Autor Wątek: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje  (Przeczytany 3204 razy)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« dnia: 27.12.2018, 14:16 »
Witam!
W końcu po wielu latach dojrzałem chyba do tego by kupić sygnalizatory z centralką. Główną przyczyną tego jest fakt, że znajomemu znajomego ukradziono 2 wędki, gdy poszedł na chwilę na sąsiednie stanowisko. Druga, raz w trakcie silnego wiatru i dużej fali nie słyszałem sygnalizatora i o mało co, a cała żyłka wyjechałaby mi z kołowrotka.
Często łowię przez około 24h nie tylko karpie ale również leszcze i liny. Raczej nie siedzę tylko przy kijach ale często krzątam się po obozowisku: kawa, ciasteczko, ognisko itp.

Przeglądając oferty zauważyłem, że niektóre zestawy to już nie sygnalizatory tylko kombajny z wieloma funkcjami.
Dlatego mam do Was kilka pytań:
1. System antykradzieżowy. Jak to się sprawdza w praktyce? Czy istnieje możliwość kradzieży kija przy włączonym systemie antykradzieżowym, by właściciel nie dostał o tym powiadomienia na centralkę?
2. System czasowego wyciszenia. Podobno jest taka możliwość by wyciszyć sygnalizator na czas ustawienia zestawu. Myślę, że dla mnie to jest interesujące, gdy łowię leszcze w nocy i często przerzucam zestaw. po co robić zbędny hałas, zwłaszcza w nocy.
3. Pamięć brania i jego kierunku. Tak się zastanawiam jak to działa. Jeżeli ryba pociągnie i opuści to taki system pokaże branie od brzegu czy do brzegu?
4. Na ile wystarczają baterie w takich zestawach?
5. Co do marek to interesują mnie Videotronic, Monsterfishing oraz Vimarco. Chyba, że polecacie coś jeszcze.
6. Czy istnieją sygnalizatory, do których możemy wgrać własne dźwięki?


Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #1 dnia: 27.12.2018, 15:36 »
Też się podlaczam do tematu. Szukam czegoś 2+1 w rozsądnej cenie i najlepiej ze swingerami.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #2 dnia: 27.12.2018, 19:00 »
Sygnalizatory mam najzwyklejsze, ze znanego portalu.Teraz nazywają się Crystal ,4szt.plus centralka ,dają rade ,cena to 279 pln.Posiadam już je  3 lata i nie chcą się zepsuć.Swingęry dokupiłem osobno, za ok.150pln. ,też 4 szt., żyją 2.Jak na początek, powinny Ci wystarczyć.Według mnie, cena adekwatna do jakości .

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #3 dnia: 27.12.2018, 19:02 »
Przepraszam, kosztują 275 pln.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #4 dnia: 27.12.2018, 22:22 »
Ja mogę wypowiedzieć się trochę o sygnalizatorach Monsterfishing. Użytkuje je od 1,5 roku i nie mogę powiedzieć złego słowa. Początki miałem ciężkie, ale to z własnej winy. Przy zakupie baterii nie spojrzałem na jej datę ważności i kupiłem mega starą baterię :facepalm: Po włożeniu do sygnalizatora, ten zaczął jednostajnie piszczeć i nie reagował na żadne klawisze. Postanowiłem więc napisać bezpośrednio do producenta, bo u nich zamawiałem sygnalizatory. Reakcja błyskawiczna, szybki telefon i propozycje różnych rozwiązań z ich strony. Niestety dopiero po telefonie zwróciłem uwagę na datę ważności baterii :facepalm: :facepalm: Mimo babola z mojej strony, była okazja sprawdzenia podejścia producenta do klienta i tu muszę ich ocenić na 6 z +. (Myślę, że to ważne, gdyby zaszła potrzeba reklamacji lub naprawy sprzętu). Co do samego sprzętu to sygnalizatory sprawdzają się w każdej pogodzie. Przeżyły ze mną dwie potężne burze, pływały w jeziorze, a na jesieni przetestował je mróz. Mimo to działają bez zarzutu. Posiadają kilka poziomów głośności ( niektóre są aż zbyt głośne), czułości oraz wariantów dźwiękowych. Z tego co wiem nie ma możliwości wgrania do nich własnych dźwięków. Co do pamięci brań to spisuje się świetnie. Po braniu, nawet delikatnym, zapala się dioda, która świeci się ok. 20 sekund. Jeśli ryba pociągnie a następnie opuści to pokaże to zarówno sygnalizacja świetlna w sygnalizatorze ( 7 poziomów prędkości i kierunku brania) jak i sygnalizacja dźwiękowa ( inny jest dźwięk przy braniu od brzegu, a inny do brzegu).  Baterii nie wymieniałem od kiedy pierwszy raz włożyłem sprawne ;D. Jeśli chodzi o system antykradzieżowy to w moich sygnałkach go nie ma, ale w sygnalizatorach mojego dobrego przyjaciela już tak i powiem Ci, że są tego plusy i minusy. Jeśli chodzi o plusy to nie ma szans, żebyś nie usłyszał tego przeraźliwego i ciągłego dźwięku. Natomiast "minusem" jest to, że jeśli nie masz brania i chcesz przerzucić zestaw to musisz na początku wyłączyć ten system, żeby sygnalizator nie pomyślał, że chcesz zawinąć własne kije :D Systemu czasowego wyciszenia się nie doszukałem, albo mam zbyt ubogą wersję, w której tego zwyczajnie nie zamontowali. Plusem jest również czujnik zmierzchu. Jeśli obudzi Cie w środku nocy branie, to widzisz gdzie i  do której wędki masz biec ;) Podsumowując mogę je polecić w 100 %. Raz, że jest to produkt polskiego producenta, a dwa że możesz zaoszczędzić kupę kasy inwestując w nie, a nie np. w Videotronic'i.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #5 dnia: 28.12.2018, 16:00 »
Tak się zastanawiam czy to nie będzie najlepszy system antykradzieżowy:

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #6 dnia: 28.12.2018, 18:53 »
Tak się zastanawiam czy to nie będzie najlepszy system antykradzieżowy:
Tylko baterie do nich drogie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2019, 22:10 »
Panowie, ja w takiej nietypowej sprawie...
Chciałbym mieć sygnałkę, z której sygnał byłby przekazywany do np bransoletki na ręku w postaci wibracji.

Pytanie czy są takie?

PS.
Dla ciekawych ale dlaczego? Tak chcę i już :)

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wojtek
Darzbór

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #9 dnia: 20.01.2019, 12:27 »
Już blisko, tylko jak skomunikować centalkę lub smartfona ze smartwatchem :)

Muszę pomęczyć kogoś w jakimś sklepie w Krakowie (gdzie ogarniają temat takich sygnałek), bo na razie dla mnie to tylko marzenia.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #10 dnia: 20.01.2019, 12:52 »
Jakbyś połączył sygnalizator z aplikacją na telefonie, to możliwe, że mógłby wyświetlać powiadomienia na smartwatchu - co wiązałoby się z wibracją ;)

A pół żartem, pół serio - może wystarczy zwykły zestaw z centralką, która ma opcję wibracji, i do tego opaska na nadgarstek/ramię z kieszonką, w którą wsunęłoby się centralkę? Niezbyt poręczne, ale na pewno znacznie, znacznie tańsze. Centralka w monsterach 213 ma wibrację, i to dość wyczuwalną. Jak ustawiam się w ciągu dnia, to raczej korzystam właśnie z tej wibracji, a pikacze wyciszam.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #11 dnia: 20.01.2019, 22:55 »
Centralka w monsterach 213 ma wibrację, i to dość wyczuwalną.
We wszystkich wersjach?
Ja mam V1 i nie mam wibracji. Albo zepsuta centralka...

Fakt. Na stronie MF jest napisane jakby moja powinna mieć wibrację...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #12 dnia: 20.01.2019, 23:26 »
W moich Monsterach też jest wibracja i to wyrażnie wyczywalna, wiem bo sygnałki mam z reguły wyciszone a centralka w kieszeni nieżle wibruje.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #13 dnia: 21.01.2019, 11:42 »
Ok, to faktycznie lepszy kierunek.
Centralka z wibracją + ciasna kieszeń :) :sun:
I można wypoczywać :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sygnalizatory + centralka i ich funkcje
« Odpowiedź #14 dnia: 21.01.2019, 12:51 »
Centralka z wibracją + ciasna kieszeń :) :sun:

centralka w kieszeni nieżle wibruje.

Panowie jakie zwierzenia :P