Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 50932 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #180 dnia: 03.02.2018, 11:04 »
Dzięki Piker. Mam problem z "Chwała" Ciężko znaleźć. Chyba spróbuję zamówić w Em-pik.
Arek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Książki
« Odpowiedź #181 dnia: 23.02.2018, 13:18 »
Co teraz czytacie?

Ja skończyłem o wydarzeniach grudzień 70 "Kto kazał strzelać.Grudzień '70" Barbara Seidler. Jak ktoś się interesuje tymi faktami to bardzo polecam.
Teraz kończę kryminałek taka książeczka relaksacyjna "Ofiara" Karin Slaughter. Śmiało mogę polecić dla miłośników kryminałów.
A następna po niej jaką zacznę  to znowu wejście na szersze tory ;)  "Długie ramię Moskwy" Sławomir Cenckiewicz , i zamykając miesiąc z książką będzie biografia Kuby Błaszczykowskiego :)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #182 dnia: 23.02.2018, 21:17 »
Odswierzam sobie właśnie October- Stephena Gallaghera.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/108287/october

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Książki
« Odpowiedź #183 dnia: 23.02.2018, 21:39 »
Czytam głównie fanstasy/fantastyczne (od czasów "Limes inferior" Zajdla i "Wiedźmina" z Fantastyki Sapkowskiego) i historyczne, (zainspirował mnie Bunsch).
Ostatnio czytam mało tzn. 5, 6 książek miesięcznie - ciężko trafić coś ciekawego.
Co mogę polecić z nowości fantasy, co mi podeszło - Autorzy:
Joe Abercrombii - świetne fantasy, powiew nowości
Cykl Demoniczny - coś nietuzinkowego - Peter V. Brett
Magowie prochowi - McClellan - nowe "młodzieżowe", fajne podejście - ciut magii, ciut historii, ciut "życia".

Z historycznych - co kto lubi - mnie zawsze ciekawiło średniowiecze - od wczesnego, poprzez średnie, aż do jego schyłku - ostatnio książki o wojnie 100 letniej Francja - Wielka Brytania.
Moja żona tłucze znów stosunki, prawa, życie kobiet w krajach muzułmańskich więc z braku laku kilka przeczytałem takich książek.

Ale moją naj... jest, tak to określę, fabularyzowana biografia Sir Francis'a Drake'a - "Pirat królowej" Georga Bidwella - książka, którą przeczytałem ze 30 razy od 14stego roku życia do 20stki, pożyczyłem ją komuś i już nie wróciła...
 
 

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książki
« Odpowiedź #184 dnia: 23.02.2018, 21:42 »
A ja odkrywam na nowo Dobrego Wojaka Szwejka. Kapelan Otto Katz - jakoś go lubię  ;)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #185 dnia: 23.02.2018, 23:50 »

Ja skończyłem o wydarzeniach grudzień 70 "Kto kazał strzelać.Grudzień '70" Barbara Seidler. Jak ktoś się interesuje tymi faktami to bardzo polecam.

Muszę poszukać tej książki. Czytałeś tradycyjną, czy elektroniczną wersję?
Pozdrawiam,
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #186 dnia: 24.02.2018, 08:36 »
A ja odkrywam na nowo Dobrego Wojaka Szwejka. Kapelan Otto Katz - jakoś go lubię  ;)

Kapitalny jest :D

Maciuś, jak tam "Świat na rozdrożu"?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Książki
« Odpowiedź #187 dnia: 24.02.2018, 11:03 »

Ja skończyłem o wydarzeniach grudzień 70 "Kto kazał strzelać.Grudzień '70" Barbara Seidler. Jak ktoś się interesuje tymi faktami to bardzo polecam.

Muszę poszukać tej książki. Czytałeś tradycyjną, czy elektroniczną wersję?
[/b]

Maciek tradycyjną, jakoś te książki na kompie do mnie nie przemawiają. Wole książki w tradycyjnym wydaniu.
A jak chcesz się więcej zagłębić w temacie tych wydarzeń z 70 roku to dodatkowo polecam "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" Mirosław Piepka, Michał Pruski. W tej pozycji są wywiady z ludźmi którzy przeżywali te wydarzenia na własnej skórze. Polecam
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #188 dnia: 22.03.2018, 22:10 »
Odświeżam temat, bo kończę właśnie słuchać audiobook'a (tysiące km miesięcznie, naprawdę dość muzyki radiowej) Rafała A. Ziemkiewicza "Jakie piękne samobójstwo". Odpoczynek od fantasy i post-apo :)
Choć kilka wtrętów mi się nie podobało, to szczerze polecam. Świeże, bardzo krytyczne spojrzenie na politykę w naszym kraju za czasów rozbiorów, pierwszej i drugiej z wojen światowych. Mimo zainteresowania historią od zawsze dowiedziałem się kilku fajnych rzeczy, na wiele spojrzałem z innej strony.
Polecam.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Książki
« Odpowiedź #189 dnia: 23.03.2018, 00:19 »
A ja teraz czytam "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" napisane przez Daniela Kahnemmana. Bardzo fajna książka opisująca procesy myślenia u ludzi i dlaczego tak łatwo można ludźmi manipulować (świadomie i nieświadomie).
waggler + feeder + spinning

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #190 dnia: 23.03.2018, 05:22 »
Odświeżam temat, bo kończę właśnie słuchać audiobook'a (tysiące km miesięcznie, naprawdę dość muzyki radiowej) Rafała A. Ziemkiewicza "Jakie piękne samobójstwo". Odpoczynek od fantasy i post-apo :)
Choć kilka wtrętów mi się nie podobało, to szczerze polecam. Świeże, bardzo krytyczne spojrzenie na politykę w naszym kraju za czasów rozbiorów, pierwszej i drugiej z wojen światowych. Mimo zainteresowania historią od zawsze dowiedziałem się kilku fajnych rzeczy, na wiele spojrzałem z innej strony.
Polecam.

Jak lubisz Ziemkiewicza to polecam Ci książki W. Łysiaka
Łysiak bije na głowę każde wypociny Ziemkiewicza

Ostatnio Łysiak króluje u mnie w książkach

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #191 dnia: 01.04.2018, 14:17 »
Mało brakowało, mało! W ostatniej chwili się kapnąłem, że w ten świąteczny dzień diabeł podsunął mi podstępnie swe szatańskie wersety! Uff... pominąłem. 667...

Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #192 dnia: 01.04.2018, 21:15 »
Dziś, ponieważ wieje tak strasznie, że jedynym, co wygrali mnie na dwór sprzed kominka, był brak drewna, zakupiłem 2 i 3 tom cyklu Takeshiego Kovacsa Richarda Morgana: "Upadłe anioły" i "Zbudzone furie".
Czyta się to całkiem całkiem. Jeśli ktoś po "Modyfikowanym węglu" nie czytał do tej pory to polecam.

Najgorsze jest to, że mam za oknem taki widok, lecz temperatura i ten wiatr nie pozwala łowić. Wiatr słychać w przez okno....


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #193 dnia: 01.04.2018, 21:27 »
Ja po paru latach odświeżam sobie "Krótką historię prawie wszystkiego". Książka jest tak napakowana ciekawostkami, że i tak niewiele da się z tej fascynującej lektury zapamiętać.
Polecam każdemu, kto choć trochę chce zrozumieć nasz świat. No i w jaki sposób dowiedzieliśmy się tego, co o nim wiemy...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #194 dnia: 11.12.2018, 22:14 »
Grzebałem, grzebałem i pomogła wyszukiwarka.

Coś z gatunku military sci-fi.
Marko Kloos. Tu link do polskiego wydawcy

https://fabrykaslow.com.pl/autorzy/marko-kloos/

Seria 5 ksiąg (puki co - czytam to piąty)

Opis tomu 1:

"Dla pasożytniczych nierobów pokroju Andrew Graysona, są tylko dwie drogi, żeby wyrwać się z zarobaczonych, pełnych przemocy bloków socjalnych, gdzie dzienna racja żywieniowa to marne dwa tysiące kalorii smakującej jak papier przetworzonej soi: można albo łudzić się nadzieją na wygraną w loterii i otrzymanie biletu do jednej z pozaziemskich kolonii, albo się zaciągnąć.
Wybór jest prosty: mrzonki na bok, kalkulacja przodem.
Andrew zaciąga się do sił zbrojnych, skuszony prawdziwym żarciem, pensją z emeryturą i możliwością wyrwania się z Ziemi. Ale szybko po rozpoczęciu kariery pełny oczekiwań i roszczeń Andy odkrywa, że dobre jedzenie i przyzwoita opieka medyczna słono kosztują… a nawet zasiedlona galaktyka skrywa o wiele większe niebezpieczeństwa, niż wojskowa biurokracja albo rządzące slumsami gangi.
Wojskowe science fiction jest zdradliwe, bo albo próbuje niepotrzebnie uprościć i upiększyć instytucję wojskowości, albo z kolei opisuje ją tak, że trzeba absolutnie kochać broń, żeby w ogóle móc taką książkę przeczytać. „Pobór” doskonale balansuje po tej cienkiej linii, pokazując świat, gdzie wojsko jest jedną z nielicznych rozsądnych opcji ucieczki ze zniszczonej Ziemi, umiejętnie dozując wiedzę taktyczno-zbrojeniową tak, że nie odstrasza niedoświadczonego czytelnika"

Chińsko ruscy prowadzą ostrą wojnę podjazdową o kolonie, Europa ma swoje interesy w ekspansji pozasystemowej a sama armia toczy wewnętrzne spory.
Do tego dochodzi wojna z insektami, gdzie odbierane są ludzkości nieliczne pozaziemskie kolonie. Niestety dla mierzących 25m wzrostu i ważących kilkaset ton obcych insektami jesteśmy my.

Jakie wrażenia? Jak bym nie miał obowiązków i przerwy na sen, przeczytał bym wszystkie 5 tomów w dwa dni i skomlał o więcej...




Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin