Autor Wątek: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe  (Przeczytany 532351 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2760 dnia: 13.02.2018, 22:25 »
Za to dwa lata temu na Batorówce w walentynki łowiłem z żoną i mieliśmy ładne wyniki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline dziunek10

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2761 dnia: 14.02.2018, 08:36 »
U mnie lód taki, że tylko popatrzeć na niego można. Wędki nie zarzucisz, na lód nie wejdziesz i taka to piękna zima. Nie liczylbym na to ochlodzenie pod koniec miesiąca po zachodniej stronie, prognozy w dzień ok 0 w nocy - 5. Szału nie ma. Chyba, że coś ulegnie zmianie a to bardzo prawdopodobne :)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2762 dnia: 17.02.2018, 14:45 »
Modele pogodowe co do ochłodzenia pod koniec lutego są ... zgodne co do tego że nie są ze sobą zgodne :D



Ale ochłodzenie będzie, może to tylko GFS ale popatrzcie co się dzieje od wschodu od 23 lutego:

https://www.facebook.com/cyclone.of.rhodes/videos/1412428382199315/

A więc szykujcie mormyszki i bałałajki :D

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2763 dnia: 17.02.2018, 15:21 »
Ja liczę na to że do końca marca będą mroźne dni a najlepiej śnieg.
Tylko szczerze ciężko w to wierzyć jak przed domem już rosną bujnie przebiśniegi :/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2764 dnia: 17.02.2018, 15:30 »
U mnie na biegunie zimna , dziś +2 i przelotny śnieg z deszczem , ale w niczym nie przeszkadzał , gorszy był wiatr >:( a że pojechałem sam więc zabrałem kamizelkę asekuracyjną z kajaka :) założyłem pod kurtkę i miałem ciepło :thumbup: sugerując się wskazaniem termometru miałem jeden polar mniej i gdyby nie kamizelka , mogło być gorzej. Lód nierówny , tam gdzie łowiłem ok. 10cm , jest i grubszy w innej części jeziora , no i słabszy tam  gdzie odmarzł z zamarzł ponownie , ma ok 6cm , ale tam nikt nie łowi , ogólnie słabo brało byłem od 8-14 , a częstsze brania były od 11-13 , a tak trzeba było długo prosić lub kuć nowe dziury , przeważnie mały brał dwudziestaków miałem tylko 8 , największy  27cm. Łowiłem na 4-5m głębiej zero brań.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Online lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2765 dnia: 17.02.2018, 18:39 »
Ostatnie tchnienie zimy i od marca na spławiczek :fish: :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2766 dnia: 17.02.2018, 18:57 »
Ostatnie tchnienie zimy i od marca na spławiczek :fish: :D
Daj Boże!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2767 dnia: 17.02.2018, 19:07 »
Na spławiczek z lodu :thumbup: U mnie w 2015 też późno się zaczęła zima , i lód był do 20marca :) 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2768 dnia: 17.02.2018, 23:01 »
A ch..j z tym lodem, dawać wiosnę :P (bez urazy Lodołamacze ;)).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2769 dnia: 17.02.2018, 23:10 »
Jak dobrze pamiętam to w zeszłym roku w marcu była piękna pogoda, typowo wiosną. Słoneczko, ciepło itp. A w kwietniu mróz i opady śniegu. W maju przymrozki nocą i od połowy maja codziennie z rana słońce popołudniu deszcz i tak lało aż do grudnia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

ProBono

  • Gość
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2770 dnia: 17.02.2018, 23:43 »
Ja powiem jedno. Z pogoda moja praca jest związana ale jedna rzecz się zawsze sprawdzała jak był dzień roboczy to :sun: aż milo, mówię sobie w sobote rano jadę choćby nie wiem jakie plany miała moja żona.... Piątek wieczór samochód zapakowany, wstaje rano i albo :rain: albo pizdzilo jak za cara...

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2771 dnia: 18.02.2018, 05:27 »
Dla mnie zima aby trwała do maja :) (zaraz jadę na lód) lubię wędkować z lodu - odwiedzam wtedy jeziora ,wszędzie dojdę , latem łowię przeważnie na rzece , a u mnie na niej ryba pojawia się dopiero połowa kwietnia ,a nie raz maj ,więc marzec to dla mnie masakra , a w tamtym roku(jak i teraz) duży stan wody i ryby mało przyszło z Biebrzy :( pewnie została na rozlewiskach? Tak więc zamawiam lód do maja :bravo:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2772 dnia: 18.02.2018, 08:41 »
U nas da się żyć.  Temperatury na ogół dodatnie i nawet niektóre komercje czynne. Cóż z tego kiedy zdrówko już nie to i muszę zaczekać na nieco cieplejszy czas.
Wiesiek

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2773 dnia: 21.02.2018, 20:39 »
Jak to się mówi "byle by do wiosny "
No i został miesiąc do wiosny, a dokładnie 28 dni :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2774 dnia: 21.02.2018, 22:26 »

Brrrrrrr





Cytuj
Niezwykle rzadko w naszej strefie klimatycznej zdarza się, że dopiero przełom lutego i marca przynosi najniższe temperatury tej zimy. Niestety, solidnej fali mrozów nie będzie towarzyszył śnieg, co jest bardzo złą wiadomością dla rolników i ogrodników, bo z powodu małej ilości lub zupełnego braku pokrywy śnieżnej może dojść do obmarznięcia roślin.
Skąd ten mróz?
Lodowate powietrze znad północnej Rosji przyniesie potężny wyż, który będzie w najbliższych dniach rósł w siłę nad Arktyką, Skandynawią, krajami Europy Środkowej aż po Wyspy Brytyjskie. Ciśnienie w jego centrum może w okolicach 25 lutego sięgać 1050 hPa. W kolejnych dniach wyż będzie przemieszczał się na zachód, nad Północny Atlantyk, ale to nie koniec zimna. Układ będzie tak rozległy i potężny, że przyniesie arktyczną masę powietrza praktycznie nad cały obszar Starego Kontynentu. Niże umiejscowią się w rejonie Basenu Morza Śródziemnego, na Bałkanach duży kontrast termiczny będzie sprzyjał powstawaniu bogatych w wilgoć śnieżnych stref, ale niestety do końca lutego nasz kraj pozostanie pod wpływem wyżu.
Opadów bardzo niewiele
Choć mamy do końca miesiąca być w zasięgu wyżu, to nie oznacza to, że wcale nie będzie padać. W piątek wieczorem oraz nocą z piątku na sobotę z północy nad Warmię i Podlasie nasunie się płytki niż z porcją opadów śniegu, które w sobotę w ciągu dnia przewędrują przez cały kraj. O ile na Pomorzu i północnym wschodzie białego puchu spadnie nieco więcej, do 3-5 cm, to jednak nad resztą Polski będzie to 1-2 centymetrów lub nic. Kolejne dni zapowiadają się z przeważnie dobrą pogodą, z umiarkowanym okresami dużym zachmurzeniem, ale gdzieniegdzie może nieznacznie prószyć. Wyjątek ma być obszar wybrzeża, gdzie wskutek przepływu mroźnego powietrza nad Bałtykiem dojdzie do zwiększenia pionowego gradientu temperatury i konwekcji. Dlatego jest szansa, że między Świnoujściem a Helem kilka dni umiarkowanej konwekcji sprawi, że śniegu spadnie całkiem sporo – do 10-20 centymetrów.
Nawet 20 stopni poniżej zera
Każdy kolejny dzień będzie przynosić coraz niższe temperatury. Najmroźniej do końca miesiąca będzie na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i częściowo Lubelszczyźnie, gdzie od 25 lutego do końca miesiąca spodziewamy się w ciągu dnia od -8 do -10 stopni. Jednak wcześniej temperatura będzie również stopniowo spadać do -5/-3 stopni, a na Podlasiu w sobotę już -8. W głębi kraju, czyli na Górnym Śląsku, w centrum, Kujawach oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej do soboty -3/0 stopnie, a na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku 0-3 stopnie. Jednak od niedzieli mróz już bez wyjątków – na północnym zachodzie będzie stosunkowo najcieplej – w dzień 2-3 stopnie mrozu, ale nad resztą Polski będzie 5-8 stopni poniżej zera. Noce z jeszcze większym mrozem – w niedzielę -16 stopni na Podlasiu, poza tym od -14 do -10 stopni, a na początku tygodnia na wschodzie i południu mróz stanie się już bardzo siarczysty – spodziewamy się tutaj spadków do -18/-20 stopni, a w rejonach podgórskich lokalnie nawet do -25 stopni, przy gruncie -30. Nad resztą Polski -14/-10 stopni, nieco cieplej na północnym zachodzie, -9/-6 stopni.
Kiedy zrobi się cieplej?
Według prognoz mróz nieznacznie złagodnieje na początku marca, ale dla odmiany pojawi się więcej opadów śniegu, co powinno zadowolić tych, którzy bardziej czekają na śnieżne wydanie zimy. Wraz z opadami napłynie nieco cieplejsze powietrze, ale i tam w większości Polski utrzyma się całodobowy mróz, na północy i wschodzie bardzo często do 7-8 marca w ciągu dnia od -6 do -3 stopni, a przejściowo nawet 10 stopni poniżej zera. Zachód i południowy-zachód nieco cieplejsze, ale temperaturowa norma w żadnym wypadku nie zostanie przekroczona ani osiągnięta co najmniej do pierwszej połowy pierwszej dekady marca. Nasze prognozy wskazują, że dopiero na przełomie pierwszej i drugiej dekady marca czeka nas podmuch z południa i jest szansa, że zobaczymy nawet ponad 10 stopni. Jednak to będzie krótki okres i później nastąpi typowa przepychanka między jeszcze iście zimową aurą a dniami cieplejszymi.


Źródło: http://krolowa-superstar.blog.pl/2018/02/21/fala-dantejskich-mrozow-ze-wschodu-na-poczatku-nowego-tygodnia-przy-gruncie-nawet-30-stopni/