Autor Wątek: Usterki sprzętu RTV i AGD  (Przeczytany 1146 razy)

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Usterki sprzętu RTV i AGD
« dnia: 06.12.2018, 00:22 »
Zrypał się pojemnik od bębna pralki za sprawą monety 1 zł... Jest widoczne pęknięcie przez które sączy się woda, jest to pralka ładowana od góry i moje pytanie czy i jaki polecicie klej lub inne ustrojstwo, które wytrzyma takie przeciążenia: temperaturę, obroty, wodę? Bębna nie opłaca się kupić gdyż droższy niż pralka, samego zbiornika na bęben nie mogę zlokalizować Bosch WOT 24254 jeżeli ktoś ma na części lub może pomóc proszę o info.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #1 dnia: 06.12.2018, 11:58 »
Zrypał się pojemnik od bębna pralki za sprawą monety 1 zł... Jest widoczne pęknięcie przez które sączy się woda, jest to pralka ładowana od góry i moje pytanie czy i jaki polecicie klej lub inne ustrojstwo, które wytrzyma takie przeciążenia: temperaturę, obroty, wodę? Bębna nie opłaca się kupić gdyż droższy niż pralka, samego zbiornika na bęben nie mogę zlokalizować Bosch WOT 24254 jeżeli ktoś ma na części lub może pomóc proszę o info.

Słońca Życzę

Obudowa bębna pralki to nie element reaktora atomowego, więc masz wiele możliwości zaklejenia pęknięcia ;)
Wykorzystaj Poxilinę (tę dwuskładnikową masę), powinna się sprawdzić. Możesz też wypróbować kleje, Poxipol czy Distal - ten żółty klasyk. W tym przypadku możesz wspomóc się dobrze przesączoną łatą z maty szklanej (żeby pokryć sporą powierzchnię, żeby też klej nie płynął) lub np. szyfonem (kiedyś robiono z tego chustki), a nawet gazą. Dobrze oczyść metal i jazda. Reperacja powinna przeżyć pralkę.
Jacek

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #2 dnia: 06.12.2018, 12:05 »
Zrypał się pojemnik od bębna pralki za sprawą monety 1 zł... Jest widoczne pęknięcie przez które sączy się woda, jest to pralka ładowana od góry i moje pytanie czy i jaki polecicie klej lub inne ustrojstwo, które wytrzyma takie przeciążenia: temperaturę, obroty, wodę? Bębna nie opłaca się kupić gdyż droższy niż pralka, samego zbiornika na bęben nie mogę zlokalizować Bosch WOT 24254 jeżeli ktoś ma na części lub może pomóc proszę o info.

Słońca Życzę

Obudowa bębna pralki to nie element reaktora atomowego, więc masz wiele możliwości zaklejenia pęknięcia ;)
Wykorzystaj Poxilinę (tę dwuskładnikową masę), powinna się sprawdzić. Możesz też wypróbować kleje, Poxipol czy Distal - ten żółty klasyk. W tym przypadku możesz wspomóc się dobrze przesączoną łatą z maty szklanej (żeby pokryć sporą powierzchnię, żeby też klej nie płynął) lub np. szyfonem (kiedyś robiono z tego chustki), a nawet gazą. Dobrze oczyść metal i jazda. Reperacja powinna przeżyć pralkę.
Dzięki za informacje, problem taki, iż zbiornik okalający bęben jest zrobiony z jakiegoś plastyku lub innej g..... Która to nie przyjmuje kleju próbowałem już tych rozwiązań (oprócz łaty szklanej) jedyne co jeszcze przychodzi mi na myśl to spawarka do plastyku. Dzięki za pomoc i tak.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #3 dnia: 06.12.2018, 12:07 »
Ten bęben jest specjalnie droższy od pralki. Żebyś kupił nową, ekologiczną :D :D :D :D

Jacek dobrze radzi. Poxilina lub dwuskładnikowy klej do metalu. Będzie trwalsze od bębna. Tylko najlepiej trochę powierzchnię jeszcze grubym papierem ściernym porysować, żeby dobrze chwyciło.

