Autor Wątek: Klikający spigot  (Przeczytany 2092 razy)

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Klikający spigot
« dnia: 17.02.2019, 12:08 »
Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem? Chodzi o klikający spigot, machając wędką na sucho jest podobnie. Wędka była już raz odsyłana, prawdopodobnie wymieniony 2 skład (wnioskuję po obecności karteczki z oznaczeniem przelotek). Wędka po wymianie elementu nie była nad wodą. Nie znam się na tym, ale mam obawy że to może być źle wklejony spigot. Czy powinienem coś z tym robić? Z góry dziękuje za pomoc.


Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2019, 12:15 »
Nie wiem w czym jest tutaj problem, jednak kiedyś taki sam dźwięk wydawała wędka, nowa przy podbijaniu. Napisałem maila do sklepu opisując problem. Sprzedawca odpisał, że jest to najprawdopodobniej świeży lakier i z czasem przestanie wydawać takie dźwięki. Rzeczywiście wędka przestała wydawać te dźwięki.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2019, 12:32 »
Wg mnie coś jest nie tak. Prawdopodobnie tak jak mówisz, źle wklejony. Miałem w rękach kilka spinów na spigocie i w żadnych nic nie klikało.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2019, 12:51 »
To jest niedopuszczalne. Klika element który powinien być osadzony w składzie wędki nieruchomo. To może się pogłębić. Ja bym reklamował lub spróbował dać do jakiegoś fachmana od naprawy wędek. Kwestia jak szybko potrzebujesz wędki. 

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2019, 13:27 »
Bardzo dziękuje za opinie, już myślałem że jestem jakimś strasznie upierdliwym kupującym któremu wszystko przeszkadza :) Skontaktuję się ze sprzedawcą, trochę jestem zdenerwowany, że drugi raz będę musiał odesłać kija z tego samego powodu...

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2019, 15:13 »
Marcin, na forum zwracamy się do siebie po imieniu. Doceniamy Twoje dobre wychowanie, jednak będzie lepiej, gdy potraktujesz forumowiczów jak kumpli. Szacunek można okazać na wiele innych sposobów, więc luzik ;)
Jacek

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #6 dnia: 17.02.2019, 15:28 »
Będę miał to na uwadze przy kolejnych wypowiedziach :) Tak w ramach żartu, myślałem że na forum na ty przechodzi się po napisaniu 30 wiadomości, mam 20, stąd te zwroty PAN/PANI :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #7 dnia: 17.02.2019, 15:33 »
Po napisaniu 30 wiadomości zazwyczaj przechodzi się na "piszesz bzdury, nie rozumiesz, bredzisz" ;) Ale nie tutaj.
Jacek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #8 dnia: 17.02.2019, 16:32 »
To moje pytanie jest proste. Czy da się naprawić "klikanie", luz na spigocie? Dodam, że jest dość spore. Dla pracowni to nie powinien być problem?
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline marek25

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #9 dnia: 17.02.2019, 17:03 »
To moje pytanie jest proste. Czy da się naprawić "klikanie", luz na spigocie? Dodam, że jest dość spore. Dla pracowni to nie powinien być problem?


Niekoniecznie, dałem kiedyś do znanej pracowni właśnie klikający spigot, niestety cała operacja naprawy zakończyła się niepowodzeniem. W związku z czym, jeżeli masz taką możliwość to odeślij.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #10 dnia: 17.02.2019, 19:19 »
Ciekawe, podzwonię i popytam na początek, która pracownia się tego podejmie abym się nie denerwował jak im nie wyjdzie.
Myślałem, że to zwykła sprawa naprawić łączenia składów.
Np. Nadlać żywicą, rozbroić, zrobić np. omotkę i zalać.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #11 dnia: 17.02.2019, 21:39 »
Z kiepsko wklejonym spigotem nie jest tak łatwo, bo czasem ani go wyrwać, ani uzupełnić kleju. W każdym razie to denerwujący mankament.
Jacek

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 381
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #12 dnia: 17.02.2019, 22:59 »
Może klikać spigot ale może też przelotka na pierwszym lub drugim składzie. A spigot gdy próbujesz poruszyć nim ręcznie rusza się?
Czasami zdarza się że po wewnętrznej stronie spigotu (tej której nie widzisz) pozostało włókno które nie jest doklejone.
Można to dokleić przy pomocy rzadkiej żywicy i strzykawki z igłą od strony dolnik tylko... trzeba się trochę namęczyć.
Jeśli kij na gwarancji to oddać ;)
Pozdrawiam
Adamos Carmelos-elemelos

P.S  Obejrzałem filmik- oddaj na gwarancji... Nie warto bawić się w naprawę, chyba że już po gwarancji i kij dużo wart.
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #13 dnia: 17.02.2019, 23:10 »
Wędka nie jest nowa, nie jest na gwarancji.
Startowa lekko pstryka (lecz to lakier). Łączenie jest dosyć luźne. Bardzo głęboko wchodzi i mocno wyczuwalny luz. 
Zobaczę czy nie wyskoczy przy rzucie. W tym momencie jest mocno narażone na pęknięcie przy holu, ponieważ nie zachowuje swojej sztywności na łączeniu.
Im więcej ruchów - tym bardziej się poszerzy otwór lub pęknie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 381
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klikający spigot
« Odpowiedź #14 dnia: 17.02.2019, 23:26 »
(...) Zobaczę czy nie wyskoczy przy rzucie. W tym momencie jest mocno narażone na pęknięcie przy holu ponieważ nie zachowuje swojej sztywności na łączeniu.
Im więcej ruchów - tym bardziej się poszerzy otwór lub pęknie.
Wg mnie nie ryzykuj- wyłącz ją z łowienia do czasu naprawy. Spigot na tyle rusza się że wchodzi cały do środka dolnego składu?
Może trzeba go ponownie wkleić?
Skąd jesteś? Pisz na priva- jakby coś to obejrzę i może uda mi się coś doradzić?
Zdalnie trochę ciężko.
Adam
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby