Autor Wątek: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja  (Przeczytany 21732 razy)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #30 dnia: 05.11.2015, 17:06 »
Wspaniała robota. :thumbup:
Będę się musiał rozejrzeć za tymi kulkami " Crazy Cilinic".
Dwa kolory w jednym opakowaniu (samo w sobie plus), ciekawe zapachy.
Dzika róża, to może być dobre na lina.
Boguś Barton łowca wspaniałych leszczy, zachwala  zapach dzikiej róży na liny właśnie ( Sprzedaje min atraktor o taki zapachu).
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Grzes77

  • Gość
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #31 dnia: 05.11.2015, 17:17 »
Pyza :thumbup: i szacunek za taką prezentację :bravo:.
Co do wymiarów kulek i pelletów, to wszystkie z biegiem czasu tracą wodę, schną przez co się kurczą, tylko zależne jest od składników, czy więcej będzie ubytków, czy mniej. Ktoś, kto robił swoje kulki wie o co mi chodzi, zobaczcie jak kulki wyglądają zaraz po ugotowaniu, potem z biegiem czasy stają się coraz mniejsze, to logiczne.
Firmy nie są w stanie obliczyć kiedy towar będzie kupiony i podają wartości na moment opuszczenia produkcji.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #32 dnia: 07.11.2015, 12:00 »
Pyza :thumbup: i szacunek za taką prezentację :bravo:.
Co do wymiarów kulek i pelletów, to wszystkie z biegiem czasu tracą wodę, schną przez co się kurczą, tylko zależne jest od składników, czy więcej będzie ubytków, czy mniej. Ktoś, kto robił swoje kulki wie o co mi chodzi, zobaczcie jak kulki wyglądają zaraz po ugotowaniu, potem z biegiem czasy stają się coraz mniejsze, to logiczne.
Firmy nie są w stanie obliczyć kiedy towar będzie kupiony i podają wartości na moment opuszczenia produkcji.

Dziękuję kolegom, że moja wypociny się Wam podobają :) staram się jak mogę.

Grzes77 - masz rację, zgadzam się z Tobą w 100% przy wyrobie kulek. Ale te które są w sprzedaży są wcześniej testowane, mierzone, ważone i zawsze jest możliwość -/+ , ale nie taka różnica... Dam Ci przykład po zdjęciach.

A więc:

Kulki GO firmy Starbaits, zakupione przeze mnie, jak widzisz 10 mm na opakowaniu. A w rzeczywistości zobacz jaką mają średnicę.


Tutaj inny smak i zapach.


I znów masz inny smak i zapach.


A miały być 10 mm, tak byłyby odpowiednie do połowu na metodę. A tak są po prostu za duże do tej metody. Myślę, że pomylili się na nadruku, bo moim zdaniem powinny mieć 14 mm na opakowaniu.


A tutaj kulki Barkley - 12 mm. Zawsze robi się kulki ciut większe, że po dłuższym leżakowaniu trochę z nich schodzi. W zależności jakie składniki zostały użyte do produkcji kulek. A tu widzisz po tych kulkach Barkley'a, że tak trzymają się mniej więcej swojej miary. Większość kulek nie jest mniejsza niż opisane na opakowaniu - czyli 12 mm.








Tak więc widzisz, tutaj zdjęcia z innej firmy przynęt. Miały być 10 mm, a jest więcej, nawet po upływie czasu. Kupiłem je celowo do metody z podajnikiem, miało być 10 mm inaczej to sobie wyobrażałem. One są za duże do połowu na metodę. Przynajmniej na wodach, gdzie ja łowię. Lepiej się sprawdzą na rzekę, przy dłuższym przyponie, lub ewentualnie łowiąc w nocy.





Tu jest więcej niż 10 mm, ale zmierzyłem w najszerszym punkcie przynęty - na jej brzegu - reszte na zdjęciach mierzyłem w środkowym punkcie - czyli najwęższym. Na zdjęciach jest średnica i wysokość przynęty.









A tu kulki - produkty Sonubaits - bardziej zbliżone do rzeczywistości. Po upływie czasu, utrzymują swój wymiar. Zobaczcie sami:
10


8


10


8


10


8


10


8


Widzicie sami po zdjęciach, że kulki Sonubaits 10 mm po upływie czasu, trochę się skurczyły i zmieniły średnicę na ciut mniejszą, zaś 8 mm co były w pudełeczku razem z 10 mm, są ponad wymiar 8 mm, jak napisane na opakowaniu, ale to producent zrobił na pewno większą średnicą niż 8 mm, dlatego kulki są zbliżone do swoich wymiarów. 

A więc kulki Radical, które są nowym produktem i nie przeleżały w sklepach powinny trzymać się wymiaru, tak jak część kulek zaprezentowane przeze mnie, mieć ciut ponad 9 mm tak jak pokazałem na zdjęciach, zaś ta kulka po prawej Crazy Clinic, też powinna być taka sama a nie mieć ponad 1 mm mniej niż 9 mm. Błąd w sztuce lub w oznakowaniu produktu.


A tutaj korki firmy Solar jest idealnie - 14 mm - ale to Pop Up, do tego są wykorzystywane inne składniki, więc to już jest inny temat.




Namierzyłem się ponad 100 kulek a by uzyskać najbardziej przybliżoną miarę - czyli średnicę i wysokość kulek. Jeśli ktoś się zdecyje na kulki jednej z tych firm, to ma już na ręku pokazane jak co wygląda wymiarowo. :)

Pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #33 dnia: 07.11.2015, 12:26 »
Sylwek, kiedy Ty na to wszystko czas znajdujesz ??? Normalnie mistrz... :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #34 dnia: 07.11.2015, 12:27 »
Sylwek a nie masz problemu z wyborem przynęty na łowisku, bo mając taką ilość przynęt zaczyna się robić metlik w głowie, na co dzisiaj łowić. Na co mogą brać, a może na tą, nie pewnie ta będzie lepsza a może na tą spróbuję itd.

Grzes77

  • Gość
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #35 dnia: 07.11.2015, 12:30 »
Kto by się spodziewał takich szopek, chyba od przyszłego roku wrócę do swoich wyrobów, bo mi trochę brakuje tego gotowania, no i już mam gdzie to robić, dom nie ucierpi ;).
Jestem pełen podziwu inwencji i zaangażowania, :thumbup: to minimum, jaki mogę Ci dać, ciekaw jestem co następnym razem pokażesz, pozdrawiam ;).

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #36 dnia: 07.11.2015, 12:35 »
Sylwek a nie masz problemu z wyborem przynęty na łowisku, bo mając taką ilość przynęt zaczyna się robić metlik w głowie, na co dzisiaj łowić. Na co mogą brać, a może na tą, nie pewnie ta będzie lepsza a może na tą spróbuję itd.

Sławek, dużo przynęt noszę ze sobą nad wodę, Nie wożę a noszę. Mam problem z tym, bo ciężko się dopasować w danym dniu do łowiska. Mam mętlik w głowie, bo za dużo jest wszystkiego. A jeżeli już trafię z przynętą w dany dzień w łowisko, kończę łowienie i czas wracać do domu. I dlatego nic nie łowię i to jest problem. Jakbym miał 1 - 2 przynęty, efekty byłyby lepsze, ale trzeba próbować, żeby się w łowisku wkomponować.

Muszę już kończyć, bo mi sklep wędkarski zamkną, a muszę kupić rosówki na jutrzejszy wypad za Miętusem :D

Pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #37 dnia: 07.11.2015, 14:15 »
Pyza - A jak Ci się cała ta gama pelletów i kulek sprawdza na pzw ?, bo u mnie cienko, klasyk wygrywa tzn kuku lub białe.
Krzysztof

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #38 dnia: 07.11.2015, 14:53 »
Pyza - A jak Ci się cała ta gama pelletów i kulek sprawdza na pzw ?, bo u mnie cienko, klasyk wygrywa tzn kuku lub białe.

Krzysiek odniosę się do Twojego pytania za chwilę :)

Chciałem powiedzieć, że właśnie wróciłem z miasta - wyszedłem, żeby kupić rosówki (takie czerwone glisty, żyjące w ziemi :D ) na jutrzejszy wyjazd. Jeden sklep wędkarski był już zamknięty, bo czynny do 13. W drugim już nie było. W trzecim były, ale gdy zobaczyłem cenę 950 zł za 10 szt tego przysmaku na ryby, stwierdziłem, że za drogo. Dawno nie kupowałem tego towaru, więc nie znałem ceny. Potrzebne mi były 3 paczki - więc poszłoby 30 zł za 30 szt tego rarytasu. Stwierdziłem, że dziś u mnie pada, to wieczorem wyskoczę i nazbieram rosówek, trochę wysiłku i 30 zł zostanie w kieszeni. W razie co, na jutrzejszy wyjazd, jakbym dziś nie nazbierał rosówek, wezmę podrywkę i spróbuję złowić żywce, żeby móc coś na hak nałożyć na jutrzejsze wędkowanie. Bo, żeby rybę złowić lub spróbować złowić coś musi być na haku. ;)

Krzysiek, co do tych przynęt, odniosę się do tych przynęt, które przedstawiłem dziś na zdjęciach.

