Autor Wątek: Kulki szybkopracujące domowym sposobem  (Przeczytany 3447 razy)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« dnia: 05.01.2019, 20:25 »
Witam ,od niedawna jestem na tym forum,widzę że jest dużo osób łowiących z gruntu karpiarzy, federowców.Postanowiłem założyć ten wątek ponieważ ostatnio właśnie na kulki szybkopracujace miałem najlepsze wyniki.Przynęta fajna do łowienia z marszu albo krótkotrwałego nęcenia.Ja łowiłem na gotowce,ale da się chyba coś takiego zrobić w domowych warunkach.Niestety gotowce są drogie.Może coś wspólnie wymyślimy. Zapraszam do dyskusji.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #1 dnia: 05.01.2019, 20:34 »
No nie wiwm czy kulasy są szybkopracujące i nadają się do łowienia z marszu.Dodatkowo sam utwierdzasz,że kulasy są drogie więc może lepiej celować w skrettinga/coplensa/aller awua najwieksze rozmiary?

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #2 dnia: 05.01.2019, 20:44 »
Jakby takie zrobić to wyjdzie dużo taniej.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #3 dnia: 05.01.2019, 20:48 »
Chodzi o sposób przygotowania,słyszałem gdzieś o żelatynie zamiast jajek ale nie próbowałem.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #4 dnia: 05.01.2019, 20:49 »
Jeśli chcesz naprawde robić kulasy polecam strone www.carptravel.pl lub droższą opcje www.carpgravity.eu

Na początek celuj w mączki tuńczykowo-łososiowe a jak nabierzesz wprawy leć w glm,squida,krewetke i mieszanke kryll-tuńczyk

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #5 dnia: 05.01.2019, 20:51 »
Chodzi o sposób przygotowania,słyszałem gdzieś o żelatynie zamiast jajek ale nie próbowałem.

W sumie ja też nie słyszałen o żelatynie... ale na początek lepiej kupować jajka...ostatnio u mnie 30 jajek 8.99

Potem w albumine jajeczną inwestować

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 392
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #6 dnia: 05.01.2019, 20:52 »
Szybkopracujące mówisz...i przez noc z wysuszonych specjalnie kulek na włosie często nic nie zostawało. Nie dodawaj albuminy, więcej grubszej frakcji w kulce, bardziej porowate struktura to będzie szybciej pracowała. Przed łowieniem możesz zalać wrzatkiem, dodac liquidu i np zasypać mączką jaką tam chcesz.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2019, 20:56 »
Jak łowię na szybkopracujace kulki to przerzuczam zestawy co 2 lub 4 godziny.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #8 dnia: 05.01.2019, 21:02 »
Z Carp Gravity miałem serię Alfa,to twarda zanętówka i Black Horse bardziej dopalona,  połowiłem też na nie całkiem nieżle.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #9 dnia: 05.01.2019, 21:17 »
O żelatynie i mleczku kokosowy w kulach szybko pracujących ktoś pisał na innym forum. Była tam dyskusja czy kulki w ogóle powinny pracować. Sam kulek nie robiłem powtarzam tylko co ktoś napisał. Była jeszcze jedna informacja, że takie kulki się suszy a nie gotuje. Sam zastanawiam się nad zrobieniem kulek. Ryba na własną kulkę to podwójna satysfakcja. Mam mało czasu i na zasiadki kilku dniowe nie mogę sobie pozwolić. Może kulki z szybką pracą sprawdzą się przy zasiadkach kilku - kilkunastu godzinnych. Jak by udało się opracować przepis bazowy takich kulek, który można by było doprawić według własnych preferencji a raczej ryb z naszych łowisk to było by super.
Bartek

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #10 dnia: 06.01.2019, 09:23 »
W żelatynowe "kulki" bawiłem się  ładnych kilka lat temu- kiedy karpiowałem.  Dwa sposoby produkcji- wyciskanie z pistoletu pneumatycznego i suszenie pokrojonych wałków- czyli taki pellet.
Gotowanie dość długie. Dawkowanie żelatyny na poziomie 50-70g/kg.  Roluje się to słabo- ale może to była kwestia miksu.

W każdym razie teraz z braku czasu na karpiowanie- gdybym miał robić coś szybko pracującego to zobiłbym panierki zwykłych kulek, dipował, pudrował,dipował.pudrował i na koniec wysuszył.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #11 dnia: 06.01.2019, 11:55 »
Witam, zgodzę się z tobą MACIEJK ,w temacie panierki ,tylko to są kulki 4D lub ileś tam D.bardziej chodziło mi o strukturę mixu ,czyli kulkę bez panierki już pracującą.Panierkę można zawsze dorobić.Nie wiem, czy kojarzysz    kulki 4G squid już nie produkowane,były miękkie, ładnie pracowały, można powiedzieć takie plastelinowate ,czasami musiałem podsuszsyc je nawet, przed łowieniem, bo raki za szybko dawały im radę,i do tego jakby jeszcze zrobić neuralne,

 to byłby cud miód i orzeszki. :)




Dariusz

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #12 dnia: 06.01.2019, 11:58 »
To panierowane to dobry pomysł. Takie kulki są bardziej uniwersalne. W momencie gdy panierka skończy swoją pracę pozostaje nam rdzeń ze stabilnej kulki, która może leżeć przez dłuższy okres. Na pewno sposób wart wypróbowania. Nie mniej jednak, jak ktoś ma jakieś sprawdzone przepisy na kulki o szybkiej pracy, zachęcam do podzielenia się tym z nami :D
Bartek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #13 dnia: 06.01.2019, 12:01 »
Panierowane zrobić to żadna sztuka.
Wszystkie przynęty, lub prawie wszystkie można panierować.Mnie chodziło o coś innego.Przynęty panierowałem od bardzo dawna ,tylko wg.mnie to taka wstępna praca jest kulki.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki szybkopracujące domowym sposobem
« Odpowiedź #14 dnia: 06.01.2019, 12:09 »
Panierowane może nie jest skomplikowane, ale jeśli przynosi efekty to jest warte uwagi. Sprawdzę, będę wiedział :P
Praca takiej panierowane kulki będzie zależna od ilości warstw i rodzaju panierka. Na pewno warto popracować nad tym.
Bartek