Autor Wątek: Metoda z PVA  (Przeczytany 29829 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #45 dnia: 11.09.2015, 20:43 »
Ten patent jest mi znnay, na Gold Valley tak łowi kilku i można tak wygrać zawody, zwłaszcza, że przy zestawie jaki miał Steve Ringer nie ma tak dobrego samozacięcia...

Jednak mam wątpliwości czy da radę na większej głębokości - to jednak wersja wyczynowa na karpiowe komercje. Aczkolwiek nie szkodzi nic zrobić torebki w wersji XL do podajnika ESP... Hm... Kolejny sposób do sprawdzenia! s7 :thumbup:
Lucjan

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #46 dnia: 15.05.2017, 12:43 »
Panowie, odświeżę temat. Popatrzcie co znalazłem, może to uściśli okres w którym ta modyfikacja "Method feeder" powstała, rok 2011, może ma ktoś ten numer AnglersMAIL żeby potwierdzić?

http://www.anglersmail.co.uk/product-reviews/tackle-news/nisa-feeda-leads-are-a-method-feeder-leap-11705

Ja właśnie czekam na swoje siatki, dojdą na dniach i zamierzam w tym sezonie łowić właśnie z nimi. Czy w waszych miksach które stosujecie w tych kiełbaskach dodajecie suchej zanęty? Sprzedawca opisał siatkę którą kupiłem jako gęstą, więc zanęta nie powinna się wysypywać, tylko jak by to się zachowywało na dnie?

Może ożywimy dyskusję? Jak wam się ta metoda sprawdza? Co ładujecie do swoich kiełbasek? Macie jakieś przemyślenia po poprzednim sezonie?


Edit, kolejny artykuł, niestety niedatowany: http://www.ukmatchangler.com/match/articles/reviews/nisa/pvafeeder.php


Zdecydowanie 2011 :D Właśnie znalazłem świetny materiał na YT:

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #47 dnia: 15.05.2017, 12:49 »
Na zanęte raczej się nie nastawiaj bo na 99% wyleci. Z mojej leci pył z pelletów jak się ocierają o siebie ale sól kamienna już nie.
Bartek_wola zwrócił ostatnio uwagę na poruszony pellet z Lorpio jako dodatek i myślę, że bedzie lepszy niż zanęta.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #48 dnia: 15.05.2017, 12:54 »
Na zanęte raczej się nie nastawiaj bo na 99% wyleci. Z mojej leci pył z pelletów jak się ocierają o siebie ale sól kamienna już nie.
Bartek_wola zwrócił ostatnio uwagę na poruszony pellet z Lorpio jako dodatek i myślę, że bedzie lepszy niż zanęta.

Sól też planuje, widziałem ją u Seby na filmie z PVA. A Wy macie tą siatkę MicroMesh czy standard? Wypada wam zanęta nawet jak upchacie ją mocno?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #49 dnia: 15.05.2017, 12:54 »
cyt."Co ładujecie do swoich kiełbasek?"
Ja lubię wieprzowinke a dokładnie karczek wieprzowy + kawałek boczku wieprzowego + wołowinkę = wszystko mielę w maszynce dodaje przyprawy do smaku.... i już mam ulubione kiełbaski.... :facepalm: 8) :P :'( ;) :-X :beer:
Maciek

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #50 dnia: 15.05.2017, 13:05 »
Na zanęte raczej się nie nastawiaj bo na 99% wyleci. Z mojej leci pył z pelletów jak się ocierają o siebie ale sól kamienna już nie.
Bartek_wola zwrócił ostatnio uwagę na poruszony pellet z Lorpio jako dodatek i myślę, że bedzie lepszy niż zanęta.

Sól też planuje, widziałem ją u Seby na filmie z PVA. A Wy macie tą siatkę MicroMesh czy standard? Wypada wam zanęta nawet jak upchacie ją mocno?
Ja mam zwykłą siatkę ale moim zdaniem żeby nie wypadła zanęta musi to być worek PVA (taki a'la plastik).
Ja wrzucam różne pellety od 2-8mm + sól. Teraz żałuję, że nie kupiłem w Drapieżniku Lava Rocks bo one by świetnie pasowały.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #51 dnia: 15.05.2017, 13:35 »
Do siatek można dawać zanętę, jeśli jest przygotowana jak do Metody. Ja używam miksu 50/50 i się on dobrze sprawdza. Ostatnio zacząłem kombinować z Lavą Rocks, i chmura jest niezła, aczkolwiek drobinki wypadają w małym stopniu przez oczka.

Niestety, nie dane mi było w tym roku dobrze sprawdzić siatek, bo trafiam wciąż w beznadziejną pogodę, a i sesji o wiele mniej. Jednak jestem przekonany o tym, że to dobra opcja. Ostatnio wrzuciłem torebkę do wody, i okazało się, że pellet testowy 3 mm z pelletem karpiowym 2 mm i kilkoma 6 mmm wygląda na dnie po prostu rewelacyjnie. Grunt to odpowiednia przynęta.

Polecam kombinacje z dwoma kolorami pelletu, używanie też albo pelletu pikantna kiełbasa przy brudniejszej wodzie, lub też żarówiastych przynęt przy czystszej. To jest jak latarnia dla ryb :) Dodatkowo użycie pop upów 2-3 cm nad podajnikiem jest ekstra, wg mnie to też daje więcej brań...

Moje obserwacje są jednak takie, że ten typ łowienia jest dobry przy nastawianiu się na większe ryby. Jeżeli łowimy karasie, jazie, mniejsze liny, leszcze - to często Metoda jest znacznie lepsza, zarówno pod względem szybkości i łatwości użycia, jak też i kosztów. Jednak przy zasiadkach za większą rybą, torebki są po prostu rewelacyjne. Można dac miksu, pelletów suchych i białych na ten przykład - co daje pod wodą ekstra efekt. Trudno tak połowić Metodą, zestawy karpiowe to też i więcej zachodu.

