Autor Wątek: "Francuski murzynek"  (Przeczytany 13517 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
"Francuski murzynek"
« dnia: 20.11.2015, 16:25 »
"Francuski murzynek" pewnie wielu wam skojarzyło się to z pysznym ciastem które gdzieś tam kiedyś piekła wasza babcia a może nawet żona podając wam kawałek do łóżeczka z lekką niespodzianką ;).

Muszę was zmartwić że nie chodzi tu wcale o żadne wypieki a o pieszczotliwie nazwany przez moją skromną osobę długo wyczekiwany kręciołek R-Feeder RIVE 4000.

Spełniając prośbę kilku osób z forum postanowiłem wstawić kilka zdjęć i co nie co o nim napisać .

Na początek standardowy opis podany przez producenta  w/w modelu :

- aluminiowa szpula
- węglowa konstrukcja
- 11 łożysk
- przedni hamulec
- idealne nawijanie żyłki
- precyzyjna blokada obrotów wstecz
- dodatkowa aluminiowa szpula , identyczna jak główna

Wybrany rozmiar "Francuskiego murzynka" to 4000 o pojemności 0,28 - 180m. I tutaj moje małe spostrzeżenie , na stronie producenta ilość zwijanej żyłki podczas obrotu to 0,75m a zaś na pudełku 0,65m ? Waga "ciasteczka" to zaledwie 0,420g :P

Czego wcale się nie spodziewałem to , to że w pudełku znajdował się pokrowiec na kręciołek o czym nigdzie nie jest wspomniane ;D.

Na sam rzut oka można zauważyć  że kręciołek jest prawie cały kompletnie black. Zero, nic jakichkolwiek oznaczeń tudzież wytycznych na temat ów kręciołka , jedynie "wycięty" napis RIVE na szpuli, za równo na głównej jak i zapasowej. Klips metalowy, a nie jak to bywa plastikowy, część korbki pokryta a'la karbonem a "rękojeść" przyjemną w dotyku pianką.

Przebywając sam na sam z "Francuskim murzynkiem" oko w "oko" spostrzegłem że wywarł on na mnie pozytywne wrażenie. Subtelny, cichy można by rzec spokojny w pracy, dopracowany pod każdym nawet najmniejszym szczegółem i "francuską" precyzją 8)
Brak jakichkolwiek minusów narzuca mi myśl ??? że będzie nam  się długo i przyjemnie razem pracować. A spędzone liczne godziny na wodą będą do nas powracać  przy długich zimowych wieczorach przepełnionych ciepłem rozgrzanego do czerwoności kominka......koniec :D :bravo: .....i żyli długo i szczęśliwie :-* :flowers:

A teraz kilka zdjęć........

Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #1 dnia: 20.11.2015, 16:26 »
c.d.j.
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2015, 16:27 »
c.d.j.
Z poważaniem Marcin

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #3 dnia: 20.11.2015, 16:41 »
Możesz zdradzić ile kosztował i gdzie został zakupiony ?
Swoja drogą w Twoim opisie jest pomyłka - waga kołowrotka 0,420g ? Chyba kg
 Czy są dostępne mniejsze modele ?
Produkowany we Francji czy na dalekim wschodzie ?
Pozdrawiam - Gienek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #4 dnia: 20.11.2015, 17:14 »
Martinus, czy mógłbyś podać zewnętrzną średnicę szpuli na rancie dolnym i górnym? I napisać coś więcej o spasowaniu poszczególnych elementów? Czy są luzy na koszu i korbce? Czy kręci sucho, maślanie, czy z lekkim oporem? Jak zbija kabłąk? Czy rolka prowadząca prowadzi się dobrze? Jak z hamulcem, czy nie szarpie? Zrobiłeś piękną robotę, szacunek, ale gdybyś znalazł chwilkę czasu na moje rozpasane pytania, to fajno  :beer:

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #5 dnia: 20.11.2015, 17:30 »
Muszę przyznać, że zadałeś konkretne pytania i bardzo ciekawe ! :thumbup:

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #6 dnia: 20.11.2015, 17:31 »
Ja mam troszkę z innego źródła , ale najszybciej można dostać u Kacpra :

http://rive-sklep.pl/221,kolowrotek-r-feeder.html

jak już zapewne zauważyliście , występuję w 3 rozmiarach : 3000-4000 oraz 5000.

Wagę kręciołka podawałem zgodnie z opisem na pudełku jak i również na stronie producenta.

Jeśli chodzi o produkcję , hmmm dobre pytanie , muszę sam się dowiedzieć ;D. Mój dotarł do mnie prosto z fabryki/magazynu z Francji. Patrząc na niego i jak jest dopieszczony śmiem stwierdzić że na pewno nie składał go skośno-oki :)
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #7 dnia: 20.11.2015, 17:45 »
Martinus, czy mógłbyś podać zewnętrzną średnicę szpuli na rancie dolnym i górnym? I napisać coś więcej o spasowaniu poszczególnych elementów? Czy są luzy na koszu i korbce? Czy kręci sucho, maślanie, czy z lekkim oporem? Jak zbija kabłąk? Czy rolka prowadząca prowadzi się dobrze? Jak z hamulcem, czy nie szarpie? Zrobiłeś piękną robotę, szacunek, ale gdybyś znalazł chwilkę czasu na moje rozpasane pytania, to fajno  :beer:

Konkretne pytania ;), nie wiem czy mi się uda precyzyjnie odpowiedzieć :P

Jeśli chodzi o średnicę , w wolnej dłużej chwili postaram się to zbadać .

Po pierwszej "randce" nie spostrzegłem aby gdziekolwiek występowały jakiekolwiek luzy oraz najmniejsze nawet nie dopasowanie poszczególnych elementów, chyba że ze mnie taki wędkarz :P

Żyłka główna jeszcze nie "przypięta", więc trudno mi napisać o rolce prowadzącej oraz o ewentualnych szumach , jak to zazwyczaj bywa w Ryobi. Hamulec na sucho nie szarpie ;) a ustawienia to dla mnie innych wymiar , moim skromnym zdaniem precyzyjny.

Ale oczywiście nie ma to jak sprawdzenie go nad wodą :narybki:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #8 dnia: 20.11.2015, 17:50 »
"Luz na koszu " tzn ?? Jeśli chodzi o samą korbkę - zero luzu. Wykluczone kręcenie na sucho, raczej stwierdziłbym "maślane z mm oporem", bardzo ładnie pracuje.
Z poważaniem Marcin

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #9 dnia: 20.11.2015, 18:02 »
Luz na koszu - łapiesz palcami rotor w dolnej części i uruchamiasz nadgarstek  :Dx Przynajmniej ja tak robię. Co do reszty - dzięki. Wygląda na to, że Rive trzyma poziom. Ale o rolkę i wymiary szpuli się upomnę - wiem, upierdliwy jestem  8) Ale kogo mam zapytać?  :beer:

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #10 dnia: 20.11.2015, 18:14 »
Spoko nie ma problemu. Rolkę to na sucho sprawdzę bo dokładniej to w pracy kręciołka nad wodą ,a tutaj to szczerze nie wiem kiedy nastąpi :narybki: Kogo masz zapytać ??? :-[ Kurcze , zatkałeś mnie . Pewnie samego Mistrza Świata Didiera Delaanoy, albo poczekać kiedy z nim się prześpię :D...oczywiście chodziło mi o kręciołek O:) :)
Z poważaniem Marcin

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #11 dnia: 20.11.2015, 19:15 »
Uśmiałem się  :D  :thumbup:  :beer: Poczekam. Nie byle kto zajmuje Twoją uwagę  :P

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #12 dnia: 20.11.2015, 19:40 »
Fajny design ale obawiam się że pod szpulę nie raz nalezie Ci syfu przez ten śliczny napis :) Chociaż Rive to nie Prexer i na pewno o wszystkim pomyśleli ;) w sumie to i Prexery nie były złe ;)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #13 dnia: 20.11.2015, 20:15 »
Kurcze o tym nie pomyślałem wybierając go, że coś tam może się schować po tym napisem. Ale dzięki za uwagę , najwyżej wypiorę go w pralce :P :D
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #14 dnia: 20.11.2015, 22:53 »
Tak na dobranoc jeszcze raz przyjrzałem się tej "mulatce" z każdej strony :P  i potwierdzam to co wcześniej napisałem. Kręciołek bardzo precyzyjnie spasowany, każdy element jest dopasowany co do mm, nie zauważyłem żadnej nie równości, wypukłości itp.

Widocznie sporo czasu u nich trwało żeby wszystko grało i pasowało do siebie , nie wspominając o wyjedzony ślimakach :D

Z poważaniem Marcin