Autor Wątek: Spinning pod okonia - boron i grafit  (Przeczytany 1647 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Spinning pod okonia - boron i grafit
« dnia: 24.01.2019, 19:40 »
Witam.Tak się zastanawiam jak pracuję wędka boronowa 2-10 gr w porównaniu do zwykłej okoniówki.Wkońcu takie kije są już w sobie czułe i mocno się gną przy okoniach.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #1 dnia: 24.01.2019, 19:41 »
Seria KNIGHT w wersji 232cm i 2-10gr kosztuję 660zł
Natomiast taki microflex 1-7g 230cm około 300zł

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #2 dnia: 24.01.2019, 21:53 »
Jakie masz doświadczenie spinningowe?
Jacek

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2019, 22:01 »
W sensie? Jeśli chodzi o połów okonia i wędki do tego przeznaczone to doświadczenie znikome (natomiast umiem znaleźć miejsce pobytu tej ryby i ją poławiać ale nie jestem aż tak doświadczony)  natomiast sprzęt pod szczupaka,sandacza czy suma oraz sposoby na połów tych ryb dobrze znam.

Zadaję to pytanie bo nie wiem,czy przy takich wędkach są duże różnice w czuciu pomiędzy wędką boronową a grafitową o małym cw.Natomiast może się okazać,że nawet przy tak małych przynętach boron okaże się lepszy.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2019, 22:39 »
Pytam, bo jestem ciekaw, czy już masz ogólny ogląd spraw sprzętowych. Wychodzi na to, że masz, więc jesteś w stanie odróżnić kiepskie od dobrego.

Moja rada dla Ciebie jest następująca: idź do dobrego sklepu, wybierz sobie jakąś seryjną wędkę za 800-1200 zł, taką, która Ci pasuje, i ciesz się życiem. Zapomnij o tych boronach i innych cudach, tym bardziej w przypadku wędziska okoniowego. Blanki boronowe ani nie są lepsze, ani gorsze, są jednymi wśród wielu innych. Ich największa zaletą jest wytrzymałość i niby szerszy zakres ciężaru wyrzutowego, oczywiście w porównaniu do wędzisk grafitowych - a to nie wszystko, biorąc pod uwagę złożoność problemu.

Czytając Twoje wpisy, odnoszę wrażenie, jakbym słuchał utyskiwań gościa, który ledwo trafia smyczkiem w struny i rzępoli jak Tekla z Pszczółki Mai, jednak twierdzi, że gdyby miał stradivariusa, to wtedy świat przekonałby się o jego talencie. Wybacz, stary, ale tak to widzę ;)
Jacek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2019, 22:51 »
Nie odniosę się do Twojej wypowiedzi Syborg ale :beer: :beer: :beer: :thumbup:

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #6 dnia: 25.01.2019, 09:12 »
Dwa słowa ode mnie:
Prawda (oczywiście to jest prawda wg. mnie) jest taka, że nic nie zastąpi doświadczenia i tu żadne  borony, rady czy polony nic nie zdziałają jeśli go nie masz, bo nie będziesz wiedział co przekazuje twój kij.
Dlatego kup sobie najlepszy "normalny" kij na jaki Cię stać, do tego obowiązkowo plecionkę i łów, próbuj, kombinuj a zapomnisz o boronach :P

pozdr. A.

Wujek Dobra Rada

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinning pod okonia - boron i grafit
« Odpowiedź #7 dnia: 25.01.2019, 10:19 »
Widzę, że ostatnio boron wraca do łask.  Po raz pierwszy napotkałem wzmianki o nim w katalogach firm wędkarskich na początku lat dziewięćdziesiątych.  Pełno było wtedy wzmianek o tym szczególnie w reklamach droższych modeli. 
Boron to angielska nazwa pierwiastka chemicznego Bor.   Nie jestem  chemikiem ale chodzi tu pewnie o jakieś dodatki związków boru używane przy produkcji włókien węglowych.  Mają one poprawiać własności wytrzymałościowe.  Podejrzewam jednak że więcej tu reklamy jak rzeczywistej poprawy.  Chcę tylko zauważyć , że to nic nowego co by rzucało na kolana.
Wiesiek