Nie polecałbym woreczków tutaj, ilość PVA jaki zostaje na gumce jest ogromna, użycie do łatwych też nie należy. Jednak same woreczki są genialne przy zestawie z ciężarkiem znowu. Tu zaletą jest możliwość włożenia większej ilości towaru, oraz co istotne, mocnego dipowania :)
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #52 dnia: 15.05.2017, 14:02 »


Do siatek można dawać zanętę, jeśli jest przygotowana jak do Metody. Ja używam miksu 50/50 i się on dobrze sprawdza. Ostatnio zacząłem kombinować z Lavą Rocks, i chmura jest niezła, aczkolwiek drobinki wypadają w małym stopniu przez oczka.

Czyli do siatek dajesz zanętę już nawilżoną?
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #53 dnia: 15.05.2017, 14:33 »
Też w tym roku spróbuję na poważnie łowić tym sposobem.
;)

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #54 dnia: 15.05.2017, 15:09 »
Na zanęte raczej się nie nastawiaj bo na 99% wyleci. Z mojej leci pył z pelletów jak się ocierają o siebie ale sól kamienna już nie.
Bartek_wola zwrócił ostatnio uwagę na poruszony pellet z Lorpio jako dodatek i myślę, że bedzie lepszy niż zanęta.

Sól też planuje, widziałem ją u Seby na filmie z PVA. A Wy macie tą siatkę MicroMesh czy standard? Wypada wam zanęta nawet jak upchacie ją mocno?

Mam MicroMesh 37 mm z Ali, link: 

https://pl.aliexpress.com/item/Environmental-protect-PVA-fishing-mesh-Net-Universal-Refill-25MM-37MM-Micromesh-for-Carp-Fishing-Tubes-and/32547226407.html?spm=2114.13010608.0.0.pBaIVl

Jak dla mnie bardzo fajna. Stosunek ceny do jakości też na plus. Tylko czekałem na nią ponad 60 dni :/...
Wcześniej używałem siatki od Mikado, jednak ma ona zdecydowanie większe dziurki i mniejsze pelletu lubiły wyskakiwać. Do tej mogę napchać sporo towaru i porządnie ubić, nic nie wyleci.

Co do samej metody łowienia, jest świetna. Kombinacje pelletów, możliwości dipowania, lavowania :P . Sprawdza się na głębszej wodzie niż standardowa metoda. Lubie rzucić na drugiej wędce właśnie woreczek z PVA jako konkurencja dla metody.
Co do większych ryb, tutaj główne skrzypce gra przynęta. Jeśli zakładam pikantną kiełbasę 8mm i PVA mały karpik też weźmie. Dletego lubie na włosie mieć coś większego 12 lub 14mm :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #55 dnia: 15.05.2017, 15:25 »


Do siatek można dawać zanętę, jeśli jest przygotowana jak do Metody. Ja używam miksu 50/50 i się on dobrze sprawdza. Ostatnio zacząłem kombinować z Lavą Rocks, i chmura jest niezła, aczkolwiek drobinki wypadają w małym stopniu przez oczka.

Czyli do siatek dajesz zanętę już nawilżoną?

Dokładnie, nie ma sensu dawac suchej, bo będzie pracować, a to nie jest raczej pożądane.


Co do większych ryb, tutaj główne skrzypce gra przynęta. Jeśli zakładam pikantną kiełbasę 8mm i PVA mały karpik też weźmie. Dletego lubię na włosie mieć coś większego 12 lub 14mm :P

Trzeba kombinować. Zdecydowanie są dni, gdzie pellet 14 mm nie łowi, a 12 mm już tak. Tutaj może być kilka prób uzasadnienia. Jedną z nich jest to, że ryba omija duże kąski a łyka sam pellet mniejszy, który albo zasysa razem z mniejszymi (przez przypadek), lub też podejrzliwie podchodzi do większej przynęty. Póki co pellet 12 mm łowi u mnie z sześć ryb a pellet 14 mm jedną, w takiej gdzieś proporcji. Niestety, złoża 'dwunastek' topnieją jak śnieg w maju... :)
Lucjan

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #56 dnia: 15.05.2017, 15:35 »
Bartek, Michał, dzięki za info

Luk, a ta nawilżona nie rozpuszcza Ci siatki? Rozumiem że robisz je bezpośrednio nad wodą?

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #57 dnia: 15.05.2017, 15:37 »




Do siatek można dawać zanętę, jeśli jest przygotowana jak do Metody. Ja używam miksu 50/50 i się on dobrze sprawdza. Ostatnio zacząłem kombinować z Lavą Rocks, i chmura jest niezła, aczkolwiek drobinki wypadają w małym stopniu przez oczka.

Czyli do siatek dajesz zanętę już nawilżoną?

Dokładnie, nie ma sensu dawac suchej, bo będzie pracować, a to nie jest raczej pożądane.


Ja robię je w domu stąd nie dodaje zanęty bo mokra by je rozpuściła.
Nad wodą może latem będę kręcił bo ostatnio za mokro było :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #58 dnia: 15.05.2017, 15:54 »
Michał, zanęty na mączkach nie rozpuszczają PVA, mi się to nie zdarzyło przynajmniej. Mają sól w składzie, dlatego to dobrze działa ;)
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda z PVA
« Odpowiedź #59 dnia: 15.05.2017, 16:55 »
Kolejna kiełbasa będzie z taką zanętą ale to dopiero na Zlocie bo szybciej już nie dam rady pojechać na ryby :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm