Autor Wątek: PZW - lista wód no kill - 2019 r.  (Przeczytany 17362 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #45 dnia: 10.01.2019, 12:27 »
Na Kanale nie można już trzymać w siatkach? Super wiadomość :bravo:
Do tej pory to było łowisko sportowe i mogli trzymać ryby w siatkach do końca łowienia. Patologia oczywiście.

Siatki dozwolone tylko na zawodach.
Piotr

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #46 dnia: 10.01.2019, 13:14 »
Na Kanale nie można już trzymać w siatkach? Super wiadomość :bravo:
Do tej pory to było łowisko sportowe i mogli trzymać ryby w siatkach do końca łowienia. Patologia oczywiście.

Siatki dozwolone tylko na zawodach.
Dobra zmiana. Ten przepis był idiotyczny. Podoba mi się też zapis umożliwiający usuwanie śmiecących wędkarzy albo obciążanie ich kosztami sprzątania, oraz uwaga o kontroli bagazników itp.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #47 dnia: 10.01.2019, 13:26 »
Na Kanale nie można już trzymać w siatkach? Super wiadomość :bravo:
Do tej pory to było łowisko sportowe i mogli trzymać ryby w siatkach do końca łowienia. Patologia oczywiście.

Siatki dozwolone tylko na zawodach.
Dobra zmiana. Ten przepis był idiotyczny. Podoba mi się też zapis umożliwiający usuwanie śmiecących wędkarzy albo obciążanie ich kosztami sprzątania, oraz uwaga o kontroli bagazników itp.
:thumbup: Tylko zaraz się larum podniesie, że ja się ogolić nie pozwolę, noszę brodę od przedwojny! I wszelkiej maści wolnościowcy, co nigdy ryby w bagażniku nie przemycali, będą się oburzać, że gwałcą ich prawa...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #48 dnia: 10.01.2019, 14:00 »
Tylko kto ma te kontrole przeprowadzać, jak na OM jest tylko/aż 3 strażników.:facepalm:
Piotr

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #49 dnia: 10.01.2019, 14:06 »
Ta...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #50 dnia: 10.01.2019, 14:13 »
Podoba mi się  strona OM. Wzór dla pozostałych okręgów. :bravo:

https://ompzw.pl/












Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #51 dnia: 20.04.2019, 14:13 »
Dobra wiadomość ! W przyszłym sezonie w okręgu Opole powstanie kolejna woda no kill. Słynna, ponad 60 hektarowa Dębowa w Reńskiej Wsi. :thumbup:

Elast93

  • Gość
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #52 dnia: 20.04.2019, 14:41 »
Okręg PZW Kraków :
1. Starorzecze Podgórki tynieckie górny zbiornik.
2. Żwirownia Brzegi zbiornik nr 2.
3. Żwirownia Przylasek Rusiecki zbiornik nr 5.

Jest również kilka odcinków "górskich rzeczek" gdzie również obowiązuje zasada złów i wypuść ;)

Tragedii niema :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #53 dnia: 20.04.2019, 14:45 »
Pięknie :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #54 dnia: 04.07.2019, 05:02 »
W okręgu Gdańsk jest prosta sprawa. Zgodnie z informacją jaką otrzymałem telefonicznie w całym okręgu nie ma wód "no kill".

Sam nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
nie ma sie co dziwic. W zarzadzie cały czas siedzą dziadki u których zdawałem egzamin na kartę. Wiec od 25 lat nie zmieniło sie nic.
płacz to za mało


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #55 dnia: 08.07.2019, 13:46 »
W okręgu Gdańsk jest prosta sprawa. Zgodnie z informacją jaką otrzymałem telefonicznie w całym okręgu nie ma wód "no kill".

Sam nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Może warto sie zjednoczyć i złożyć pismo do pzw Gdańsk o utworzenie wody no kill w okregu. Ja jestem za i podpisuje sie obiema rękami.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Online maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #56 dnia: 08.07.2019, 14:04 »
Złóżmy petycję o przeniesienie okręgu Opole na pomorze 😀
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #57 dnia: 08.07.2019, 14:44 »
Wiecie problem może być w tym, że takich jak Wy chcących No Kill może być 100 osób, natomiast takich, którzy chcą brać ryby tysiące, bo tak to w praktyce wygląda w PZW ;) To forum to raczej wyjątek niż reguła. Do tego dojdą działacze "starej" daty i trudno będzie cokolwiek przepchnąć. Już tu Luk kilka razy pisał - widziałem również takie naukowe badania - że na północy Polski, gdzie wód jest zatrzęsienie ludzie nie są skorzy do wprowadzania No Kill na swoich łowiskach. Tam gdzie wód jest mniej, są mniejsze zbiorniki np. na Śląsku, południu Polski, tam też częściej rozwija się chociażby takie karpiarstwo, a tym samym zdecydowanie więcej jest tam chętnych na wprowadzanie No Kill. Nie wiem może zgłoście się do użytkownika Enzo on próbował u siebie w okręgu coś w tym zakresie działać. Może udzieli Wam kilku cennych rad jak to ugryźć żeby miało jakiekolwiek szanse, a nie było tylko sztuką dla sztuki.

Tak na marginesie dzisiaj na jednej z grup dotyczącej jednego ze zbiorników zaporowych w centralnej Polsce widziałem zdjęcie zatuczonego i zapanierowanego w ziemi suma obok sporego sandacza po nocce jednego z wędkarzy. I były tam głównie brawa za połów ;D I dzień w dzień jest tam to samo. Każdy wyciąga po kilka sztuk drapieżnika i wszędzie achy i ochy. Przecież regulamin pozwala. A jak ktoś pisze o jakiś kontrolach na zbiorniku to jest: "Jebać PZW" "Niech się wezmą lepiej za zarybienia" "Tylko kradną i oszukujo". Ilość wędkarskich patusów przebija tam "żenadometr" ;D A potem się dziwą że im chcą sieciować zaporówki w walce z eutrofizacją. Zero edukacji w tym PZW, zero zastanowienia się na chorym RAPR-em, najwyżej się zarybi kijankami :facepalm: I biznes będzie się kręcił. W końcu od tego PZW jest, aby tylko zarybiać.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #58 dnia: 08.07.2019, 15:09 »
Może warto sie zjednoczyć i złożyć pismo do pzw Gdańsk o utworzenie wody no kill w okregu. Ja jestem za i podpisuje sie obiema rękami.

Widzisz, problem jest tutaj dość złożony. Nie wystarczy żądać aby była woda no kill, nią trzeba się opiekować. Oznacza to często, że trzeba wspierać czynnie ochronę takiego zbiornika, licząc na to, że da to efekt domina i inni ruszą z pomocą.

Polecam jakieś zebranie się grupą, i na przykład zbiorowe przejście do jednego koła, które ma jakieś wody i można z jednej zrobić no kill. Wtedy łatwo w kilkunastu przegłosować odpowiednie rzeczy na zebraniu zbiorczym, trzeba zostać wybranym do władz koła, aby mieć kontrolę nad tym co się dzieje. I teraz najważniejsze - należy dbać o tych co zabierają również, to znaczy najlepiej aby obok wody no kill był inny zbiornik, który można też wspierać większymi zarybieniami. Woda no kill musi być zarybiona wstępnie, więc to co ma trafić tutaj można przerzucić na wodę obok (najlepiej aby nie była to woda RZGW). Wędkarzom zabierającym należy tłumaczyć jakie będą mieli korzyści (większe zarybienia u siebie, miejsce aby robić dobre zawody, miejsce do szkolenia młodzieży, większa ilość członków w kole, co spowoduje więcej kasy na różne projekty itd).

NIe wierzę aby wody no kill robione na siłę przez okręg, bez wsparcia wędkarzy, potrafiły się obronić. Dlatego SSR musi mieć w składzie tych co wierzą w sens istnienia takiej wody, a SSR tworzone jest w powiecie - więc musi być raczej tam gdzie ta woda. I tak się to musi kręcić.

Boguss, nie musisz zostać prezesem koła lub strażnikiem SSR, warto jednak rzucić pomysł na jakimś forum lub grupie, stworzyć takową na Facebooku. Wtedy jeżeli się was zbierze kilkunastu, kilkudziesięciu, możecie działać w sposób bardziej zorganizowany. Nie oglądajcie się na inne okręgi ale róbcie co trzeba u siebie. Wielu nie czuje jakiegoś przywiązania do swojego lokalnego koła PZW, więc można się przenieść tam, gdzie są ludzie co chcą stworzyć  taką wodę u siebie, jak pisałem, przejąć władzę w kole. Zapewniam, że karpiarze się do tego będą garnąć, nie tylko oni zresztą. Po jakimś czasie można dyskutować z władzami okręgu :) Są bowiem tacy prezesi, co wspierają ideę wód no kill. Ci ludzie muszą myśleć inaczej niż zwykły zapatrzony w mięso rybak z wędką, i często rozumieją, jak ważne jest to aby zwiększać atrakcyjność wód okręgu, mieć miejsce pod zawody, do szkolenia młodzieży.

Trzeba jednak się zebrać i zacząć działać - tu na forum możesz spokojnie założyć jakiś wątek i próbować zbierać ludzi, przekierowywać ich do grupy na Facebooku, ile możemy to pomożemy :) Musi być jednak działanie sensowne, same petycje do władz okręgu nie wystarczą. Bo waszą petycję przebija za rok lub dwa kontrpetycja mięsiarzy, jak było we Wrocławiu i pozamiatane. Dlatego trzeba brać udział w życiu koła, trzymać rękę na pulsie w okręgu. Okręg opolski ma kilkanaście wód no kill póki co i następne w planie, to jest efekt domina, od czegoś trzeba zacząć :)
Lucjan

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - lista wód no kill - 2019 r.
« Odpowiedź #59 dnia: 08.07.2019, 16:25 »
Wlasnie o to mi chodzi. Na początek zapraszam wszystkich z okręgu gdańskiego, którzy są zainteresowani powstaniem łowiska NK o informacje. zobaczymy jakie jest realne zainteresowanie takimi wodami .

proszę o informacje na priv lub utworzenie nowego wwątku, zeby nie robić śmietnika tutaj.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka