Autor Wątek: Wędka i kołowrotek do łowienia z dystansu do 600 zł za komplet  (Przeczytany 2849 razy)

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Witam.
Przeglądam wędki, kołowrotki i sam już nie wiem co wybrać >:( >:( >:(
Szukam jakiejś wędki do łowienie na dystansie ok 70-80 m i sam nie wiem co wybrać. Nie chciałbym żeby ta wędka była sztywną pałą, lubię bardziej lejące się wędki. Poradźcie mi jakąś wędkę do takiego łowienia. To wędką będę starał się łowić leszcze, karpie na komercjach i jeziorach . I do tego jakiś kołowrotek, sam nie wiem jaki, zastanawiałem się nad szeroką i płytką szpulą. Oglądałem wędki Nevis Vanity Carp Feeder tylko nie wiem czy nie będzie za sztywna? Na wędkę chciałbym przeznaczyć do 300-350 zł, i kołowrotek do 300 zł. Pozdrawiam :) :) :)
Jeżeli był już taki temat to proszę o przeniesienie :) :) :)

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
I jak nikt nic nie doradzi??

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cześć ja kupiłem sobie taki komplecik do dystansu: kołowrotek Spro Cresta EXT 6000 oraz wędkę Daiwa Windcast 3,9 m plus plecionka Matrixa 0,10. Spokojnie rzucam tym zestawem na 70 metrów.
Michał

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
A jaką pracę ma ta Daiwa? Chodzi mi o to, żeby ta wędka trzymała dobrze ryby, do ilu gram jest? Pozdrawiam :) :)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Ja mam taki oto kołowrotek:
Spro Dome Gabor LCS 5500M

i taki kijek:
Flagman Cast Master 3,6 m 120 g

Wędka nie jest pałą, ale nie jest lejąca. Żeby rzucić daleko i celnie, to kij oczywiście nie może być zbyt miękki.

Tak poza tym, to 70-80 metrów można na pewno osiągnąć krótszym i miększym kijem, niż ten który ja mam. Kołowrotek też nie musi być specjalistyczny. Ważne, żeby miał rozmiar przynajmniej 5000. Do tego cienka plecionka i wszystko lata.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Przyłączył bym się do poszukiwań, też rozglądam się za podobnym zestawem. Ciekawy jestem czy ktoś posiada i mógłby coś napisać o kiju Flagman Sherman Pro Method Feeder 3,9 m 80 g. Producent deklaruje odległość do 130 m.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Cześć, Flagmana Cast Mastera 3,6 do 120 g możesz brać w ciemno, sprawdzony kijek. Bez problemu osiągniesz swoją odległość ;) Flagmana Sherman widziałem na necie i koleś też tam nim pięknie rzucał, także oba modele myślę dadzą radę :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Co do kołowrotka to zerknij sobie na ofertę Okumy, Ryobi, Spro. To sprawdzone i żywotne maszyny, model wielkości 4000 będzie wystarczający do twoich potrzeb :)

Offline Maciek98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Hmmm 4000? Nie będzie za mały? Myślałem nad 5000 - 6000. Sam już nie wiem co wybrać.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Przyłączył bym się do poszukiwań, też rozglądam się za podobnym zestawem. Ciekawy jestem czy ktoś posiada i mógłby coś napisać o kiju Flagman Sherman Pro Method Feeder 3,9 m 80 g. Producent deklaruje odległość do 130 m.

Jestem mocno sceptyczny co do tych 130 m. Nie wiem czy dałoby radę osiągnąć ten dystans kijkiem o takich parametrach. Mam wędkę 3,9, która ma cw między 70 a 90 gramów, i rzuty na 110 metrów to wyłącznie na plecionce, i ciężarkiem o wadze mniejszej niż maksymalne cw, a nie koszykiem.

Hmmm 4000? Nie będzie za mały? Myślałem nad 5000 - 6000. Sam już nie wiem co wybrać.

Dla Ciebie najważniejsze będzie dopasowanie średnicy szpuli kołowrotka do wymiarów i odległości pierwszej przelotki. Jeśli będzie stosunkowo blisko, i niewielka, to szeroka szpula będzie skracać rzuty, a nie je wydłużać. Więc najpierw trzeba wiedzieć jaki będzie to kij.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
A możesz napisać jaką wędką 3,9/90 osiagasz dystans 100 m ? Szukam coś na leszcze z mojego Zalewu .

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Matrix Carpmaster Method 13 ft. Bardzo lubię ten kij :) Nie jest przesadnie sztywny w szczytowej i środkowej części, i pozwala łowić plecionką. Jednocześnie spigot nad rękojeścią daje mu tą rezerwę mocy, która pozwala ogarnąć ładne bonusy. Dobrze się ładuje, i ma bardzo sensownie rozmieszczone przelotki, naprawdę dobrej jakości. Łowię nim stosunkowo często, odległości 60-70 metrów koszykiem bullet lub podajnikiem typu hybrid nie wymagają żadnego wysiłku. Większe musiałbym pomierzyć na kijkach, bo tego nie robiłem.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Spoko kijek, ale już chyba nie ma w sklepach. To nic, będę szukał, na Rybomanii te Flagmany popatrzę. W tym roku ominąłem ich stoisko :( A podobno dobre wędki produkują.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Na 70-80 m spokojnie 3,9 m stykanie. W tym budżecie fajna z Matrixa jest seria Aquos Ultra-D, do tego kołowrotek 5000-6000, lub nawet jakaś Daiwa 4012 bez problemu obsłuży ten dystans.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Posiadam Flagmana Sherman Pro Methood Fedeer 3,9 80g do tego Daiwa BG 4000 z żyłką Drennan Mono 0,26. Te 70-80m lata bez problemu z Prestonem XL 45 g.To mocny kij mimo 80 g wyrzutu. Ma mięsisty blank, od góry do połowy jest miękki, ale w dolniku jest moc. Karpiom 11 kg dawał bez problemu radę, obawiałem się tylko o wytrzymałość przyponu. Bardzo lubię ten kij i myślę o drugim. Posiadam od niedawna Prestona Dutch Mastera 14,2" 160 g, i jak tak sobie leżą na podpórkach obok siebie, to Flagman wygląda na lżejszego brata Prestona.