Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 343919 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #915 dnia: 18.02.2019, 18:53 »
Zgadza się Maćku, byłem wczoraj nad Pogorią 3 i cała skuta lodem dalej jest niestety mniejsze zbiorniki tym bardziej ech :beer:

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #916 dnia: 18.02.2019, 19:11 »

 Tak, łowisko to niewiele ponad hektarowy zbiornik komercyjny.    Łowiłem na metodę.   Wszystkie - Tinca tinca - skusiły się na białe robaki zakładane bezpośrednio na hak.  Nie przeszkadzała im - nie bały się - plecionka z której zrobiłem przypon (12lb) oraz haczyk nr:12.  Drugi zestaw to przypon z takich samych materiałów co pierwszy z tym tylko, że przynętą był wafters 8mm na włosie.
 Futer to mieszanka peletów 2-3mm.  Koszyczek 15gr.  Żyłka główna 0.28mm i szczytówka 1.5oz.   Gdybym sam tego nie doświadczył to bym nie uwierzył, że taki zestaw może zarejestrować brania tak małych linków ( w środku zimy ).  Oczywiście, że nie były to bardzo mocne ugięcia szczytówki ale dałem radę zareagować na te brania w sposób efektywny.  Dodam, że o wiele większe karpiki, które złowiłem podczas brania uginały szczytówkę w podobny sposób co te linki! ???  Nie ukrywam, że jest to dla mnie mały szoking :)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #917 dnia: 18.02.2019, 19:21 »
Nie za mocna szczytówka na takie łowienie?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #918 dnia: 18.02.2019, 19:31 »

 Tak, łowisko to niewiele ponad hektarowy zbiornik komercyjny.    Łowiłem na metodę.   Wszystkie - Tinca tinca - skusiły się na białe robaki zakładane bezpośrednio na hak.  Nie przeszkadzała im - nie bały się - plecionka z której zrobiłem przypon (12lb) oraz haczyk nr:12.  Drugi zestaw to przypon z takich samych materiałów co pierwszy z tym tylko, że przynętą był wafters 8mm na włosie.
 Futer to mieszanka peletów 2-3mm.  Koszyczek 15gr.  Żyłka główna 0.28mm i szczytówka 1.5oz.   Gdybym sam tego nie doświadczył to bym nie uwierzył, że taki zestaw może zarejestrować brania tak małych linków ( w środku zimy ).  Oczywiście, że nie były to bardzo mocne ugięcia szczytówki ale dałem radę zareagować na te brania w sposób efektywny.  Dodam, że o wiele większe karpiki, które złowiłem podczas brania uginały szczytówkę w podobny sposób co te linki! ???  Nie ukrywam, że jest to dla mnie mały szoking :)

Gratuluje :bravo:

Ja swoje zimowe pierwsze karpie lata temu zlowilem 8 lutego.
Co ciekawe dwa dni po takim piku temperatury jak teraz spadł snieg i zamarzł zbiornik.
Obecnie po prostu niechce mi sie uganiać za karpiami.

Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #919 dnia: 18.02.2019, 19:41 »
Ja w ciągu 3 dni odwiedziłem z 10 zbiorników. Lód wszędzie, chyba w tym tygodniu nie połowię.
;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #920 dnia: 18.02.2019, 19:49 »
Na Śląsku, tylko rzeki albo kanały na obecną chwilę ,jeziora zamarznięte niestety i patrząc na pogodę to potrwa jeszcze to trochę :(

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #921 dnia: 18.02.2019, 19:59 »
Ja pochodzę z woj. zachodniopomorskiego.  Mieszkam w powiecie świdwińskim.  Ten niewielki zbiornik o którym pisałem powyżej ostatnie kilka dni jest wolny od lodu.  Nie wiem co będzie dalej bo ma się trochu ochłodzić.   Zbiornik ten jest całkowicie "odkryty" od np:drzew więc słońce go dogrzewa przez większość dnia.  Z kolei kilka stawów, które odwiedziłem są zaszyte w lesie i na nich jest lód.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #922 dnia: 18.02.2019, 20:09 »
Na Śląsku, tylko rzeki albo kanały na obecną chwilę ,jeziora zamarznięte niestety i patrząc na pogodę to potrwa jeszcze to trochę :(
W Lubelskim to samo. Ja jednak się tym nie martwię , bo to jedyna okazja żebym posiedział z kijem nad rzeką (oczywiście nie licząc spinningu) i cieszył się nawet z małych płotek. Gdy lód zejdzie z jezior i Zalewu Zemborzyckiego rzeka pójdzie w odstawkę. No może ewentualnie jakieś nocki na Wiśle w pogoni za sumem.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #923 dnia: 18.02.2019, 23:57 »
Napisze w Twoim temacie mjmaciek. Tak się spytam, obraziłeś Ryba1987 i co czujesz się z tym lepiej ??? :facepalm:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #924 dnia: 19.02.2019, 08:49 »
Napisze w Twoim temacie mjmaciek. Tak się spytam, obraziłeś Ryba1987 i co czujesz się z tym lepiej ??? :facepalm:
Zaraz, zaraz.
Ryba sam się obraził, że jego prawdy objawione na temat wyważenia zestawu nie dla każdego stały się nową religią.
Obaj panowie troszeczkę zapędzili się w niepotrzebnej pyskówce.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #925 dnia: 19.02.2019, 09:54 »
Napisze w Twoim temacie mjmaciek. Tak się spytam, obraziłeś Ryba1987 i co czujesz się z tym lepiej ??? :facepalm:

Wpis ryby o kasowaniu konta swojego  i usuwaniu postów - był przed moim postem , muszę cie uspokoić.
Po wylewnych postach , napisałem post uspokajający , lecz mod wyczyścił temat - i chwała mu za to.

A ty jesteś jego adwokatem - przecież to forum nikt na nikogo sie nie obraża - Panowie.
Nie wiem z kąd wybieg do mnie , w sumie to ja powinienem sie czuć obrażony pojechał po mnie jak po psie - wziołem wszystko na klate i git :-X :P 8) :beer:.

Moim zdanie to wy jako usurzy za mało głaskaliście Pana Rybe - i sie chłopak obraził . Robił świetną robote i brakowało mu waszego chwalenia , achów ,ochów...

 :facepalm: 8) :P :'( :-X
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #926 dnia: 19.02.2019, 10:00 »
Panowie nie róbcie off topów. Kolega zadał pytanie, jak przygotowania do sezonu. A Wy tu wybiegaie z Rybą. Niech sobie chłopak piszę posty o zakupach i snuje dalej teoretyczne wywody na temat wędkarstwa itd. To jest wątek o karpiowaniu i tego się trzymajmy :P
Pozdrawiam Seba

Chub

  • Gość
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #927 dnia: 19.02.2019, 12:45 »
Przez takie "akcje" wielu ludzi albo nie pisze albo przestaje pisać na forach.
Zamiast naśmiewać się z Ryby jak komuś nie odpowiadają jego zakupy niech po prostu idzie dalej czy to takie trudne?
Nie dosyć, że wyśmiewanie ze sprzętu (jego kasa nikomu z Was nie ukradł?) to jeszcze z tego, że przerzuca zestaw z zegarkiem..
A co w tym złego, że chce się pobawić bardziej sportowo przy łowieniu amatorskim ?
Sam w jego wieku bawiłem się tyczką itp.
Jak komuś przeszkadza dział kupiliśmy to trzeba zrobić ankietę i go zlikwidować?
Potem kolejny dział i kolejny bo w jednym Ryba chwali się sprzętem a w drugim ktoś inny karpiem często z "basenu" ?
Mało było fotek "wigilijnych" karpi, gdzie każdy wie jak taki wygląda i ja osobiście się dziwię, że komuś się chce nadal taką fotkę wstawiać ale co kto lubi.
Może niech każdy zajmie się sobą (odpuści sobie zazdrość,zawiść itp) bo ten nasz naród od lat ma z tym problemy i pewnie jeszcze wiele karpi kilowych tu będzie wstawionych nim to się zmieni :facepalm:..
Za dużo hipokryzji w tym wszystkim z jednej np. karpiarz z NO KILL a z drugiej ten sam, który trzyma w worku rybę kilka godzin, żeby fotka była dobrze naświetlona. Nie jeden się pewnie z tym spotkał..

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #928 dnia: 19.02.2019, 13:04 »
Przez takie "akcje" wielu ludzi albo nie pisze albo przestaje pisać na forach.
Zamiast naśmiewać się z Ryby jak komuś nie odpowiadają jego zakupy niech po prostu idzie dalej czy to takie trudne?
Nie dosyć, że wyśmiewanie ze sprzętu (jego kasa nikomu z Was nie ukradł?) to jeszcze z tego, że przerzuca zestaw z zegarkiem..
A co w tym złego, że chce się pobawić bardziej sportowo przy łowieniu amatorskim ?
Sam w jego wieku bawiłem się tyczką itp.
Jak komuś przeszkadza dział kupiliśmy to trzeba zrobić ankietę i go zlikwidować?
Potem kolejny dział i kolejny bo w jednym Ryba chwali się sprzętem a w drugim ktoś inny karpiem często z "basenu" ?
Mało było fotek "wigilijnych" karpi, gdzie każdy wie jak taki wygląda i ja osobiście się dziwię, że komuś się chce nadal taką fotkę wstawiać ale co kto lubi.
Może niech każdy zajmie się sobą (odpuści sobie zazdrość,zawiść itp) bo ten nasz naród od lat ma z tym problemy i pewnie jeszcze wiele karpi kilowych tu będzie wstawionych nim to się zmieni :facepalm:..
Za dużo hipokryzji w tym wszystkim z jednej np. karpiarz z NO KILL a z drugiej ten sam, który trzyma w worku rybę kilka godzin, żeby fotka była dobrze naświetlona. Nie jeden się pewnie z tym spotkał..
Na pewno śledziłeś tę dyskusję?
Prawie każdy facet to gadżeciarz tak jak i Ryba. I nikt normalny nie ma z tym problemu.
Po prostu to nie jest tak, że ktoś przerzucił tonę sprzętu i jak już coś powie to jest święte. A jak ktoś się z tym nie zgadza to tuptam ze złości w miejscu ze łzami w oczach i gilem do pasa. No nie.
I zauważ jak często Ryba coś ośmieszał. Wtedy jakoś wszystko wszystkim pasowało.
Nikt tu nie prowadzi krucjaty przeciwko ludziom lubiącym świetny, markowy sprzęt. Chwała im za to, za testy, za opisy, za to, że wiem czego mogę się po takim sprzęcie spodziewać. Ale nie daje to możności do wywyższania siebie czy swoich racji.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #929 dnia: 19.02.2019, 16:40 »
Kolego Boohal zgadzam się z tobą w stu procentach :beer:,można podyskutować ale kulturalnie trzeba to robić :thumbup: