Autor Wątek: Mikado Black Draft Picker 300/40 g  (Przeczytany 23705 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #30 dnia: 29.01.2016, 22:56 »
Raczej nie ma obaw o szczytówki podczas wyrzutu. Ja do najdelikatniejszej spokojnie stosowałem 20-30 gr koszyki i nic się nie działo.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #31 dnia: 30.01.2016, 02:08 »
NIe ma obawy o sama szczytówkę, kije są tak skonstruowane, że blank tutaj pracuje, sama szczytówka się nie złamie, zawsze się wygnie, sam ciężar koszyka 'przejdzie' dalej. Na pewno czułe pickery o małym cw przy większych obciążeniach staja się 'kluskowate' - i traci się możliwość celnego i pewnego zarzucania. Jednak z tego co widziałem i miałem w rękach, cw jest zazwyczaj zaniżane. W moich wszystkich pickerach koszyk 45 gram z zanętą dawał się dobrze zarzucać.
Lucjan

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #32 dnia: 20.02.2016, 19:24 »
Po przeczytaniu pochlebnych recenzji również zakupiłem Black Drafta 300. Zamówiłem w sklepie Eldorado. Zawsze zaznaczam, żeby wędkę dobrze sprawdzić przed wysyłką. Pierwsza wysyłka się opóźniła bo wędka, która miała być do mnie wysłąna miała mieć uszkodzoną porcelankę w którejś przelotce. Myślę sobie ok, może się zdarzyć, lepiej, że zauważyli przed wysyłką. Kij w końcu do mnie dotarł parę dni temu. Na pierwszy rzut oko wszystko w porządku. Jutro miałem go przetestować nad wodą więc założyłem kołowrotek i zacząłem nawijać nową żyłkę. Parę ruchów korbką i na podłodze wylądowała pokruszona porcelanka z drugiej przelotki od dolnika :-\ Napisałem do sklepu, zobaczymy na ile rzetelnie podejdą do tematu. To już druga taka historia z tym kijem w moim przypadku (licząc z tym, który nie został wysłany) i przyznam, że moje zaufanie do tego kija zostało mocno nadszarpnięte :-\ Zaczynam żałować, że nie zainwestowałem w wyższą półkę niż Mikado....

W takiej sytuacji jak moja chyba nie przysługuje mi już zwrot towaru?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #33 dnia: 21.02.2016, 01:48 »
Po przeczytaniu pochlebnych recenzji również zakupiłem Black Drafta 300. Zamówiłem w sklepie Eldorado. Zawsze zaznaczam, żeby wędkę dobrze sprawdzić przed wysyłką. Pierwsza wysyłka się opóźniła bo wędka, która miała być do mnie wysłąna miała mieć uszkodzoną porcelankę w którejś przelotce. Myślę sobie ok, może się zdarzyć, lepiej, że zauważyli przed wysyłką. Kij w końcu do mnie dotarł parę dni temu. Na pierwszy rzut oko wszystko w porządku. Jutro miałem go przetestować nad wodą więc założyłem kołowrotek i zacząłem nawijać nową żyłkę. Parę ruchów korbką i na podłodze wylądowała pokruszona porcelanka z drugiej przelotki od dolnika :-\ Napisałem do sklepu, zobaczymy na ile rzetelnie podejdą do tematu. To już druga taka historia z tym kijem w moim przypadku (licząc z tym, który nie został wysłany) i przyznam, że moje zaufanie do tego kija zostało mocno nadszarpnięte :-\ Zaczynam żałować, że nie zainwestowałem w wyższą półkę niż Mikado....

W takiej sytuacji jak moja chyba nie przysługuje mi już zwrot towaru?
Jak masz folie i wszystko to masz na zwrot. 14 dni

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #34 dnia: 21.02.2016, 19:58 »
Nawet jeśli uszkodzeniu uległa przelotka mogę zwrócić towar w ciągu 14 dni?

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #35 dnia: 21.02.2016, 20:29 »
Nawet jeśli uszkodzeniu uległa przelotka mogę zwrócić towar w ciągu 14 dni?

To nie podawaj, że podczas nawijania żyłki, tylko, że wyleciała podczas pierwszego otwarcia i wyjmowania wędki z pokrowca (o ile taki jest).
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #36 dnia: 21.02.2016, 20:31 »
Tak nie powinno być problemów. Przelotka to nic ja. Pod koniec września ubiegłego roku zakupiłem 2 Speedcasty 12 60g od Shimano (żałuje że nie wybrałem Matchpro względy transportowe) i na pierwszym wypadzie oba kije pękły na łączeniach wada fabryczna. Dokonałem zwrotu i nikt mi problemów nie robił. Więc nie tylko naszym zdarzają się wpadki a prawo jest takie że mamy prawo zwrotu towaru który jest niezgodny z opisem lub posiada wadę a ta przelotka to ewidentna wada.

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #37 dnia: 22.02.2016, 08:08 »
Ja miałem taką samą przygodę z Black Draftem kupionym w Eldorado, odebrałem kijek ze sklepu bo jest stacjonarny u mnie w mieście, miałem wrażenie że dobrze go obejrzałem na miejscu. 

W domu jeszcze raz go rozłożyłem żeby zobaczyć jak wyważy go kołowrotek i dopiero zobaczyłem wytłuczoną przelotkę,
zadzwoniłem od razu do sklepu i na następny dzień miałem już nowy kijek, nie było żadnego problemu z wymianą.

 
Marcin

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #38 dnia: 26.02.2016, 18:04 »
Myślę, że firma Abramis nie zrobi żadnych problemów i dostaniesz nową wędkę. W zeszłym roku kupiłem match Mikado dla teścia, chyba to była Mikado Tachibana. Wędka pękła na pół podczas holu karpia około 0.5 kg. Troszeczkę się zmartwiłem tym faktem, jak podejdzie do tego serwis. Podczas rozmowy telefonicznej nikt nawet mnie nie zapytał o okoliczności uszkodzenia towaru. Kazali zapakować i odesłać na adres firmy. Po kilku dniach nowa wędka była u teścia. Myślę i mam nadzieję, że u Ciebie też się tak zakończy.
Grzegorz > Kołobrzeg

_luwro

  • Gość
Odp: Mikado Black Draft Picker 300/40 g
« Odpowiedź #39 dnia: 21.03.2016, 00:22 »
Szybkie pytanie :) czy u was podczas zwijania zestawu piszczą przelotki? Jeśli nie, to jak myślicie, dlaczego tak się u mnie dzieje? Najczęściej tak mam podczas zwijania zestawu na sucho, czyli przed zarzuceniem.