Autor Wątek: Nevis kontra Delphin  (Przeczytany 2484 razy)

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Nevis kontra Delphin
« dnia: 06.02.2019, 10:30 »
Hej. Mam dylemat, mianowicie potrzebuje kupić kija, który obsłuży metodę jak i klasyka,długość  360cm,budżet 300zł. Wzialem pod lupę :Nevis Vanity Carp360/40-100g oraz Delphin opium 360/80g. Delphina mam w wersji 330cm i do metody spisuje się  świetnie, na temat Nevisa poczytałem i wynika, że to kij z dużym zapasem. Kurczę tylko ciągnie mnie w stronę Delphina, ponieważ fajnie by było mieć dwa jednakowe kije(taki ze mnie stylista hehe). Może użytkownicy obu wędek wypowiedz ą się co do użytkowania ich z klasycznym koszykiem(30-40g). :narybki:
Wędkarska Pasja 🎣

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2019, 10:44 »
Nevisa nie użytkowałem, ale na targach w Mysłowicach trochę się nim pobawiłem...
W mojej opinii kijek trochę cięższy od Delphina, również mający spory zapas mocy o stonowanym designie. Wydaje mi się że ma lepsze szczytówki, ale pod względem wykonania Delphin robi dużo lepsze wrażenie (choć Nevis wcale pod tym względem nie wypada źle).
Z Nevisa lepsze wrażenie zrobił na mnie ten kijek:

http://feederbait.pl/Nevis-Method-Carp-Feeder-3-6-140g-p236

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2019, 11:28 »
W sprawie Nevisa na pewno pomoże Ci nasza koleżanka Ania - możesz też zobaczyć jak ten kijek się sprawuje u niej na kanale Fishing Queen. Co deo Delphina to sam posiadam, opinii Ci dawać nie muszę (jestem zadowolony) bo sam użytkujesz i wiesz na co ten kij stać. Co do szczytówek to fakt, sa bardzo delikatne i kapryśne - łatwo obciąć im "łeb" :D Mi odpukać, jeszcze się nie udało :P Za to kuzyn sciął dwie ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #3 dnia: 06.02.2019, 11:31 »
Nevisa z tego co się orientuję ma chyba jeszcze mjmaciek. Może też coś Ci podpowie

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #4 dnia: 06.02.2019, 11:42 »
Nevisa z tego co się orientuję ma chyba jeszcze mjmaciek. Może też coś Ci podpowie

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

To ten temat http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8987.0

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #5 dnia: 06.02.2019, 11:43 »
Nevisa z tego co się orientuję ma chyba jeszcze mjmaciek. Może też coś Ci podpowie

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

To ten temat http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8987.0
O to to mi chodziło

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #6 dnia: 06.02.2019, 12:06 »
Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem, wątek o Nevisem czytałem, filmiki Ani również oglądałem. Rozum podpowiada Nevis, a serce Delphin... Może wypowie się jeszcze ktoś kto śmigał  Delphinem 360 klasycznymi koszykami.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #7 dnia: 06.02.2019, 12:12 »
Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem, wątek o Nevisem czytałem, filmiki Ani również oglądałem. Rozum podpowiada Nevis, a serce Delphin... Może wypowie się jeszcze ktoś kto śmigał  Delphinem 360 klasycznymi koszykami.

Ja machałem na rzece 50gr plus zanęta i kijek dał radę. Rzuty około 50m nie robiły na nim większego wrażenia. Dalej rzucać nie próbowałem (na 50m użyłem ok 70% maksymalnej mojej siły wyrzutu). Początkowo się bałem, że coś strzeli, ale nic takiego nie miało miejsca. Cięższymi zestawami nie rzucałem w obawie o kijek.
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #8 dnia: 06.02.2019, 12:24 »
Mario to już jakiś konkret, dzięki. Kurde nie dziwię się kobietom, że godzinami się zastanawiają jaki ciuch kupić, skoro ja już kilka dni się bije z myślami jaką wędkę wybrać. Chyba rzucę monetą. :D
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #9 dnia: 06.02.2019, 12:52 »
Mario to już jakiś konkret, dzięki. Kurde nie dziwię się kobietom, że godzinami się zastanawiają jaki ciuch kupić, skoro ja już kilka dni się bije z myślami jaką wędkę wybrać. Chyba rzucę monetą. :D

Myślę, że co nie kupisz z tych propozycji, to będziesz zadowolony :) Zapomniałem dopisać, że oczywiście łowiłem na najtwardszą z tych galaretowatych szczytówek. Mi one akurat odpowiadają, bo fajnie i łatwo je napiąć (nie przesuwając zbytnio zestawu), ale na rzekę trochę za miękkie :P

Ps. Nie łowiłem w nurcie tylko na sporym spowolnieniu, zestawy praktycznie stały i koszyczki 30gr by pewnie się nadały
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #10 dnia: 06.02.2019, 13:25 »
Delphinem 3,6 m rzucałem koszykami typu bullet 30g + towar. Uzywałem tylko tej sredniej szczytówki z carbon-glasu. Tak samo jeśli chodzi o metode podajniki 30g + towar.
Poczatkowo bałem sie, czy nie złamię kija, ale po pierwszych rzutach widac, ze nie ma sie czego bac. Przy siłowym zarzucie methoda latała na jakieś 80 m, koszyk bullet odrobinę bliżej.

Zadnej szczytówki nie złamałem, fajnie pokazują za to brania, bo mozna je napiąc bez obawy o przesuwanie zestawu.

Jesli chodzi o narzekania co do lamliwości szczytówek, to moim zdaniem chodzi tu o ich miękkość - latwiej sie wyginają, więc latwiej oplątuje się o nie żyłka i trach.. Same w sobie, jeśli się uwaza przy zarzucie, czy żyłka sie nie owinęła wokół szczytówki na pewno nie pękną.

Zwróc lepiej uwage na wyważenie wędki, to wg mnie jest jej najwieksza wada. U mnie Fox Eos 7000 dawał poziom dopiero ok. 20 cm od zakonczenia dolnika.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #11 dnia: 06.02.2019, 13:53 »
No właśnie kwestia wyważenia, posiadam okumę longbow 640 i Map carptek4000, obawiam się że nie podołają w tej kwestii, a kreciołów na razie nie zamierzam zmieniać.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #12 dnia: 06.02.2019, 14:13 »
Niby wedke trzymasz na podporkach i w ogole, ale mnie to drażniło..
Porównaj wage Fox Eos 7000 i Twoich kołowrotków, wtedy bedziesz wiedzial, czy bedzie lepiej, czy gorzej niż u mnie 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #13 dnia: 06.02.2019, 22:20 »
Cześć, co do Delphina nie miałam z nim styczności, ale Nevisy mam dwa i są to kijki, które bardzo mi leżą.
1. NEVIS Vanity Carp Feeder 360 120g stosuję na duże dystanse, spokojnie 100 metrów rzuty, przelotki duże z podstopnicami, kijek mocny, ale nadal finezyjny, ładna głęboka praca, pod klasyk i metodę. Rzeki też się nie boi.

2. Nevis Vanity Carp Feeder 330 90g stosuje również do metody i klasyka, duża finezja z zapasem mocy, delikatny, cienki blank, ładnie sie ładuje w rzucie, dosyć szybko gaśnie, to taki kijek zadaniowy, nie boję się nim zdrowo machnąć, a nawet skromne rybki czuć dosyć dobrze na kijku. Daje spore emocje, zarówno pod 0.5 kg jak i 10 kg.

Lubię kijki Nevisa, leżą mi i już dobrze je wyczułam. Mam porównanie z Trabucco Selectorem czy Flagmanem Shermanem Pro to Nevis jest mi jednak najbliższy, ale to kwestia upodobań :) tak jak ktoś już wyżej napisal Delphin i Nevis to dwie dobre pozycje, której nie wybierzesz to raczej spełni oczekiwania :thumbup:
Ania

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nevis kontra Delphin
« Odpowiedź #14 dnia: 06.02.2019, 23:11 »
Dzięki Aniu za  wyczerpującą odpowiedź odnośnie Nevisa.
Wędkarska Pasja 🎣