Autor Wątek: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)  (Przeczytany 117669 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #15 dnia: 04.12.2015, 11:15 »
Co do podajników 'przelotowych'.  Zacięcie następuje w ten sam sposób co przy zwykłym podajniku, napięta żyłka sprawia, że ryba podnosząc przynętę do pyska ma do czynienia z krótkim przyponem i przynęta odbija, hak zaś wbija się w dolną wargę. Przelotowy zestaw w niczym tu nie pomaga, ryba nie ciągnie przynęty po dnie. To nie jest płotka uciekająca z pinką w pysku... Właśnie włos i hak sprawia, że jest wszystko OK. Może to jakieś doświadczenia z łowienia na zwykłe zestawy i normalne haki? Warto jednak pomysleć o samej zasadzie działania i ją zrozumieć, wtedy jest łatwiej.

Co do łowisk i miejsc - ja pisałem o komercjach jak Różany Młyn. Większe łowiska moga mieć inną specyfikę. Na przykład na Bury Hill jest domek na wodzie, w którym jest biuro, sklep, bar i głębsza tez woda. Ryba często tam się koncentruje, bo jest tam cieplej. Są tez łowiska jak żwirownie  u mnie (Sonning, Twyford) - gdzie nie ma sensu w ogóle łowić blisko brzegu. Ryba jest tylko w dalszych partiach i trzeba zaczynać od takich 20-30 metrów. Faktycznie wiele zależy od temperatury. Bo ryba lubi chronić się przy zawadach, zwłaszcza karp. Jednak wybierze ona cieplejszą wodę raczej, a ta będzie zazwyczaj dalej od brzegu, tam gdzie są dołki. Jak przy brzegu jest głęboko i są zawady - wiadomo - tam można próbować. W ogólnym rozrachunku, mając typową komercję i powiedzmy  dwóch wędkarzy o kilka stanowisk dalej - lepiej planować szukanie ryb. Tak aby ich nie spłoszyć i nie wysłać sąsiadowi... Czyli krok po kroku...

Co do pop-upów. Musimy sobie zdać sprawę, że karp to ryba nie siedząca wcale przy dnie. Często, zwłaszcza na głębszych łowiskach, stoi w toni. Jeżeli mamy typową komercję i głębokość do 1.3-1.8 metra - to podejdzie ona do dna, OK... Ale jak mamy 3-4 metry - to karp może siedzieć na przykład metr, półtorej nad dnem! Dlatego zig rigi są tak skuteczne właśnie zimą. Coraz więcej brytyjskich wyczynowców zaczyna stosować karpiarskie podejścia i mają sukcesy. Warto to też sprawdzać!

Co do przynęt... Ja lubię moje trzy martwe białe na haku karpiowym nr 14, bo jest to uniwersalna przynęta. Płoć, wzdręga, leszcz mniejszy, większy, karp, lin, karaś - wszystko na to można złowić. Jednak co do przynęt typowo karpiowych - kolor ma duże znaczenie. Mi tez się sprawdza pellet pikantna kiełbasa zimą, ale jednak na białe wyniki są lepsze! Na pop-upy tez mam różne efekty - ale mam płytkie łowiska i trochę jednak mętne, nawet zimą. Obserwując prasę i spostrzeżenia wędkarzy - używają oni często rażących kolorów i na to mają najlepsze wyniki. Ale wiadomo - w takich łowiskach ryba zna dobrze kulki czy pellety. Na wodzie PZW polegałbym jednak na czymś sprawdzonym, na przykład  białych. Można próbować dodać jednego pływającego białego, można tez kombinować z kukurydzą na włosie, pływającą i podnosić zestaw...




W sumie to zachęciliście mnie do wyprawy na Bond Lake i kolejne testy na zimowej komercji tym razem... :) Już wiem co sprawdzać. Muszę zrobić sobie miks na bazie mielonego czarnego halibuta, kto wie, może ryba będzie wybierać właśnie mocno kaloryczna mieszankę?



Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #16 dnia: 04.12.2015, 11:30 »
Kilka obserwacji do połowu w zimnej wodzie.
Pogoda
jesienią , zimą , wczesną wiosną dla mnie to podstawa
jeżeli są przymrozki odpuszczam dlaczego w moich rejonach woda jest mocno wyziębiona i każdy ruch temperatury to złe brania.....
wybieram sie na rybki po fali przymrozku
Podstawa to brak wiatru dlaczego ot po prostu nie wyziębia wody...
Co do miejsc łowie na bardzo dużym akwenie i na podstawie jego opisze wnioski ma ponad 130 h
także to spora woda
bardzo atrakcyjne miejsca połowu to np spusty wody wystarczy 2 stopnie więcej niz na pozostałym akwenie to powoduje ze ryby biorą cala zime wiadomo nie stale ale trafiają sie dni świetnych brań u mnie to spust wody z oczyszczalni wody.
Następnym miejscem to spady górek na blatach w nasłonecznione dni szczególnie te południowe sporo karpi z takich gorek do grudnia złowiłem gdzie na pozostałych miejscówkach juz byla lipa.
Także kto powiedział ze konczy sezon niech lepiej wybierze sie na rybki  noz trafi sie fajny dzien.
Pamiętajmy jednak ze rybki zeruja chaotycznie i czesto wraca sie o kijku.
Maciek

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #17 dnia: 01.03.2016, 08:59 »
Łowisko zostało niedawno zarybione toną karpia. Do tego kilka sumów. W planach jest też podobno powiększenie łowiska - czyżby nowy właściciel, który zabrał się za rozwój? :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #18 dnia: 24.03.2016, 07:57 »
Witam :)
Koledzy mam dobre wieści, łowisko zostanie otwarte 25 i 26.03.2016 od godziny 12-18. Jeżeli pogoda dopisze, to i będzie otwarte też 27.03.2016 w godzinach od 12 do 18  :bravo:


http://lowisko-rozanypotok.pl/aktualnosci/  na stronie łowiska wyczytałem, że mają nowych ochroniarzy. Bez kiełbasy lepiej nie jechać, z ochroną trzeba się zaprzyjaźnić  :P
Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #19 dnia: 24.03.2016, 09:00 »
Tym otwarciem o 12 trochę psują moje plany, żeby jechać od rana w sobotę. Ale i tak zamierzam się tam pojawić :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #20 dnia: 26.03.2016, 07:50 »
Żadnej relacji nie widzę; czyżby nikt w piątek na otwarciu sezonu nie był?
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #21 dnia: 26.03.2016, 11:02 »
Skoro nikt nie był :( to chyba ja będę zmuszony ;) pojechać sprawdzić. czy rybki mnie jeszcze lubią :-\
Robert

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #22 dnia: 26.03.2016, 19:07 »
I jak? Byłeś na łowisku dziś?

Pozdrawiam Czarek
Pozdrawiam
Czarek


Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #23 dnia: 27.03.2016, 00:42 »
I jak? Byłeś na łowisku dziś?

Pozdrawiam Czarek

Byłem troszkę posiedziałem pooglądałem i pogadałem z właścicielami. Obiekt jeszcze sprzątają, bo mało rąk do pracy mają, ale już najważniejsze rzeczy porobili. Plany mają duże i ciekawe a i na uwagi gości są otwarci. Rybka może i nie dopisała, ale to zapewne moje braki umiejętności spowodowały taki piękny wynik (0). Woda czysta i zimna brzegi wykarczowane tak, więc mam gdzie jeździć już Panowie.
Ryby nie złapałem, ale chociaż widziałem :)

PS Sorki za kiepską, jakość. :(
Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #24 dnia: 27.03.2016, 16:31 »
To tam się pochwały! ;-) ja również byłem w sobotę na Rożanym i również miałem całe 0 ryb, a nawet brań.
Woda bardzo zimna i czysta (dolny staw) ale z tego co słyszałem to będą mieszać wodę z dolnego i górnego żeby się w górnym poprawiła.
Liczę, że kolejne kilka dni będzie ciepłe i się do 1 kwietnia trochę nagrzeje.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #25 dnia: 27.03.2016, 18:38 »
Michał, czyli sezon rozpoczęty? Obserwuję z niepokojem prognozę pogody na 1 kwietnia, bo codziennie się zmienia, a jak słowo się rzekło, to być trzeba... Widziałem w necie, że Bogucin już też otworzyli, czyli karpiowy sezon komercyjny rusza w okolicy Poznania. Tylko jak zawsze łowisko w Dąbrowie na końcu peletonu...
Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #26 dnia: 27.03.2016, 18:53 »
Otwarty, chociaż obyło się bez ryb, a tak chciałem wypróbować nowego Koruma ;-) jednak nawet Robert nic nie łowił, więc się pocieszam :-P
Pogoda faktycznie może być nieciekawa, ale czas nad wodą po takiej przerwie jest bezcenny ;-)
Dąbrowę w końcu muszę sprawdzić na porządnie, bo wcześniej nie miałem tam wyników, ale teraz trochę podniosłem umiejętności, więc może być lepiej.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #27 dnia: 27.03.2016, 21:49 »
Mogłem jednak Bacika rozłożyć  :( bo dzień wcześniej drobnicy ponoć nałowił jeden z braci H...

Edit
Po nocnych przemyśleniach i obejrzeniu filmu dochodzę do wniosku, że 🎣 powinienem szukać przy powierzchni  a nie na dnie. Przecież to oczywiste, że woda o 15 była najcieplejsza właśnie u góry.
Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #28 dnia: 28.03.2016, 12:48 »
Niby tak ale ja szukałem na płyciźnie i też też nie brały. Chociaż prawdopodobnie jakbym rozłożył match to coś więcej może by się działo.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Różany Potok (Młyn)
« Odpowiedź #29 dnia: 09.04.2016, 16:54 »
Robert, doszły mnie słuchy, że Różany się ruszył ;-) na którym stawie byłeś dzisiaj?

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm