Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120929 razy)

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #345 dnia: 05.05.2018, 12:32 »
Ale ja łódki używam do określenia miejsca połowu a nie szukania ryb... To czy mi pokaże czy nie pokaże ryb to bez znaczenia. Ja wiem, że ta górka tam jest i jakby bez sensu jest rzucać byle za horyzont ;-) Z "ósemki" bez problemu dorzucam na tą górkę ;-)
JKarp
  niech i tak będzie..

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #346 dnia: 05.05.2018, 23:51 »
Perła Mazowsza dla "karpiarzy" a "rekreacyjne" dla reszty. Czy taka taktyka jest dobra ? Sam nie wiem. Mi osobiście pasuje taktyka typu... nie wpuszczać handlówki tam gdzie łowią wędkarze.

Zgadzam się z kolegami, że Okoń ma coraz częściej tendencję do wpuszczania handlóweczki dla uciechy gawiedzi, jednak jak na tą chwilę ciężko z łowiskami typu "full wypas" gdzie rybostan jest zróżnicowany, ciekawy i bogaty gatunkowo... bez hurtowni ;)
Nie chodzi o to aby łowić 20 sztuk karpi po dokładnie 2,5kg ale o to żeby złowić 2 karpie, trzy Jazie, Jesiotra i Amura na deser :D
Potrzebny jest inwestor. Po ilości rezerwacji na Okoniu, braku perspektyw na PZW ( tendencję wszyscy znamy ), można spodziewać się dużego popytu na "coś" porządnego na rynku łowisk komercyjnych.... Rynek Łowisk Komercyjnych ... nie sądziłem jeszcze 10 lat temu że do tego dojdzie. WOW !!!

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #347 dnia: 11.05.2018, 11:37 »
Dla mnie osobiście atrakcyjność łowiska komercyjnego jest mierzona tym, na ile właściciel umie wyważyć z jednej strony odpowiednie zarybienie z drugiej zachowanie naturalności samego zbiornika jak i otoczenia. Jednocześnie korzystając ze swoich praw zapewnia spokój i dobry odpoczynek dla wędkarzy.
Myślę, że z czasem takie właśnie łowiska będą najbardziej oblegane.  Fakt, że łowisko Okoń na tą chwilę jest atrakcyjne a rezerwacja miejsca w weekand odbywa się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem świadczy tylko o tym, że w tym rejonie nie ma konkurencji.
Jeśli ktoś nie nie chce zapłacić w PZW za bardzo nie ma wyboru.

Właścicielowi jeszcze raz życzę aby umiał odpowiednio zarządzać tym łowiskiem. Ekosystem to struktura skomplikowana i wrzucanie nowych porcji handlówki po śnięciu ryb nie jest (przynajmniej moim zdaniem) najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć.
Cieszę się, że już wprowadzono pewne ograniczenia ale mam nadzieje na większą odwagę u właściciela. Dzwoniąc do właścicieli łowisk umiejscowionych na południe od Warszawy słyszę całą litanię wymagać. Dla mnie to jest jak najbardziej ok. 
Nie ma śmierdzących grili, wystawy alkoholi czy wrzeszczących "wędkarzy" "MAMA RYBĘ".
Na dłuższą metę to się opłaca.
 


Offline survio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #348 dnia: 17.07.2018, 12:55 »
Cześć!
czy ktoś z was ostatnio był na łowisku Okoń? Jakieś wyniki? Zastanawiam się nad weekendowym wypadem na to łowisko ale ostatni raz byłem rok temu,pozdrawiam

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #349 dnia: 02.08.2018, 20:09 »
Raczej słabo z wynikami, ostatnio  dwa razy stałem to nikomu nic nie brało. Ryby tam są jakieś przekarmione albo bardzo kapryśne bo dziwne że jest cały staw obstawiony a nikomu przez cały dzień nic nie bierze, zdarzają się pojedyńcze sztuki tylko ale to zdecydowanie za mało niż się wymaga od komercji.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #350 dnia: 30.08.2018, 19:52 »
Dziś od 14:00 do 18:00 stanowisko nr 17, 3x Karaś, 1x Karpik. Brały tylko na smrodki, słodkie zapachy nic nie dawały.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline eto5000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #351 dnia: 31.08.2018, 16:05 »
Witam łowil ktos na stanowisku 47 w sierpniu/wrzesniu ? Jak wyniki? Jest tam jakies wyplycenie czy tak jak mapka pokazuje w zasie gurzutu 10 metrow?? Bede łowil z gruntu bez łodki

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #352 dnia: 31.08.2018, 19:03 »
Na 47 raczej niewiele złowisz. Ogólnie w lecie staram się tam nie jeździć. Tłumy, ryba słabo bierze. Najlepsza jest wiosna ew. jesień.

Offline bialagora

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #353 dnia: 03.09.2018, 14:52 »
Panowie,

wybieram się na Okonia na dwa dni z kolegą za dwa tygodnie. Stanowiska 22 i 23.
Czy mógłby ktoś poradzić w co warto się zaopatrzyć (przynętowo) pod Karpia ?
W tamtym roku łowiłem na śmierdziele, czy nadal można na to tam coś połowić czy już się rybom znudziły ?

Mój pomysł to zrobienie kukurydzy z konopiami + CSL a na fedder'a epidemia od Feeder Bait i Dumbel'sy.

Ma ktoś jakieś inne propozycje, które sprawdziły się na tamtym łowisku ?

Z góry dzięki za informacje.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #354 dnia: 03.09.2018, 15:21 »
Tam ludzie łapią na wszystko co możliwe, wiec nie ma czegoś dominującego. Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że poprawiają tam brania dopalone jakimś siuwaksem, często miałem tak że na samym towarze w koszyku czy samej kiełbasce PVA nie było brań. Wystarczyło zmoczyć dopałką i nagle pokazywały się ryby. Ogólnie tam ryba jest nażarta bo ludzie potrafią kilogramy do wody pakować. Łowisko jest dość chimeryczne raz bierze raz nie, raz na słodko raz na śmierdząco, trzeba się wstrzelić.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #355 dnia: 05.09.2018, 12:55 »
Ktoś z forum będzie w ten piątek?

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #356 dnia: 08.09.2018, 14:45 »
Ostatecznie wybrałem się wczoraj na Okonia, ale bez większych rezultatów. Rano na sam początek wpadł jesiotr 6kg, a na koniec mały karp. A tak przez cały dzień bez piknięcia. Miejsce #29, ryby się sprawiały w okolicy boi, ale jakoś żerować nie mały ochoty. Dużo też drapieżnika chodziło po wodzie.

Jak już się zbierałem ok 19, to osobom z miejsc 10-12 zaczęły się rolki. Nocka pewnie była bardziej owocna...

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #357 dnia: 08.09.2018, 14:48 »
Ja dziś jadę na noc też na 29
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #358 dnia: 08.09.2018, 15:03 »
No to połamania! Jesiotr wziął na pellet halibut podpięty pop up'em, tak w połowie odległości od pomostu do boi.

Daj znać jak poszło :)

Offline remexon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #359 dnia: 08.09.2018, 22:17 »
Byłem dzisiaj od godziny 12 na stanowisku 24. Dwa karasie i amur 8,30 kg. Ogólnie ludzie narzekali, że słabo dzisiaj, ale amurek fajny😆
Remek