Edit: dopiero przeczytałem o tym plastiku...

Może takie coś: https://www.google.pl/search?q=klej+plastik+metal&oq=klej+plastik&aqs=chrome.1.69i57j0l5.3794j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #4 dnia: 06.12.2018, 12:14 »
Kurna, nie zakładałem, że ten patent jest z tworzywa :facepalm:

Kawałek łaty z jakiegoś tworzywa, lutownica... :)
Jacek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #5 dnia: 06.12.2018, 12:14 »
Raczej klej do metalu nie pomoże :-[  Każdy market ma półkę z klejami tam znajdziesz odpowiedni najlepiej 2 składnikowy do twojego PP PE czy innego " plastykowego gófna " :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #6 dnia: 06.12.2018, 12:17 »
Janusz, dobrze wiesz, jak się kończy klejenie tych miękkich tworzyw, nawet specjalistycznymi klejami ;) Zawsze tak samo.

Mam (teraz zaprzeczam sam sobie)! Kontaktowy klej do plastikowych paneli i listew ozdobnych! Taki w tubach do pistoletów. Trzyma każde tworzywo jak wściekły.
Jacek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #7 dnia: 06.12.2018, 12:28 »
No tak czasami to syzyfowa praca a może trzeba spróbować jakiegoś dobrego silikonu, który uszczelni to pęknięcie i zalać to klejem.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #8 dnia: 06.12.2018, 12:30 »
Janusz, dobrze wiesz, jak się kończy klejenie tych miękkich tworzyw, nawet specjalistycznymi klejami ;) Zawsze tak samo.

Mam (teraz zaprzeczam sam sobie)! Kontaktowy klej do plastikowych paneli i listew ozdobnych! Taki w tubach do pistoletów. Trzyma każde tworzywo jak wściekły.

Ponieważ los bywa okrutnie złośliwy, założę się, że pęknięty element wykonany jest z tego samego materiału, co tuba od tego kleju :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #9 dnia: 06.12.2018, 12:34 »
Klej kontaktowy obchodzi się z losem w sposób bezwzględny i przywiera do wszystkiego, nawet do opakowania, w którym go uwięziono.
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #10 dnia: 06.12.2018, 12:42 »
To jak to tak... Unia już pracuje nad regulacją!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #11 dnia: 06.12.2018, 12:42 »
Robert cienko to widzę ;) , bez litra nie podchodź ;)

Ja bym spróbował tego :
https://allegro.pl/zestaw-mata-szklana-zywica-epoksydowa-promocja-i5150514607.html

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #12 dnia: 06.12.2018, 12:43 »
To jak to tak... Unia już pracuje nad regulacją!

A nasz rząd pracuje nad Unią!
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #13 dnia: 06.12.2018, 13:09 »
Zrypał się pojemnik od bębna pralki za sprawą monety 1 zł... Jest widoczne pęknięcie przez które sączy się woda, jest to pralka ładowana od góry i moje pytanie czy i jaki polecicie klej lub inne ustrojstwo, które wytrzyma takie przeciążenia: temperaturę, obroty, wodę? Bębna nie opłaca się kupić gdyż droższy niż pralka, samego zbiornika na bęben nie mogę zlokalizować Bosch WOT 24254 jeżeli ktoś ma na części lub może pomóc proszę o info.

Słońca Życzę
Podrzuć zdjęcie na PW.
Mam pewien pomysł.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Usterki sprzętu RTV i AGD
« Odpowiedź #14 dnia: 06.12.2018, 17:05 »
Swego czasu jak bawiłem się w gry bitewne i chciałem skleić malutkie plastikowe elementy to najlepiej działał klej typu kropelka. Ale ważne by pomiędzy klejone elementy włożyć kawałeczek papieru. Z ręcznika papierowego albo srajtaśmy. Taki namoczony klejem kawałek trzymał jak szatan.

Edit: albo to cudo :D
https://www.xdomowo.pl/tasma-flex-tape-p-2741.html
Uzależniony od wędkarstwa