Autor Wątek: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA  (Przeczytany 92107 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #30 dnia: 11.11.2015, 16:34 »
Teraz w tej ceni to pewnie bym się skusił, ale już wcześniej coś zamówiłem innego.
Z poważaniem Marcin

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #31 dnia: 11.11.2015, 16:46 »
Teraz w tej ceni to pewnie bym się skusił, ale już wcześniej coś zamówiłem innego.
:beer:

Serce mówi "bierz", a rozum "po co Ci 6 kołowrotek jak można łowić na dwie wędki"

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #32 dnia: 11.11.2015, 16:47 »
To nie wędkarskie podejśćie! >:O Serce nie kłamie. :D
Arek

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #33 dnia: 11.11.2015, 17:10 »
E tam,
Diagnoza brzmi - silne uzależnienie
Tak silne,że następuje reakcja wyparcia
 8)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #34 dnia: 11.11.2015, 18:29 »
W Askarii jest jeszcze w dobrej cenie Shimano Baitrunner X-aero 4000 za 540 zł :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #35 dnia: 12.11.2015, 00:13 »
Ja użytkuję 2 sztuki. Pierwszy na tyle mi się spodobał, że zakupiłem drugiego.

W jednym żyłka mi jakoś się zaplątała, czy gdzieś podeszła... nie pamiętam już. Wiem, że mocno zaciąłem albo też miałem jakąś większą rybę i kołowrotek mocno zapiszczał, jakby go zarzynano ???
Potem trochę popiskiwał. Rozkręciłem więc rolkę kabłąka, przesmarowałem i gra. Może gdzieś łożysko się przydarło, bo wiem, że mocno wtedy go przeciążyłem.

W drugim musiałem założyć jedną najcieńszą podkładkę kontrującą (dostępne w zestawie), żeby nawijanie było perfekcyjne. Mam na tym punkcie bzika :-)

Trzeba przyznać, że kołowrotki nawijają naprawdę dobrze. Poszerzone szpule sprawiają, że żyłka jest w świetnej kondycji.
Dla mnie super kołowrotki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #36 dnia: 13.11.2015, 23:23 »
Tak samo ja. Zakupilem 1 potem 2. I jak na ta chwile nie zamienie ich na inne. W dalszym ciagu polecam.
Arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #37 dnia: 13.11.2015, 23:26 »
Tak samo ja. Zakupilem 1 potem 2. I jak na ta chwile nie zamienie ich na inne. W dalszym ciagu polecam.
Qarg! Witaj z powrotem! Fajnie znowu Cię tu widzieć! :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #38 dnia: 13.11.2015, 23:32 »
Arek wrócił po dłuższej przerwie! :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #39 dnia: 18.11.2015, 11:34 »
Spodobał mi się ten kołowrotek od pierwszego wyjrzenia :D Cena powala ale promocja w revenie sprawia że ostro się nad niem zastanawiam. Byłby to mój najdroższy sprzęt poza fotelem ale i tak trochę przeraża mnie jak się rozkręciłem w tym roku :-\

Dziś byłem pomacać tą internetową miłość ale była tylko w wersji match. Waga match pasowała idealnie do mojego selektora master xs 360/75 ale jest on trochę cięższy niż ten feeder... Czy te 40 gramów będzie miało duże znaczenie? Następną wędkę chcę kupić krótszą(3-3,3) więc powinien krótszą wędkę wyważyć idealnie.

Pracuje faktycznie super, brak luzów. Szpula szeroka i nie ma w całym Ravenie kołowrotka feeder/match o równie szerokiej szpuli. A właśnie na poprawie odległości rzutów mi zależy. Podkładki super sprawa... idealne wręcz
Trochę nie spodobał mi się plastik zabezpieczający przed wkręcaniem się żyłki pod kołowrotek. Wygląda to licho i wydaje mi się nie do końca spasowane bo spora dziura jest więc nie wiem czy faktycznie się to sprawdza. Uświadomcie mnie bo nie miałem z takim urządzeniem do czynienia i moja wiedza o kołowrotkach też jest słaba.

