Autor Wątek: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska  (Przeczytany 89379 razy)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #15 dnia: 30.12.2014, 22:18 »
Jeszcze jest łowisko w Podolszu kolo Zatora,samo łowisko i jego urządzenie nie ma co zarzucić to coś cienko tam z rybom.http://www.lowisko-podolsze.pl/index.html

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #16 dnia: 31.12.2014, 13:10 »
A w którymś z tych łowisk można połowić jakieś inne ryby niż tylko karpie? Np. ładne liny czy płocie?
Ciekawe czemu u nas w większości tych łowisk dominuje karp.
A spinningowych komercji jest już chyba bardzo niewiele.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #17 dnia: 31.12.2014, 14:44 »
Na temat linów i płoci w komercji: ja nie wiem. W ostatnich 3 latach nastawiałem się raczej na średnie karpie (takie 4kg-12kg), jako przyłów trafiał się amur (największy 10kg), czasem karaś (do 32 cm), lub częściej jesiotry - sterlety (do 2,5kg). Czasem tylko widziałem jak ktoś wyciągnął lina ponad 1kg. Ale postaram się w roku 2015 trochę rozeznać sytuację i jak coś się dowiem to napiszę. Planuję około 20 wyjazdów na kilka zbiorników komercyjnych, popytam się i czasem spróbuję połowić na jedną wędkę mniejsze ryby.
eMB
PS: Najlepsze łowisko PZW na Śląsku i okolicy, z linami jakie znam to Sosina w Jaworznie (też dobre na szczupaka na jesień), dobry spławikowiec może tam porządnie połowić (trzeba tylko zlokalizować miejsce, oraz dobrze dobrać przynętę i zanętę - dużo roślinności podwodnej) i stare koryta Wisły od Zatora w stronę Krakowa. Z kolei kiedyś można było złowić gigantyczne płocie (szczególnie na wiosnę) na zbiorniku Dziećkowice, kiedyś tam łowiłem, teraz nie mam wystarczającej ilości czasu i zdrowia - dużo mięsiarzy (chłop żywemu nie przepuści...) - widziałem tam łowione płocie do 45 cm.
;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2015, 00:58 »
Na temat linów i płoci w komercji: ja nie wiem. W ostatnich 3 latach nastawiałem się raczej na średnie karpie (takie 4kg-12kg), jako przyłów trafiał się amur (największy 10kg), czasem karaś (do 32 cm), lub częściej jesiotry - sterlety (do 2,5kg). Czasem tylko widziałem jak ktoś wyciągnął lina ponad 1kg. Ale postaram się w roku 2015 trochę rozeznać sytuację i jak coś się dowiem to napiszę. Planuję około 20 wyjazdów na kilka zbiorników komercyjnych, popytam się i czasem spróbuję połowić na jedną wędkę mniejsze ryby.
eMB
PS: Najlepsze łowisko PZW na Śląsku i okolicy, z linami jakie znam to Sosina w Jaworznie (też dobre na szczupaka na jesień), dobry spławikowiec może tam porządnie połowić (trzeba tylko zlokalizować miejsce, oraz dobrze dobrać przynętę i zanętę - dużo roślinności podwodnej) i stare koryta Wisły od Zatora w stronę Krakowa. Z kolei kiedyś można było złowić gigantyczne płocie (szczególnie na wiosnę) na zbiorniku Dziećkowice, kiedyś tam łowiłem, teraz nie mam wystarczającej ilości czasu i zdrowia - dużo mięsiarzy (chłop żywemu nie przepuści...) - widziałem tam łowione płocie do 45 cm.

Łowiłem kiedyś na Dziećkowicach. Z brzegu oraz z łodzi, bo dostęp do wody ograniczony, więc większość wędkarzy skupia się przy tym parkingu.
Ale płocie rzeczywiście spore. Tylko to jest takie wielki zbiornik zaporowy (chyba 700 ha), gdzie ze spławiczkiem ciężko. Głównie z gruntu można powalczyć. Na łodzi kiedyś mnie tak poniosło z ciężarami, że szkoda gadać.

Na Sosinie nie łowiłem jeszcze. Może się wybiorę w 2015 :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2015, 01:10 »
Jeśli chodzi o dużą płoć to polecam Pławniowice wczesną wiosną zaraz po zejściu lodu. Każdego roku jest taki tydzień, czasem nawet dwa gdy biorą jak szalone . Najlepszym testem czy biorą jest ilosć wędkarzy nad wodą. Wielkość płoci 25-40cm
Rekord lina pochodzi z Dzierżna Dużego ( Rzeczyce) i pływają tam kolosy tyle że z marszu nie złapiesz, to jak wygrana w totka. Jedynie systematyczne sesje i znalezienie odpowiedniego miejsca dadzą sukces. Polecam brzeg w miejscowości Taciszów - zatoczki, kanałki
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #20 dnia: 04.01.2015, 01:19 »
Na Pławniowicach łowiłem. Wiem, że można ładnie połowić. Szczególnie na tych betonach. Ale presja tam jest ogromna właśnie wiosną.

No, Rzeczyce to mój niegdyś ulubiony zbiornik do karpiowania. No i rekordy linów stamtąd właśnie pochodzą.
Ale po powodzi, kiedy to otworzyli tamę, wiele ryby stamtąd poszło. Akurat ryba odbywała tarło w zatoczkach blisko tamy.
Jednak rybostan powoli się odradza. Karp ładnie się wytarł i jest już sporo małych pełnołuskich rzeczyckich karpi.
Niestety, nie dają im wytchnienia. Ostatnio mi się ktoś chwalił, że po 8-10 karpików łowił wiosną i jeździli tam na dwie zmiany, żeby jak najwięcej nałowić :(
Ciekawe, że już nie boją się ryby stamtąd jeść.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #21 dnia: 04.01.2015, 01:32 »
Myśmy tam kiedyś z kumplem lowiąc po jednym pikerze złowili w jeden ranek 150 karasi, najmniejszy 25 a największy 50cm. Wsadzaliśmy je do 3 metrowej zawodniczej siatki i niewiele miejsca w niej zostało :). Po wyjęciu ( w zasadzie wytaszczeniu siaty w dwójkę) gdy zaczełiśmy fotki robić zbiegło się kilku miejscowych pijaczków prosząc byśmy im te ryby dali do zjedzenia. Daliśmy im może z 15 karasi a ci naz zwyzywali od pedałów i idiotów że wypuszczamy ryby. Takie to uroku noo kill :P
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #22 dnia: 04.01.2015, 01:55 »
No niestety, głęboko zakorzeniona postawa jest nie do przejścia.
Jest ona zakorzeniona w całym społeczeństwie i z pewnością dla niejednego człowieka wielkiego umysłu nasza postawa uwalniania złowionych ryb byłaby niezrozumiała i budziła zastrzeżenia co do naszej normalności :) Taka kultura.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #23 dnia: 20.01.2015, 18:13 »
Panowie znacie łowisko uroczysko karpiowe w ligocie jak coś wiecie napiszcie
www.uroczyskokarpiowe.pl
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #24 dnia: 20.01.2015, 19:33 »
To jest kolo Czechowic. Mam kolegę karpiarza co tam jeździł w 2014 i był bardzo zadowolony (wywozi zestawy łódką zanętową), złapał dużo karpi 6 - 11 kg. Podobno są też duże leszcze. Ja się tam chcę wybrać w 2015.
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #25 dnia: 20.01.2015, 19:38 »
Luknołem na fora i piszą że woda godna miśki są do 15 kg a nawed wieksze
leszcze plocie jesiotry szczupy sandały
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #26 dnia: 20.01.2015, 20:08 »
Koledzy karpiarze tam jeżdżą.
Ostatnio kumple byli we dwóch i mówili, że po dwóch nockach mieli już dość ciągnięcia. Nie nadążali wywozić zestawów.
Tutaj możecie zobaczyć ile złowili :)

http://swiatkarpia.com/blogs/i-carp-meeting-uroczysko-karpiowe/202

Nie ma tam jeszcze wprawdzie bardzo dużych sztuk +15 kg, ale połowić z pewnością można :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #27 dnia: 20.01.2015, 20:13 »
Myśle tam z metodą na federki poćwiczyć ale nie omieszkam wziąść wiekszy kaliber kiji wziaść jak by co
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #28 dnia: 26.01.2015, 14:13 »
Napisz koniecznie o efektach. Ja prawdopodobnie dopiero tam zajrzę w lipcu (wcześniej mogę nie mieć wolnego w tygodniu, a w weekendy to w takich miejscach jest zazwyczaj istne szaleństwo). Słyszałem, że duże znaczenie ma to, na którym stanowisku będziesz łapał.
;)

Offline Wonski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • WMMF
  • Lokalizacja: Opolszczyzna, obecnie bliżej Czech
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #29 dnia: 14.03.2015, 12:40 »
Jest jeszcze Pstrążna między Rybnikiem a Raciborzem. Są tam dwa łowiska z czego jedno jest stricte karpiowe.
WMMF= waggler method method feeder = wędkarskie MMA