #7 dnia: 19.10.2018, 09:13 »


 ;)

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #8 dnia: 19.10.2018, 09:13 »
a no taki że na mojej karpiówce i powieszonym pingpongu miałem mało brań na zawodach a ten gościu co chwile wyciągał rybki od małych po większych a u mnie ryba poczuła lekki opór i raz mi zadziałał sygnalizator pinpong poszedł lekko do góry i puściło widać ryba wyczuła mój lekki pingpong i dała se spokój podczas gdy u niego często ryba wpadywała do siateczki.

A i dodam jeszcze że woda była przy brzegach porośnięta roślinnością i on miał żyłke ładnie napiętą a u mnie był lekki zwis i teraz jak dałem cięższy ping pong to żyłka ładnie sie zatapiała i była napięta ładnie ale zero brań

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #9 dnia: 19.10.2018, 09:15 »
Majki, Takie rozwiązania też widziałem. To na pewno najbardziej czuły wskaźnik. Tylko nie może wiatr wiać. No i bałbym się tym zarzucać :D

Kubik, jeśli nastawiasz się na małe rybki na zawodach, to nie łów z sygnalizatorem, tylko weź pickerek z delikatną szczytówką.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #10 dnia: 19.10.2018, 09:15 »
a no taki że na mojej karpiówce i powieszonym pingpongu miałem mało brań na zawodach a ten gościu co chwile wyciągał rybki od małych po większych a u mnie ryba poczuła lekki opór i raz mi zadziałał sygnalizator pinpong poszedł lekko do góry i puściło widać ryba wyczuła mój lekki pingpong i dała se spokój podczas gdy u niego często ryba wpadywała do siateczki
Wiesz, że jest masa innych przyczyn dlaczego tak się działo?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #11 dnia: 19.10.2018, 09:21 »
czy ja wiem  może ale po zawodach siadłem na jego miejscu bo on poszedł do domu i łowiłem tak jak on na robactwo plus rzut w te miejsce zaznaczony klipsem,  haczyk w miarę mały 16 żyłka 0,21 przypon 0,16 i dalej ten sam mizerny efekt lekkie pociągnięcie i popuszczenie

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #12 dnia: 19.10.2018, 09:25 »
czy ja wiem  może ale po zawodach siadłem na jego miejscu bo on poszedł do domu i łowiłem tak jak on na robactwo plus rzut w te miejsce zaznaczony klipsem,  haczyk w miarę mały 16 żyłka 0,21 przypon 0,16 i dalej ten sam mizerny efekt lekkie pociągnięcie i popuszczenie



Taki zestaw nadaje się pod pickerka lub delikatnego feedera. Jakieś bombki tylko fałszują brania i utrudniają łowienie.
Zastosuj DS i problem się skończy.

E: Pamiętam jak sam wiele lat temu skończyłem łowić na takie klamotowe zestawy i przesiadłem się na pickerka.
To był przełom w mojej wędkarskiej karierze. Łowiłem o 100 % więcej ryb.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #13 dnia: 19.10.2018, 09:33 »
Fachowej nazwy takiego czegoś nie znam ale potoczna nazwa to "mietła"  a montuje się ten wskaźnik nie tak jak na filmiku tzn dp podpórki,a do blanku wędki do dolnika.
Sposób był kiedyś prezentowany na łamach Wędkarskiego Świata.
Jest to pręt z włókna. szklanego zaopatrzony w haczyk na żyłkę.Nie używałem tego nigdy ,ale kolega miał takie "mietły".

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Czujnik brań nocny
« Odpowiedź #14 dnia: 19.10.2018, 10:18 »
Karpiówka na zawodach z zyłką 0,16 serio?