Też trochę się zastanawiam czy mając taki kołowrotek i taka średnicę szpuli rzuty na krótkie dystanse nie są trochę utrudnione?

Myślę że ten kołowrotek również będzie mi pasował do mojego matcha a właściwie floata. Nie wiem czym on się różni poza wagą i podwójną korbą od wersji match?

Jakby cena była ta sama to zastanawiałbym się nad wersją z wolnym biegiem bo pokryłby również moje rzeczne zapotrzebowanie ale waga mnie trochę przeraża bo wtedy już chyba do krótszych kijów jak 360 będzie słaby? Oraz baitrunner ma mniejsze przełożenie a miał być to kołowrotek pod zawody więc wysokie przełożenie tutaj też jest plusem zarówno w match jak i feeder.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #40 dnia: 18.11.2015, 12:07 »
Spodobał mi się ten kołowrotek od pierwszego wyjrzenia :D Cena powala ale promocja w revenie sprawia że ostro się nad niem zastanawiam. Byłby to mój najdroższy sprzęt poza fotelem ale i tak trochę przeraża mnie jak się rozkręciłem w tym roku :-\

Dziś byłem pomacać tą internetową miłość ale była tylko w wersji match. Waga match pasowała idealnie do mojego selektora master xs 360/75 ale jest on trochę cięższy niż ten feeder... Czy te 40 gramów będzie miało duże znaczenie? Następną wędkę chcę kupić krótszą(3-3,3) więc powinien krótszą wędkę wyważyć idealnie.

Pracuje faktycznie super, brak luzów. Szpula szeroka i nie ma w całym Ravenie kołowrotka feeder/match o równie szerokiej szpuli. A właśnie na poprawie odległości rzutów mi zależy. Podkładki super sprawa... idealne wręcz
Trochę nie spodobał mi się plastik zabezpieczający przed wkręcaniem się żyłki pod kołowrotek. Wygląda to licho i wydaje mi się nie do końca spasowane bo spora dziura jest więc nie wiem czy faktycznie się to sprawdza. Uświadomcie mnie bo nie miałem z takim urządzeniem do czynienia i moja wiedza o kołowrotkach też jest słaba.

Też trochę się zastanawiam czy mając taki kołowrotek i taka średnicę szpuli rzuty na krótkie dystanse nie są trochę utrudnione?

Myślę że ten kołowrotek również będzie mi pasował do mojego matcha a właściwie floata. Nie wiem czym on się różni poza wagą i podwójną korbą od wersji match?

Jakby cena była ta sama to zastanawiałbym się nad wersją z wolnym biegiem bo pokryłby również moje rzeczne zapotrzebowanie ale waga mnie trochę przeraża bo wtedy już chyba do krótszych kijów jak 360 będzie słaby? Oraz baitrunner ma mniejsze przełożenie a miał być to kołowrotek pod zawody więc wysokie przełożenie tutaj też jest plusem zarówno w match jak i feeder.

Podpytaj Mateo o ten kręciołek bo go posiada. Ja mam wersję Match i serio sprawuje się bezproblemowo, pracuje płynnie bez luzów. Hamulec bajka. Macałem obydwa kręciołki i wersja Feeder troszkę bije ze względu na pojedynczą korbę. Jednak Match lepiej jest wyważony przez korbkę. Za cenę jaka jest w Raven to bym brał praktycznie z zamkniętymi oczyma. Ja przymierzam się do niego do feedera 3,35 m lub Daiwa TDR 3000, która waży 335 gramów czyli podobnie do Aero Feeder. Praktycznie nie zauważysz tych 40 gramów mniej a na pewno wyważy Ci wędkę 3,3 m.
Darek

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #41 dnia: 18.11.2015, 15:51 »
Spodobał mi się ten kołowrotek od pierwszego wyjrzenia :D Cena powala ale promocja w revenie sprawia że ostro się nad niem zastanawiam. Byłby to mój najdroższy sprzęt poza fotelem ale i tak trochę przeraża mnie jak się rozkręciłem w tym roku :-\

Dziś byłem pomacać tą internetową miłość ale była tylko w wersji match. Waga match pasowała idealnie do mojego selektora master xs 360/75 ale jest on trochę cięższy niż ten feeder... Czy te 40 gramów będzie miało duże znaczenie? Następną wędkę chcę kupić krótszą(3-3,3) więc powinien krótszą wędkę wyważyć idealnie.