Starbaits te 10 mm, a w rzeczywistości 14 mm - kicha, nic na te kulki nie złowiłem, przynajmniej na nie mało łowiłem, bo są za duże do metody z podajnikiem.

Barkley bardzo dobre kulki, nie istniejącej już firmy, ale już o tym wiecie - zmieniła nazwę na Carp Only. Produkcja, że ta sama, ale to zawsze inne miejsce zamieszkania przez firmę. Kulki coś tam u mnie łowią, mowa oczywiście w każdym wydaniu o wodach PZW i ogólnodostępnych, tam gdzie ja łowię. Myślę, że kulki Barkley wielkości 10 mm byłyby idealne do metody, a tak na 12 trzeba czekać dłużej na branie.

Sonubaits te kulki, które przedstawiłem na zdjęciach, pięknie wyglądają - kuszą, wabią - jak cukierki dla dzieci. Na moich wodach w ogóle się nie sprawdzają, słabe efekty. Widzicie po zawartości opakowania - mało ich używam - wolę pelety z tej firmy. Lepiej się u mnie spisują. A na kulki te na moich wodach naprawdę słabiutko. Szkoda było pieniędzy wydawać na tą przynętę.

Mainline dumbelki - bardzo dobre przynęty, ale też się rozczarowałem, za duże do metody z podajnikiem na moich wodach gdzie łowię. Są za grube i za szerokie do tej metody, muszę z tą przynętą pokombinować. Coś obciąć, coś zaokrąglić, coś wykroić i wtedy daje jakiś efekt. Jednak bardzo dobre przynęty, szczególnie nocą. Za równo na duże jeziora jak i rzeki. Ale inną metodą łowienia.

Pierwszy rok łowię na metodę i mam już jakieś przemyślenia co do zanęt i przynęt na moich łowiskach, tam gdzie łowię. Mam parę fajnych przynęt i zanęt, które już mi się wielokrotnie sprawdziły, przy tej metodzie połowu. Kukurydza i robak  - zawsze będą dobrą przynętą, ale jak i na kukurydzę i robaka, możesz skusić się zarówno mała jak i duża ryba. Zaś na większe pelety i kulki proteinowe, na moim łowisku, zauważyłem, że mniejszych ryb niż 30 cm nie łowiłem. A próbowałem łowić wcześniej na pinke lub białego robaka. Zapinały mi się na hak płotki po 10 - 15 cm oraz leszczyki. Więc w tym roku szukam, próbuje różnych przynęt. Stwierdziłem, że kulki Sonubaits ładnie się tylko prezentują, wyglądają i pachną, ale słabo pracują. Wolę mini kulki firmy ZOOM, które pracują w wodzie, rozpadają się i są o wiele tańsze i na moich wodach skuteczniejsze. Ale to jest mój pierwszy rok z tą metodą pożyjemy, spróbujemy i zobaczymy. I powiem jeszcze jedno, ryby na moim łowisku wolą kolory trochę ciemniejsze, takie bardziej matowe niż odblaskowe, kolorowe. Powiem tak: tak jakby wyblakłe, robią lepsze rezultaty na moich wodach.

Pozdrawiam Sylwek

PS. Pelety 8 - 10 mm, kulki 8 - 12 mm, wyższe wymiary łowienie przeważnie w nocy. To są najskuteczniejsze wymiary przynęt stosowanych na moich wodach. Ryba tak jak i człowiek - jednego dnia mamy ochotę np na hamburgera a na drugi dzień na zwykłe kanapki czy tosta. Tak samo jest z rybami - warto mieć przy sobie kilka sprawdzonych przynęt. A jak nam nie pomoże, wystarczy jedna kulka styropianu na haku i będziemy mieć super rybę. Kto by się spodziewał - zwykły styropian. A wiele wyjazdów miałem już w swym życiu i miałem niezłą zabawę z rybami na tę przynętę.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #39 dnia: 13.11.2015, 17:23 »
Witam!

Dziś Wam zaprezentuję dalszą część testów nad kulkami Radical od A do Z.

Dzisiaj mam wolny czas, to poświęcę kilka godzin na obserwacji kulek w wodzie (NIE JEST GAZOWANA!!) dla lepszej widoczności użyłem zwykłej czystej wody z butelki (niegazowana woda). Zobaczymy jak reagują na wodę :) czy się kurczą czy nie puchną. Ile wytrzymają na gumce lub włosie. Użyję do tego
Vampir Garlic jedna na włosie druga na gumce
Yellow Zombie w tej samej kombinacji - dumbelek
Dirty Devil też na włosie i gumce.
Skupiłem się dziś na 3 zapachach.

Start!

Godzina 9








Godzina 10









Godzina 11









Godzina 12









Godzina 13









Godzina 14









Godzina 15











I na chwile obecną to tyle, cały czas kontroluję przebieg sytuacji. Resztę zdjęć w razie katastrofy testowanych przynęt podam wieczorem, lub zostawie je na noc i zdam relacje i zdjęcia jutro rano. jak widzicie zacząłem od temperatury 19 oC. Potem woda się nagrzała do 20 o C + coś ponad. Oczywiście grzeniki zakręciłem w domu, żeby utrzymać stałą temperaturę testowanych przynęt. Już coś się zaczyna dziać. Yellow Zombie od razu puściły kolor - jak można zauważyć na zdjęciach. Dirty Devil coś się wykrusza - z przynęty widać wystające robaki, jeden już odpadł - leży na dnie kieliszka. A że w przyszłym roku skupię się na łowieniu tymi przynętami, po to ten test.

Dodam jeszcze, że kulki po tylu godzinach w wodzie nadal pachną. A czosnek z miętą czyli Vampire Garlic tak jakbym wyjął prosto ze słoiczka - tak pachną. Już trochę zmiękły, ale sądzę, że jeszcze trochę wytrzymają na włosie lub gumce.

Poobserwujemy i zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o wasze komentarze :)


Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #40 dnia: 13.11.2015, 17:55 »
Jak zwykle super robota :bravo: :bravo: :bravo:
Andrzej

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #41 dnia: 13.11.2015, 17:58 »
Jak zwykle super robota :bravo: :bravo: :bravo:

Witam!

Dziękuję za uznanie :)

masz ode :thumbup: żeby Ci się rozmnożyły :-[
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #42 dnia: 13.11.2015, 18:37 »
Jak zwykle super robota :bravo: :bravo: :bravo:

Witam!

Dziękuję za uznanie :)

masz ode :thumbup: żeby Ci się rozmnożyły :-[
Zastanawiam się nad zakupem ich na wiosenne wypady i dlatego obserwuję tą prezentacje.
Mam zamiar kupić Vampir Garlic i Yellow Zombie.
Andrzej

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #43 dnia: 14.11.2015, 13:30 »
Witam!

Prezentuję Wam dalszą część testu :)

Bo wiecie, jak coś już zaczynam to chcę to w jakiś sposób skończyć, a nie zostawić bez słowa.

Godzina 16








Godzina 17








Godzina 1740
Jak widzicie odpadła kulka z gumki Vampire Garlic


Godzina 18








Godzina 19








Godzina 20








Godzina 21








Godzina 22








Godzina 23








Godzina 24








Godzina 1 w nocy









No i na tym bym zakończył na dziś, pora się przespać. Nie zarwę nocy na teście. mówi się trudno. Kulki przetrzymam do rana i się zobaczy co z tego wyniknie.

              7 godzin później, po nocy         

Kulki nadał były. Jak widzicie po zdjęciach

Godzina 8









Nadal były po nocy przynęty były na haku i pracowały. Musiałem mieć kilka spraw do załatwienia w dzisiejszym dniu, więc nie miałem czasu na robienie zdjęć. Więc postanowiłem je potrzymać kilka godzin na haku, do godziny 13.

Godzina 13








Tutaj widok na przynęty z góry


Tutaj kulki po wyjęciu. Widzicie jak wyglądają.






Tutaj już je sam rozkruszyłem, żeby sprawdzić zawartość kulki po tylu godzinach w wodzie (28 godzin!!)






Podsumowując:

Wygląda to przyzwoicie. Dobrze trzyma się na włosie i gumce. Dobrze nadają do metody z podajnikiem. Po tylu godzinach w wodzie nadal pachną bardzo intensywnie, puściły w kieliszkach z wodą kolor. Po 28 godzinach lekko wyblakły, ale po zgnieceniu ich w środku nadal był intensywny kolor kulki i zawartość użytych w nich składników. Widzicie z resztą po zdjęciach, oceńcie sami, kulki które kupiłem spełniają moje oczekiwania na wody gdzie na nie będę łowił.

Dziękuję, może trochę za długo, za dużo zdjęć, ale nie chciałem mieć wątpliwości co do tych przynęt.

Uważam, że będą hitem przy tej metodzie połowu, wspomnicie moje słowa! ;)

Pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Odpowiedź #44 dnia: 14.11.2015, 21:59 »
omg...chyba bardzo Ci się nudziło :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/