Autor Wątek: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości  (Przeczytany 4288 razy)

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć

W porównaniu z większością z Was jestem "Świeżakiem" na tym Forum.
Nie wypowiadam się w sprawach na których się nie znam, nie klepię z marszu wszystkich przywitań...
Stąd ilość postów nie jest wielka.
Raptem kilka pytań w tym  również na PW no i  chyba dwa tematy  w dziale SPRZĘT
Ale nie o mój zasób postów chodzi.

Uważam, że podniesienie ilości postów do 50, które to umożliwiają zamieszczenie ogłoszenia (rozumiem że tak Kupię jak i Sprzedam) , ewidentnie promuje tylko  "starych" bywalców Forum.
Czy są to tylko Koledzy , którzy poświęcają temu hobby najwięcej czasu i środków?
Być może, ale ilość i zakres sprzedawanych rzeczy wg. mnie o tym świadczy.
Skądinąd , się wygrywa, się może rozporządzać...

Chciałbym zaproponować małą modyfikację Regulaminu w zakresie limitu postów
A mianowicie
Sprzedający niech ma te 50 koniecznych do wystawienia swojej oferty.
Natomiast Kupujący,  powinien mieć możliwość złożenia zapytania , poproszenia o ofertę kiedy dysponuje mniejszą ilością postów.
Myślę, że w przypadku forumowiczów z niewielką ilością postów zachowanie "poprzeczki" na 20 postach byłoby porostu fair.


Co Wy na to?
Pozdrawiam

Robert

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: 24.10.2018, 15:53 »
Nie mnie o tym decydować ale sądzę, że można by zastosować takie odstępstwo w stosunku do kupujących

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Chub

  • Gość
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: 24.10.2018, 16:10 »
Ja myślę, że zamysł był taki żeby nie wpadał tu nikt tylko po to by coś sprzedać i nie ma to związku z kupującymi - tak to powinno wyglądać :-[

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #3 dnia: 24.10.2018, 16:16 »

Chciałbym zaproponować małą modyfikację Regulaminu w zakresie limitu postów
A mianowicie
Sprzedający niech ma te 50 koniecznych do wystawienia swojej oferty.
Natomiast Kupujący,  powinien mieć możliwość złożenia zapytania , poproszenia o ofertę kiedy dysponuje mniejszą ilością postów.
Myślę, że w przypadku forumowiczów z niewielką ilością postów zachowanie "poprzeczki" na 20 postach byłoby porostu fair.


Co Wy na to?

Wydaje mi się ,że taka modyfikacja jest zbędna ,ponieważ wystawiający sprzęt może dostać wiadomość prywatną od Forumowicza z małą ilością postów.
Więc wszystko jest do dogadania na PM.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #4 dnia: 24.10.2018, 19:44 »
Nam nie chodzi o promowanie starszych użytkowników, tym bardziej nie jest naszym celem aby nabijano tu sztucznie ilości postów :) Ideą zmian w regulaminie jest ograniczenie liczby wpisów w dziale giełda, gdyż zakłóca to funkcjonowanie forum i robi z niego platformę do sprzedaży. Jeżeli nie spadnie ilość ogłoszeń, wprowadzić będziemy musieli limit dzienny.

Niestety, kilka forów lub grup straciło swą wartość poprzez reklamy i sprzedaż. O ile chcemy informować o nowościach czy zamieszczać recenzje, to jednak handel jest taką kulą u nogi. Niech robi to sobie Alledrogo i inne ibaje. Tutaj muszą być zachowane zdrowe proporcje.
Lucjan

Ryba1987

  • Gość
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #5 dnia: 24.10.2018, 20:14 »
Myśleliście o ograniczeniu np 1 ogłoszenie na tydzień ? Nie lepsze by to było niż te posty?
Naspamować w tematach typu dowcipy, muzyka itp to godzina "roboty" i posty nabite..

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 408
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #6 dnia: 24.10.2018, 20:41 »
A może dałoby się wyłączyć dział Giełda z listy ostatnich wątków na forum? Wtedy nie byłoby śmiecenia a zainteresowani mogą sobie zawsze kliknąć we właściwym miejscu i zobaczyć nowe posty...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #7 dnia: 24.10.2018, 20:47 »
Myśleliście o ograniczeniu np 1 ogłoszenie na tydzień ? Nie lepsze by to było niż te posty?
Naspamować w tematach typu dowcipy, muzyka itp to godzina "roboty" i posty nabite..
Kończy się sezon ,ludzie sprzedają fajny sprzęt za niższą cenę i ja to rozumiem ,że są okazje.
Jak pogodzisz chętnych do wystawienia sprzętu ? tydzień to za długo na jedną ofertę to już wiosna będzie i nie każdy będzie miał możliwość wstawienia swojej oferty.
Musisz zrobić kolejkę dla sprzedających, ja tego nie widzę ;/
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #8 dnia: 24.10.2018, 20:48 »
A może dałoby się wyłączyć dział Giełda z listy ostatnich wątków na forum? Wtedy nie byłoby śmiecenia a zainteresowani mogą sobie zawsze kliknąć we właściwym miejscu i zobaczyć nowe posty...

O ! taki pomysł jest świetny.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #9 dnia: 24.10.2018, 22:10 »
A może dałoby się wyłączyć dział Giełda z listy ostatnich wątków na forum? Wtedy nie byłoby śmiecenia a zainteresowani mogą sobie zawsze kliknąć we właściwym miejscu i zobaczyć nowe posty...

O ! taki pomysł jest świetny.
To jaki sens jest wtedy wstawiać ogłoszenie, skoro nie będzie go widać na pierwszej stronie.


Niestety, kilka for lub grup straciło swą wartość poprzez reklamy i sprzedaż. O ile chcemy informować o nowościach czy zamieszczać recenzje, to jednak handel jest taką kulą u nogi. Niech robi to sobie Alledrogo i inne ibaje. Tutaj muszą być zachowane zdrowe proporcje.

Jestem tego samego zdania co Lucjan.
Robert

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #10 dnia: 24.10.2018, 22:13 »
s7 ,przecież w tym dziale masz pozycjonowanie poprzez datę.
Najświeższe będą na pierwszej stronie.
Chodzi o to ,że jak ktoś jest zainteresowany tylko kupnem lub sprzedażą to wchodzi w dział Giełda i tam sobie szpera.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #11 dnia: 24.10.2018, 22:24 »
Ach..., ty piszesz o głównej stronie ,że się nie pojawi.
Ja poszedłem już do działu giełda i tam o pierwszej stronie była moja myśl.
Zrobicie jak chcecie . ;D :P
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #12 dnia: 24.10.2018, 22:47 »
Zgadzam się z Lucjanem.  Nasze Forum powoli zamienia się w sklep internetowy.  Bywa, że ogłoszenia o sprzedaży to ponad 50%  wątków na głównej stronie.   Nie mam nic przeciwko sprzedaży niepotrzebnego sprzętu kolegom. Zdarzało się że i ja coś kupiłem.  Jednak bez przesady z tym handlem bo zamordujemy Forum ze szkoda dla wszystkich.  Jestem za wprowadzeniu limitu takich ogłoszeń.
Wiesiek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #13 dnia: 24.10.2018, 22:56 »
I sama korzystam z zakupów na forum, choć wybieram oferty stałych bywalców ( forumowiczów).

Muszę jednak też powiedzieć, że kierunek w którym to zmierza mnie martwi.
Dział giełda, naście pytań jaka wędka?, jaki kołowrotek?

Dyskusji o technikach, o samych rybach (gdzie ich szukać w poszczególnych porach roku, czy danych typach wód)
jest już jak na lekarstwo. Chyba nie tędy droga.

Jakieś ograniczenie narzucić trzeba, bo forum się zatraci.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #14 dnia: 24.10.2018, 23:54 »
Zgadzam się z Lucjanem.  Nasze Forum powoli zamienia się w sklep internetowy.  Bywa, że ogłoszenia o sprzedaży to ponad 50%  wątków na głównej stronie. Nie mam nic przeciwko sprzedaży niepotrzebnego sprzętu kolegom. Zdarzało się że i ja coś kupiłem. Jednak bez przesady z tym handlem bo zamordujemy Forum ze szkoda dla wszystkich. Jestem za wprowadzeniu limitu takich ogłoszeń.

Chciałbym dodać coś więcej, ale Twój komentarz Wieśku, oddaje nasze założenia w 100%.
Może kilka osób się obrazi na "złą administrację", ale nie będzie odstępstw. Po prostu. Forum SiG to miejsce dyskusji. Miejsce gdzie, spotykają się ludzie o podobnych poglądach. Miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Rozmawiajmy o rybach i wędkowaniu, zmieniajmy wędkarski świat na lepsze. Dział Giełda to tylko i aż dodatek do Forum. Giełda działa na koleżeńskich zasadach, gdyż wierzymy w dobre intencje Forumowiczów... niestety ta wiara jest często wykorzystywana w "niegrzeczny" sposób.

Koledzy, którzy czują się urażeni nowymi zasadami, nie powinni bardzo rozpaczać. Fajnie jest dyskutować i tworzyć miłą atmosferę na Forum. A jeżeli ktoś rejestruje się tutaj tylko po to, by coś sprzedać, to nie ukrywajmy... nie będziemy drugim Allego czy Aliexpres.
Pozdrawiam,
Maciek