Pracuje faktycznie super, brak luzów. Szpula szeroka i nie ma w całym Ravenie kołowrotka feeder/match o równie szerokiej szpuli. A właśnie na poprawie odległości rzutów mi zależy. Podkładki super sprawa... idealne wręcz
Trochę nie spodobał mi się plastik zabezpieczający przed wkręcaniem się żyłki pod kołowrotek. Wygląda to licho i wydaje mi się nie do końca spasowane bo spora dziura jest więc nie wiem czy faktycznie się to sprawdza. Uświadomcie mnie bo nie miałem z takim urządzeniem do czynienia i moja wiedza o kołowrotkach też jest słaba.

Też trochę się zastanawiam czy mając taki kołowrotek i taka średnicę szpuli rzuty na krótkie dystanse nie są trochę utrudnione?

Myślę że ten kołowrotek również będzie mi pasował do mojego matcha a właściwie floata. Nie wiem czym on się różni poza wagą i podwójną korbą od wersji match?

Jakby cena była ta sama to zastanawiałbym się nad wersją z wolnym biegiem bo pokryłby również moje rzeczne zapotrzebowanie ale waga mnie trochę przeraża bo wtedy już chyba do krótszych kijów jak 360 będzie słaby? Oraz baitrunner ma mniejsze przełożenie a miał być to kołowrotek pod zawody więc wysokie przełożenie tutaj też jest plusem zarówno w match jak i feeder.

Podpytaj Mateo o ten kręciołek bo go posiada. Ja mam wersję Match i serio sprawuje się bezproblemowo, pracuje płynnie bez luzów. Hamulec bajka. Macałem obydwa kręciołki i wersja Feeder troszkę bije ze względu na pojedynczą korbę. Jednak Match lepiej jest wyważony przez korbkę. Za cenę jaka jest w Raven to bym brał praktycznie z zamkniętymi oczyma. Ja przymierzam się do niego do feedera 3,35 m lub Daiwa TDR 3000, która waży 335 gramów czyli podobnie do Aero Feeder. Praktycznie nie zauważysz tych 40 gramów mniej a na pewno wyważy Ci wędkę 3,3 m.

Cześć. Posiadam zarówno Aero Feeder 4000 FA, jak i Baitrunner X-Aero 4000 FA. Użytkuję je od kilku miesięcy i do tej pory działają bezproblemowo. Aero feeder pasuje idealnie do pickera cw.-35 gr, będzie też pasował do matcha. ( nie trzeba popadać w skrajności i kupować kolejnego dedykowanego kołowrotka do matchówki, posiadając ten model, chyba że się jest bogatym, choć producentom o to właśnie chodzi :) ) Natomiast w moim odczuciu kołowrotek ten nie za bardzo nadaje się do rzecznego feederowania koszykami 60 i więcej gram. Tu o wiele lepiej sprawdza się baitrunner- ze względu na przełożenie jest mocniejszy i wogóle sprawia wrażenie solidniejszego i pewnie jest(waga). Do plusów tego kołowrotka zaliczam też wolny bieg, co czyni go na pewno uniwersalniejszym od Aero Feeder. Obydwa kołowrotki użytkowałem na rzece Tamizie, zarówno w dzień, jak i w nocy i stąd moja, podkreślam subiektywna opinia. Moim zdaniem Aero feeder został zaprojektowany pod kątem zawodów (przełożenie) do pickera i lekkiego feedera na wody stojące( do metody idealny).
Najlepiej mieć dwa :D, lecz jeśli musisz wybrać jeden, a  bardziej zależy Ci na uniwersalności i będziesz łowić w rzekach cięższymi koszyczkami, lub z gruntu z sygnalizatorem, albo w nocy, bez dwóch zdań polecam Baitrunnera.
Pozdrawiam
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #42 dnia: 18.11.2015, 17:08 »
Osobiście polecam do feedera wersję Baitrunner, ten wolny bieg często się przydaje. Mialem kupić 2 sztuki feederow ale wziolem 2 Baitrunnery. Po za tym mam jeszcze wersję match i spin, i jestem bardzo z nich zadowolony. Quarg i Jassiek mogą to potwierdzić  :)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #43 dnia: 19.11.2015, 10:56 »
Dzięki Panowie za podpowiedz. Mateo wzywany do tablicy :D

Cześć. Posiadam zarówno Aero Feeder 4000 FA, jak i Baitrunner X-Aero 4000 FA. Użytkuję je od kilku miesięcy i do tej pory działają bezproblemowo. Aero feeder pasuje idealnie do pickera cw.-35 gr, będzie też pasował do matcha. ( nie trzeba popadać w skrajności i kupować kolejnego dedykowanego kołowrotka do matchówki, posiadając ten model, chyba że się jest bogatym, choć producentom o to właśnie chodzi :) ) Natomiast w moim odczuciu kołowrotek ten nie za bardzo nadaje się do rzecznego feederowania koszykami 60 i więcej gram. Tu o wiele lepiej sprawdza się baitrunner- ze względu na przełożenie jest mocniejszy i wogóle sprawia wrażenie solidniejszego i pewnie jest(waga). Do plusów tego kołowrotka zaliczam też wolny bieg, co czyni go na pewno uniwersalniejszym od Aero Feeder. Obydwa kołowrotki użytkowałem na rzece Tamizie, zarówno w dzień, jak i w nocy i stąd moja, podkreślam subiektywna opinia. Moim zdaniem Aero feeder został zaprojektowany pod kątem zawodów (przełożenie) do pickera i lekkiego feedera na wody stojące( do metody idealny).
Najlepiej mieć dwa :D, lecz jeśli musisz wybrać jeden, a  bardziej zależy Ci na uniwersalności i będziesz łowić w rzekach cięższymi koszyczkami, lub z gruntu z sygnalizatorem, albo w nocy, bez dwóch zdań polecam Baitrunnera.
Pozdrawiam

Fakt nie ma co się dać zwariować ale trochę jestem na to podatny ;) Teraz łowię matchem z lżejszym kołowrotkiem który jeszcze gorzej mi wyważa match ale nie narzekam. Piszesz że będzie odpowiedni też do pickerka 35gr... nawet takiego 2,7m?

Tak właśnie się zastanawiałem czy nie wziąć wolnego biegu bo jednak na nocki albo rzekę może się przydać ale wtedy zaburzam już to po co go chcę kupić czyli zawody na wodzie stojącej. W tym roku na rzece byłem 2 razy(na dodatek na mojej rzece 60gr wystarczy a i na 40-50gr z łukiem utrzymam zestaw) a na nocce może ze 3. Do tego mam jeden kołowrotek do feedera z wolnym biegiem i karpiówkę z wolnym biegiem więc sobie poradzę.
W przyszłym roku pewnie przede mną sporo zawodów jak jeszcze zaczniemy organizować zawody Mazovia Fishing Team. Myślę że kołowrotek mi się sprawdzi... ale najgorsza jest cana
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #44 dnia: 19.11.2015, 11:12 »
Skoro w swoim arsenale masz już maszynki z wolnym biegiem, a potrzebujesz sprzętu na zawody, których jak piszesz będzie sporo, oraz do matcha, Aero feeder będzie lepszym wyborem. W tym wypadku większe przełożenie i mniejsza waga niż Baitrunner, przemawiają zdecydowanie na jego korzyść. Wolny bieg jest tu zbędny. Sam go używam przy kiju 3m. Cw. 35 gr. Do pickera 2.7 tez będzie odpowiedni.
Pozdrawiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy